Sú tu nejaké študentky, ktoré sú zatiaľ nesnažilky?

mariynka
23. sep 2008

je nas tu viac???

ja som v poslednom rocniku VS a hladam tu kocky, ktore su na tom podobne,
aj ked ete nesnazilkuju, tulaju sa po forach MK 🙂

mariynka
autor
23. sep 2008

ziadna studentka nesnazilka??? 😕

pomeranca
23. sep 2008

Můžu se přidat já? jsem v předposledním ročníku 😉 mimčo bych chtěla brzo, ale zatím se nesnažíme, těhotná ve škole fakt být nemůžu, takže až tak za rok 🙂

mariynka
autor
23. sep 2008

pomeranca, som rada ,ze sa nasla spon jedna 😉
a co studujes???
zo mna bude pani ucitelka 😅
a uz si vydata? 😕 (javi sa mi z tvojej foto 😉 )

yasminelle
24. sep 2008

Ahojte baby, tak ja sa rozhodne pridávam... Zo mna bude odborníčka na bankovníctvo o dva roky. A mamina ak sa podarí tak za 5 rokov. Ak nevydržím čakať, tak aj skôr. Najprv si chcem ale nájsť prácu snov... 😀

naty
24. sep 2008

Ahoj!! Taky se přidávám...sem v posledním ročníku a na příští rok plánujem mimčo, ale zatím se taky nesnažíme... 🙂 ..ze mě bude paní archivářka 😀 😝 , ale sem přesvědčená o tom, že to dělat stejně nebudu.. 🙂

yasminelle
24. sep 2008

No ja si tiež tak trochu myslím, že nebudem pracovať v banke. Zatiaľ iba rozmýšľam, čo chcem robiť. A stále som nevymyslela... Ty čo by si chcela robiť naty?

naty
24. sep 2008

Mě strašně baví navrhování interiérů a tak, ta práce kolem, wallpainting...momentálně se tomu věnuju víc než škole 🤐 , ale prostě mě to baví...jen mám obavy, že když to nemám vystudovaný nebo něco v tom směru, tak bych neměla moc uplatnění, no, ale to nemám ani v mým oboru, bo je nás mooc... 😒

pomeranca
24. sep 2008

mari: studuju farmacii, vdaná jsem už 3 týdny 😵 Vždycky jsem chtěla mít děti (hodně dětí) tak na modrýho koně chodím pořád okukovat nové přírustky a těším se na vlastní 😉

yasminelle
24. sep 2008

Aj ja by som chcela niečo také kreatívne... Ja som zase veľká organizátorka... Ja by som chcela pracovať v nejakej reklamnej agentúre, robiť PR, organizovať eventy, svadby, alebo aj niečo novinárske v telke, rádiu, novinách... Známi mi vždy hovoria, že by som sa na niečo také hodila. Skrátka žiadna práca za počítačom od 08.00 - 17.00 v zatuchnutej kancelárii, ale behať, jazdiť autom, vybavovať, zháňať, telefonovať a riadiť. V tom som doma.... 😉 No a keď to nevyjde, v banke si nájdem nejaké teplé miestečko... 😝

pomeranca
24. sep 2008

yasmin: když to teplé místečko budeš střídat s mateřskou dovolenou 😉 tak se určitě nudit nebudeš... naopak si myslím, že se budeš těšit zpět do banky na trochu klidu 😀

yasminelle
24. sep 2008

pomeranca: gratulujem ku svadbe!
No možno máš pravdu. Veď aj tak ma každú chvíľu drží niečo iné... Stále mením názor. Dnes je strašne veľa možností zaujímavých prác... V každom prípade chcem niečo čo ma bude baviť a uživí ma to.
Ty sa plánuješ venovať svojej profesii? A koľko je to hodně detí????

pomeranca
24. sep 2008

yasmin: díky máš pravdu, možností je spousta... mě by ke štěstí stačilo právě mít hodně dětí, starat se o dům, péct manželovi buchty.... Plánuju normálně pracovat v lékárně. Hodně dětí znamená aspoň čtyři.

yasminelle
24. sep 2008

Tak to je obdivuhodné v dnešnej dobe mať 4 a viac detí. No pri 4 deťoch a viac si myslím, že ti ani na nič iné ako domácnosť čas neostane.
Ja som tiež dosť rodinne založená, ale k šťastiu potrebujem aj prácu alebo školu, hlavne kvôli kontaktu s okolitým svetom.
Ale uvidíme ako sa mi zmení názor, keď sa mi nejaké malé narodí. Ja si ten počet veľmi neplánujem, všetko bude závisieť od mnooooožstva okolností. Uvidíme ako na tom budem po prvom... 😅

markusko
24. sep 2008

Ahoj holky, já jsem v posledním semestru VŠ, státnice mě čekají začátkem února, jestli půjde všechno dobře. Na modrýho koníka mě naučila chodit moje ségra, vždycky jsem ji nechápala jak může strávit tolik hodin u netu na MK a teď dělám to samé 🙂 Jinak snažilka zatím nejsem, ale asi brzo budu muset být, ze zdravotních důvodů.
Zrovna se chystám pokračovat v psaní diplomky, tak jsem sem nakoukla...

yasminelle
24. sep 2008

Ja som sem tiež začala chodiť úplnou náhodou, keď mi minulý rok len tak vynechal menzes a potrebovala som radu. Začala som sa tu motať a čítať a zistila som, že sem chodia nie len mamičky a snažilky, ale aj baby, ktoré sa nimi skôr či neskôr plánujú stať, a tak som tu nejako zakotvila. 😵

dajana31
24. sep 2008

ahojte, ja som tiez na VS v poslednom rocniku a mam uz skoro 9 mesacne babo 🙂 a studovat sa s nim zatial da 🙂 tak ale nejak som sa nesnazila, sofia prisla nejak sama... skoda, ze vas tu nie je takych viac

yasminelle
24. sep 2008

Ja by som to aj privítala, keby dieťa prišlo "samo". Aspoň by som stále nemusela riešiť či už je ten správny čas, alebo nie je... Či už sme pripravený, či máme peniaze, a bla, bla, bla.... Proste by som bola postavená pred hotovú vec...
Inak dajana, je tu aj tema pre mamičky študentky, takže je Vás tu takých viac ak si myslela to... 😅

zelvatko
24. sep 2008

tak sice v lednu školu dokončila, ale s přítelem jsme se dohodli, že na mimčo "hupnem" 😀 až tak za rok..až najdu nějaké stálé místo.. 😅

sonnya
24. sep 2008

ahojte vospolok... ja sa tiez pridavam 😉 sice som uz aj pracujuca ale momentalne aj studujuca 😝 zacala som 3 semester a hadam sa podari zatial dostat aspon k tomu bc 😎 A co sa tyka snazilkovania tak to este nie sme ale uz na to dost myslime, kedze mam starsieho partnera, ale momentalne riesime otazku byvania, aby malo babo kde byvat a za co papat... dufam sa nam to podari lebo babo by som si velmi priala... k MK som sa dostala uplnou nahodou ked som hladala nejake info a tak sa mi tu zapacilo, ze tu casto zavitam, aj ked sa do diskusii moc nepridavam (hlavne preto ze tu vacsinou nakuknem v praci 😎 )

pomeranca
24. sep 2008

yasmin: mám sedm mladších sourozenců 😉 a kontakt se světem nepotřebuju... aspoň si to zatím myslím 😅 A vždycky říkám, že třeba po první porodu řeknu že už nikdy nerodím 😀... počet je mi celkem jedno, to už nechám na Pánu Bohu 🙂 když bude hodně, bránit se nebudu (aspoň 4 to říkám tak pro představu)
A kdyby dítko přišlo samo a dříve, také bych se nebránila... ale na škole to fakt nejde, tož holt musí počkat 😕

barik
24. sep 2008

Tak jestli můžu, taky se přidám. Skončila jsem VŠ před měsícem a moc ráda bych už taky snažilkovala, ale asi na to ještě není doba (bydlení, peníze) ☹ taky si někdy říkám, kéž by to přišlo samo a nemusela bych se takto trápit!

mariynka
autor
25. sep 2008

ahojte, ale sanas tu nakopilo, to som rada 😉

markusko, som na tom rovnako ako ty 😉 pisem diplomovku a pomaly sa zacnem ucit na februarove statnice z anglictiny 🙂

pomer, a preco si sa rozhodla vydat sa este pocas skoly??? 😵

pomeranca
25. sep 2008

mari: už bylo načase 😀 ... no prostě jsme zjistili, že chceme strávit zbytek života spolu, oboje rodiče nám fandí a podporují nás, tak nač čekat 😉

bettyna84
25. sep 2008

Ahoj, taky se přidám... teďka půjdu do čtvrťáku, sice už se snažíme, ale stejně to nejde, takže myslím, že k vám patřím 😉 , my tedy studujeme oba- manžel půjde do páťáku, tak aspoň s miminem počkáme, aby se narodilo, až po jeho promoci.
A teď si vás jdu dočíst 😉

markusko
25. sep 2008

maryinka: Tak to je super, já budu končit psychologii. Teď máme ovšem takové nelehké životní rozhodnutí, buďto se musíme začít snažit o mimčo, nebo se mám hormonálně léčit kvůli endometrióze, čehož se docela bojím. Takže momentálně na státnice moc nemyslím, i když bych už jaksi měla 😖 . Ale mám hlavu plnou jiných starostí... Diplomku už dokončuju, tak snad aspoň to.

yasminelle
26. sep 2008

Ahojte, ja vám závidím, že už ste v posledných ročníkoch. Ja už by som sa rada tej školy zbavila,hrozne ma obmedzuje. Učenia je fakt veľa a ja nepatrím k ľudom,ktorým stačí si raz prečítať. Minulý rok sme mali bakalárske štátnice a to bolo fakt hrozné a ani písať bakalársku prácu nebol med. A pomaly treba vybrať tému aj na diplomovku... Tak trochu som dúfala, že ma nezoberú do ďalšieho ročníka, ale prijali ma... ach jo... To zase bude celoročný boj...

lulik
26. sep 2008

ahoj holky, taky jsem takovy smiracek na MK 😵 jsem v poslednim rocniku VŠ. Taky bych si prala miminko, jenze to bude az za nejakou dobu... penize, prace, bydleni... 🙂

markusko
26. sep 2008

yasmin: Na jednu stranu se tesim na konec, na druhou si neumim zivot bez te skoly predstavit... 😅 Asi uz jsem po tech letech zavislak. Ja jsem naopak zvladla bakalarku v pohode, tri roky jsem zaroven studovala i druhou VS, kterou jsem dokoncila pred rokem. Ale z tech statnic mam opravdu strach, to je tim ze ted porad resim zdravotni problemy a na skolu fakt nemyslim... ☹ nevim nevim jak to s tema statnicema dopadne ☹

lulik: Ja kdybych si mela poridit dite az budu mit vse potrebne, tak to bude tak ve triceti 🙄 a to nechci. S pritelem jsme totiz oba studovali VS, jemu je 27 a rok pracuje, mne je 24 a jeste studuju. Takze tak... asi se budem muset vzdat hodne nasich predstav o samostatnem bydleni, vysnene praci a fure penez na mimco 😝

lulik
26. sep 2008

markusko: urcite bych v tvoji situaci premyslela naprosto stejne😉....plany by proste sly stranou. Mne je taky 24 a mimco bych si prala tak do 27 let...jenze opravdu clovek nikdy nevi co se muze stat, ze

markusko
26. sep 2008

lulik: To jo. To vis, ze jsme si to vsechno vysnili jinak. V zari jsme se zasnoubili s tim, ze svatba by mohla byt za rok, mezitim bych si nasla nejakou praci, trosku bychom si zaridili zazemi, no a pak bychom se mohli zacit snazit... Ale ten zivot je fakt nevyzpytatelny 😠