Sú parfémy kupované cez internet originály?

teodorka
12. júl 2009

baby chcem sa opytat ...myslite ze parfemy kupovane cez internet su naozaj originaly?Nikdy som si nebola uplne ista ci ano ale nie ...ale vcera bola u mna kamoska a ona mi tvrdila ze si kupila chanel 5 v parfumerii a potom cez net a ze vona bola sice taka ista ale intenzita ovela ,ovela slabsia .Rychlo vyprchala [myslim vona]Tak teraz neviem ...su to originaly alebo nie?

veroonikadan
28. jan 2019

@arasidka11 mne sa toto nestalo ani ked som cez net objednavala, nestretla som sa s tym, ale tak kazda mame inu skusenost no 🙂

arasidka11
28. jan 2019

@veroonikadan tak to je super, tak v tom pokračuj aj nadalej....😉

zuzlaka
30. jan 2019

@veroonikadan ani ja som niečo také nezažila a to teda tieto veci nakupujem cez eshop už nejakú tú dobu. Keby mi parfum nevydržal celý deň a ja by som zaň dala peniaze, tak by som asi z kože vyletela. Lebo na tomto mi fakt záleží aby vydržal, aby tá vôňa bola pekná a intenzívna 🙂

veroonikadan
22. mar 2019

ved aj budem 🙂 kedze mam dobru skusenost a nemala som problemy 🙂
@zuzlaka to aj ja, pretoze som zvyknuta tak, ze rano si v kupelni dam vonavku na seba a necham ju tam, ze ju nenosim v kabelke permanentne 🙂

marikaneni
14. máj 2019

@zuzu205 určite to orginal nebude!!!

mareri
29. júl 2019

original kupiš na Notino

macik34
30. júl 2019

@mareri a ako voes, ze je to original?

lubiss
30. júl 2019

@veronka4veronika nemyslim si zeby to bolo len tym ze si to tie znacky nepraju....celkovo vo fann eshope maju velky prd....boucheron- 2 typy, lalique- detto - pritom ja mam doma 3 lalique a tam po nich ani chyru, taky chopard tam nemaju vôbec a to je z tych lacnejsich, beham po kamennej predajni - to my nemame no tak hold som to objednala na notine, ja kupujem a vyhladavam starsie klasiky a tie uz bohuzial nedrzia ani v predajni tak co s nimi...

veronka4veronika
30. júl 2019

@lubiss ano viem ze vela znaciek nemaju a potom su ludia nuteni to riesit takto :(

yna1
30. júl 2019

@mareri cez ten obchod si aj ja parfumy kupujem, lebo su tam cenovo dostupne a najma kazdy parfum, co som si objednala na mna vydrzi cely den, ze ho nemusim na seba pocas dna milionkrat davat 😉

macik34
31. júl 2019

@mareri nikto si nemoze povedat, ci ide o original. Notino ma sice certifikat ale nie o pravosti parfemoch. Zaklad v parfeme je rovnaky ale ostatne zlozky sa lisia. Vydrzi ovela menej a vona ovela slabsia ako zakupeny vo Fann alebo Marionauld. SOI moze kontrolovat iba dodanie a reklamacne podmienky.. odporucam si pozriet testovanie parfemov. Robili technici spolu so slovenskou asociaciou spotrebitelov

evita11223
31. júl 2019

@macik34 vydrzi ovela menej? nemozes hodnotit vsetky parfumy, ak ich nemas vyskusane, pretoze ja niekolko parfumov mam z toho obchodu, teda eshopu a problem s vydrzou som nemala zatial ani raz 🙂 rano si parfum dam a este poobede, vecer ho citit 🙂

macik34
31. júl 2019

@evita11223 mala som ich viacero. Aj mi odmietli zverejnit recenziu. Radsej by mi dali x novych. . Nestoja si za kvalitou vobec.. vysledky testov su zverejnene. Ktora vona od nich vydrzala?

relaxx11
31. júl 2019

@macik34 ja mám s Notino zlé skúsenosti (je ich viac), odvtedy u nich nekupujem. naposledy keď som sa strapnila na Vianoce pred celou rodinou som povedala DOSŤ.

mareri
5. aug 2019

@relaxx11 možem vediet prečo zla skusenost? Lebo ja tam parfemy kupujem už niekolko rokov a zatial som spokojna

veronka4veronika
5. aug 2019

@ckatka cista pravda ja som chcela z notina jeden bieliaci produkt od znacky la roche posay kt. ponukali a bol skladom spytala som sa na tento produkt v lekarni ci ho maju a lekarnicka mi povedala ze u nas sa kupit neda ( legalne) pretoze sa nedovaza alebo lepsie povedane neda sa dovazat. A v notine ho maju som jej vravela a ona mi na to ze tak to bude daaky podvod a nepravy vyrobok... takze usudte same ...

relaxx11
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
relaxx11
14. aug 2019

jednalo sa o darčekovu sadu Boss no.6., skopirujem ti sem recenziu ktorú som napisala na FB. Túto istú recenziu som napísala aj na notino ale keďže negatívne recenzie mazu (uz som sa o tom Nie raz presvedčila lebo som tam recenzovala veľa produktov a nenasla som moje recenzie), nenájdeš ju tam:
Reagujem na kvalitu výrobkov sady Hugo Boss Bottled XXV. Po pár použitiach máme podozrenie a sme presvedčení, že tieto výrobky nie sú originál! Strašne krátko parfum vydrží na pokožke manžela (z fann mu vydržal 3x dlhšie), deodorant pôsobí lacno v tom obale a nevydrží pod pazuchou, manžel si ho musí dávať aj 3x denne aby bol účinný (a to sa vôbec nepotí,ide nám len o vôňu a sviežosť). Takže za nás sklamanie. Ulakomila som sa na maxi balenie že poteším na Vianoce a ostala som veľmi sklamaná. Niekde som čítala že 200 ml parfumy sú fejky, neverila som tomu, ale už o tom nepochybujem! Na porovnanie- originál Bottled z fann vyrobený v UK. Tento parfum 200ml z tejto sady čo som kúpila vyrobený v Nemecku a deo vyrobené v Taliansku, a pritom boli v jednej krabici zabalené darčekovo! Parfum od vás už nie, som veľmi sklamaná.
a ešte dodam, že muž, ktorý sa vôňam nejako extra nerozumie tak on sám od seba zacítil rozdiel takže aj to už o niečom svedčí. voňavku si strieka na montérky do roboty a ja mám nepríjemnú spomienku z Vianoc dennodenne pred očami.

altea
20. aug 2019

ahojte 🙂
prosím má, niekto z vás skúsenosti s kúpou parfému cez " Parfumela.sk " ?
Pred vyše mesiacom som si objednala parfém , ktorý už poznám.
Najskôr , asi týždeň bez reakcie z predajne...zavolala som, či sa niečo deje...otázka bola, či mi to môžu predať bez obalu.....keďze bol parfém pre mňa , súhlasila som.,
Následne o tri dni mi bola doručená cestou kuriéra zásielka/ bez priloženej faktúry/ !! .
Po otvorení som zacítila " nepríjemnú - pokazenú vôňu" ., ktorá sa vyskytuje u parfémov, ktoré sú dlhodbo vystavené na priamom slnečnom svetle., pod zdrojom umelého osvetlenia.,
Vypísala som reklamačný list , flakón parfému zabalila a poslala na druhý deń späť.
Po 11 dńoch som sa konečne dovolala, a na moju otázku ,ako je vybavená reklamácia , mi bolo oznámené, že doteraz zásielka nedorazila.
Následne som zistila / v sledovaní zásielky cez net/ , že za 11 dní od zaslania je zásielka na pošte stále nevyzdvihnutá., Tak som spätne zavolala do predajne ,a upozornila som zamestnankyňu , že by bolo dobré zásielku ísť vyzdvihnúť, pričom som jej nadiktovala aj podacie číslo., Odpoveď bola, že "šéfa " upozorní.,
Nasledujúcich 18 dní sa nič neudialo, do predajne nebolo možné sa dovolať.
Na 19- ty deň / mesiac po vrátení tovaru/ som sa konečne dovolala, znova som dostala od zamestnankyne odpoveď, že sa nič neudialo, zásielka je nevyzdvihnutá, a "šéfa" zas upozorní.
V teň deň mi prišlo z pošty aj oznámenie o uložení zásielky - vrátil sa mi balíček ,ktorý som zaslala ako reklamáciu ako nevyzdvihnutá zásielka.
Od dnešného rána volám - bezúspešne .,
Neviete niekto prosím kde ( adresa ? ) sa preberajú parfumy priamo u nich v kancelárii ? ( totiž korešpodenčná adresa nie je rovnaká ako adresa na odovzdávanie tovaru ), nikde to nie je uvedené...
ďakujem

relaxx11
21. aug 2019

@altea original stránka je Rumunská... cele zle 😕 možno na začiatku si urobila hneď chybu ze parfum si vzala bez obalu.. treba šíriť túto stránku ako podvod. neviem inak pomôcť, na fb som nenasla žiadne recenzie, co je škoda zaslúžili by si poriadny negatív!

tanda28
21. aug 2019

Pozri v historii dtest a tam raz testovali parfemy z kamennych predajni a internetu. Vysledok bol ze urcite v kamennych kupis origo ktore ma viac % esencii. A ja tomu verim lebo viac krat som si objednala aj kupila rozne a parfem sa urcite nezhodoval. Ja kupujem uz iba v kamennej ako som videla testy.

evita11223
30. sep 2019

@macik34 nechapem, nemam takuto skusenost s nimi 🙂 napriklad ted pouzivam Calvin Klein Euphoria 🙂 a rano si ju dam a super, lebo mi vydrzi, dokonca teraz som sveter vytiahla, co som mala raz v lete na vecer prehodeny, ked bolo chladnejsie a este aj na nom je citit tu vonavku 🙂

veroonikadan
21. okt 2019

@evita11223 tuto vonu pouziva moja svokra a velmi si ju zamilovala 😉 je to pekna vona, taka nadcasova by som povedala 🙂

derdia
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
derdia
31. okt 2019

Tak zienky pridam svoju skusenost...tiez som chcela usetrit..ake vdakabohu som radsej vsadila na kvalitu..prisli mi parfemy z fann.sk a marionnaud a su neskutocne....a da sa usetrit aj tu...moj stal 83 kupila som ho s poukazom za 41.50 100ml a manzelov bol 79.90 zlacneny na 59.90 125 ml...vona vonia este tyzden po nastriekani na oblecenie....a ked ju nastriekam na seba alebo na neho je to ako novy svet...nieco nevysvetlitelne....uzasne a dokonale....pouzivat ho budem denne a tesit sa z neho tiez....takze ked su investiciu prepocitam na dni,ktore mi ten parfem skrasli uuuuurcite mi stoji za to si priplatit....lebo je to presne 0.16 centov na den....pri roku pouzivania u manzela a u mna presne 0.11 centov za jedno pouzitie....a su fakt original neskutocne....
Ps mala som aj z elnino a parfums.sk ....ale NIKDY to neboli vone ako s fann alebo marionnaud...nidky...a verte mi aj ja by som radsej kupila za menej...ale len original...ak mam mat fake tak si radsej priplatim...a raz za rok napr.pod tromcek ai to mozeme dovolit skoro kazdy😊a ako tu uz jedna slecna spominala ,ked niekto nevie alebo nemal moznost s cim to porovnat tak jasne,ze mu pridu ako original...

macik34
2. nov 2019

@derdia mam uplne rovnaku skusenost

cayz
9. apr 2020

Ja som už dlhšie nakupoval cez elnino.sk, nikdy som nemal problém, ale už asi nebudem. Pretože oni na niektoré parfumy majú tak lacné ceny, že to ani nie je možné aby to nebol fejk. Napríklad dnes pozerám a parfum Dolce & Gabanna, ktorý stojí na Notino 40€, tak tam ho majú za 10€... tak za koľko ho asi muselo kúpiť Elnino od dodávateľa? Dajme tomu, že ho kúpili za 8€, tak určite by ho nepredávali za 10€, ale dali by cenu 25€ a ešte stále by to bolo o dosť lacnejšie ako na Notino. Odporúčam zahraničný obchod www.allbeauty.com a slovenský www.katkaparfumery.sk 100% originál. Písal som si s majiteľkou..veľmi milá a príjemná žena. Potvrdila mi, že má rovnakého dodávateľa ako parfuméria Fann.

veroonikadan
8. jún 2020

@cayz z toho zahranicneho obchodu aj objednavas? lebo ja celkovo mam respekt pred objednavanim cez net, dlhsie mi trvalo, kym som vobec z nejakeho eshopu si zacala veci objednavat, nieto este aby to bol zahranicny obchod 😀

cayz
8. jún 2020

@veroonikadan Áno, objednávam a myslím, že toto hodnotenie hovorí za všetko. Poštovné na Slovensko 4,50€. Poštovné zadarmo je pri nákupe nad 40€ a dodanie je do 3 až 5 dní.

veroonikadan
27. jún 2020

@cayz tak to je v pohode takto, ked ti to sedi 🙂 ja si cez Notino objednavam, inak moc nakupov cez internet nerobim 🙂 pred par dnami sme si s kamaratkou tiez nejake veci poobjednavali a objednala som aj muzovi vonavku novu lebo co mal tak tu niekde odpasol, nevieme sa k nej dopatrat kde ju nechal 😀