Dá sa vyliečiť z PCO?

maminka940
20. feb 2023

Ahojte dá sa nejak vyliečiť s pco ? Keď že by som chcela ostať tehotná? Pco mám len na jednom vaječníku( ľavom ) býva to na oboch ? Či ? Nemám s tým skúsenosti
Ďakujem

gejb
20. feb 2023

📌

stellarstar
20. feb 2023

@maminka940 na Google sa dočítaš a doštuduješ dosť o pco, nemyslím si zw by šlo vyliečiť, keď tak len znížiť príznaky a áno môže byť na oboch stranách

gejb
20. feb 2023

@stellarstar ja som dnes hladala informacie o PCO a najviac som našla MK...Google vyhadzuje len PCOS

barus26
20. feb 2023

@maminka940 podľa mňa sa nedá. Ja mam pcos a na oboch vaječníkoch a mam dve deti prirodzene

stellarstar
20. feb 2023

@gejb veď je to to iste, bud pco alebo pcos pričom to s je pre syndróm

jabadabadu
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
gejb
20. feb 2023

@stellarstar Poly Cystic Ovaries (PCO) PCO is an indication that there are more ovarian follicles (ovaries) than usual. This is seen in an ultrasound scan where you find over 12 ovaries and a slightly enlarged ovary. PCO is very common and occurs in 20-25% of all women of childbearing age. Poly Cystic Ovarian Syndrome (PCOS)
The difference between PCO and PCOS is that PCOS is associated with the production of too many male sex hormones from the ovaries and therefore often causes an imbalance. To diagnose PCOS, you must have at least 2 of these 3 symptoms:

One or both ovaries must be polycystic.
Long menstrual cycles of more than 35 days - or complete absence of menstruation.
Signs of male sex hormone overproduction, either assessed by increased hair growth or by blood test analyzes.

stellarstar
20. feb 2023

@gejb daj mi to po nemecky 🤣 nežijem v UK alebo USA ale v AT 😅

maminka940
autor
20. feb 2023

@stellarstar pco je že deti mať môžeš normálne
Pcos je už že je to otehotnenie ťažšie
Máš tmave chlpy fúzy
Pokozka je tmavšia kopa iných príznakov
To som teraz čítala

maminka940
autor
20. feb 2023

@barus26 a ovuláciu sú ako postrehla?

barus26
20. feb 2023

@maminka940 no sledovala som si ju meraním bazalnej teploty. Nebolo to ľahké, cykly dlhe a niektore úplne bez ovulacie

stellarstar
20. feb 2023

@maminka940 ja viem co to je, mam to sama 🤦‍♀️

maminka940
autor
20. feb 2023

@barus26 aha dobre
A začala si v deň menštruácie?

zuzkaa1991
20. feb 2023

@maminka940 ja som mala pcos v 20tke mi povedali ze dieta nebudem mat....v 27r som porodila dieta ale v 26r som mala MA po kyrete som presla k inemu lekarovi zevraj lepší omyl ale co uz....mi povedal ze pcos nemam.....ale teraz po 5r som zmenila lekara idem buduci týždeň k novej tak.som zvedavá co povie....neviem ake mate tazkosti priznaky....mozno aj od toho zalezi....
Jedine ma napadlo ze z.tehu co som potratila by odisli aj cysty?🤷‍♀️

terry658
20. feb 2023

@maminka940 ja mam pcos na oboch vaječníkoch. Teraz čakám tretie. No ako pozorujem baby z okolia, čo to majú tak čím skôr žena otehotnie tým lepšie. Tie čo sa vydávali okolo tridsiatky už neotehotneli. Teda aspoň tie čo poznám ja.

barus26
20. feb 2023

@maminka940 nie. Až keď menstruacia skončila

tanyag
20. feb 2023

Ja som mala a aj mám...zlepšilo sa to schudnutím, plodné dni som vôbec nemala...o menštruacii ani nehovorím...schudla som z 96 kíl na 64kg a vrátili sa plodné dní, vrátila sa pravidelna menštruácia...samozrejme cysty na vaječníkoch ostali, otehotnela som 7 rokov po schudnutí plánovane...predtým mi bolo povedané, že deti budem mať veľmi ťažko a že ak chcem, mám to riešiť pred 30tkou...po pôrode sa menštruácia úplne zastavila...som 4 roky po pôrode a menštruáciu mám len keď si dám pichnúť vyvolávačku...ináč ju nemám...ale plodné dní mám...tak neviem 🤷‍♀️

maminka940
autor
20. feb 2023

@barus26 ďakujem

maminka940
autor
20. feb 2023

@tanyag menštruáciu ja mám každý mesiac od kedy som mala kyretaz
Bola síce aj pred tým ale haprovalo to bar jako ...
Ovuláciu neviem či mám
Tak si ju teda začnem merať hneď ako menštruácia skončí

maminka940
autor
20. feb 2023

@terry658 mne lekár povedal že mám tvár polycystických vaječníkov
Dieťa už mám mala som ho v 22ke
Teraz má mala 6
A vtedy neviem či som mala pco
Vtedy stara dr nehovorila nič

terry658
21. feb 2023

@maminka940 teoreticky si telo pamätá. No je najlepšie mať pri tejto diagnóze deti s menším vekovým rozpätím.
To že majú vaječníky taký tvar nemusí hneď znamenať problém. Mne napríklad nezaberala hormonálna terapia. Nedozrievali mi folikuly ani po hormónoch. Takže bol tam zistení jasný syndróm. Chcelo by to aspoň tri mesiace folikulometrie a hormonálny profil za mesiac aby sa vedelo ako to je. Pokiaľ to chcete skúsiť prirodnejšie tak merať bazálnu teplotu a skúšať. Nám sa teraz podarilo až po roku snaženia sa.

mimi410
21. feb 2023

@maminka940 mne pomohla alternatívna čínska medicína. Aj v iných oblastiach tak som sa tomu venujem. Ak by vás to zaujímalo môžte mi napísať aj súkromne 🙂

maminka940
autor
21. feb 2023

@terry658 no ja som chcela skôr ale manžel ani za svet
Až teraz sa zobudil že môžme mať druhé

nikola81
21. feb 2023

Ja mam PCO, mam 41 rokov a mala som to stale. Liecit sa to neda, vyskusala som vsetko za svoj zivot. Moje priznaky boli velmi dlhe cykly (niekedy som ms nedostala aj 6 mesiacov) moja dr mi injekcie na vyvolanie predpisovala a uz som si ich pichala sama doma aby som nemusela stale behat. Podotykam ze som nemala nadvahu. Mala som vzdy okolo 55kg a meriam 172cm. Prirodzene som otehotniet sa mi podarilo len raz, aj to mimo maternice, zobrali mi lavy vajcovod. Dalsich 9 rokov sme sa potom snazili prirodzene a bez uspechu. Nakoniec ked ma uz velmi tlacil vek sme sa rozhodli ist znova do umeleho oplodnenia. Podarilo, sa ma 7 rocneho chlapceka. Po porode sa to mierne upravilo hoci cykly mam stale dlhe, cca 38-40 dni.

sim_icek
21. feb 2023

@maminka940 no tak ja ti poviem svoju skúsenosť v skratke. Mám pco plus anovulačné cykly uz asi 13rokov a áno ja mám postihnuté oba vaječníky. Pco nie je možné vyliečiť, ale je možné ich dostať trochu pod kontrolu a zmierniť dopad resp. zlepšiť stav.
Na zlepšenie pomáha obmedziť laktózu a lepok. Veľmi pomáha cvičenie aspoň 2x to týždňa ale pri pco sa nesmie skákať, behať (mala som osobnú trénerku a túto info mám priamo od nej).
Menzes som mávala raz za polroka
Ovuláciu len raz v živote, aj to len vďaka tomu, že som brala progesterón - Duphaston a hneď na šupu som otehotnela. Dovtedy som pobehala všelijakých odborníkov (asi 5) a povedali mi že nebudem mať deti lebo proste celé zle to tam mám... A už mám krásneho 2 ročného syna
Pri pco je oveľa väčšia pravdepodobnosť potratu čiže celé tehotenstvo som brala progesterón -Progestanelle.
Odporúčam sledovať na insta tento profil , ktorý je na obrázku. Ona aj jej manžel sa špecializujú na pco/s a majú profil plný super rád .
Keď som cvičila a mala trocha lepšiu stravu tak sa mi zmiernili cysty, doktorka vravela , že mám pekné vaječníky. Ale znova sa mi to vrátilo keď som prestala

Od pôrodu sa mi zlepšil stav. Mám menej cýst, menzes KAŽDÝ mesiac, mala som aj ovuláciu bez pomoci liekov. A ešte by som zabudla, že otehotnieť mi trvalo približne 3roky

sim_icek
21. feb 2023

Inak tiež som bola v stave kedy mi ani dvojnásobná dávka vyvolávačky nevyvolala menzes. Hrôza. Držím palce

maminka940
autor
21. feb 2023

@sim_icek ja našťastie menzes mám každý mesiac 5-7 dní ako kedy
Dĺžku cyklu mávam 38dni
Podľa kalkulačky mi to ráta
Ja skúsim keď skončí menštruácia si p
Merať bazalku