Susedov pes znečisťuje spoločné priestory

ilike14
19. nov 2016

Vie mi niekto poradit. Mame male dieta. Byvame v panelaku bez vytahu a susedov pes robi bordel na schodisti. Kazdy tyzden je na schodoch za plnu lopatku chlpov z jeho psa (a to je zametene len jedno poschodie). Chodia ho vencit aj 6krat za den. Ten bordel musime upratovat aj mi ked mame sluzbu na poschodi. Nosi sa to do bytu... je nejake nariadenie co by prikazovalo vlastnikovi psa, upratat si chlpy pravidelne a nie len vtedy ked mu vyjde sluzba na upratanie schodov? (T.j. raz zanmesiac) ...museli sme kupit zvlast metlu aj mop lebo je nechutne kolko chlpov tam je. (Pritom sme mali aj mi davnejsie psa ale taky bordel nikdy nerobil).

linaya
19. nov 2016

Ked ti to tak vadi tak si to pozametaj sama. Pochybujem,ze existuje taketo nariadenie.

ilike14
autor
19. nov 2016

@linaya praveze ide o to aby si to cistil majitel psa... aj vykaly po psovi je povinny ocistit v spolocnych priestoroch...ci aj to mam cistit ked mi to vadi? ...chlpy zo psa niesu "bezne znecistenie spolocnych priestorov".

sibalka21
19. nov 2016

@ilike14 Pochybujem ze je take nariadenie, ved ten pes ani majitel nemoze za to ze tak plzne... A ved je to na chodbe, cize ten kto ma sluzbu to ma upratovat.... Je to to iste ako keby tak byva robotnik, ktory kazdy den nosi blato do vchodu... Bohuzial, ak vam to vadi treba sa bud porozpravat s majitelom alebo to upratat sama... Majitel nieje povinny upratovat chlpy po psovi, ktore mu padaju ked ho idu vencit

linaya
19. nov 2016

@ilike14 evidentne majitelovi asi chlpy nevadia,co svedci o jeho inteligencii. My ked sme mali psika,tak sme priebezne zametali aby sme mali peknu chodbu. Zalezi od cloveka. Ale aj tak s tym nic nezrobis, majitel je POVINNY upratat vykaly po svojom hafanovi,ale urcite nie chlpy 🙂 🙂 🙂 Ako som uz spominala,zalezi od cloveka......

lucinka511
19. nov 2016

@ilike14 tu pochopenie ani radu nenajdes.samozrejme mas pravdu .vykaly je povinny lo sebe pozbierat.chlpy.to uz je tazsie.tak mu daj ten vykal lred jeho dvere.ak najdes na chodbe.snad to pocbopi.reso sa s nim potozpravat...My mame podobny problem ale s mackami.kt nam chodia kadit do zahrady.suseda totiz chova adi 7maciek.kt sa kazdy rom rozmnozuju a tke macky chodia do nasej zahrady kadit.otras..ja som z toho tiez na nervy.ked kazdy den musim vyhkdit zo zahrady aj 3.4hovna.Ale co poviem susede.kebyze im aspon uribi vo svojej zahrade piesom na sranie.

marianna_peskova
19. nov 2016

Myslím, že s tým nariadením zametania chlpov po vlastnom psovi asi nepochodíš. Skôr skús suseda pekne poprosiť. Ak to nepomôže, nikto ho nedonúti, aby mal trochu chochmesu.

jeennyv
19. nov 2016

@ilike14 skus jedine apelovat na suseda nech uprace..lebo po prve zakon na to nie je po dalsie pes za to ze plzne nemoze a ze s nim chodia tolko von najskor je to velke plemeno a zakazat mu chovat tiez nemozes...uprimne susedia su vseliaki..nasi skladuju smradlavu kapustu, orechy co z nich idu mole a usmernovat ich mozes, ale garantujem ti ze ten pes by si skor popratal keby vedel nez ten clovek..

ricardo35
22. nov 2018

Zacala som chodit sem tam peso po schodoch a ostala som v soku, ked som zbadala, kolko ciernych chlpov je na schodisku po susedovom velkom psovi, prve co ma napadlo, bolo ze by sa mi to nechcelo upra tovat kebyze som zodpovedna za to a za druhe, ze by mi nedalo a aspon sem tam by som zmietla tie chlpy ak by som bola majitelkou psa, no jeho zena to nerobi.....neviem mozno sa treba obratit na spravcu co si o tom mysli

eni01
Autor odpoveď zmazal
Zobraz