Sú tu mamičky do 25 rokov?

hanculka
8. apr 2008

ahojte nájdu sa tu aj taketo mlade mamičky?

maryanna
2. apr 2010

no na jeho spanok sa nemozem stazovat doobedu pospi aj poobede...no niekedy nie napr dnes nie a nie zaspat..az vonku vkociku....ale to kolitomu pocasiu nizkemu tlaku..asi............zatial spi super lebo vnoci papa po spiacky cize ani nemukne..a ja sa vyspim tiez do ruzova...len cakam ze kedy sa to zmeni..lebo vraj sa to zmeni ze nebude chciet spat..ked bdue trosku starsi ....nieiekdy od piateho mesiaca ci ako....tak uvuidime...dokedy ho to podrzi...
peti ale koli comu ti damian vstava? len tak ci je hladny alebo preco?

petikd
2. apr 2010

No zle som to napísala 😕 teraz už nie samozrejme,ale ký v noci jedol tak vstával,potom už nie,prespal celú noc. 😉
On nieje veľký kamarát so spánkom.Ked bo bábo,tak po nociach plakal,sem tam som v noci ho hojdala v kočíku a cez den sme sa ráno o 9 naložili do kočíka,domov sme sa chodili len najesť a domov večer o 6,potom okúpať spal a po kúpaní pospal 4 hodky.Ked mal 3 mesiace,tak sme nastúpili na režim,ked som ho aj cez den začala dávať do postielky,chvílu trvalo,kým sa naučil,ale potom to už bolo v pohode 😉 Zaspal sám.Len sa dosť často budil aj cez obed,lebo mal reflux,bolelo ho bruško.No a jeho ranné vstávanie sa skoro nezmenilo o 5 jeho obľúbená hodina 😀

maryanna
2. apr 2010

ahaa..tak si to mala tazke.......nasa hodina je 7:00 ako hodinky....aj ked niekedy ked papa druhu davku vnoci okolo piatej tak vstava az o deviatej alebo osmej no......ale zase on je taky spac este od porodnice...tam mi vraveli ze on len papa a spi..ze vobec nevystraja....aj na kojenie mi ho nosili spiaceho skoro stale ...a vtedy som zistila ze je takmer nemozne zobudit novorodenca....aj sa mi to nepodarilo casto....ale zase aj ked spac tak ked nespi je vellmi zivy....stale s nim sije neskutocne..... 😀

petikd
2. apr 2010

No a to vidieť ako je každé dieťatko iné 🙂 .Damián v pôrodnici tiež spal ked trebalo papať,aj v noci celkom pekne,ale ked sme prišli domov tak sa to zmenilo 🙂

maryanna
2. apr 2010

hh mne tiez vraveli ze sa nemam vytesovat ze ked prideme domov ze sa to moze zmenit...lenze on doma spal ked bol uplne malinky aj cely den skoro....akurat sme mali problem ze nevedel grgnut ..vsetko hltal spet tak niekedy vecer ked blbo nahltal vzduch tak aj dve hodiny musel byt vo zvislej polohe ...ale uz vie teraz krasne grgat cize super....

danciacik
3. apr 2010

Ahojte dobré ránko, tak my sme mali lepšiu noc bol Paťko hore asi len 2-krát ale ten druhýkrát tak že za pána som ho nemohla uspať, no ale čo už.
Maryanna tak to si ho dobre naučila.

maryanna
3. apr 2010

no ano danciacik...podla mna je pocas vychovy a starostlivosti o dieta dobre upliest si na seba co najmenej bicov.......napriklad sme ho neucili na ruky velmi aj ked ho nosime dost, alebo na hojdanie pri zaspavani...lebo to by som potom nic nerobila len hojdala kym by zaspal napr....cize tak....

gabinka1012
3. apr 2010

Ahojky,tak jak se máte při víkendu?
chtěla jsem se zeptat měla jste některá u porodu manžela?

danciacik
3. apr 2010

Maryanna no ja to mám s Paťkom také všelijaké ako on zaspí sám ale ja musím pri ňom ležať neviem či sa bojí byť sám či čo.
Gabinka ja som mala manžela pri obidvoch pôrodoch a pri prvom som mu vďačná za veľa lebo keby nie jeho tak neviem ako by to dopadlo 😔

vichy77
3. apr 2010

No ahojte Kocky. My sme na sviatky u nasich, tak si vegetim. Romanka prave zehajkala, mama mi akurta melir robi a idem sa podstrihnut, juj budem ja konecne zas fesanda. 😉
Inak vitaj danciacik.
Gabinka ja som mala muza tiez pri porode aj so sestrou a dokonaca s mamou, nas tom bolo ako hadou. Sice manzel dosiel 5 min. pred narodenim, bo bol 100km od nemocnice, ale stihol aspon nieco. A ci je to opora? Mozno aj ano, ale mne sa medzi kontrakciami nechcelo ani slovo povedat a nie to pocas nich. Inak som mala porod rychli, no a bolelo asi ako kazdu.
Uz mame hraciu deku, zatial sa s nou zoznamujeme, ale celkom bavi.
Ja si to neviem ani predstavit, ze by mi babo zaspalo samo, ze co??? 😒 Neviem ci som si ju tak naucila, ale ona od zaciatku ticho a klud musela mat. A na rukach sa vlaci tiez, teraz uz menej, ale predtym to bolo takmer stale. Ale to zas od vtedy ako nam dali tie pavlikove remnce 😢 Teraz ich uz nema, ale ideme o tt. na kontrolu, tak dufam, ze bude vse ok,
Minule som si citala, nejake prispevky v spolocnom termine a tam sa zeny trosku "odsudzovali, vadili" ci kojit, al. nie a riesili pravopisne chyby, tada moze sa to stat, vopred sa ospravedlnujem

petikd
3. apr 2010

Ahojte.Gabi aj ja som mala manžela pri pôrode a veľmi si to chválim 😉 jednak preto,že na sále bola jedna sestrička,ktorej asi vadilo,že som ju zobudila či čo a ked prišiel manžel tak sa správala ako moja druhá mama 😉 a ked som ešte 2 hodky ležala na sále,tak tam bol so mnou a zbehlo to.A ešte,ked som bola tehu,tak mal problém,že on sa bude báť malého vziať na ruky v perinke a nieto bez perinky a nakoniec ho mal na rukách skôr ako ja 😀 A bol aj on rád,že tam bol,vždy hovorí,že si uvedomil aké sme my ženy statočné 😉

maryanna
3. apr 2010

ahoj gabi, ja som mala tiez muza pri porode..aj ked nakoniec ma museli vzait na cs tesne pred vypucenim.....ale ked zacali tie silne bolesti tak som sa uz len modlial kde tolko trci....bol tam so mnou 4 hodiny povzdbudzoval ma, ked som skakala na lopte pomahal, drzala som mu prst a stlacala.....byt tam sama tak sa asi zosypem...je to neskutocna opora....aj ked sa nerozpravate uz potom sa to neda ale mozes ho chytit alebo aspon citit ze je tam....ja to len a len odporucam....na dalsi porod sa chystam tiez s nim...

maryanna
3. apr 2010

vichy u nas neviem ani ako to vzniklo ze nepotrbuje ticho ked zaspava...lebp ked bol malinky z porodnice taksme ho mali casto vecer v obyvacke na posteli hucala telka....od tej piatej som pozerala telku a bol pri mne spinkal...aj vecer proste sme ho ucili na zvuky od mala....teraz pri telke nieje lebo to nieje dobre podla mna...ale zvuky mu nevadia...ale zas ked cez den spi tak jasne ze nerobim rachot...........zvlastne vsak je ze v noci ked spi tak niekedy staci suchnutie a sa zacne mrvit ale spi dalej.....a cez den....aj nasa stara pracka zmyka, aj vonku kosia tavu aj nevem co a nezobudi sa ..ani sa nepohne....dakedy chodim pozerat ci vobec dycha...ked tak spi styri hodiny...

maryanna
3. apr 2010

travu pardon... 😀

heliik
3. apr 2010

ˇAhojik holčiny🙂
Gábi, ja také měla přítele u porodu, byl se mnou celou dobu, a byla jsem opravdu ráda, i když jsem tak dlouho nerodila. 😉
Byl první, kdo držel malou v náručí.. Ze začátku se mu tam nechtělo, a nakonec je rád, že tam mohl být. 😉

S tím tichem k usínání. My to máme jak kdy. Někdy usne ama v rámusu, a někdy usne jen když je fakt ticho.. Je pravda, že před ní luxuju a tak, aby se naučila, že je to jako normální,ale někdy je taková, že se všeho bojí..

A jak jste se měli dnes dámy?? My dobře, byly jsme na pochodu, co se u nás dělá každý rok, tak to bylo celkem příjemné. 😉

petikd
3. apr 2010

Ahoj Heliik,my sme tiež dnes za pochodu boli 😉 Akurát sme neboli von a tak pekne bolo a Damčo sa pýtal,že kedy pôjde na dvor.A len teraz som ho uložila 🙂

maryanna
3. apr 2010

ahoj helik, tak my sme boli vonku okolo obeda a poobede u nasich a prisli sme nedavno maly uz haja.takze trosku rezim sa mu posunul ale nevadi....ale mam sa fajn, aj ked trochu som unavena ale je to v pohode..

heliik
5. apr 2010

Ahojík 😀 Tak koukám, nějak mrtvo, že dámy. 🙂
Doufám, že se to tu zas rozjede. Jak pak jste strávily Velikonoce?? My byly doma, takže to proběho vše pěkně v klidu. 😉 Ale musím říct, že se těším, až Týna začne taky chodit koledovat, teď bez dětí je to takové nijaké...

Jinak asi nás trápí zoubky, nevím, teplotku nemá Týna ani zvýšenou, ale nechce přes den vůbec spinkat, naspí celý den 2hodinky, a pak na večer, už je uňouraná, koušela jsem přejíždět lžičkou po dásních, ale zatím nic necinká, kromě těch našich 2zoubků. Ale zas aspoň spí od 20hodin po celou noc. 😀 Taky jsem si řekla, že už to nevzdám, a budu učit Týnu na postýlku, pže, občas spí u mě, pže v postýlce hodně rotuje, tudíž je každou chvilku vzhůru, a dnes jsem si řekla a dost, musí se to naučit spinkat tam...
Mate s tím někdo taky problémy??? ☹

maryanna
5. apr 2010

ahoj, tak ja dufam ze sa to rozbehne tu opet.....my sme dnes od rana po navstevach chodili a este poobede ku veceru prisli ku nam kamarat s priatelkou tak maly dnes cely den nespal...dost casto ma problem zaspat v cudzej postielke..ktoru ma u svokrovcov aj u nasich....ale uz spinka...bol zmordovany jak.....vlastne cela velka noc bola o navstevach..tesim sa ze si odychnem zajtra......
helik ako som uz pisala ja take problemy nemam ale mylsim si ze by si to mala skusat.....bude plakat raz dvakrat trikrat a potom sa nauci....ona je uz dost velka pojde to asi tazsie....ale chce to trpezlivost a pojde to....myslim si .....ale nemam skusenost....zas az taka velka ze by si nezvykla nie je....tak drzim prstyy.....

gabinka1012
6. apr 2010

Ahojky,tak jak se máte jaké byli Velikonoce?
Gabča toho tolika vyhodovala že to má na rok.
Já měla první porod císařem a tam se mnou manžel nemohl být.Ted to vypadá aspon podle doktora že budu rodit normálně.Manžel je s toho nadšený že tam bude se mnou.Ale já nevím.
Gábinka do dnes usíná u nás v posteli a pak jí přenesu do její.

petikd
6. apr 2010

Ahojte
Tak Veľká noc dopadla dobre,len mi je ľúto,že Damčo nemohol vonku,kedže berie ATB,ale sadli s manželom do auta a obehali rodinu 🙂
Heliik,no dávaj ju spať do postielky a nevzdaj to,nepovoľ ani za nič,ona si zvykne 😉

misicka85
6. apr 2010

Ahoj dámy!

Tak u nás Velikonoce nijak zvlášť neslavíme,takže den jako každý jiný.Já tyhle svátky zrovna nemusím...

Adélka měla teď 3 dny horečky 39 - reakce na Priorix. Ale jinak byla v pohodě, kdybych jí neměřila tak mě ani nenapadne že má teplotu, lítala a řádila tady jak divá,akorát byla taková ukňouraná no... naštěstí už je to ok 😉

GÁBI - já manžela u porodu nechtěla, ani on nechtěl a ke druhému porodu ho taky nechci 😀 Jsem byla ráda že jsem měla klid a nikdo na mě nemluvil,mi lezla na nervy i ta PA,ačkoli byla fakt super,prostě mi to vadilo jak tam furt chodila,kontrolovala a vyptávala se jestli něco nepotřebuju a tak 😝 Teď by stejně k porodu nemohl i kdyby chtěl - musí hlídat malou,nikoho jiného na hlídání nemáme... tak jsme říkala že by bylo nejlepší kdyby mě ten porod chytnul v noci,protože malá celou noc spí od 19 do 7h tak by mě stihnul v pohodě zavézt do porodnice aniž bychom malou tahali s sebou.. No uvidíme jak to nakonec bude.... 😉

Jinak mě pořádně trápí poslíšci už, to mám fakt radost,nemůžu skoro chodit ani sedět,ještě že malá se celkem zabaví sama a nechá mě v klidu 😀 Měla jsem jet dneska do práce a na sociálku s papírama na mateřskou,no nakonec to tam musel zavézt manžel,tu cestu MHD bych fakt nedala a sama s malou jet autem už nechcu.

HELIK - s postýlkou neporadím, já si malou do postele nikdy nebrala, od malinka byla zvyklá usínat sama v košíku (od 3 měsíců v postýlce),bez jakéhokoli předchozího houpání,nošení a podobně, prostě jsem ji tam jenom položila,pohladila a šla pryč a ona sama usnula. Od 3 měsíců spí sama celou noc v pokojíčku... No doufám že malý bude taky tak pohodový 😀

petikd
6. apr 2010

Misicka ked som rodila a prišiel muž,tak som mala kontrakciu a prišiel chytil ma za ruku a ja mu hned,že daj mi pokoj,ale potom pochopil,že ked mi je zle tak nemá na mna hovoriť,ale inak som rada,že bol 😉

gabinka1012
6. apr 2010

No já pořád nevím,na jednu stranu bych ho tam chtěla mít ale na druhou zase ne.
misicka mě zase pořád tvrdne bříško.Někdy je to až k nevydržení.A ještě ke všemu mě už pár dní bolí levá noha.A všimla jsem si že ji mám i trochu nateklou kolem kotníku a nártu 😒
Jet autem ještě zvládám i když tam nevydržím sedět dlouho.
😀 dnes jsem se pustila do praní těch mimi věciček abych už to měla připravené 😀

petikd
6. apr 2010

Gabi tak to už je na tebe ako sa rozhodneš 😉 rozober si všetky pre a proti.A ked sa rozhodneš,že tam chceš mať manžela ale ked budeš chcieť tak ho pošleš počkať na chodbu,ked budeš chcieť rodiť radšej sama 😉
Maryanna pozerala som fotečky malého Tea,krásny chlapček 😉

maryanna
6. apr 2010

juj peti dakujeeem.....len nemame nejake dobre foto lebo nefotime vela a stale sa nejako pohne ked ho ideme fotit..:D....akurta riesim problem ze davam jeho foto z mobilu do pc ale nejak mi hapruje program :(

maryanna
6. apr 2010

a inak suhlasim s peti, ze si ho zavolaj k sebe a ked nebudes chciet tak ho posles na chodbu...napriklad ja som to nechavala na svojho muza ze ako sa rozhodne...on chcel mne to bolo v podstate jedno ale ked uz som tam lezala tak uz som len ratala minuty ze kedy uz dojde.......lebo teraz je to ine ako na sale...ale je to na tebe

heliik
6. apr 2010

Ahojík 🙂
Gábi přesně tak, záleží pouze na tobě, ale já byla ráda, že byl Luky(můj přítel u mě). Sice mi bylo trochu trapně, když mi dávaly klistýr(pak jsem se spolu o tom bavily po nějakém čase a řekl mi, že jsem fakt pitomá 😀 😀 ), ale jinak jsem byla ráda, že tam byl, a u druhého (až bude 😉 taky chci aby tam byl.)

Jo, jinak jsme se dnes bavily o dalším dítku, a když, nám to půjde vše dobře, tak za půl roku se začnem snažit. 😉 Tak doufám, že vše bude v poho.. Normálně se už těším, 🙂 i když je to ještě dlouhá doba. ☹

maryanna
6. apr 2010

helik, hm ja uz sa tiez tesim na druhe, normalne si viem predstavit ze som zase tehotna...a to som po porode bola rada ze to mam za sebou a nechcela som na to ani mysliet.......chceli by sme druhe tiez tak skor o dva roky....ale neviem ako to bude lebo musim dorobit skolu....ale zas nechcem mat rozdiel medzi detmi pet alebo sest rokov...:(......no ale uvidime.....drzim ti prsty helik aby vam to vyslo 😎 🙂

heliik
6. apr 2010

maryanna : Díky. Tak já měla porod i celé těhu super, tak doufám, že by mi to mohlo vyjít, jako ten první..
jjjaj zas plána dopředu, to nesmim, nebo to nebude utíkat. 😉