Používame cookies. Viac informácií tu. OK

Topcom multistreamer 401

pjana
5. nov 2011

Nemate nahodou niekto tento pristroj? Mam ho doma a pouzivam ho na sterilizovanie, ohrievanie a pripravu jedal na pare asi 5 mesiacoov. V poslednej dobe mi robil problemy pri pouzivani paraka, musela som ho na dvakrat zapinat, aby mi proces parenia zeleninky alebo ovocia dokoncil. No vcera mi oznampval ukoncenie parenia kazdych 10 sekund po zapnuti. Cize sa mi nepodarilo jedlo nakoniec ani pripravit a musela som ho dokoncit na sporaku. Nemali ste snim niekto podobne problemy? Niesom si celkom ista, ci to nemoze sposobovat vodny kamen, ktory sa tam urcite usadza, ale vyrobca doporucuje pristroj cistit iba navlhcenou hubkou a vylievat vodu z neho, co som aj robila. Ale ked si predstavim, ze kolko kamena sa usadza vo varnej kanvici a keby ju necistim, tiez by asi prestala fungovat. Tak ma napadlo, ci by som ho nemohla vycistit octom ako varnu kanvicu? Co si o tom myslite? Mam ho v zaruke, ale ked ho budem posielat do servisu, budem na neho dlho cakat a uz som si zvykla na jeho kazdodenne pouzivanie. Fakt mi to ulahcovalo pracu a hlavne setrilo cas.

kaselka
5. nov 2011

Ahoj, ja som mala ten istý problém, ale so parným hrncom Babycook od firmy Beaba. V podstate si si na 99% odpovedala sama už v otázke 🙂 . Skús ho vyčistiť od vodného kameňa. Pri mojom je postup nasledovný vodu s octom zmiešať v pomere 1:1 vliať do generátora pary (ja dávam tak 3 cm od vrchu) a nechať postáť niekoľko hodín (ideálne cez noc). Potom spustiť na 2x cyklus parenia (ako keby si normálne varila), ale bez potravín len s vodou tak po 10 min., vyliať a hotovo, vyčistené pripravené na normálne použitie. Inak sa divím, že výrobca píše to čo uvádzaš. Alebo je to zasa len nejaký "super" preklad.... Ak tam nebude iná závada tak to určite bude fungovať 😉 Ale inak na tento zázrak nedám dopustiť - super vecička.

pjana
autor
9. nov 2011

@kaselka:dakujem:) Pozerala som aj navod od klasickeho parneho hrnca a tam bolo tiez cistenie octom, ale trochu inak, ako si ty napisala, tak som skusila podla tvojho ho vycistit a zatial funguje, tak super🙂 som rada, ze si mi odpisala, mozno by som to nevyskusala, ale takto, ked mas tiez pre babetko som si povedala, ze ved to musi byt podobne🙂

kaselka
9. nov 2011

@pjana Tak super, som rada, že som mohla troška pomôcť. 😉

Tu začni písať odpoveď...

Odošli