Sused sa sťažuje

zdenk2
7. jan 2024

S partnerom sme sa nasťahovali do bytu. Všetko bolo pohode ale býva pod nami sused dôchodca. Bol aj za nami že ide od nás hluk ( pritom robím bežné veci ako upratovanie, umývanie riadov,...). Samozrejme cez noční kľud nič nerobíme. No ale on neustále búcha a sťažuje sa. Neviete či platí aj v nedeľu niečo také ako tichý režim alebo čo, lebo som mala pustenú práčku a to išiel spraviť dieru do stropu čo tak búchal 😂

rebrambora
7. jan 2024

Poznam. Vyriesilo to az vysrahovanie.

pribinak
7. jan 2024

Smola, narazili ste na nejaké zúriveho deda

deti95060810
7. jan 2024

v nedeľu prať môžeš... a dieru nech spraví však on bude na ňu pozerať...🙂

elian
7. jan 2024

Už vieš, prečo predchádzajúci nájomníci al.majitelia radšej zutekali- toto je na nervy a neriešiteľné-až kým to pán Boh nevyrieši alebo nezutekate aj vy

lukbe
7. jan 2024

@zdenk2 na normálnu, bežnú prevádzku v byte určite žiadny specialny režim neplatí. Na tvojom mieste by som išla za nejakým dovernikom a pýtala si preštudovať domovy poriadok, potom by som ho dala pripadne aj susedovi alebo sa ho spýtala s čím konkrétne ma problém, ak vieš, že nič neporusujes.

viestta
7. jan 2024

Uz som na MK nejaky ten cas, citala som kadejake pripady co sa hluku v bytovkach tyka. Citala som aj pohorsene susedy, ktore riesili to, ze suseda vysava v nedelu doobeda alebo susedina pracka zmyka o osmej vecer. Toto nema uspokojive riesenie, niekto aj bezny prevadzkovy hluk povazuje za obtazovanie, niekto chape, ze zije v bytovke a jednoducho musi akceptovat, ze ludia ziju a pouzivaju svoj byt, co generuje hluk.
Tichy rezim, ktory zvykne platit v nedelu znamena, ze by sa nemali robit hlucne prace ako vrtanie a podobne. Vysavat, mixovat, prat aj chodit po byte sa moze aj v nedelu. Pan sused si moze vybuchat dieru do plafonu, aj tak si nepomoze.

zdenk2
autor
7. jan 2024

@lukbe a povedal nám aby sme si to nejako zatesnili aj podlahu, ale mi nič prerábať ani nemôžeme keďže sme v podnájme a sme tu iba na rok tak určite tu nebudem investovať do toho

lukbe
7. jan 2024

@zdenk2 on si môže zatesnit akurát tak strop.

colsami
7. jan 2024

@zdenk2 ak ste iba na rok, tak neriesit. Ak specialny hluk nerobite, svedomie maj ciste. Vela trpezlivosti zelam. Najlepsie nereagovat nanho ...

viestta
7. jan 2024

@zdenk2 ja by som sa na suseda vykaslal. Prat budem vtedy ked treba, vysavat tiez. Kym ste v nedelu doobeda navrtali do panelu, tak ste nic neporusili. (len som si spomenula na absurdnosti ohladom hluku v bytovke, bol tu aj taky "pripad", ktory riesil splachovanie WC v noci)

pribinak
7. jan 2024

@zdenk2 jaj keď ste v podnájme, tak by sim sa ozvala majiteľovi, nech sa so susedom porozpráva, alebo šla preč a nejedovala sa s nejakym dedom

minenkak
7. jan 2024

@zdenk2 ujo si bude musieť zvyknúť a vy neriešiť