Syn si zabudol rodný list na zápis na vysokú školu

djubka
6. sep 2017

Ahoj, syn zabudol rodny list na zapis na vyskou skolu a nie je sanca aby sa pon bratil, moze sa stat ze ho nezapisu respektive nezoberu na skolu?

djubka
autor
6. sep 2017

O

lintu
6. sep 2017

ak máš možnosť, odfoť mu originál a pošli na mail alebo niekam, aby si ho mohol vytlačiť... ak si škola potrebuje z neho odpísať nejaké údaje, je to stále lepšie ako nič... na zápise potom nech situáciu vysvetlí a prípadne sa s nimi dohodne, že im originál prinesie neskôr... nemyslím si, že akurát zabudnutý rodný list by mal byť dôvod na vyhadzov... stáva sa aj horšie

erikavesela
7. sep 2017

@lintu samozrejme, ze sa nic nestane...na skolu ho prijali a uz ho potom len dolozi...pozri, ja.som nebola ani na jednom zapise osobne..ani na zaciatku ani nikdy, dokonca som nebola ani na promociach a skolu som skoncila uplne bez problemov, aj.diplom som dostala,.hoci som na promociach nebola...nic sa nedeje, nech vysvetli a dolozi neskor...skus mu ho poslat poistene cez postu, alebo nech ma len kopiu a potom krasne dolozi, aj na studijnom su len ludia...nech sa neboji a ty tiez nie....urcite to nie je dovod na problemy a uz vobec nie na to aby ho nezobrali na skolu

osky
7. sep 2017

Takyto doklad by som z ruky nikdy nedala.
Postou ci inak...ani poistene.
Donesie ho na dalsi krat nic sa nedeje.

erikavesela
7. sep 2017

@osky je to obycajny doklad, ktory vybavis vzdy, ked sa ti strati, mne sa stratil a ziadny problem nebol ho vybavit a ked ho niekto chce zneuzit, tak ho zneuzije...staci mu kopia..nahlasis ako strateny a navyse nik ho bez op nemoze pouzit...

osky
7. sep 2017

@erikavesela rodny lidt vybavis len tak ????
Hmm.to je pre mna novinka...ok.

erikavesela
7. sep 2017

@osky samoztejme...kedze som ho vybavola a to dva krat...pretoze som mala zly rodny list...bola som na nom uvedena ako chlapec a ked som mala 10 mi ho rodicia vybavili spravny a potom v 18 som ho stratila...s op...bez problemov..za 3 dni bol hotovy...potrebujes vediet datum narodenia, meno rodicov a datum narodenia rodicov, ich meno aj za slobodna, kedy a kde si sa narodila a op k tomu a uplne bez problemov....dokonca aj ked mi vybavovali ten z chlapca na dievca to islo bez problemov....moje skusenosti...ty mas mozno ine informacie a mozno ti to je novinka, ale takto to funguje...predpokladam, ze si ho este nevybavovala...

erikavesela
7. sep 2017

@osky rodny list je len opis informacii, ktore maju na mnohych uradoch...a je na nom ochranny prvok..to je vsetko

osky
7. sep 2017

Nie nevybavovala.
A neviem co sa mi to nepoplietlo s krstnym listom...
Dobre vediet.dik za info

djubka
autor
7. sep 2017

Ja som bsetko odfotila a poslala n pc on si to vytlacil este neviem ako to dopadlo, ten trulo netrafil spravnu budovu, zapisoval sa na inej budove o dva kilomre dalej 😁 teraz je spravne uvidime ako to dopadne

erikavesela
7. sep 2017

@osky v pohode😉😉

gelory
7. sep 2017

Nič sa nestane 🙂 Nebude ani prvý ani posledný, už je na školu prijatý, hlavné je, že tam bude a potom im ho donesie na študijné dodatočne. A nepotreboval náhodu overenú kópiu a nie originál rodný list?

lintu
7. sep 2017

@djubka no to je to byť niekde prvýkrát a nevedieť, čo skôr 😅 neboj, naučí sa, zvykne a už to bude len a len lepšie 🙂

deti95060810
7. sep 2017

veľa vysokých škôl robí nábor, nie výber študentov....Neboj, zoberú syna, ešte aj rady budú... 🙂

l3yla
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
djubka
autor
7. sep 2017

Na UFK Nitra, kopie samozrejme, ale dakujem vam, ste zlate, nakoniec po vsetkych peripertach a behaniach po Nitre 😁 ho zapisali, dodatocne pri nastupe na skolu ma bsetko dolozit