Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri

Sušička so samočistiacim kondenzátorom?(alebo ako čistíte sušičku)

vrabcek15
11. jan 2019

Ahojte žienky.Potrebovala by som poradiť.Viem,že dnes už má viac žien sušičku ako pred 10 rokmi a s nimi aj viac skúsenosti🙂 Totiž zvažujeme aj my kúpu sušičku...je ich strašne veľa, značiek typov...celkom pekne mi s toho pekne bzučí v hlave🙂No a pozdáva sa mi jedna od Bosch(WTW 85490BY -uvítam aj jej recenzie ak máte🙂) je tam funkcia samočistiaceho kondenzátora ale neviem,či to je dobré,či to nieje poruchové a potom ako čistíte tie sušičky,ktoré sa nečistia samé?A koľkokrát čistíte sušičku? po každom sušení? A ešte jedna prosba,totiž keď je sušička nová všetko ide ako má ale čo tak po roku, dvoch,troch?Ktorá máte takú,že šlape ako švajčiarske hodinky🙂Ďakujem vám veľmi pekne za každú skúsenoť,radu či recenziu🙂

janciqa
11. jan 2019

@vrabcek15 ahoj, ja mam susicku Elektrolux Delcatecare. Som velmi spokojna. Vodu z nadrzky vylievam po 2-3 suseniach, takisto aj filter vtedy cistim. Druhy filter by sa mal cistit ked sa rozsvieti kontrolka, no ja ho cistim priebezne kefkou vysavacom. Asi tak raz za 2 mesiace. Susim asi 3krat v tyzdni. Sme 4 clenna rodina. Mam ju uz rok a pol a vsetko je v poriadku. Ide ako nova 😉

vrabcek15
autor
11. jan 2019

@janciqa Ďakujem za info.My sme tiež štvorčlenná rodina 😀Ten druhý filter myslíš takú kovovú mriežku?To by mohol byť ten kondenzátor 😀Ale podľa toho čo píšeš tak údržba nieje až taká hrozná 😀 lebo na nejakých český fórach boli mamičky,ktoré čistili filter i kondenzátor zub.kefkami...😀tak si hovorím fúha to by sa mi asi nechcelo 😄

jamabe
11. jan 2019

My mame Bosch s kondenzatorom so samocistenim. Spytam sa muza ako to funguje, ja netusim 😁. Vylievam len vodu a vyberatelny filter po každom 2. suseni. Viem len, ze ona sa niekedy sama zacne cistit na konci susenia, zasvieti kontrolka a nieco robi..

lusilla
11. jan 2019

Ja mam AEG mame ju 5 rokov a nema asi ziadne samocistenie, nemam ju pripojenu k odpadu takze nadrzku vylievam, bud po jednom alebo dvoch suseniach, ta nadrzka sa casom zaniesla a nie je do nej pristup tak som sa zlakla ako to vycistit, dala som dnu vodu savo a nechala posobit, pohrkala vyliala oplachla a bolo. Filtre cistim horny ten v bubne po dvoch max troch suseniach, v podstate to len vyberiem do kosa, a ten spodny co sa k nemu dostanes tam dolu tak tu vanicku a malu mriezku tak raz za mesiac to aj umyjem no a tu mriecku dolu v zadu bud vysavacom alebo kefkou ale to sa cisti velmi sporadicky ked cistis filtre tak sa to nezanasa velmi. A zubnou kefkou som to aj ja cistila ale len preto lebo ta velka kefa sa mi tam nezmestila takze nic dramaticke. Sme 5 clenna rodina takze susicka je moj obrovsky pomocnik neviem si uz predstavit zivot bez nej. Urcite si kupte.

martina9999
11. jan 2019

ja mam tiez bosh s tym kondenzatorom samocistiacim, kupila som ju pred 3rokmi, stale funguje dobre. vylievam tu nadobku ked mi zasvieti je ze plna🙂, vyzera vnutri celkom cisto a obstojne a je pravda ze by som sa tam ani nedostala nijak to cistit hlbsie, iba vylejem. a potom ked otvorim susicku dole je taky filter, tak ten cistim tiez bud ked zasvieti ze treba ale inak sa snazim po 2-3suseniach. extra precizne nic take, sem tam ked som okolo tak vyberiem filter a povysavam tu dieru kde je filer vlozeny.

vrabcek15
autor
11. jan 2019

@jamabe Ďakujem za info no to je to čo má celkom zaujíma 😀ze ako ten samocistiaci funguje a či sa nejak nekazí...😀

vrabcek15
autor
11. jan 2019

@lusilla tak super 5 rokov je pekná doba funkčnosti 😀No však toto bývame v paneláku a teraz v zime je sušenie celkom "zábava" dva dni do zadu som prezliekla periny a posteľné prádlo na matrac nebolo ešte suché...😌a to máme i malé deti takže stále sa niečo pere...

janciqa
11. jan 2019

@vrabcek15 hej hej tu mriezku. A aj ja ju cistim zubnou kefkou lebo velka kefa ss nedostane do rohu. Ale neni to nic hrozne, raz za mesiac-dva to vycistit. V kazdom pripade kupu neolutujes! S umyvackou a robot.vysavacom su to moji NAJ kamosi 😂

jamabe
11. jan 2019

@vrabcek15 takze: keď potrebuje, pocas susenia si vezme vodu z toho suplika a prezenie ju cez kondenzacne mriezky. V tomto type sa uz nic rucne necisti. Mame ju 3 roky, zatiaľ funguje, no uvidime. Pracka Bosch nam odisla po 7 rokoch..

vrabcek15
autor
11. jan 2019

@janciqa 🙂a tak raz za mesiac alebo dva je v pohode..🙂ako ja viem,že sušička je velký pomocník ale nebavilo by ma po každom alebo po každom druhom čistiť všetky možné filtre🙂tak to máš super my myčku nemáme ani robot.vysávač:-) ale možno tu myčku poriešime neskor🙂(mohla som vybrať čo skôr či sušičku alebo myčku 🙂) tak som vybrala sušičku🙂😉 každá pomoc v domácnosti je vítaná🙂

vrabcek15
autor
11. jan 2019

@jamabe a takmto je rozumné🙂 no my máme teraz pračku bosch tak preto ma to ťahá tiež k sušičke bosch...ale máme ju(pračku) asi len rok tak dúfam,že potiahne aspoň tiež tých 5-7 rokov🙂 lebo ja som asi čudná🙂 ale hnevá ma keď spotrebiče kupujeme na chvíľu,teda že hneď sa pokazia..ja viem,že taká doba ale aj tak má to čosi vydržať🙂

vrabcek15
autor
11. jan 2019

@martina9999 ahoj tak to je super🙂 nejak tak si to i ja predstavujem, i keď podľa toho čo u čítam od druhých dievčat,tak aj tie čo sa nečistia samy, tak ich čistenie nieje až taká katastrofa🙂 trocha krkolomná veta🙂 a prosím ťa mohla by si mi napísať aký typ sušičky máš?

katlenad
11. jan 2019

My mame Bosch samocistiacu, nejaku eco logixx7, uz cca 5 rokov. Stale fici na jednicku, v zivote som ju necistila ziadnou kefou, zubnou uz vobec nie 😊 to samocistenie funguje tak, ze pocas susenia asi tak 2 krat robi clean up. Netusim co robi, ale evidentne to funguje. Jedine co robim je ze cistim filtre o kazdom suseni co su dnu v susicke a vylievam vodu z nadoby.akurat uz dlhsie rozmyslam ako ju vycistit, tak dakujem za tip zo savom 😊

vrabcek15
autor
12. jan 2019

@katlenad ahoj ďakujem za odpoveď.Je rozumné keď Bosch a Siemens majú takéto funkcie😀 Však uvidím ,či zobereme so samocistiacim kondenzatorom alebo bez😀

Tu začni písať odpoveď...

Odošli