Teddy králik - klady a zápory

denisse1311
10. apr 2018

Ahojte mamičky!
Chcem sa spytat ci mate niektora doma teddyho kralicka?uvazujeme nad kupou len by som chcela pocut vsetky klady ci zapory. Chceme ho do bytu. Najviac ma zaujima ci smrdi. Mame skrecka no ten nie je vobec citit. Dakujem vam za vsetky odpovede🤗

0silvia0
10. apr 2018

@kittykat22 ja tiez kupujem pelety na kurenie v OBI. Krmivo kupujem cez internet co najkvalitnejsie bez obilnin s malym mnozstvom vapnika, nakolko nasa kralicica ma opat mocovy kamen. Jeden jej bol uz vyoperovany. Okrem toho je kastrovana a kastrovane kraliky maju tendenciu priberat preto nie je vhodne ich krmit obilinami a pecivom

0silvia0
10. apr 2018

@k_a_j_k_a ani nasa nezerie seno. Spominas slamu - snad myslis seno, vsak?
Ale my jej kupujeme granule kde su vylucne lisovane rastliny a v sezone zerie cerstvu travu. Ma uz 10 rokov takze urcite to nevadi

0silvia0
10. apr 2018

@g_fecka mas ich oboch kastrovanych?

kittykat22
10. apr 2018

@k_a_j_k_a uvažovala som o tej istej klietke, včera som ju pozerala online 😀 S tým sklom je to skvelý nápad 😍 bolo to náročné vymeniť?

kittykat22
10. apr 2018

Baby poradíte, či je treba dať králika kastrovať? Ja viem, že sa to robí kôli agresii, ale skôr ma zaujíma, či mi nebude značkovať byt, keď ho počas dňa vypustím. Keby nebol agresívny, tak by som ho asi ani kastrovať nenechávala.

0silvia0
11. apr 2018

@kittykat22 prave znackovanie po kastracii vymizne

k_a_j_k_a
11. apr 2018

@g_fecka @0silvia0 dievcata, ukludnili ste ma. Nasa este minuly rok jedla seno (volam to slama 🙂 ) uplne v poho, ale v poslednych mesiacoch ho prestala jest. Inak ma toho na jedenie dost. Tiez vsade citam, ze zaklad - seno. U nas teda nie 🙂 Cerstve rastliny ano - po tom sa ide "pozabijat" - dostava listy rozneho druhu, zeleninu, ked to pocasie dovoli, byva vonku na zahrade a tam si poje co chce. 🙂

@kittykat22 tuto klietku sme dlho zvazovali, mala dovtedy taku obycajnu, len sme sa pri nej poriadne nevyspali. Klietku bolo treba trochu rozobrat. ale nebolo to nic zlozite. na zadnu stranu sme dali drevo, tam ma pripevnene pitie a slamnik (na foto este nebola klietka dokoncena). Dokonca je aj menej spiny okolo klietky, lebo vsetko to zostava v nej. Inak, kamoska ma zajaca v akvarku, bez vrchnaka. Ale oni ho maju celodenne pusteneho.

kittykat22
11. apr 2018

@k_a_j_k_a super dik. To sklo predpokladam, ze ste si nechavali robit na zakazku, len podla rozmeru.

denisse1311
autor
11. apr 2018

@g_fecka tak to je nadherna klietka. Smiem sa spytat odkial ju mate?aj ja by som presne taku istu chcela. Dakujem😘

k_a_j_k_a
11. apr 2018

@kittykat22 hej, sklo som dávala rezať na mieru u sklára.

g_fecka
11. apr 2018

@0silvia0 zajky nie su kastrovane, ale chovam ich oddelene, nemam ich v plane ani parit, aj ked sa stalo ze sa k sebe dostali tak skor samica “skakala” po samcekovi 😀 inac sa neznesu. Joj a este im kupujem v DM- ku taku zmes lucnych bylin s pupavou a toto pojedia obaja, tak skuste namiesto sena. ☺️

0silvia0
12. apr 2018

@g_fecka to je zaujimave ze sa neznesu. Ja som kedysi mala parik kde bol samcek kastrovany a oni boli taki uzasni a tulili sa k sebe a umyvali sa navzajom a spolu spinkali. Potom samcek umrel a k samici sme priniesli ineho kastrovaneho samca a tohoto neznasala.
Tu susenu pupavu vyskusam v zime, teraz ma kopu cerstvej, diky za radu. Ale ja vlastne kupujem bezobilniinove krmivo z cisto lisovanych rastlin, preto jej to seno asi nechyba.

kittykat22
27. okt 2018

Ahoj dievčatá, poradíte mi prosím? Kúpili sme malého ušiaka 🙂 Poradili by ste mi ako to máte s podstielkou? Máte podstielku len na záchode? Aký máte druh? Ja mám biele papierové valčeky. Mne príde, že králik najradsej sedi na záchode - lebo mu tam je teplo, nema rad plastove dno - keď je pustený, tak nie je vôbec na plávacej podlahe, stále lenoší na koberci. Bobkuje teda po celej klietke bez rozdielu ci tam podstielku ma alebo nema. Uvazujem, ze by som mu dala pratelny koberec do klietky, aby nesedel nonstop na záchode. A ešte ako to máte s čistením podstielky? Vyhadzujete ju celú? Alebo len to, čo je špinavé?

0silvia0
27. okt 2018

@kittykat22 podstielku davam len do zachoda, pouzivam drevene pelety z OBI. Vyhodim lopatkou len znecistenu cast peliet. Nasa zajacica je nonstop pustena, cize beha po celej izbe, najradsej je samozrejme na koberci. Do klietky nedavam pratelny koberec, ale karton. Plast v klietke je pre kralika neprijemny.

kittykat22
27. okt 2018

@0silvia0 dik za odpoved 🙂 skocim do OBI. Prosim ta a ako casto menis karton?

0silvia0
27. okt 2018

@kittykat22 karton menim ked je spinavy alebo obhlodany, jednoducho podla potreby. Tie pelety su klasicke na kurenie.

kittykat22
15. nov 2018

@0silvia0 dik za info o peletach 🙂 su super. Konecne necitit, ze mame doma kralika 🙂

0silvia0
15. nov 2018

@kittykat22 rado sa stalo, nám pred pár dňami naša králičica uhynula. Mala 10 a pol roka☹

kittykat22
15. nov 2018

@0silvia0 to mi je ľúto ☹️

mony221
24. máj 2022

baby prosim vas o radu .chystame sa kupit zajka a fakt neviem ci samceka alebo samicku...mali sme samceka ktoreho sme kupovali ked mal pol roka cize nemali sme ho od malinka ale to bolo nieco strasneee neskutocne nas hryzol mna dokonca ked sme ho pustili tak ma nahanal a skocil a kusol ma rovno do lytka straane som sa ho bala ..aj ked som mu sla dat najest do klietky tak po mne smykol tak sa bojim kupit opat samca a chcela som radsej samicku ale ako citam pisete ze skôr samceka...prosim o radu dakujem

angelina1003
24. máj 2022

@mony221 my máme samičku ...
Od chovatelky mala dva mesiace keď sme ju doniesli . Už má 5 rokov a nebol s ňou žiaden problém,milá,pritulna krotka

mony221
24. máj 2022

@angelina1003 super no v podstate som chcela samicku aj kvoli tomu ze je mensia ako samcek ale ako som tu citala tak vraj radsej samcek no idem asi počítať

angelina1003
24. máj 2022

@mony221 to je ako aj u psov každý niečo preferuje...

simona121627
3. apr 2023

@denisse1311 staršia téma ale náš ušiačik je úžasný. Spinka v peliešku beha po byte a nikdy nič nerozkusal. Je kamarátsky rad priskacka aby sme ho pohladkali a dali mu mrkvicku 🥰😚

simona121627
3. apr 2023

@mony221 to je viac menej o šťastí aký zajo vám bude súdený 😀

alzbeta1301
3. apr 2023

@denisse1311 už len tou otázkou si má dostala. Jasne že smedi keď mu ľudia čistia raz za týždeň klietku 😀 ja osobne mám a nie jedného mame rituál každé ráno ich vypustím vonku do vybehu povyberam zacikane rohy a nasypem ciste pilinky 🙂 žiadne zviera nesmrdí keď sa on človek stara ps : foto včera narodeného ♥️

alzbeta1301
3. apr 2023

@0silvia0 toez používam piliny a nemenila by som sú to hobliny väčšie čistom každý deň peletky nemožno cistit každý deň 🙂 to je pre lenivých ludi 😃

alzbeta1301
3. apr 2023

@kittykat22 ahoj ja som mala zachodiky ale ako pises na umelom dne im je nepríjemne mám hobliny bez vone na celom dne a chodia na zachod do rohov každý deň východom lopatkou a vybavene cca raz za týždeň dva potom vyhadzujem celé aby som vaničku umyla ale keď pravidelne vyhadzuje zacikane miesta tak ich necítiť a naši sa vyvaľujú spokojne na mäkkom😀

0silvia0
3. apr 2023

@alzbeta1301 prepac, nerozumiem co si chcela napisat. Co je pre lenivych ludi?

0silvia0
4. apr 2023

@alzbeta1301 veď pelety čistíš tak isto ako hobliny, čiže vyčistíš denne zacikané miesta. Robíš to isté ako ty s hoblinami, čiže čo je pre lenivých ľudí?