Sušička - za a proti

jarmilafilova
18. nov 2017

Ahojte ake mate skúsenosti so susickami. Nicia prádlo, setria čas? Zehlite? Susite vsetko? Znacky nepiste. Chcem len nazor ci ano ci nie. Uvazujeme o kúpe ja som za, manzel proti. ;) Ďakujem

evittam
18. nov 2017

Najlepsia "kamoska" o umyvacke. Susim skoro všetko. Nezehlim. A ci setri cas? Samozrejme.

evittam
18. nov 2017

*po

sonicka777
18. nov 2017

Ja uz mam susicku pradla tri roky a teda neviem si uz bez nej predstavit zivot,kedze mam tri deti a nonstop periem a vsetko skoro susim v susicke,pradlo je makke,nepokrcene a bez zmolkov 🙂 vzdy si pozriem stitok na pradle ,ci je vhodny do susicky a ked hej,tak ususim v nej.Ja susim skoro vsetko v nej,okrem paperov bundy a fakt minimum veci,ktore sa nedajú susit v susicke.Mne zatial susicka ziadne pradlo neznicila,mam taku,ktora aj setri energiu ,nezehlim veci ktore idu do skrine,vacsinou pekne poskladam,zavesim a zehlim len ked treba.U mna je aj manzel za susicku,najprv nechcel,teraz ju mame a teda povedal mi aj on sam,ze najlepsia kupa 🙂

siska53
18. nov 2017

@jarmilafilova ja som spokojna. Konecne nemusim vesat a neschne to dni. Super!

evittam
18. nov 2017

@sonicka777 Kludne usus aj paperovu bundu. 😉 Paradicka.

sonicka777
18. nov 2017

@evittam ano?lebo ma odhovarali,ze paperovu nesmiem,na tej budne je aj napisane,ze nie je vhodna do susicky,tak som nechcela riskovat,ale chcela som skusit..tak nabuduce asi aj risknem 🙂

lavieenrose
18. nov 2017

super vec

evittam
18. nov 2017

@sonicka777 Ja som dala a super. Práveže ta susicka ti ju krasne nadycha.😉 Ked ju len operies a vyvesis musíš to potom natriasat.

lavieenrose
18. nov 2017

pouzivam latkove plienky a uz som myslela ze tri bambusove mozem akurat zahodit dala som ich do susicky a su ako nove...

moonlight1210
18. nov 2017

@jarmilafilova sama prides na to, ktore veci, na akom programe, ako dlho. Ale da sa tam susit skoro uplne vsetko. Nedavam len cipkovane veci (ale to je vacsinou umelina, to vyschne rychlo aj samo) a podprsenky a nohavicky (kvoli ramienkam a gumkam na okrajoch).

Vyhoda je, ze ked veci vytiahnes hned po skonceni pekne teple, tak len poskladas alebo zavesis do skrine. Az na par kuskov (manzety a goliere na koseliach napr.) nic nezehlis. Vsetko je to ako vyzehlene z obchodu.
Dolezite je ale kazdy kusok zvlast pred hodenim do sudicky z pracky dokladne vytriast (ako ked ides vesat na snuru). Potom ti to krasne prevzdusni a vyrovna.
Ak to hodis z pracky len tak, mozu niektore veci istat pokrcene. (Plati aj pre pracko-susicku. Treba si dat robotu: vybrat, vyklepat, hodit kazdy kusok naspat zvlast. Aby neostali pomotane z pracky.)

A aj tie veci, co su pisane, ze nesusit, vacsinou znesu ten najjemnejsi program.

Nasa ale cisto bavlnene veci o kusok zraza. Takze rovno kupujem veci kusok vacsie. Super je to ale na rifle, lebo potom perfektne sadnu a vyborne vytvaruju stehna aj zadok 🙂

moonlight1210
18. nov 2017

A ja som prala aj paperove vankuse a susila v susicke. Boli pekne nadychane.

sisaka
18. nov 2017

Susicka? Bez nej si neviem už predstaviť fungovať. Skúšala som to pred nejakými 10 rokmi bez, ale prešla ma chuť - vesanie vonka - striehnutie počasia, kontrolovanie aby nepreschlo, všetko Pokrčené, tvrdé, v zime dnuka stojany, čo zavadzaju, čakanie na veci, kým vyschnú ... takto veci chytím, dám hneď do susicky a za menej ako hodinu ich mám suché, pekne mäkké a keď sa hneď teple poskladajú aj nepokrcene. U nás drvivá väčšina veci môže ísť do susicky, syn mal od starých mám nejaké oblečenie zo Slovenska, čo mu kúpili, keď sme boli na Vianoce na návšteve a aj keď všetky veci mali symbol nesusit som to tam nahádzala a nič sa nestalo.
Paperove vetrovky je ideálne susit v sušičke, treba k ním hodiť 2 tenisové loptičky.
Sušičku neodporúčam len ekologicky zmyslajucim ľuďom, keďže to žerie elektrinu a veci uschnu prirodzene aj bez nej, zástancovia eko životného štýlu nad tým však pravdepodobne ani len neuvažujú.

xevulax
18. nov 2017

Moj manzel bol proti tiez, teraz na nu spieva ody a dakuje ze som ho nahovorila. Mame 3 deti susenie pradla v zime bola katastrofa, tak isto ked boli nejake nehody ci uz pocikane povracane to sa susili paplony aj 2 dni takto mam za 1,5 hodky. U mna zatial top spotrebic. Len keby da same ozehlilo.

evittam
18. nov 2017

@xevulax Ja nezehlim. Robi to moja susicka. Vsetko ide rovno do skrine.😉

deti95060810
18. nov 2017

nie, ja neplánujem sušičku. Bývame v rod. dome v lete vešiam na dvore a v zime na terase...som spokojná.
švagriná mala sušičku. Kým bývali v paneláku využívala, teraz v rod. dome radšej vešia na dvor, terasu, sušičku už nepoužíva....

hettinka
18. nov 2017

@jarmilafilova najlepšia vec na svete, mam ju asi rok, značka AEG
prádlo žehlím tak na 50%, som tak zvyknutá, možno by sa dalo aj menej
zatiaľ sa mi nič nezničilo, nezbehlo, ani aplikácie na tričkách nepopraskali a dávam tam skoro všetko, asi okrem ženilkového pulovra a večerných flitovaných šiat. Aj čipkované veci tam davam na program na syntetiku, spodné prádlo, roste všetko.

Medzi plusy (okrem nežehlenia) patrí, že prádlo je mäkkučké (najmä uteráky, ale aj ostatné), akoby aj rovno odchlpené, odžmolkované a veeeeľmi sa mi znížila celková prašnosť v byte. Nemusím mať porozkladané sušiaky, nezabíjam čas vešaním prádla, rovno z práčky to tam šupnem a potom rovno poskladám.
Ja mam tiež aj dvor a veľký balkón, ale sušičku používam aj v lete, prádlo je odtiaľ lepšie.

tinulinda
18. nov 2017

@sonicka777 presne 😉 kludne ju daj, vsetko v nej sa ti pekne vysusi a bude uplne nadychana... ked som susila noramlne,tak boli"žgolky" , kusy pokope a takto fakt rovnomerne vysusena ....
a čo sa tyka otazky.... určite ano.... to je ako s umyvackou, podla mna dnes už normalna vec a ma ju čoraz viac ludi, človek si ulahci co sa da...

erikavesela
18. nov 2017

Jamam asi 2roky...a uz by som ju precnedala...neznasam vesat pradlo na dvore, vsetci sa mi sice cuduju, ale kontrolovat, ci pradlo neoral vtak, alebo, ci susedia nahodou negriluju by ma naozaj nebavilo...v zime to bol des vysusit pradlo...teraz je to super..za 5 hodin je vyprane, vysusene a v skriniach...

jarmilafilova
autor
18. nov 2017

Ďakujem všetkým veľmi pekne 🙂

jarmilafilova
autor
18. nov 2017

A aj z pohľadu ekológie to nebude az take zle. Ja teraz všetko dosusam na radiátoroch, takze bezia na plne obrátky,inak Max na 3 ak vobec. A aj veci netreba mat tolko, keď sa rýchlejšie otocia. 🙂

osky
19. nov 2017

Susicka je vyborna vec,pokial nemas priestor alebo cas.
Osobne ju vyuzivam len v zime /ak hovorime o prani pradla../,pretoze nechcem aby slo vlhko do stien.
Inak treba povedat ze zje vele elektr.energie a pre mna toto je zbytocnost robit,ked to mozem dat von alebo niekde rychlo vyschnut volne/trochu aj z ekologickeho hladiska/.
Bez nej si to uz vsak neviem celkom predstavit-ako bolo spominane,stane sa aj nehoda,stane sa ze konkretny kus musis vyprat a surne ho uz potrebujes,suhlasim ze perie mozes v pohode susit takto...
Cize ak ju mas kde mat,iste dobry pomocnik.
Ale permanentne ju mat nepotrebujem.

hettinka
19. nov 2017

@jarmilafilova to máš pravdu, že netreba toľko vecí, najmä napr. detských zimných búnd. Ak syn donesie teraz doblatenú a premočenú bundu, za 3 hodiny ju ma čistú a suchú.
Alebo prídeme z dovoelnky, za 1 den je všetko opraté a v skrini. Predtým som to prala a postupne sušila aj 3 dni, hoci aj v lete. A potom ešte 3 dni postupne všetko žehlila...

jarmilafilova
autor
19. nov 2017

@hettinka ďakujem

tenerifka
19. nov 2017

@jarmilafilova Manzelovi nechaj pocas 2 tyzdñov povesat, zvesit a pozehlit bielizeñ, rychlo zmeni nazor

evittam
19. nov 2017

@osky Zalezi od typu susicky.Mme teda vôbec "nezerie" moc elektriny.😉

ruzicka111
19. nov 2017

Susicku určite odporúčam všetkým známym, kedysi som si myslela že je to zbytočná vec. No konečne nemám sušiaky po izbe a ani prach z prádla, nakoĺko to zachytáva aj prach, smietky (napr.diamantiky z triciek ktore opadajú) nežehlím. Ale keď dám viac prádla tak su napr.bavlnené trička viac pokrčené. Ale to vóbec nevadí, lebo uteráky sú mekkučké a konečne nemusím žehliť. Včera som dokonca sušila aj autopoťahy a nič sa im nestalo ;) všetko záleží aký program zvolíš. A ešte jedna vec na 90% vecí mám na štítku že sa nemajú sušiť v sušičke a suším všetko 🙂 nič sa (klop klop) zatiaĺ nestalo 🙂

erikavesela
19. nov 2017

@ruzicka111 aj svetre?..tie.som zatial neskusala susit

erikavesela
19. nov 2017

@moonlight1210
Do re vediet👍

nerko
19. nov 2017

Kocky a mate niektora pracku so susickou? Zmesti sa mi len takato kombinovana, uzka do cca 45cm. Zvlast sa mi to v byte nezmesti ☹ Mna to uz tiez vytaca. Susiaky po byte, vlhko, deti sa nemaju kde hrat... V podstate cely tyzden len periem, alebo susim, zehlim. Dakujem za rady 🙂

moonlight1210
19. nov 2017

@nerko jednu mame na jednom z bytov. a je uplne v pohode ako kazda susicka. plati ale, co som pisala vyssie.
po skonceni pracieho programu pradlo vybrat, vytriast ako ked ho ides vesat na snuru (a chces ho mat co najrovnejsie po ususeni) a znova jeden kusok po druhom naukladat dnu. az potom susit.

ak zapnes susenie hned po oprani, ostane to vacsinou cele dokrcene a velmi zle sa to potom aj zehli.

a radsej menej kuskov naraz, nie plnu povrch, nech to ma susicka kde "prehadzovat". vtedy to vyberas naozaj krasne rovne ako vyzehlene.