Sušička so samočistiacim kondenzátorom?(alebo ako čistíte sušičku)

vrabcek15
11. jan 2019

Ahojte žienky.Potrebovala by som poradiť.Viem,že dnes už má viac žien sušičku ako pred 10 rokmi a s nimi aj viac skúsenosti🙂 Totiž zvažujeme aj my kúpu sušičku...je ich strašne veľa, značiek typov...celkom pekne mi s toho pekne bzučí v hlave🙂No a pozdáva sa mi jedna od Bosch(WTW 85490BY -uvítam aj jej recenzie ak máte🙂) je tam funkcia samočistiaceho kondenzátora ale neviem,či to je dobré,či to nieje poruchové a potom ako čistíte tie sušičky,ktoré sa nečistia samé?A koľkokrát čistíte sušičku? po každom sušení? A ešte jedna prosba,totiž keď je sušička nová všetko ide ako má ale čo tak po roku, dvoch,troch?Ktorá máte takú,že šlape ako švajčiarske hodinky🙂Ďakujem vám veľmi pekne za každú skúsenoť,radu či recenziu🙂

janciqa
11. jan 2019

@vrabcek15 ahoj, ja mam susicku Elektrolux Delcatecare. Som velmi spokojna. Vodu z nadrzky vylievam po 2-3 suseniach, takisto aj filter vtedy cistim. Druhy filter by sa mal cistit ked sa rozsvieti kontrolka, no ja ho cistim priebezne kefkou vysavacom. Asi tak raz za 2 mesiace. Susim asi 3krat v tyzdni. Sme 4 clenna rodina. Mam ju uz rok a pol a vsetko je v poriadku. Ide ako nova 😉

vrabcek15
autor
11. jan 2019

@janciqa Ďakujem za info.My sme tiež štvorčlenná rodina 😀Ten druhý filter myslíš takú kovovú mriežku?To by mohol byť ten kondenzátor 😀Ale podľa toho čo píšeš tak údržba nieje až taká hrozná 😀 lebo na nejakých český fórach boli mamičky,ktoré čistili filter i kondenzátor zub.kefkami...😀tak si hovorím fúha to by sa mi asi nechcelo 😄

jamabe
11. jan 2019

My mame Bosch s kondenzatorom so samocistenim. Spytam sa muza ako to funguje, ja netusim 😁. Vylievam len vodu a vyberatelny filter po každom 2. suseni. Viem len, ze ona sa niekedy sama zacne cistit na konci susenia, zasvieti kontrolka a nieco robi..

lusilla
11. jan 2019

Ja mam AEG mame ju 5 rokov a nema asi ziadne samocistenie, nemam ju pripojenu k odpadu takze nadrzku vylievam, bud po jednom alebo dvoch suseniach, ta nadrzka sa casom zaniesla a nie je do nej pristup tak som sa zlakla ako to vycistit, dala som dnu vodu savo a nechala posobit, pohrkala vyliala oplachla a bolo. Filtre cistim horny ten v bubne po dvoch max troch suseniach, v podstate to len vyberiem do kosa, a ten spodny co sa k nemu dostanes tam dolu tak tu vanicku a malu mriezku tak raz za mesiac to aj umyjem no a tu mriecku dolu v zadu bud vysavacom alebo kefkou ale to sa cisti velmi sporadicky ked cistis filtre tak sa to nezanasa velmi. A zubnou kefkou som to aj ja cistila ale len preto lebo ta velka kefa sa mi tam nezmestila takze nic dramaticke. Sme 5 clenna rodina takze susicka je moj obrovsky pomocnik neviem si uz predstavit zivot bez nej. Urcite si kupte.

martina9999
11. jan 2019

ja mam tiez bosh s tym kondenzatorom samocistiacim, kupila som ju pred 3rokmi, stale funguje dobre. vylievam tu nadobku ked mi zasvieti je ze plna🙂, vyzera vnutri celkom cisto a obstojne a je pravda ze by som sa tam ani nedostala nijak to cistit hlbsie, iba vylejem. a potom ked otvorim susicku dole je taky filter, tak ten cistim tiez bud ked zasvieti ze treba ale inak sa snazim po 2-3suseniach. extra precizne nic take, sem tam ked som okolo tak vyberiem filter a povysavam tu dieru kde je filer vlozeny.

vrabcek15
autor
11. jan 2019

@jamabe Ďakujem za info no to je to čo má celkom zaujíma 😀ze ako ten samocistiaci funguje a či sa nejak nekazí...😀

vrabcek15
autor
11. jan 2019

@lusilla tak super 5 rokov je pekná doba funkčnosti 😀No však toto bývame v paneláku a teraz v zime je sušenie celkom "zábava" dva dni do zadu som prezliekla periny a posteľné prádlo na matrac nebolo ešte suché...😌a to máme i malé deti takže stále sa niečo pere...

janciqa
11. jan 2019

@vrabcek15 hej hej tu mriezku. A aj ja ju cistim zubnou kefkou lebo velka kefa ss nedostane do rohu. Ale neni to nic hrozne, raz za mesiac-dva to vycistit. V kazdom pripade kupu neolutujes! S umyvackou a robot.vysavacom su to moji NAJ kamosi 😂

jamabe
11. jan 2019

@vrabcek15 takze: keď potrebuje, pocas susenia si vezme vodu z toho suplika a prezenie ju cez kondenzacne mriezky. V tomto type sa uz nic rucne necisti. Mame ju 3 roky, zatiaľ funguje, no uvidime. Pracka Bosch nam odisla po 7 rokoch..

vrabcek15
autor
11. jan 2019

@janciqa 🙂a tak raz za mesiac alebo dva je v pohode..🙂ako ja viem,že sušička je velký pomocník ale nebavilo by ma po každom alebo po každom druhom čistiť všetky možné filtre🙂tak to máš super my myčku nemáme ani robot.vysávač:-) ale možno tu myčku poriešime neskor🙂(mohla som vybrať čo skôr či sušičku alebo myčku 🙂) tak som vybrala sušičku🙂😉 každá pomoc v domácnosti je vítaná🙂

vrabcek15
autor
11. jan 2019

@jamabe a takmto je rozumné🙂 no my máme teraz pračku bosch tak preto ma to ťahá tiež k sušičke bosch...ale máme ju(pračku) asi len rok tak dúfam,že potiahne aspoň tiež tých 5-7 rokov🙂 lebo ja som asi čudná🙂 ale hnevá ma keď spotrebiče kupujeme na chvíľu,teda že hneď sa pokazia..ja viem,že taká doba ale aj tak má to čosi vydržať🙂

vrabcek15
autor
11. jan 2019

@martina9999 ahoj tak to je super🙂 nejak tak si to i ja predstavujem, i keď podľa toho čo u čítam od druhých dievčat,tak aj tie čo sa nečistia samy, tak ich čistenie nieje až taká katastrofa🙂 trocha krkolomná veta🙂 a prosím ťa mohla by si mi napísať aký typ sušičky máš?

katlenad
11. jan 2019

My mame Bosch samocistiacu, nejaku eco logixx7, uz cca 5 rokov. Stale fici na jednicku, v zivote som ju necistila ziadnou kefou, zubnou uz vobec nie 😊 to samocistenie funguje tak, ze pocas susenia asi tak 2 krat robi clean up. Netusim co robi, ale evidentne to funguje. Jedine co robim je ze cistim filtre o kazdom suseni co su dnu v susicke a vylievam vodu z nadoby.akurat uz dlhsie rozmyslam ako ju vycistit, tak dakujem za tip zo savom 😊

vrabcek15
autor
12. jan 2019

@katlenad ahoj ďakujem za odpoveď.Je rozumné keď Bosch a Siemens majú takéto funkcie😀 Však uvidím ,či zobereme so samocistiacim kondenzatorom alebo bez😀