Tlačiareň na doma

majka137
27. dec 2020

Ahojte dievčatá maminky idem sa opýtať na to aké tlačiarne máte doma ? Chceme kúpiť domov tlačiareň keďže deti nám začali chodiť do školy a stále treba niečo vytlačiť a nevieme sa akosi rozhodnúť ktorá by bola najlepšia Ďakujem vopred za každú radu 🙂

panorek
27. dec 2020

Každopádne laserová atrament používa už len Štúr.

syslik81
27. dec 2020

brother laserovu tlaciaren .. na wifi ... ciernobielu ... idealne .. farba nevyschne ako v zastaralych atramenovych a nemam problem tlacit z obyvacky z gauca ked tlaciaren je v spalni na poschodi ...

ninusa221
27. dec 2020

Ja mam tuto je tam aj skener da sa tlacit aj cez mobil takze paráda a je malicka úzka takze zaberie malo miesta🙂

martinals
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
martinals
27. dec 2020

Tiež máme tlačiareň hp o príspevok vyššie. Max spokojnosť.

nika82
27. dec 2020

@syslik81 ja mam atramentovu, tlacim raz za cas a nic nevyschlo

mpg
27. dec 2020

Ja mám tiež atramentovú Canon TS8251, tlačí aj farebne, je aj tam skener. Tlačí dosť rýchlo a je menších rozmerov. Nič v nej nevysychá.

tncka
27. dec 2020

@majka137 ked uz ides kupovat,pozeraj aj so skenerom,ja podchvilou skenujem pre malu nieco do skoly

nelca84
27. dec 2020

@majka137 určite laserovú, nad atramentom dnes už ani neuvažuj. A multifunkčnú, so skenerom a kopírkou, dnes už nájdeš aj kompaktné a za rozumnú cenu. Ja som mala presne určené miesto, do ktorého sa musela vojsť, takže som pozerala aj na rozmery a kúpili sme túto: https://www.datart.sk/tlaciaren-multifunkcna-hp...

maximilie
27. dec 2020

Čiernobielu alebo farebnú?

mpg
27. dec 2020

@nelca84 To je čiernobiela, farebná je lepšia.

nelca84
27. dec 2020

@mpg pre potreby deti do skoly uplne postacuje ciernobiela, syn je osmak a zatial ani raz nepotreboval farebnu tlac, vacsinou tlaci len pracovne listy, vsetko sa uz odovzdava elektronicky alebo na usb kluci, takze treba zvazit, ci je to naozaj potrebne, lebo tie tonery su dost drahe

alexandra2010
27. dec 2020

@mpg Mam to iste. Canon uz roky vyhrava. Dokonale farby.

majka137
autor
27. dec 2020

@maximilie čiernobielu tá myslím bude stačiť

majka137
autor
27. dec 2020

@nelca84 toto si aj ja myslím že čiernobiela úplne stačí sestrine deti čo chodia do školi všetko tie práce všelijaké čo robia odovzdávajú na Usb 😀a vi akú máte tlačiareň ak smiem vedieť?

nelca84
27. dec 2020

@majka137 vyssie som dala aj link, ale v podstate som chcela povedat len to, ze urcite chodte do laserovej, uz je jedno, aku znacku vyberiete. Kupovat atramentovu v dnesnej dobe je ako kupit pisaci stroj namiesto pc 😉

maximilie
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
nika82
27. dec 2020

V pohode stačí atramentova

nelca84
27. dec 2020

@maximilie za tu cenu moze mat multifunkcnu

maximilie
27. dec 2020

@majka137 tak najideálnejšie na domáce používanie odporúčam túto https://www.nextteam.sk/tlačiarne/tlačové-rieše...

maximilie
27. dec 2020

@nelca84 pozor na cenu! Čím nižšia cena, tým drahšia prevádzka

maximilie
27. dec 2020

Ani táto nie je najlacnejšia na prevádzku, ale na doma stačí. To by už išlo cenovo oveľa vyššie, keby sme sa chceli baviť o spotrebe

nelca84
27. dec 2020

@maximilie Nehovor. V zasade spociva prevadzka v kupe tonerov, pricom do skoly uplne staci pouzivat kompatibilne, ktore kupis do 15e. Ci aku prevadzku si este mala na mysli?

qetka
27. dec 2020

Premysli si, co od toho cakas a kolko chces investovat penazi.
Cisto tlaciaren by som brala od HP, Multifunkcne zariadenie bud Canon, alebo Hp.
Mas v podstate na vyber medzi moznostami nizsie, vyber si a uvidis, ktora to splna:
multifunkcne zariadenie / tlaciaren - multifunkcne ma scaner aj kopirku
laserova / atramentova - laserova je drahsia, ale toner ti nevyschne a mozes ho pouzivat az kym sa neminie, atramentova tlaci krajsie obrazky, ale ked ju nepouzivas, tak vyschne cartidge. Niektore neoriginal tonery sa zvyklnu vysypat a potom mas zasranu celu traciaren - neodporucam pouzivat tie uplne najlacnejsie.
farebna / ciernobiela - to uz je na tebe 🙂
usb / sietova - usb je lacnejsia, ale v podstate pripojitelna iba k jednemu kompu na dlzku kabla (pokial nechces nastavovat zdielanie a vzdy zapinat ten komp, alebo prehadzovat kabel), sietovu pripojis bud cez ethernetovy kabel alebo wifi do siete a tlacis na nej z hocijakeho pc v sieti, z hocijakej miestnosti
rychlost tlace - to ti je asi jedno, ale je to jeden z parametrov, samozrejme cim rychlejsia, tym drahsia 🙂
duplex - automaticka obojstranna tlac / kopirovanie ( tj bez nutnosti manualne otacat papier)

maximilie
27. dec 2020

@nelca84 no podľa toho čo rozumieš pod ,,kompatibilné"
Nie do každej dáš renováciu , a ak dáš, koľko ti ta tlačiareň vydrží....
Ale pre mňa za mňa ✌️
Mne je to 15 kto si čo kupi

nelca84
27. dec 2020

@maximilie ved ja som radila autorke len to, aby sla urcite do laserovej a multifunkcnej, ty si ma chcela poucovat o prevadzke

maximilie
27. dec 2020

@nelca84 nieeee, čosi... Nechcela som poučovať . Len som upozornila na to, že tým sa.niekto.necha pomýliť, že si kúpi za 30e z Tesca a potom zistí, že náplne sú drahšie ako samotná tlačiareň. Vôbec som nenarazala konkrétne na teba, písala som.to vseobecne

igorlv
27. dec 2020

@nelca84 Dovolím si nesúhlasiť, doma sme nahradili laserovú "Canonku" touto atramentovou https://www.mall.sk/fototlaciarne/hp-officejet-... a štyri roky funguje úplne bez problémov, v práci sme tiež teraz dokupovali k laserovej atramentovú a musím povedať, že zatiaľ sa jej žiadna laserová čo sme mali nevyrovná. Tá do kancelárie je ale úplne iná cenová úroveň. https://multifunkcne-zariadenia.heureka.sk/epso...

vulka
27. dec 2020

@majka137 Možno to nieje pre Teba dôležité, ale u nás bolo. A to rozmery tlačiarne. Niektoré sú riadne hebedá 🙂

nelca84
27. dec 2020

@igorlv Boze, ved ale my sa nebavime o tom, ktora je najlepsia, ale ktora je najlepsia pre to, na co ju ona potrebuje. Autorka hlada tlaciaren pre decka do skoly, nie na tlac fotiek. Predpokladam kompaktnu a za rozumnu cenu. Laserovka pri skolskom pouzivani bude tlacit roky na jednom tonery, navyse jeden bude pribaleny k tlaciarni, takze na 5 rokov ma vybavene...