Tehuľky po IVF na jeseň 2009. Pridajte sa

rosienka
12. dec 2009

ahojte kocky

rada by som tu privitala vsetky tehulky zo vsetkych kutov, ktore otehotneli tuto jesen pomocou umeleho opodnenia, aby sme spolu prezivali toto nahderne obdobie a podporovali sa do dalekeho leta 🙂

tak baby po stimulkach sem sa! 😎 a podavajte spravy ako pokracujete a ako vam bruska rastu 😵

jana
17. feb 2010

ahojte,
ako sa mete? co nove?
majuska ... verim ze bude lepsie a kebyze mas aj lezat celu dobu, to je v pohode, august je tu zachvilku a potom sa uz budes len vytesovat z babatka.
ja som teraz v praci, stale sa citim rovnako a podla ORL lekarky ta moja nadcha je vraj tehotenska chronicka nadcha kt treba len pretrpiet. V praci mam vedla seba poharik kde vypluvam hlieny 😝 Stale som hrozne unavena a som sa rozhodla si zobrat dovolenku buduci tyzden a potom ak stale bude toto hnusne pocasie pojdem znova na Pnku.
No teraz sa najviac tesim na poradnu kt je az o tyzden, ale zistujem ze momentalne ma prave toto drzi na nohach, sa mi vobec nic ineho nechce. No a chcem zobat tiez mm tak dufam ze mi bude dokina robit UTZ aby aj mm konecne videl krpcov, bo mam pocit ze on si to stale neuvedomil ze bude otcom 😀 .
papa

majuska81
17. feb 2010

Jani,ja by som na tvojom mieste pekne lezkala doma, nie ze potom dostanes horucku alebo nejake komplikacie.Kazdy clovek je nahraditelny, pre zmenu nech robia teraz ini, 😉 😉 😉 AJ ja cakam dvojicky a myslela som si, ze mi nic nebude....a teraz mozem byt rada, ze babatka mi ziju z toho krvacania....SETRI SA!!!!!!!!!!!!!!! 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠

Vanesska,dakujem ti za podporu, dneska som bola zase u gyn., babatka sa naju dobre, jeden mi aj salutoval..alebo si skrabkal hlavu 😀 😵 😵 Mam tam mensi hematom, musim prisne lezat, panvu a nohy mam zdvyhnute.... 😎 😎 Do augusta casu dost 😎 😠

Baby, mate uz tehu knizky??? Ja som len dneska dostala 😉 😉 😉

vanesska
17. feb 2010

baby veru setrite sa... mna uz to nejako nestve ze som mimo roboty...
este sice obcas tam skocim ale uz to je len tak vramci prechadzky nieco porobim idem s kamoskou na obedik a potom domkov...
nastastie ja nemam ziadne komplikacie ale doki to nechcel riskovat... kedze som po IVf a 2 operaciach takze kaslat na robotu zdravie je prednejsie...

majuska... som rada ze sa babatka maju dobre...! to je fakt super... neboj urcite su to bojovnici ako ty...!
do augusta to zbehne rychlo a uz budes mat drobcov v naruci...

mne dal doki knizku hned na prvej kontrole u neho... to bolo asi v 8tt...

zajtra ideme na kontrolu tak pojde zasa aj mm... nech si to uzije... lebo presne ako pises janka... ja mam tiez pocit ze este si to az tak neuvedomuje ze za par mesiacov z neho bude ocko... 😀

inak baby pisali ze uz okolo 16tt sa daju citit prve take zblnky a bublinky v brusku od drobca... ze sa to urcite da rozpoznat ze to nie je zaludok ale krpcek... takze mozno za take 2 tyzdne uz budeme citit nieco aj my...
fakt sa na to tesim... 😵

lucia.kl
17. feb 2010

jani, suhlasim s majuskou, aj ja som doma a oddichujem, nestoji to zato sa zničiť v praci, ja si vôbec neviem predstaviť, že by som chodila do prace a venovala sa deturencom v škôlke, ved vôbec nevládzem nič a čo to len bude až nám tie brušká pri dvojkach narastu do velkých velkostí 😀 😀

majuska81
17. feb 2010

Lucka,Vanesska ja uz mam poriadne brucho, mam uzke kabaty, no pribrala som iba 2 kila. Asi mi maternica tlaci na crevy a zaludok, neviem zjest krajec chleba naraz....sice mi to iba prospieva, kedze lezim. Inac v skole mam koleginu, hovorim jej zelezna lady, je tehu a robi, je zastupkyna, usporiadala maskarny ples, zapisanie prvakov, vianocny program. Kolegovia vraveli, ze na roidcovskom plese tancovala ako o zivot az do 5.OO rano. A je v 7. mesiaci. Hovorila mi ze 2x spadla tuto zimu....A pri 1. dietati robila v skole tiez az do konca. Uz vyzerala ako ponorka a stale cvicila s detmi na telesnej. 😨 😨 😨 Noja nechapem.....Troske jej ale zavidim, lebo toto lezanie zase.... 😖

Uz sa inac tiez neviem dockat prvych kopancov....podla toho ako tancovali dneska, ich uz podla mna zacitim skoro 😝 😝 😝 Manzel bol so mnou tiez, ten jeho stastny vyraz stoji za to 😵 😵 😵 😵 😵

vanesska
17. feb 2010

majuska... tak to mas nejaku cipernu kolegynku 😀
no mne aj moja mamina hovorila ze robila este 2 tyzdne pred terminom... a v 7.mesiaci tiez este tancovala na nejakej zabave... 😝
ale zasa zober si to tak ze cakas dvojky po IVf to je vzdy ovela vacsie riziko a zataz pre organizmus ako prirodzene otehu a iba s jednym babom... hold nevyberieme si... hlavne nech su babena zdrave... ostatne nie je podstatne... sa to aj rymuje 😀

veru vy baby s dvojkami budete kopanceky citit asi skorej ako my jednotkove... 😅 aj ja sa na to tesim...
inak aj so mnou zajtra ide mm na utz ale mam pocit ze on to nejako az tak nepreziva... neviem... urcite je happy ale nie je uplne taky dojaty ze by to nerozdychal... 😝 aj ked viem ze vnutri sa velmi tesi a hlavne ked kupujeme malemu vecicky tak vtedy vybera o 106... 😀 no kazdy chlap to asi preziva inak...

lucia.kl
17. feb 2010

s tymi kopancami by som si nebola až taka istá, som v 21tt a teda že by som ich nejak citila povedať nemôžem, občas citim nejaky divny pocit v bruchu ale to je všetko, srdiečka biju, takže aspoň viem, že su v poriadku.
so mnou bol mm na 3D a teda si to poriadne užival a ked sme išli domov, tak si normalne vyskakoval že budeme mať deti

rikuska21
17. feb 2010

ahojte babulky, som tu vyse tyzdna nebola,

Majus, ja som masivne krvacala od 5 do cca 10 tt a teraz som v poriadku, a dufam, ze to tak ostane. Tiez viem co je to lezat vkuse somlezala 7 tyzdnov, chrbtica v keli, ale teraz uz ani nespinim ani nic,

tiez mam hematom, ale nastastie uz neberiem ziadne lieky ani estrofem a ani utrogestan, chvala bohu

Setri sa a anozaj neriskuj nic

Vanes , luci takze to tak vyzera ze sme vsetky na rizikovom alebo pn, ja som uz v praci definitivne povedala ze ostavam doma, nech si hladaju nahradu, je to do zufania, lebo si neviem najst nejaku cinnost, ale stoji to za to

Inak ja som pribrala iba kilo ale brucho mam ako pred porodom, doktor je v soku z coho mui tak rastie, mam pocit ze sa zadycham aj ked idem iba po rovnej ceste, a bola som na potulkach v nakupnom centre a vsade mi skoro ponukali stolicku ci si nesadnem, no hroza, neviem si predstavit ako budem vyzerat v 25 tt

iank ja mam herpes na nose uz 6 den a beriem herpesin a zovirax, myslite si ze je to oka, Na nadchu mi pomahaju homeoptaika ale ten herpes je des a ja na ne casto trpim,

lucia.kl
17. feb 2010

Rikuska, ja som doma už 4 mesiac a zo začiatku to bolo hodne desne, teraz som začala štrikovať svetriky pre detičky, takže zabavku už mam, som si hladala robotu na doma ale nič ☹
ja som pribrala 6kg od začiatku a brucho mam tak akurat, zatial by nik nepovedal, že su tam dve

majuska81
18. feb 2010

vanesska,no som zvedava ako tvoj manzel dneska zareaguje, ked uvidi ako sa malicky moce a mava s rucickami. 😵 😵 😵 Vy uz kupujete vybavicku? My este nemame nic...a ked budem dalej takto spinit a lezat, tak sa nam narodia ako Jezisko, do slamky 😀 😀 😀 lebo po obchodoch chodit urcite nebudem. Asi si objednam cez internet. no neviem este.. 😝 Inac mas asi pravdu, ze po IVF je tehu ovela rizikovejsie, na tehu knizku mi doktor s cervenym napisal: IVF 😒

Lucia, to vazne necitis este kopance s dvojickami v 21.tt????? 😕 😕 😕 Budes mat kludne deti 😀 😀 Ja momentalne pozeram olympiadu a chodim na net, so strikovanim radsej ani nezacnem...po leziacky tazko a moje deti by mi asi nepodakovali za to, co by som im nastrikovala 😀 😀 😀 😀 😀 😀 A neboj, brusko ti narastie este len teraz,v nemocnici bola baba v 32.tt s dvojickami, tenucka, pribrala len 8 kil dokopy,mala take brucho,ze ked isla na chodbe, sa mi zdalo ze sa prevrati 😀 😀 😀 😀

Rikuska, a hematom tam mas stale?? A celu dobu krv si mala alebo potom vytok??? Ako si to zniesla??? Ja som sa trosku ukludnila len teraz, ked mi to iste povedali aj 4 doktori... 😒 😒 Uz nelezis?? Som sama otazka 😀 😀 😀 Pocuj, take velke brucho?? Ja by som na tvojom mieste poprosila doktora, nech hlada este s tym ultrazvukom dalej.....kto vie ci tam este niekoho nenajde? 😀 😀 😀

jana
18. feb 2010

joj ja som rada ze nie len ja sa zadycham ked chodim 😉. teda ja hlavne do kopca, inac sa snazim nikam neponahlat a len tak pomaly si vykracujem. Inac ja som stale vahovo nepribrala, nie som na tej vahe co som mala pri IVF ale brucho mam zato fakt dost vypukle. Ja tehu rifle uz nosim asi 3 tyzdne. No nepatrim medzi tie chude tak si hovorom ze babatka maju z coho zivit sa. Uvidim co mi povedia v poradni buduci tyzden. Mam kamosku kt na vahe zacala priberat az koncom 4 mesiaca tak snad je to ok.
No a zacali mi asi prve chute. Neviem sa dopit mlieka. Ked ma to chyti tak by som aj liter vypila na posedenie. No a prave to podla niektorych dost zahlienuje ale ked si to moje telo pyta 😅
Ozaj ten herpes, ja som mala tiez a lekarka povedala zubnu pastu. No ja som si dala myslim ze herpesin asi 2x ale potom ako som isla ku nej a vsimla si ho, hned povedala mentolovu zubnu pastu. Tak potom som uz len ju pouzivala.

jana
18. feb 2010

jo a tesim tesim na prve kopance, i ked kto vie ze ci si uvedomim ze su to prve pohyby nasich babatiek. Kamoska kt cakala 1 si to neuvedomila este ani v 21 tyzdni a chuda dokor jej neurobil anu UTZ na poradni tak bola cela nestastna vtedy ze ci je vsetko v poriadku.

Ozaj uz kupujete niejake vecicky? Chcela by som vediet ake pohlavie budeme mat bo ked vidim tie ruzove babatkovke veci vsetko by som pokupila. No mm vzdy ved co ked to budu chalani, ale ja mam taky pocit ze baba bude urcite. Minule sa mi uz nedalo, fakt dobra cena tak som kupila v takej kavovej farbe, ved nech sa aspon trochu potesim a teraz ma napadlo ze v tescu mali este ze 2x rukavicky za 1euro tak som kupila v ruzovej a modrej farbe. No neviem ze ci vyuzijem, ale bolo to take mile tak som si urobila radost.

majuska81
18. feb 2010

Jani, vidis my vieme pohlavia lebo sme mali genetiku na embria.. 😉
Mna chute presli po 2. mesiaci....a ked ti tak chuti mliecko, mala si poprosit manzela , aby ti kupil na valentina kravicku 😀 😀 😀
Tehu rifle tiez potrebujem uz viac ako mesiac 😉 Ako sa ma tvoja choroba???Stale robis??

vanesska
18. feb 2010

caute babky,

tak som spat z kontroly... ale mm so mnou nebol lebo to nestihal z roboty ale aj dobre ze nebol lebo dnes to bola taka rychla kontrola... hlavne gynekologicka krcok, maternica a tak... maternica vraj krasne narastla... aj mi doki chytil ruku a prilozil aby som citila kde byva drobec ale ehm... no neviem ci som citila hlavne ze doki bol nateseny... 😀 a potom sme drobca len kukli rychlo na utz ani ho nemeral len pozrel srdiecko mu buchalo o 106 a pekne zasa narastol ale ani fotecku nemam...lebo ze za mesiac budeme robit velky morfologicky utz tak tam ho pekne krasne pomeriame a popozerame podrobne... mozno sa nam uz aj ukaze ci je chlapec alebo dievcatko... tak doki navrhol aby prisiel na ten utz aj mm ze budeme krpceka podrobne pozerat...
inak maly zasa vegetil a ani sa nepohol... veru nechce mi urobit tu radost ze by na nas zamaval... ani nahodou... 😝

majuska... ze jezisko do slamy... 😀 to je zlate... neboj nebudes lezat cele tehu za taky mesiac uz podla mna budes moct chodit aspon na kratke prechadzky a tak nieco aj pokupis...
inak my uz vecicky kupujeme od prvej poradne... sme si povedali ze za kazdu poradnu malemu nieco pekne kupime... ja by som to rozhodne nenechavala povercivo na posledne mesiace lebo ktovie ci nebudeme mat nejake zdravotne problemy alebo sa babo narodi skorej tak nebude cas potom chodit nakupovat...
takto si v klude popozerame povyberame ak su dobre ceny kupime a basta...
okrem toho fakt sa nam nepaci hocico takze si neviem predstavit ze by som mala naraz kupovat celu vybavicku... takto na to mame cas a si to nakupovanie uzivame... ale zatial nemame vela iba par veciciek...
ale dnes po poradni som este nic nekupila a mam vyhliadnutu taku bielucku mikinku... 😵 a farby mame skor take do biela, modra, siva ale vsak dievcatko nemusi byt len ruzovucke ako cukricek no nie??lebo tazsie sa daju zohnat take neutralne farby vsetko je vacsinou ruzove alebo modre s chlapcenskymi obrazkami...

rikuska... no mne doki povedal ze prvy mesiac budem doma trochu nesvoja ale ze potom prejdem na taky dovolenkovy rezim a budem si to uzivat... 🙂 zatial je to take striedave.. niekedy super a niekedy sa nudim a potom som zla... 😀 ale ja sa tesim ze uz zachvilku bude teplo a to uz len keby som si isla do parku sadnut a citat knizku tak je to fajn... mne inak vsetky kamosky a kolegyne a tiez mm zavidia ze nemusim vstavat do roboty ze by to hned menili... ale zasa ked sme doma tak by sme radsej isli do tej roboty... zvykneme si v pohode... ja si hovorim ze este si tych par mesiacov uzijem sama pre seba lebo potom ked pride krpec tak sa nezastavime... 😝

inak s tymi chutami mna to tiez preslo po 2 mesiacoch co som mala intenzivne chut na kyslu kapustu a kvasene uhorky... a zrazu to utalo a kys. kapustu nemozem ani vidiet... potom prisli na radu jablka tie chrumem doteraz... a teraz najnovsie mrkva... 😀 mne skor vadia vone a pachy... hlavne z kuchyne a panske vonavky... nos mam ako stoparsky pes takze citim vsetko ovela intenzivnejsie a to mi casto vadi...
a inak celkom ma presla chut na kavu... co som kedysi pila kazdy den s chutou... teraz si dam ale nemam z toho taky pozitok... a ani mi nechyba ked si tyzden nedam ani glg...

lucia.kl
18. feb 2010

ja som prave dnes oznamila babke, že jej idem zrušiť obyvačku a urobiť v nej deckú izbu, si stale predstavovala, že budem mať deti v izbe 3x4m alebo len postielky v obyvačke, tak som ju dnes vyviedla z omylu, moc nadšena nebola, ale čo, musi ustupiť.
my už sme pomaly začali z nakupovanim, ved sa to už bliži, maj, jun je tu coby dup, teraz akurat kukam po autosedačkach, to je hruza to všetko nakupovať 2x 😠

jana
18. feb 2010

vanesska si sa rozpisala 🙂 to je dobry napad s tym ze kazdu poradnu malemu nieco pekne kupite. Ked mne mm nechce dovolit a ked som nieco kupila tak na mna pozera ze ci som ok. Ale neviem ze ci mu svokrovci nieco nepovedali alebo si stale neuvedomuje ze bude tatom. Ona sa totizto stalo ze ako som mala definitivne potvrdene dvojicky tak nahodou som tu videla ze jedna dvojickova mamina predava dve lehatka za dobru cenu. Som bola taka rada ze som ich hned aj kupila no a ked sme oznamili svokrovcom ze sme tehu tak mm sa pochvalil ze sme kupili aj prvu vec pre nich. No a svokor nato ze ved mate cas v 5 mesiaci a ze naco sme kupili dve lehatka ked jedno je volne po svagrine. Tak neviem ze ci potom s nim este nehovorili ale situacia teraz je ze ked chcem nieco kupit tak sa vzdy zatvari ze ved je este skoro. No tazko mu vysvetlit ze skoro nieje, ze radsej pomalicky aj kamoska mi vravela ze radsej pomaly ze potom naraz to moze byt aj vela do penazi. Preto dufam v to ze ked mm uvidi babatka na utz ze bude viac vnimat ze co sa deje. No uvidime. Buduci tyzden ideme na vystavu do Brna a tam sa napodiv tesi, ale ako mi nezabudol pripomenut najviac sa tesi ze ma den dovolenku 😠 . No neviem, snad uz dospel na deti.
majuska - no hlieny mam stale a budu ma trapit pravdepodobne do konca ale ja verim stale ze to prejde. Uz sa nechcem stazovat, si zvykam pomaly nato. Chodim do prace stale, teraz som nechcela ist na PNku lebo chcem ist do toho Brna a cez Pnku by som nemohla. No ale buduci tyzden si beriem tyzden dovolenku a potom sa pojdem zase vypisat na Pnku asi. Uvidim. Asi by som si doma zvykla, ja neviem. Ono v praci je fajn, len kebyze nemusim cestovat MHD,niekedy prijde pre mna mm ale nie vzdy sa to da ☹
Ja som chcela ze budem aj chodit cvicit bo som bola zvykna chodit na take strecingove cvicenia a teraz mi to chyba, ale nakoniec som to vzdala. Tak aspon cestu do prace a z prace beriem ako niejaky pohyb. No ved uvidime. Kebyze niet tych hlienov tak si poviem ze si tehu uzivam.

jana
18. feb 2010

Luci a vy este neviete pohlavie? Ci nechcete vediet? O tom kupovani 2x mi hovor, ono asi bude najhorsie tie autosedacky, stolicky na jedenie, postielky ....
Ozaj stolicku na jedenie idete kupovat 1x alebo 2x? bo svokor nam povedal ze nam staci jedna a tiez povedal ze nam staci kupit len 1 vajicko bo 2 uz mame a ja hned dilema bo to co je tak uz je 4 roky stare a neviem ze ci je take bezpecne akoto co by sme kupili ... no hroza. Ale to ostane na mm nech sa potrepi aj on.

lucia.kl
18. feb 2010

nevieme ☹ o dva tyždne idem na dalši 3D tak snaď, ja už to chcem vedieť 😠 😠
stoličky idem kupovať dve a dostala som radu kuiť tie drevene čo sa daju potom prerobiť aj na stol a stoličku, z priestoroveho hladiska su najlepšie take, hlavne aby nemali nohy na široko. keby si mala len jednu, tak nemôžeš krmiť obe deti naraz, to je trochu nafigu.
ja som našla na nete vajička aj so zakladnou za 80€ kus, čo je dobra cena a da sa lehko odmontovat a namontovat, ale stale niesom rozhodnuta, je to len na rok.

jana
18. feb 2010

tak nech sa babatka pekna ukazu v plnej nadhere.
myslim ze dobra cena, ja sice nemam az taky prehlad, bo som zacala mat v tom chaos tak som mm povedala ze o toto nech sa stara on ale asi budem vychadzat z kocika aky kupime. No a pravda je ze je to tak do 6-9 mesiacov a potom uz autosedacku vacsiu. Nam to vychadza tak ze na vianoce mozme poprosit rodicov nech kupia svojim vnucatam 🙂 bo tam sa uz asi oplati investovat viac. Ja fakt neviem.
A stolicku teda drevenu? Znama ma taku a mi povedala ze to aj staci citala som rozne prispevky o stolickach, ale bohuzial ja musim pozerat aj na cenu kedze je to 2x.

lucia.kl
18. feb 2010

skus pozrieť stoličky v bazaroch alebo po maminach čo maju dvojky, ja ich budem mať tak, ale teraz mali v moebelixe tieto stoličky za 20€ ale hned boli vypredane ☹ ale čo som kukala po obchodoch tak sa daju kupiť okolo 30€ a o tych vajičkach budem stale rozmyšlať, či predsa nestačia take okolo 30€ ak budu kvalitne, no uvidim, hlavne pojdem kuknuť do rakuska.

evuliatko74
18. feb 2010

Ahoj dievcata,
ja som uz straaaaaaasne dlho nepisala a vidim, ze ste sa poriadne rozbehli.
Bola som chora, ale uz som fit.
A mam novinku. Vcera som bola na utz a konecne som po prvy raz po odchode z CAR videla nase mimi. No a zatial je vsetko v poriadku, srdiecko bije, rastieme. 😀
Aj som dostala tehu-knizku. 🙂
Tak som sa nechala inspirovat tym, co tu pisete a tusim pojdeme aj my kupit pre babo nejaku prvu vecicku.
Inak mam presne tie iste problemy ako vy, mam hrozne nafuknute brucho, hlavne od poobedia do vecera. Som ako velryba, len fucim. Este stale nosim svoje normalne nohavice, ale uz sa zmestim len do jednych, tak musim ist cez vikend kuknut nejake tehu-gate. Neviete tip na obchod v BA?

lucia.kl
18. feb 2010

evuliatko, ja som dnes kupila tehu gate na miletičke za 15€ a su uplne super, vzadu na miletičke su take obchody ( nie stanky vonku) a bol to tušim prostredny. som sa dnes vytešovala, lebo ma konečne netlačili gate 🙂 ( ja som si prerabala z normalnych)
potom je tehu oblečenie ešte na bajzovej - MAMA, v poluse-POPOLUŠKA, v auparku, na Košickej - PRE DETI, v hypernove - C&A alebo H&M ( neviem ktory s tych dvoch to je- je to na poschodi ) a v rači - kuk na WWW.BRENDON.SK

jana
19. feb 2010

luci, sa mi paci ten obchod v raci. No v sobotu sa chystam bo potrebujem este jedny gate, ale tak slusacke, nie rifle. Tie by som mohla aj na mileticke? A to je tam napisene ze pre tehu alebo to si nahodou natrafila?
inac podla mna u nas v Ba maju tie veci pre tehu take babkovske, ja neviem, aj v C&A ked som bola pozerat normalne som bola zhrozena.
ozaj k tym vajicka .. prave svagrina mala take vajicko okolo 30 euro, kt by sme mali zdedit, ako vraj je fajn (je tam napisane freestyle, neviem co je to za znacku) a z toho mam taku dilemu. No este uvidime. Sa chystam tento stvrtok do brna poobzerat kociky, zatial ceno a vyzorovofavorit je dorjan a tam su tiez k tomu vajicka, tak potom sa rozhodneme.
Ja sa chystam ku kamoske a potrebujem nabrat info, bo som si myslela ze vsetko je take jednoduche, ze si najdem na nete, ale mam pocit cim viac citam tym viac som zmatene. Tak som si povedala ze idem dat na jej rady, nech poradi do coho investovat a co netreba.

jana
19. feb 2010

evuliatko - super, a podla mna tehu knizka je ta najkrajsia knizka na svete a tiez ked mozes vidiet babatka na utz 🙂 joj nech si ich uz mozme mojkat, sa moc moc tesim 🙂

denisocka
19. feb 2010

lucia,ja ma stoličku aj drevenu - aj z Ikei. Drevena je super,ale len do času,akonáhle sa maly začal trochu viac pohybovať,tak odtial vylezie a pad z takej vyšky by bol hrozny. ked ju zas zložím dole,tak detto - chodi hore dole,neobsedi tam chvílku,ja mam na stoličke ešte aj kolieska,tak to je amen,chodím s nou po byte. za cele 2roky som ju mala asi 2x 5dni doma,inač som ju dala tete,tam maly chodi občas a ona ho tu chvílku ustriehne

doma mam ale Ikea stoličku a ta je na nezaplatenie,ten popruh ho drží aj teraz,nevie si to sam odopnuť a nevyleze odtial.je lahuška,nezabera vela miesta, a ked niekde ideme,berieme ju stale zo sebou.takže ja radim Ikea stoličku + pultik

denisocka
19. feb 2010

kamoška dokonca ma červenu,my mame bielu http://www.mimibazar.sk/foto.php?id=6355730&tab=2

lucia.kl
19. feb 2010

jani. na tej miletičke je to v obchode s normalnym oblečenim medzi riflami, je to uplne na konci miletičky, treti obchod z prava- ked ides od predu od električiek. maju tam aj v jednom stanku na boku ale tie boli za 25€ uplen take iste.

denisočka, ja mam k tym drevenym stoličkam aj remineky na pripnutie dieťaťa aby mi nevypadlo.

evuliatko74
19. feb 2010

Ahojte,
asi viem Lucia, kde na Mileticke myslis. To je tusim az tam vzadu, kde su po bokoch tych obchodov aj stanky so zeleninou, ze? Ked pojdem od elektricky, tak musim prejst cez cele trhovisko, ze?
Mozno tam zabehnem v sobotu... uvidim....
A mozno skusim to CaA, tam si kupila kamoska a boli velmi pekne /rifle/.
Dik za tipy.

lucia.kl
19. feb 2010

ja som hlavne kukala na cenu a aj boli vzhladom znesitelne, v C&A mali nohavice za 40€ a si myslim, že na tych par mesiacov stačia aj za 15€ 😀

romy01
19. feb 2010

ahojte kocky.

tak tento tyzden mam za sebou poradnu, pocuvali sme srdiecko a vsetko je OK.

U mna som citila prve kopanceky v 18tt - ale to bolo kazdy vecer pred polnocou - keby som spala tak ich prespim. Od nejakeho 20 tt sa drobec zacal hlasit aj cez den - ale vzdy to trvalo tak 3 minuty a dost. Teraz uz kope pravidelne rano o 6 tej, doobeda o 11 tej, podvecer o 6 tej a v noci medzi 10 - 11 tou a to kope min pol hodinu vkuse. Dokonca ho uz dva razy zacitil aj mm ale to kopal tak hore - inak je stale otoceny zadkom dole a kope ma do mechura, tak to citim len ja.

rikuska - skoda ze pisem tak neskoro ale do buducnosti - ziadny zovirax ani antivirotika. Mna za to tak zdrbkala dokina v 5 tt ze az. Vraj na to len babske recepty ako je med a ziubna pasta. A vraj pri kazdom nachladnuti ci ochoreni treba zacat domacimi liecivami - cesnak, cibula, med a pod.