Syndróm vyhoretia - ako u vás prebiehal?

beusssska
18. mar 2019

Baby, ktoré máte skúsenosti s vyhorenin. Napíšte mi prosím ako sa u vás prejavilo a ako ste ten syndróm prekonali. Budem vďačná

benit
18. mar 2019

Ja som bola asi tesne pred vyhorenim. Chcela som s pracou seknut. Hladala som nove podnety, ako sa pohnut dalej. Zacala som chodit po skoleniach. Fakt mi to pomohlo. Dostala som aj iny pohlad na moju robotu a problemy spojene s pracou. Vypadla som a resetovala hlavu. Fakt som ich dala 4 behom necelych 2 mesiacov. Viacdnove a jedno aj s pobytom.

astika
18. mar 2019

Nespavosťou, nervozitou, urobila by som čokoľvek, aby som ráno nemusela do práce... Nakoniec som to vzdala a prácu zmenila, neskutočný pocit a úľava, hoci doteraz sa ešte v noci budím, že nemám veci v poriadku

stankadu
18. mar 2019

Mamina mala tento syndrom. Pracuje vo finančnej sfére. Najprv vela pracovala, práce nad hlavu. Práca ju prestala baviť, začal sa jej protiviť aj zvuk mobilu, ludí nemohla ani cítiť. Pridal sa problém s tlakom, kedy jej vyskočili hodnoty neskutočne vysoko a 3x bola v takom stave, že museli volať záchranku a veru ju aj brali do nemocnice na infúzky. Nevládala chodiť, jesť, triasli sa jej ruky, mala tvárové tiky a niekedy ani poriadne rozprávať. V tom najhoršom sa nedokázala rozprávať ani s vlastnou mamou a pritom si denne zvyknú volať. Chodila ku mne a vela sme sa rozprávali, alebo si len tak lahli na lehátko a relaxovali. Chodila vela na prechádzky, proste aby nemyslela na robotu a povinnosti. Prestala pracovať úplne, asi 2-3 mes. nebola v robote vôbec. Musela vyhladať pomoc psychologa, ktorý jej dal tabletky. Liečila sa asi pol roka a potom sa jej to upravilo do normálu. Teraz znova pracuje. Treba to hned podchytiť aby sa človek nedostal do 4. štádia. Hlavne robiť to, čo ťa baví a nie čo musíš. Ako jej záchranárka povedala, že syndrom vyhorenia je najvyšší level stresu.

beusssska
autor
19. mar 2019

A syndróm vyhorenia je len v pracovnej oblasti?

janka279
19. mar 2019

@beusssska aj v inych oblastiach, ale najcastejsie je to v suvislosti s pracou.

notebook
19. mar 2019

@stankadu psycholog nedava lieky

stankadu
19. mar 2019

@notebook psycholog alebo psychiater, to už presne neviem, ale viem že užívala nejaké lieky. A často chodila na kontroly.

nuni11
19. mar 2019

Niekedy staci psycholog, no ked uz system vyhorenia sa naplno prejavi, tak uz je potrebny psychiater. Podla mna nie je hanba k nemu ist. Je to lekar ktory dokaze pomoct a to je podstatne. U kazdeho sa tento syndrom prejavuje inak, no mnohokrat taka nechut, otravenost z kazdeho dna je bezna :/

mojlukas5
4. jan 2020

Ahojte všetkých vás pozvizam do mojej skupiny na Facebooku ktorá sa volá guillain barrého syndróm Slováci možno si tam navzájom pomôžeme aby sme tu chorobu prekonavali ľahšie, podelime sa spolu o všetky zle aj dobre skúsenosti stou zaketnou chorobou tak prosím pridajte sa ku mne a nebuďte sami stou chorobou