Syndróm bieleho plášťa. Dá sa s tým niečo robiť?

carisma25
20. dec 2008

Ahojte. Mame taky problem ze moj syncek nelubi pani doktorku 🙂 Prejavuje sa to tak, ze ked tam prideme do poradne, este ho ani nezacne pocuvat a on uz spusti neutichajuci plac, ale to taky, ze sa az zachadza a je cely bordovy. Potom vsetky bezne ukony, ako je pozeranie do hrdielka, vazenie a pod. idu ruka v ruke s obrovskym narekom. A to nehovorim o ockovani ☹ velmi ma to trapi a som z toho smutna. Mohol to zdedit po mne, lebo ja ked vidim biely plast, hned mi stupa tlak? 😲 😝 da sa s tym vobec nieco robit? dakujem za vsetky rady

kveta
20. dec 2008

Carisma25, maličké deti vedia vycítiť emócie svojich rodičov. Keď je rodič nepokojný, začnú byť nepokojné aj ony. Podľa mňa Tvoj synček cíti Tvoj nepokoj a reaguje naň. Ja by som Ti poradila, aby si poslala so synčekom k doktorke niekoho iného, napríklad tatina a uvidíte, či bude synček tiež nervózny alebo v pohode.

denduska
21. dec 2008

ja si tiez myslim, ze to citi aj z teba....neviem, ked som ja bola mala, kupili mi detsku lekarnicku, mali sme doma fonendoskop, kazdeho som pocuvala a pichala tymi detskymi injekciami 😀 tak skus sa s nim tak nejak hrat...a postupne si daj biely plast 😅
nasa doktorka nenosi biely plast..tak nasa mala sa neboji..zatial 😕

daleja
21. dec 2008

ahojte. ja neviem ci to bude len tymi pocitmi.& ja mam dve dcery, prva sa lekarky vobec nebala a druha je prese ako pisecarisma25, len co ju posadim u sestrisiek na lehatko, uz strasne place, v poradni ju ani poriadne nemozu odvazit,lebo na vahe neobsedi. ked ju Dr. chce popocuvat, tak ju musim drzat na rukach pritulenu ku mne a ona sa pokusa nieco pocut. Neviem prco je to tak, ale co si pamatam, tak to robi od dvoch mesiacov. teraz bude mat rok. a Dr je moja znama, takze sa obcas stretneme mimo a niekedy sa rozplace. ale to moze byt nahoda, lebo pri cudzych niekedy place. co mam s nou robit? u lekarky potom rozplace vsetky deti ☹

elize
21. dec 2008

carisma my sme na tom uuuuuplne rovnako. Jednoducho akykolvek biely plast zmeni nase neposende rozosmiate slniecko na mamin cecek, ktory neustale place 😀 Staci ked sa na neho dr. usmeje a je to ... A ja strach z lekarov nemam. Jednoducho dieta pride do stadia kedy zacne vnimat, ze ta osoba v bielom plasti mu picha injekcie, dava palicku do hrdielka a jemu to nie je velmi po voli, dotyka sa ho niecim studenym na hrudniku, ... 🙂 Zvykne sa to casom samo upravit, a to vtedy ked si dietatko uvedomi ze ho pocuvanie hrudnika a pozeranie do hrdielka vlastne neboli a plakat bude len pri ozajstnej bolesti 😉
Ja teda dufam, ze v tom nebude nejaky zakoreneny strach, ktory len tak nezmizne. Maxik sa totiz narodil predcasne a bielych plastov si uzil dost a uziva stale na pravidelnych dispenzarnych prehliadkach.
Tak verme, ze to jedneho dna prejde 😉 A dovtedy pevne nervy nam aj sestrickam a lekarom 😀

jaduska
21. dec 2008

My máme doma to isté. Staršia dcérka, keď bola menšia a museli sme ísť k doktorke, tak len plakala, aby sme ju nedali ľahnúť na lehátko. Mladšia robí to isté, keď ju tam dám ľahnúť, hneď spustí plač, to isté aj u zubára, len tam to nevadí, lebo aspoň otvorí pusu. Plače dokonca aj vtedy, keď idem ja do poradne a ona ma spolu so staršou čaká pri sestričke. Jednoducho vidí lekárske prostredie a plače. Ale je pravda, že to nie je až tak, žeby pri tom bordovela... 😒 Vekom to prejde, teda aspoň tie bežné návštevy budú bez plaču, zato očkovania...to bude zážitok asi stále