Tehotné s PCO

scarlet
2. máj 2007

Videla som, že dievčatá s polycystickými vaječníkmi chceli založiť novú tému: "Tehotné s PCO" (pre bovzbudenie snažiliek s PCO) a tak som sa rozhodla, že otvorím túto tému ja.
Tak všetky PCO-čkárki, moja dobrá kamarátka má vysoký stupeň PCO a pred 5 dňami sa jej za malej pomoci lekárov (druhá stimuácia Clostylbegytom, na prvú stimuláciu nereagovala vôbec) narodil zdravý, krásny synček Henko 🙂. Nezúfajme a bojujme ďalej, verím, že skôr či neskôr sa dočkáme vytúžených bábätiek 😀 😀 😀. Prosím všetky tehuľky a mamičky s PCO, aby napísali svoj príspevok a tak podporili nás SNAŽILKY 😉.

ajka2
2. máj 2007

Scarlet ja odpadnem,presne sme sa minule bavili s babami s PCO že založíme túto tému ak sa im podaria IUI.
Takže ja sa pridávam prvá a dúfam že tu neostanem moc dlho sama,všetky vás PCOšky tu očakávam. 😀 😀 😀

zulka29
3. máj 2007

ja som sem zatiaľ len nakuknem, aj tu budem dúfam že čoskoro 😀

pappo
3. máj 2007

scarlet velka pochvala 😀 😀
budem aj ja rada ak sa sem casom pridam a aj ostatne PCO baby velmi drzim palce. tesim sa na prispevky tehotnych s PCO, piste piste a povzbudzujte hlavne. papapa

nika251
3. máj 2007

Ahojte. Tak sa teda hlasim aj ja 😀 . Po 16 mesiacoch snazenia cakame nase prve miminko. Zial nam nepomohol k otehotneniu ani clostilbegyt ale az jeho vysadenie- po dvoch mesiacoch bez liekov a absolutne nepredpokladanom cykle (tvaril sa ako anovulacny- folik dorastol 12DC len na 10mm) sme zazili maly ale nadherny sok ked nam uz 9DPO vecer vysli same // testiky. Takze vam vsetkym drzim palceky a nebojte sa, PCO je liecitelne a sice s trochou nervov ale ide to. 😉

pappo
3. máj 2007

nika251 prajem ti krasne tehu a dik za podporu 🙂

misa1
4. máj 2007

ahojte,som po umelom oplodneni a som teraz v 13 tt.pred stimulaciou mi dr povedal ze mam pco,ale vobec to nevadilo hned sme isli stimulovat a je to tu.drzim vam vsetkym palceky

dai
4. máj 2007

ahojte,
tak ja idem pomaly rodit 🙂
dietatko sa nam podarilo prirodzenou cestou, hned prvy mesiac snazenia ( teda tazko povedat pri mojom cykle - HAK som vysadila v juni, do augusta sme sa este chranili... v septembri som otehotnela )
takze velmi rychly proces 😅 sama som bola prekvapena...

ajka2
4. máj 2007

Dai ty si mala PCO?Sa mi nezdá možné otehotnieť tak bez problémov s PCO. 😕

dai
4. máj 2007

ahoj ajka,
stale mam...
bola som operovana v 22 rokoch... lekar mi vtedy povedal ze by som mala hned otehotniet, lebo budem mat problemy... vtedy ale neboli podmienky, nemala som partnera a pod. takze nic nebolo
- teraz sme sa nejak zvlast nesnazili - pisala som, vysadila som hak a cakala som ze to vyjde mozno za rok , dva... a vyslo to takto 😔
-cesty panove su nevyspytatelne... asi tak 🙂

ajka2
4. máj 2007

Dai super!To je až zázrak proste,keď si vezmeš čo všetko sme my ostané museli podstúpiť.Ani ja až tak nie,aj keď to trvalo 4roky a obávala som sa že bude nutné ďalšie IUI alebo IVF,ale tie ostatné baby.
Tak krásny zvyšok tehotenstva a zdravé bábo prajem 😉

dai
4. máj 2007

dakujem ajka,
tebe tiez - nech ide vsetko tak ako ma ist 🙂
uprimne ti poviem - ja si to ani neuvedomujem ake mam stastie... 😔 tym ze vsetko islo tak hladko... dufam , ze to aj dobre skonci. Az tu na stranke vidim, ake maju dievcata kvoli tomu problemy ☹ ( mne to ako som pisala lekar sice hovoril, ale vtedy som to neriesila, lebo som nemala dovod... )
- moje odporucanie je asi len - necakat moc dlho pokial sa clovek zacne snazit, a ked sa zacne snazit, tak nad tym moc nerozmyslat ze mate problem - potom to hadam pojde.
drzim vsetkym palce

erikae
4. máj 2007

kocky tak test bol negativny, zial
ale idem dalej, vsetko dobre vam prajem

bonavoxa
4. máj 2007

taky tu chci! 😀

olianko
4. máj 2007

ahojte babulky 🙂 tak aj ja mam PCO a uz mam aj krasu bambulka Alex.Tak drzim vsetkym palceky lebo viem , ze to nie je lahke 😉

andusa
4. máj 2007

ahojte, aj ja mam PCO, som 2 mes po cisteni (potratila som) a neváhame , snazilkujeme aj napriek tomu, ze lekár kazal 6 mes. cakat. pretoze si myslím, ze to aj tak lahko nepojde, tak preco neskusat. dnes som si robila test a bol negat. vravi sa , ze po zakroku zena otehotnie lahko, preto im aj predpisuju AHK. no v mojom prípade to nepotrebujem.

andusa
4. máj 2007

mala niektorá z vás, co uz bábenko máte, PCO a predpísnu HAK, a po jej vysadení otehotnela bez problémov a bez pomoci?ide to vobec?mne by moj lekár chcel predpísat HAK, ale ja mám strach , ze po jej vysadení budeme zas cakat 4roky... :(((

miriamka
4. máj 2007

Andusa...mne zistili pred 3 rokmi PCO,potom mi nasadili HAK lebo som este tehulka byt nechcela a to tie priznaky zmieri.Ale teraz som uz vysadila HAK,PCO mam stale a otehotniet sa nedari,takze keby som to vedela,uz vtedy by som to zacala liecit.

andusa
4. máj 2007

ved to Miriamka.ja si tiez to isté hovorím , ze keby som to vedela tak kaslej aj ja na HAK.pred tým som ju brala 6 rokov. a nevedela som o tom ,ze mam PCO. potom sme 4 roky sa snazili, zadarilo sa po inseminácii.no dlho sme sa netesili... ☹

miriamka
4. máj 2007

Andusa...neboj,urcite sa nam podari PCO porazit a budeme mat miminka.Ved o tom svedcia kocky v tejto teme!A hormonalny profil ti robili?

andusa
4. máj 2007

ano robili, mi vsetko. mala som mierne zvysený prolaktín..nic iné.vraj to nnie je problém. ze to liecit netreba...
ale som rada, ze tu su také témy. velmi mi to pomáha. myslím si ze vsetkým to pomaha 😉

miriamka
4. máj 2007

Andusa...neboj,podari sa.Ja mam vyssi testosteron,tak uvidim co sa bude diat dalej.Prolaktin mam v pohode.Inac v niektorej teme pisali,ze prolaktin treba liecit,lebo zle hladiny sposobuju potrat.

andusa
4. máj 2007

no vidís .. 😉 na co tu clovek nepríde...ze?
ty uz ty mas uz vela príspevkov, co? 😎 ja som tu nová.je tu tolko toho popisané...nebyt jednej mojej známej, tak ani o vás neviem. chvílu som si to len citala,nemala som odvahu pripojit sa, ale zvedavost mi nedovolila... 😅

andusa
4. máj 2007

navies nahodou, cim liecia prolaktín? a vlastne si mi pripomenula, ze aj ja som mal aj zvýsený testosteron...málo...pytali sa ma , ci nechlpatiem 😀 😀 😀 ale nic som si nevsimla..

miriamka
4. máj 2007

Andusa...skus ist na stranku Synrom PCO,tam toho vela precitas!

andusa
4. máj 2007

dakujem 😉 skusim nieco nájst.
mam PC len cez víkendy. manzel ho nosieva domov z roboty. inac cez týzden sa k PC nedostanem..tak som jak besná ked ho donesie domov 😀

fabiana
8. máj 2007

Ahojte!
Aj ja mám PCO. Tehuľka nie som, ale za pár dní začínam liečbu a ideme pracovať na druhom dieťatku. Prvé sa nám podarilo hneď na 3 cyklus, vďaka Clostilu alebo tomu hore? a dnes má naša dcérka už cez 2 rôčky...Držím každej babuľke palčeky...
Andusa, na zníženie prolaktínu sa predpisuje Parlodel. 😉

marec76
9. máj 2007

ahojte vsetky, co tiez mate PCO. ja sa s s nimi tiez trapim, zacala som 1 stimulaciu Clostilom, ale nezabral mi, brala som 1 tabletku denne od 3 DC. ake s nim mate vy skusenosti? som dost zufala. mam 31 rokov, takze ma zenie aj cas.
ahojte a dakujem za odpovede.

pappo
9. máj 2007

marec76 pod k nam do temy syndrom PCO tam si pokecame. 🙂

siska78
9. máj 2007

marec76 Ja som tiez brala Clostil 1X denne asi 5dni a dva krat mi nezabral. Teraz idem na druhe IUI, tak som zvedava co bude, ale zmenili mi lieky na Fostimon. Marec, chodis do centra?

marec76
9. máj 2007

siska78 a pappo,dik za odpovede, pojdem pozriet aj na syndrom PCO,este dnes ale neskor, neda sa mi som v robote a do centra chodim, zacala som pre 2 mesiacmi - helios v MT, a ty?