Syn má upchatý nos aj napriek odsatiu

barbara151
20. mar 2020

Ahojte, je to normálne keď 3 mesačnemu synovi aj keď odsajem hlieny a aj physilis sprej používame. Stále sa mu ťažko dýcha a počujem ako keby mal stale plný nos 😩 mali ste niečo podobné?

martinals
20. mar 2020

Ahoj ja som pred odsávanim kvapla lybenar alebo Vincentku sprej 0+, sopliky sa uvoľnili a lepšie odsali, potom som dala nasivin alebo iné kvapky 0+.Ak sa mu ťažko dýcha skús navlhčiť uterák, kvapni trochu eukalyptu a daj na radiátor. Mojim babám to pomáhalo

aduska0001
20. mar 2020

Mi sme mali 2 mesiačiky keď sme museli ísť do nemocnice za to že soplnky nechceli prestať tiecť. Pobrala kopec sntibiotik, odsávačka som každé 4hodiny kvapkala do nósteka lybenar, a stále nič až po týždni v nemocnici mi ju dali do kopy....jasné že ťa nechcem vystrasit....len vravím moju skúsenosť.

barbara151
autor
21. mar 2020

@martinals dakujem urcite vyskusam

barbara151
autor
21. mar 2020

@aduska0001 nam netecu len počujem za sa mu ťažko dýcha. Ďakujem za odpoved 😌

sovica
21. mar 2020

Akú máte odsávačku? Mechanickú (hadičkovú - ústnu/balónikovú), elektronickú alebo na vysávač?

jajka71
21. mar 2020

@barbara151 no idealne je dat vodicku teda vincentku alebo libenar a potom odsavat sopliky, ked sa situacia s koronavirusom uppkoji a nezmeni sa problem s dychanim bez soplikov...treba uvazovat o navsteve ORL ci to nieje mandlou, my uz cakame ci vyberu, lebo ma s tym roky problem a hadam uz pominie...ale u nasho to je zlozitejsie....kazdopadne skusit pred odsatim nakvapkat vodicku a potom odsat...

alienkami
22. mar 2020

Skús zavolať dr. možno vám predpíše Fenistil kvapky. Ak je opuchnutá sliznica mohli by pomôcť.

barbara151
autor
22. mar 2020

@sovica ustnu

sovica
22. mar 2020

@barbara151 Myslela som si. Ústna nevytiahne vôbec nič. Nečudujem sa, že malý má stále plný nos. Kúpte si odsávačku na vysávač. Perfektne vytiahne soplíky. Píšem z vlastnej skúsenosti.