Sú parfémy kupované cez internet originály?

teodorka
12. júl 2009

baby chcem sa opytat ...myslite ze parfemy kupovane cez internet su naozaj originaly?Nikdy som si nebola uplne ista ci ano ale nie ...ale vcera bola u mna kamoska a ona mi tvrdila ze si kupila chanel 5 v parfumerii a potom cez net a ze vona bola sice taka ista ale intenzita ovela ,ovela slabsia .Rychlo vyprchala [myslim vona]Tak teraz neviem ...su to originaly alebo nie?

winna
10. okt 2013

Ahojte, obnovujem temu. S ktorymi internetovymi shopmi mate dobru skusenost, ze tam predavaju original parfem, ziaden fake? Na parfums.sk som tu citala aj dobre aj zle reakcie.

leito115577
18. okt 2013

no ja som presvedčena že niesu nakolko su ovela slabsie, intenzita vone je kratka slaba, a aj vona sa odlisuje od originalu 😨

ivanatim
1. nov 2013

@winna Ano a ja ti poviem nieco k tym "dobrym reakciam". Parfums.sk je jeden z najvacsich obchodov na internete, je to jedna fungujuca mašinéria. Maju STOVKY objednavok DENNE. A precitaj si tie dobre reakcie aj tu v diskusii. Ake su? Dievcatka sa vytesuju, ze im zasielka prisla hned na druhy den. A ze im to kurier doniesol az domov, HURÁ! Akoby nikdy nekupovali inde na internete... vacsina obchodov dorucuje na druhy den a ma v ponuke aj dorucenie kurierom. Cize vacsinou sa tá chvála parfums sk tyka rychleho dorucenia, pribalenych nepotrebnych vzoriek kremov ci inych parfemov na vyhodenie do koša. Ale to, ci je ten parfem original, si uz dievca potom nevsima a neriesi, pretoze NIKDY este nemala original a NEVIE ako ma original intenzivne a dlho vonat... Tak ako som ja uz raz pisala, na parfums.sk som nakupila dvakrat za veeelmi dlhe obdobie. Prvykrat poslali FAKE, ktory vonal len po nasprejovani a o 5 minut ho uz nebolo citit... Druhykrat po nejakom dlhom case som si povedala, ze skusim opäť, bola som hlúpa, chcela som proste usetrit, lebo som neodolala tym ich supernizkym cenam a ZASE poslali FAKE.... Odvtedy nikdy viac. Maju uz tisicky pozitivnych recenzi, ktore SA VSAK NETYKAJU LEN PARFEMOV, oni predavaju aj kozmetiku a ine veci. Ludia vacsinou hodnotia ci bolo dorucenie rychle a ci im zasielku doniesol kurier, nedovolia si vacsinou kritizovat ci je to fake parfem alebo nie je...Vacsinou to nevedia porovnat, lebo nemaju s cim a preto si parfums.sk toto DOVOLUJE aj nadalej. Predavaju FAKE-y, mam to potvrdene aj z mojich dvoch skusenosti a aj zo skusenosti kamaratok. Proste clovek, ktory kupuje parfem na parfums.sk, je typ šetrného cloveka, ktory proste na viac nemá. A preto mu az tak nevadi ked dostane fake, vytesuje sa z kuriera a podobne. To mu staci ku stastiu a vacsinou ani nema ten fake ako porovnat s originalom, pretoze na original proste nema peniaze... Je to bohuzial tak, nenahovarajme si, ze to tak nie je, dievcata. 😖

livi
10. nov 2013

@ivanatim nehnevaj sa, ale písať, že kto nakupuje na parfums.sk je chudák, ktorý nemá peniaze..chcela by som vidieť, ako by si na mieste 70% slovákov, ktorí zarobia 400-500 eur mesačne, kupovala parfém z drogérie za 80 eur..ja som si x krát objednávala cez e shop parfém, vždy to bol originál, pretože som si ho najprv ovoňala v parfumérii a aj dllho vydržal. a mala som už aj parfém z kamennej parfumérky, potom z eshopu a bolo to úplne to isté. kamenné parfumérie sa cenovo nikdy nepriblížia tým z netu, pretože vysoké ceny majú v dôsledku toho, že potrebujú zaplatiť personál, prenájom..kdežto eshopy tieto náklady nemajú, ceny môžu byť o desiatky eur nižšie. gratulujem ti, že ty si to dovoliť môžeš, no nezhadzuj tu ľudí, ktorí hľadajú lacnejšie alternatívy. je to TRÁPNE 😝

ivanatim
10. nov 2013

@livi Aj parfums.sk ma svoje naklady, napriklad tisiceurove reklamy v radiach, alebo svojich zamestnancov obchodníkov, ktori lietaju na firemnych autach po celom Cesku a Slovensku. To tiez nie je zadarmo, ani benzín, ani ich provizie. A vies ako si to mozu dovolit? Maju velmi vysoke marže, vdaka lacno nakupenych fake-om... Stojim si za tym co som napisala. Mala som od nich uz dva parfemy, obidva boli fake-y. Bohuzial, je to tak... ceny v kamennych obchodoch su vyssie aj z dovodov, ktore si napisala, to je predsa jasne kazdemu...nic nove si neobjavila. ALE vies aku hodnotu ma fake? Tie fake-y na parfums.sk by kludne mohli predavat aj ovela lacnejsie, ale nemusia, kedze maju zakaznikov aj pre fake-y za tieto ceny, za ktore ich predavaju a za ktore su tak ci tak najlacnejsi na Slovensku.... Mozno si mala stastie a natrafila si akurat na original, mozno nie vsetky parfemy predavaju len "fejkové", mozno niektore druhy maju aj originalne, to ja neviem, ale viem, ze ja som od nich mala uz dvakrat fake a aj kopec kamaratok a ludi z internetovych diskusií u nich bohuzial natrafilo len na kratko vonajuci bezcenný fake..

jasminka7
11. nov 2013

@ivanatim a kde sa teda podla Teba da kupit original?

livi
11. nov 2013

@jasminka7 to by aj mňa zaujímalo, keďže ja som nakupovala už na rôznych e-shopoch, a vždy som dostala originál, som si tým 100% istá. toto tu počujem prvýkrát, že predávajú fejky..jednoducho neverím, že by si mohli toto dovoliť, ten obchod by podľa mňa veľmi rýchlo skončil, ak by mali takéto ťahy. ľudia nie sú blbí

ivanatim
12. nov 2013

@livi A vidis, ze neskoncil. A pritom som od nich mala doma uz dva fejky. A nie som sama... Hore som pisala, ze taky velky obchod si praveze MOZE dovolit predavat fejky, lebo uz davno ma vybudovany DOJEM dobreho mena u vela vela ludi, ktorym vacsinou staci pocut ich reklamu v radiu a je to vybavene, ide sa nakupovat k nim....praveze male obchody si nemozu dovolit predavat fejky, pretoze by rychlo skoncili, cize toto mas trochu pomiesane... A nemas pravdu ani v poslednej vete, ludia bohuzial sú blbí, este si si to nevsimla? ved na Slovensku je to také jasné 😅

@jasminka7 Ja som kupovala po tych dvoch zlych skusenostiach uz len v kamennych predajniach, raz v Prahe v Marionaud, v Anglicku a potom na Slovensku vo fannku vacsinou. Ja vravím len ze som dvakrat nadabila pri OBOCH mojich nakupoch na parfums.sk na jasne fejky... a dalej vravim, ze aj vela ludi z mojho okolia malo bohuzial podobnu skusenost. Parfem vonal len veelmi kratko, neda sa to ani porovnavat s originalmi, ktore som mala z mnohych inych obchodov.

livi
12. nov 2013

@ivanatim ak máš podozrenie, že obchod ponúka tovar, ktorý je napodobeninou, alebo zavádza zákazníkov, treba sa obrátiť na SOI. majú povinnosť riešiť každý jeden podnet, jedine takto sa dá zabrániť tomu, aby ponúkali falošný tovar. a pokiaľ si si istá, treba to nahlásiť, aby sa zabránilo klamaniu zákazníkov

unanoche
13. nov 2013

Ahojte baby, na konika nechodim, dostala som sa k tej teme googlenim. Totiz, v poslednej dobe som si vsimla jednu vec. Doma mam okolo 20 parfemov a toaletiek. Tie starsie /kupovane vo fann a v zahranici/ mi boli casto chvalene a aj sama som citila, ze krasne vonaju a dlho vydrzia. Poslednych niekolko kusov som nakupila cez net. No a mam velmi zmiesane pocity. Najskor som si myslela, ze to je proste iba vonou, ze je moc jemna. Ale vsetky?? Pritom zvyknut som si na ne nemohla - vzdy si kupujem nieco ine. Lenze tym padom nemam ani ako porovnat. Par dni dozadu mi prisla zasielka z parfums a vazne rozmyslam, ze zbehnem do fann a pojdem to tam porovnat. V pripade, ak som vyhodila za jeden fake 50 eur, ma asi trafi slak :(((
Dalsia vec - tu novu parfumovanu vodu som prave na seba strekla a vsimla si presne to, co spominala niektora z vas vyssie. Najprv silny zavan alkoholu a potom jemna vona. Nejak sa mi nechce verit, ze to tak ma byt :(((

ataz
13. nov 2013

@kvietok23 taktiež 😉 a vždy maximálna spokojnosť 🙂

ataz
13. nov 2013

@unanoche ja som si tak raz kúpila parf. vodu CHLOE od jednej kočky na MMB, predávala všelijaké vody a parfémy - ktoré nakúpila " na letisku v Štokholme....v nejakej obrovskej parfumérii" ...akože ak sa s takým niečim stretnete, tak ruky preč!!! Fakt vyzerala ako originál, mašlička bola asi ešte krajšia než na origináli 😀 vôňa podobná, ale slabulinkááá ☹ takže ak z netu, tak z dobrých stránok, nie od jedincov. A vždy pozerať recenzie na daný obchod!!! 🙂

unanoche
13. nov 2013

@ataz mne tu islo konkretne o parfums.sk. Na letiskach len osobne, MMB a podobnym veciam by som teda moc neverila. Na parfums som robila velku objednavku kozmetiky a prikupila si jednu vonu. Hned vcera, ako som ju prvykrat pouzila, sa mi nezdala. Nechcem dopredu nikoho obvinovat ale som v pomykove. Hlavne ten cudny alkoholicky zapach a slabulinka vydrz. Zoberiem so sebou do fann a otestujem priamo na tych ich papierikoch. No a potom to bude jasne. Lebo ak som takto "usetrila" 35 eur, rozhodne za to nestali. Moze vsak byt, ze mi ta vona len jednoducho nesadla. Skusim, uvidim. Ale dufam, ze sa mylim a je to vsetko ok. Kedze mam od nich doma plno kozmetiky. Kazdopadne dam vediet, ako test dopadol 🙂

livi
13. nov 2013

no tak ja som prekvapená z toľkých negatívnych skúseností, čo som si prečítala. ja som mala xy parfémov z netu a voňali ako v parfumérke a vydržali dlho. asi som mala šťastie, lebo ja rozpoznám originál od fake-u, asi by ma trafil šľak ak by som natrafila na fake 😖 povedala by som, že internetové parfumérie majú aj originál aj napodobeniny, keďže ak by predávali len fake, ľahko by to ľudia zistili. ale tak keď občas nejaký ten fake pošlú, je to menej nápadné. ale ak naozaj klamú zákazníkov, treba o tom hovoriť, aby si toto nemohli dovoliť. na to je totiž zákon o ochrane spotrebiteľa. ja som si v poslednej dobe objednala zopár parfémov od ľudí na mmb,na základe pozitívnych hodnotení a od predajcov, ktorí predávajú parfumy už dlhšiu dobu a sú overení. taký predajca totiž môže dopadnúť zle, ak by mu tam pribudli negatívne hodnotenia, tak ich nevymaže a človek si rozmyslí, či od neho niečo kúpi. a keďže majú ceny porovnateľné s e-parfumériami a náklady určite nižšie, tak tie ceny za originály nie sú nereálne. teraz som si bola ovoňať jeden parfém vo fann a objednala som u baby z mmb, tak dám vedieť, ako som dopadla 😉

parvitas
13. nov 2013

@teodorka matis som videla jedine v ponuke u kozmetičky

beboo
13. nov 2013

pridam svoju skusenost s parfums.sk
v rakusku som nahodne objavila parfem ktory ma doslova ocaril, mala som ho streknuty na zapasti a vonal silno, dokonca aj vecer po sprchovani som ho este slabo citila. popozerala som nan recenzie, povacsinou bol charakterizovany ako tazky, unikatny, dlhotrvajuci, na parfums.sk som ho nasla za menej ako polovicu toho co stal v rakusku. objednala som si ho, ja ho citim tak 5 minut po nastriekani, nikto iny ho na mne neciti. dokonca ani manzel, ktory je v mojej ozaj tesnej blizkosti 😉 tak som dost rozcarovana skusila som si ho uz na seba dat aj vela, ovela viac ako si davam ostatne parfumy (kupene v kamennom obchode) a tiez nikto nic, pytala som sa kamosiek ze ci citia nieco, nic... tak asi to nebude s kostolnym poriadkom co sa tyka tej pravosti parfemov na tejto stranke. najma ked citam rovnake skusenosti od inych.

unanoche
18. nov 2013

Drahe damy a slecny, pisem slubeny vysledok "testu". Zobrala som vonavecku, napochodovala s nou do Fann a narovinu povedala o co ide 🙂 Predavacka bola velmi ochotna, najskor si popozerala flakon - zhodnotila, ze vyzera byt ok. Potom sme testovali priamo vonu. Tiez si vsimla ten divny alkoholicky zavan LENZE potom sa zistilo, ze ich tester ho ma tiez. Zobrala som si so sebou domov papierik s ich vonou a doma nastriekala na druhy tu moju. Po par hodinach bolo jasne, ze je to jedno a to iste. Vyrobok bol original avsak vydrz o nicom. Na to, ze to bola parfumovana a nie toaletna voda a nie zrovna lacny produkt vydrzi naozaj zalostne malo. Lenze toto je chyba vyrobcu a nie predajcu. Ak mate ohladom svojho nakupu akekolvek pochybnosti, spravte to rovnako.

grettka
18. nov 2013

@unanoche vychadza mi z toho len jedno vysvetlenie a to nevhodne skladovanie. V parfumeriach byvaju vone vystavene svetlam, teda su prehrievane, vtedy sa moze vona pokazit, ci "zlomit" a nieco podobne sa mohlo stat internetovemu obchodu, ze vone su bud zle skladovane, alebo ak nechcem obchodu krivdit, mohlo sa to stat rovnako aj vyrobcovi, alebo najpravdepodobnejsie pri preprave. Nevieme, ci nahodou kamion nesiel krizom Europou v najvacsich letnych hicoch. Napriklad.
Kupujem v parfums a dalsich netovych parfumeriach, aj vo fann alebo marionnaude, a nemala som nikdy problem. Niekolkokrat vsak aj v kamennej parfumerii som narazila na prehriaty tester ci "zlomenu" vonu, ktora mala alkoholovy, ci "drevity" zavan.

teress
21. nov 2013

Ja som nakupila na parfums.sk 4 vonavky...vsetky som si bola nastriekat vo fanku na papierik a doma som nastriekala na tie iste papieriky z fann vonavky od parfums...vsetky su totozne..hlavne treba dat pozor v akom obdobi kupujete cez net..leto a zimu pri mrazoch a prehriati rovno vylucte..presne preto aby sa vona nezlomila vplyvom prostredia

ainin
26. nov 2013

Ja som kupovala na parfums.sk cca pred rokom j'adore od diora spolu s incanto shine, dior vonal krasne a dlho, kazdy mi ho chvalil, ale ten druhy som na sebe ja aj ostatni citila asi tak 5 min no ked som nasledne citala recenzie viaceri sa stazovali na slabu vydrz takze chyba bola asi niekde inde 😖 teraz som si ja krava sprosta objednala iba podla hodnoteni bez vyskusania versace bright crystal, nemohla som si pomoct ale to bol taky smrad ze som si bola ista ze to musi byt fejk, lenze ked som ho nasledne porovnala vo fann s "originalom" smrad bol rovnaky 😀

ainin
26. nov 2013

A na slabsiu vydrz ako niektori tvrdia sa stazovat naozaj nemozem, pachnem po tom este aj na druhy den 😝

denisa022
27. nov 2013

Baby neviete ako zistím či je parfém originál? 😖

livi
27. nov 2013

no tak ja som si objednala z mimibazar-u od jednej overenej predajkyne - vôňa jil sander eve, presne ako v parfumérii, takže super 😉 inak vôňa je taká silná, že ju sama cítim na sebe celý deň a to si dávam 2 streky..má parfumy za super ceny a zaručene originály, má tam aj kopec pozitívnych hodnotení-kto by chcel meno, pod ktorým ju môže nájsť, napíšem vám do IP 😉

lorela
29. nov 2013

Po niekoľkých mojich skúsenostiach s kupovaním kozmetiky a parfumov cez internet som sa rozhodla, že nebudem ďalej riskovať. Nie vždy bol parfum celkom identický s tým, ktorý som mala z kamenného obchodu. Raz slabšia vôňa, inokedy som v ňom cítila akúsi "cudziu" vôňu, resp. srdce parfumu voňalo úplne inak. Možno to boli len lacnejšie parfumované vody namiesto parfumu. O riasenkách a krémoch radšej pomlčím. Netvrdím, že všetko boli neoriginály. A po zistení, že riasenka bola vo Fann-ku len o 3 eurá lacnejšia a krém bol určený na poľský trh a menej kvalitný - nákupom cez internet v mojom prípade definitívne odzvonilo! 😉

lorela
29. nov 2013

@denisa022 Z flakónu či krabičky to nezistíš. Jedine keby si mala možnosť porovnať vôňu s originálom z obchodu.

denisa022
29. nov 2013

@lorela keď som uvidela že na bazosi predavaju vonu Chloe za 11 €, ja som ju kupovala za 22, tak som si už 100% istá že to originál nieje, a aj keby vôňa bola aj podobná, skoro ju ani necítiť keď si ju nastriekam

lorela
2. dec 2013

@denisa022 Tak to áno, cena tiež napovie. Ak je v obchode parfum za 80eur, na internete za 50, tak dajme tomu. Ale ak ho niekto predáva za 30eur... 😅 Zvyknem tvrdiť a toho sa aj držím, žiaden internetový obchod, ani žiaden podnikateľ nie je charita, každí chce predsa zarobiť!

barcelona94901
2. dec 2013

@teodorka tvoja kámoška by si mala mrknuť či kupila edt ,alebo edp 😉 nákup cez net je v pohode ,máš množstvo overených stránok,kde si možeš parfem aj osobne vyzdvihnuť ,maju udaje na stránke , recenzie,kontakty v poriadku 😉

barcelona94901
2. dec 2013

@lorela ono je rozdiel,či e shop.nakupuje na objednávku,má tovar skladom,tá cena..vieš možeš nakupovať od jedneho veľkoskladu zatiaľ čo ty nebudeš mať zľavu žiadnu..pretože nakupuješ ako tvoji konkurenti..druhý si može dovoliť dať výraznu zľavu v cene oproti zvyšku,pretože nakupuje vo veľkom 😉 su e shopy,ktoré maju aj 20-30% nižšie ceny,záleži od odberu..je to fakt rozdiel,či nakupiš za 1000,-eur alebo 15 000,-eur 😉 a ak nakupuješ v zahraničnom VO ,tam bývaju zľavy na konkrétne parfemy,druh tovaru,niekedy aj vone,ktoré u nás ešte ani nie su..sem prídu po pár mesiacoch,drahé ako prasa,pritom vonku vo VO ho už dokážeš nakupiť výhodne,preto si niektoré e shopy možu dovoliť dať nižšiu cenu ,akcie 😉 kde cena je nízka a máš originál 😉

lorela
2. dec 2013

@barcelona94901 Nevylučujem. Mám skúsenosti len so slovenskými e-shopmi, nie najlepšie. A to som si ešte dávala pozor a selektovala, aby som naozaj nesiahla po tých zdanlivo "najvýhodnejších" ponukách alebo málo známom, neoverenom e-shope.