Tažšie obdobie už rok a pol - neviem, ako ďalej

1. aug 2021

Mam tazsie obdobie uz rok a pol.
Stalo sa mi:
1,rozisla s priatelom -velmi zle sa ku mne zachoval ..
2,s kamaratkami sme sa prestali rozpravat kvoli klebetam a doslo to do stadia kedy som stratila aj 3 dobre kamosky.
Neviem ako dalej, co dalej … snazila som sa s kamaratkami stretnut ale nemalo to zmysel aj tak si mysleli svoje…
Viete mi dat pls nejaku radu ?
Ex raz za cas mi zavola a oznamil mi ze ma ma stale rad a planuje svadbu s novou
Kamaratky ma nikam nezavolaj maju vobec problem ma pozdravit . Pritom ta kleebta jenúlna blbost .. o mic extra nejde nema to nic spllocne s chlapom

mondolina
1. aug 2021

zavri dvere za minulosťou, tí ľudia ti nestoja za to.
prestaň komunikovať s ex.
začni od začiatku.

tncka
1. aug 2021

To je tak ked sa niekto viaze na kamaratov. Nestali za to,uz by som.ich nenazyvala kamaratkami. Najdes si novych. A ex je chuj,naco a nim vobec komunikujes? Potrebujes novy restart,zabudnut na starych "kamaratov", dovolenku,oddych,novy kamosi sa najdu hned

ckocka
1. aug 2021

A kolko máš rokov, sedemdesiat? Lebo to už je potom fakt blbé, šanca že niekoho stretneš je mizivá.
Ako ďalej? Normálne, pracuj, študuj, bav sa, športuj - to čo pre seba robíš aj inokedy. Svoj život musíš naplniť sama, partner, priatelia sú len naši spolucestujúci, s ktorými tá cesta životom može byť príjemnejšia. Ak sa k tebe nezachovali dobre, asi by sa s nimi lahko a príjemne necestovalo.

autor
1. aug 2021

@ckocka 26 mam

ckocka
1. aug 2021

Sarkazmus.

autor
1. aug 2021

Len mam pocit ze som sa zasekla tento rok a pol neviem sa posunut dalej len do prace a potom domov . Ako bola som parkrat s kolegyna vonku . Len strasne ma znicil tento rok a pol … A nebiem sa posunut dalej .

gbgb
1. aug 2021

Odstahuj sa,vymen pracu, totalne vymen vzduch. Najdes nove kamaratky aj novu lasku. Najdi si sport, konicek, kurz..

autor
1. aug 2021

Zacinam mat z doto depku… neviem kde spoznam novych ludi … ale hlavne kedy niekoho do buducna strtegnem ked som len v praci a sme zensky kolektiv… na diskoteky sa mi nechce ist tam su vacsina magory

mondolina
1. aug 2021

koníčky, šport?

ckocka
1. aug 2021

Využi samotu pre seba, vzdelávaj sa v práci, nauč sa jazyk, choď do lesa, plávať, čítaj...
Ten posun nemusí byť skokom, keď na sebe pracujeme a robíme si radosť žijeme dobrý život.

autor
1. aug 2021

Zacala som chodit na nemcinu . Aj sa snazim kazdy vikend si spravit nejaky vikedn aby slm nebola doma…. Vsak toto ze konciky by som si mala najst . Pls nemate nejake dobre rady . Ja som velmi komunikativna osoba, mila, priatelska…. Len neviem ani ako som sa dostala do takehoto stadia .. ze som sa zasekla

kittykat22
1. aug 2021

najdi si nove kamosky. Daj si inzerat ze ich hladas. Nezostavaj sama. Kolko zien by rado kamratku, priatelku alebo spriazenenu dusu 🙂

autor
1. aug 2021

Inzerat ? Ako myslis modry konik ? Ci kde ?

janush
1. aug 2021

prihlas sa na nejaky sport... tak najdes vela spravnych ludi 😉

kitycat
1. aug 2021

Dobre kamaratky ti povedia svoj nazor na vec a akceptuju tvoj nazor na vec...Prestat sa bavit kvoli ejakej banalite je celkom hlupe..Prehodnot vase vztahy a ex si laskavo zablokuj, jeho IQ hupacieho konika uz neotrebujes a polutuj tu "snubenicu" maximalne

Vravii sa, ze z dna sa da uz len odrazit 🙂

autor
1. aug 2021

@janush nechapem ako som sa takto mohla zaseknutba neviem sa nejako dalej pohnut … ktore psorty nevies mi psl poradit ? Ja zacnem chodit len nejaky typ radu pls

savanna
1. aug 2021

Poznam, toto sa mi stalo s kolegynou - kamaratkou, jednoducho so mnou prestala komunikovat, neodpisovala, nedvihala telefon...doteraz neviem, co sa stalo, lebo nemali sme vobec ziadny konflikt, doteraz sa aj v praci na mna ledva pozrie. Mozno som ju len prestala zaujimat. Chvilu som to skusala, pisat jej, ozyvat sa, ale ked nie je zaujem, tak nie je. Mrzelo ma to velmi, ale musela som sa posunut dalej, neda sa neustale investovat energia do mrtveho vztahu. Co sa tyka sportu, sama si musis najst, co ta bavi, kazdeho zaujme nieco ine.

madeline1
1. aug 2021

Takmer v 30tke sa nemusis upinat na kamaratov...a co sa tyka ex, toho by som uz tiez neriesila, najdi si nove zaujmy.

autor
1. aug 2021

Len mala by som si urcite najst sport kde bude hlavne vela ludi . Co je take dobre v ba ? Lebo ja som vzdy skor individualne sporty robila … najst partnera by som aj nasla len kde ? V praci zensky kolektiv a diskoteky tak to radsej nie .. nieho nad 30 a musi byt inteligentny ..

liljana
1. aug 2021

Najdes si ineho priatela a naco su ti "kamosky", co ta hned odpisu pre blbost? Prepac, ale boli to asi velmi povrchne priatelky a mala by si oslavovat, ze si sa takych zbavila a uvolnila miesto pre lepsich ludi v tvojom zivote.

dilino
1. aug 2021

Byvali mi zavola povie že má má rád ale že planuje svatbuu s novou priateľkou toto je akože čo.Bud ťa chce alebo nie neviem si predstaviť že má kontaktuje bývali s tým že má ma rád ale ide si vziať druhu akože načo ti je tato informacia čo zlacneju potraviny či čo mňa by to absolutne nezaujimalo.Nedvíhaj mu vôbec načo to je dobre.Ked si stratila kamarátky asi niekde bola chyba načo veľa kamarátiek stačia dve a poriadne.Klebety sú, boli a aj navždy budu ked to boli dlhoročne kamarátky musiš vedieť ty čo si môžeš dovoliť povedať ak to boli kamarátky len nejake na chviľu tak neni čo ľutovať. Ja pracujem v mužskom koletíve len jedna kolegyna a ja a v lete teraz chodia na vypomoc 3 ženy. Ale cez zimu sme len my dve a 33 chlapov.2 vedúci jeden riaditeľ 30 robotnikov.A ver mi je to horšie ako ženský kolektív.

predavamknihy
1. aug 2021

Fakt je ten, že nájsť si hobby a venovať sa mu, aspoň raz za čas má na psychiku neskutočne blahodárny efekt. Šport, kultúra ale napr. aj umenie. A nemusíš mať naň ani talent 😂 príklad, ja som skúšala metódu “pouring acrylic”.. pozri na nete, možno ťa to chytí a je to brutal upokojujúce 😂
Čo sa týka partnera, no doma ho pohužiaľ nestretneš... Musíš ísť niekam medzi ľudí, do mesta alebo čo (nie vyslovene na disko). Prípadne skús sociálne siete, instagram...akokoľvek trápne to znie. Pravdou je, že strašne veľa vzťahov vzniklo práve cez net. Držím palce 💙

missviolet
1. aug 2021

Keby si bola z NR, poviem ti, ze napis mi 🙂 keby byvam v BA, idem ako konicek na sedenie Paint People, tam by mozno tie kamosky si si nasla... 🙂 alebo skusila, teraz som komplet zabudla ako sa to cvicenie vola - ale kruhy a popruhy latky vo vzduchu - to zvykne byt taky pevnejsi kolektiv bab. Aerial sa to tusim vola?
Ale inak nech ti nie je luto, ja som tiez v takom cca veku, kamosky v BA, tak odrazu nikoho nemam. A take aktivity, co ma zaujimaju, v NR nie su :D

mimka1402
1. aug 2021

Ahoj, neviem z kadiaľ si. Ja som mala podobné obdobie, k tomu som introvert takže nadväzovať vzťahy s ľuďmi je pre mňa extrémne ťažké. Úprimne ani zoznamky nie sú zlý nápad na nájdenie si kamošov. 😀 Ale ja som si vždy viac rozumela s chlapmi, takže preto to nemusí byť zlý nápad. Potom nejake cvičenie joga atď? Neviem tvoje koníčky, ale ja verím stále, že kto má byť v našom živote tak sa v ňom objaví. Možno sa musíš naučiť byt šťastná sama so sebou. Akonáhle mi nik nechýbal z minulosti, objavili sa rôzne mi v živote noví ľudia, ktorých som spoznala a sú v mojom živote dodnes.😊

number19
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
number19
1. aug 2021

Ja by som skusila posilku, hlavne v zime. Vzdy sa tam tie stalice poznaju a je to taka fajn komunita. Chodi tam aj dost rozumnych chlapov. Je to taky prijemny ritual.
Joga, pilates. Tam sa s niekym mozes dat do reci...
Skusila si v BA v lete korcule alebo bike a vysla si na hradzu?

beata_k
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
autor
1. aug 2021

@number19 ale ktora posilovna je fajn ? Nepohnas nejaku dobru v Ba ? Lebo minule som bola v ba v jednej a kazdy si docviicl svoje s koniec .. mozmo slm bola v zlej😂😂

mariejenka
1. aug 2021

Bud to neboli úplne super kamarátky, lebo ja mam jednu a keby čokoľvek mi niekto na nu povie,viem ci to môže byť pravda alebo nie. A za druhé by som sa jej eovno opýtala, ze take o nej ide. Cize pokiaľ ony nejavia záujem,aj na hlavu sa mozes postavit...ale ja uz z hrdosti,by som sa im neprosila. A ex frajera úplne zablokovať všade, nech je sa ožení,a je šťastný.

Tomuto ty hovoríš zlé obdobie....??

autor
1. aug 2021

@mariejenkaja viem ze aj horsie veci sa mozu stat . Ale za ten rok a pol mna to dost znicilo a poznacili …