Topoľčany a okolie II. Pridajte sa

dejna3
24. jún 2009

kočky, tak sme sa teda rozšupli a sme už v druhej téme 🙂
píšte, píšte, píšte

a čakáme aj na nové prírastky 😉

dejna3
autor
29. okt 2009

tak cottage bude mať sofi až na olovrant, lebo si ho vypýtalo mimi no.2 dnes na večeru 😀 😀 😀

dejna3
autor
29. okt 2009

ika, no vidíš, pekne priberáte, už nás dobiehate 😉

ika8
29. okt 2009

dejna: no tak to je super výhovorka na mimi No2 😉

a ešte som zabudla, dokina sa pýtala, či nie je ika nejak viac mrzutá, lebo jej idú tri zuby naraz 😝 ale zmenu nejak nepociťujeme, našťastie 😵

dejna3
autor
29. okt 2009

dnes mi jedna kočka písala, že bola v HC na tom 3D/4D a vraj keď nechcela dvd, tak platila len 10euro 😕 ultrazvuk jej doki robil dôkladne, takmer hodinu... a v cene mala aj 5 fotografií...
tak veľmi nad tým uvažujem, ja v podstate dvd tiež až tak nepotrebujem, idem mi skôr o zistenie zdravotného stavu bábätka, resp. vyvrátenie vývojových porúch...
len drahý dnes povedal, že nevie, či sa vôbec bude môcť aj cez víkend uvoľniť... takže teraz ani neviem, na kedy by som sa mala objednať... a sama tam ísť nechcem 😔

dejna3
autor
29. okt 2009

ika, 3 zuby? to koľko bude mať, keď vyjdú? 😕

dejna3
autor
29. okt 2009

sofinka si teraz tiež veľmi intenzívne šmátra v puse... istý čas už tak pršteky necumlala, keď jej zúbky šli tak pomaly... ale eraz má ruky v jednom kuse v pusinke...

ika8
29. okt 2009

ika si prsty veľmi do pusiny nepchá, čo sa nedá povedať o všetkých možných predmetoch 😠 no, teraz má tri zuby a tri idú

dejna3
autor
29. okt 2009

tak budú slečny na tom rovnako 🙂
tak rôzne predmety sú tiež veľmi chutné, ale keď nič nie je poruke... tak tie prsty...

dejna3
autor
29. okt 2009

ozaj baby, nemáte prehľad, ktorá autoškola v TO je momentálne cenovo najvýhodnejšia? na nete sme nič nezistili.. 😖

teri3
29. okt 2009

dejna, no nemáš ľahké rozhodovanie, tak Ti prajem, aby si sa rozhodla správne 😉 😵

ika, hlavne, že tá Tvoja špagetka pomaličky priberá - no ale ako môže rýchlo priberať, keď všetko vybehá 😎

aj Filipko žužle všetko možné, najviac papier a keďže má veľmi silné tesáky, tak sa mi väčšinou ani nepodarí vyloviť mu ten papierik z pusy 😕 . Ale žeby sa tak ládoval dákym jedlom - furt mu dávam dáke chrumky, kexíky, kôrku - to kúsok odhryzne a druhý kúsok už je na zemi, ďalší o chvíľu nájdem na ponožke, ďalší na sedačke... 😅

dejna3
autor
29. okt 2009

budem sa snažiť... 😉 a dodatočne som pochopila, ako si to myslela s tými letáčikmi... no u môjho dokiho je postup, že dá predpis a vakcínu si kupujem sama.. komplet zabalenú.. a prevenar mám tiež doma v chladničke v origoš balení... skrátka ma nenapadlo, že niektorí doktori, môžu mať iný postup a pichnú niečo na počkanie priamo v ambulancii... to je iné kafe..

jáj a papier je velice dobrýýýý, aj sofinke chutí 😝

a chutia jej aj nové rukavice 😠 zúbkami vhryzkáva z nich cverny a má ich plnú pusu ☹ a včera to dokonca, potvorka, naučila aj matúška, ktorý to dovtedy nerobil 😒

ika8
29. okt 2009

dejna: na stĺpoch v meste som videla nejaké autoškoly za 299Eur, ale netuším ktoré 😒

teri: ale priberá... a ika papá aj kexíky, aj chleba, aj rožky, jednoducho všetko... ale všetko aj vybehá... ona neposedí a nepýta sa ani na ruky 🙂

ika8
29. okt 2009

teri: a veľmi jej ide hydinová šunka, to zje naraz aj dva-tri obdĺžničky 😉 a aj mäsko jej ide - bez rozdielu druhu 😅

dejna3
autor
29. okt 2009

ika, to je celkom fajn cena... musím pokukať 😉
aj sofi ľúbi šunku viac ako džem 😀

kokso, a dnes nám v nestráženej chvíli uchmatla hranolček... ( my robíme, našťastie len tak nasucho... bez oleja, len opečiem v trúbe, veď sú už aj tak predsmažené) .. a polovicu z neho stihla zjesť, kým som ju zbadala 😀

ika8
29. okt 2009

sofi je šikulka... potvorkam chutí všetko, čo by nemali 😀 😀 😀

ika8
29. okt 2009

inak dejna - tie predsmažené hranolčeky sú vraj riadny humus 😝 ale nechcem otvárať túto tému... ale vraj sa luhujú v nejakej kyseline, či čom 😠

dejna3
autor
29. okt 2009

no a už som sa rozhodla... potvorku pôjdem dať budúci týždeň ostrihať - teda len ofinu, ale i tak mi je to veľmi ľúto 😔 😢 ona si totiž začala dávať sponky preč z vláskov a cez padnutú ofinku ani nevidí... tak nech neoslepne ☹

idem skúsiť naladiť tv doma... drahý chcel velice kukať - tí druhí - a už zalomil 😀

ika8
29. okt 2009

tak taký film nemusím... chcem aj spať 😅

dejna3
autor
29. okt 2009

keď to už poznám, tak ma to až tak neberie... najlepšie to bolo jednoznačne vidieť prvý krát 😉
ešte bol dobrý ten horor - nespomeniem si na názov - hrá tam bruce willis psychológa s takým malým chlapcom, ktorý vidí duchov... ja mám radšej takéto, než fredy kruger 😝 😖

ika8
29. okt 2009

aha, to som videla... ale názov si tiež nespomeniem 😖 ... včera bol austrálsky film podľa skutočnej udalosti, a teda tiež riadny krvák a riadny maník... no nič mu nedokázali 😠

dejna3
autor
29. okt 2009

už viem - šiesty zmysel - ten bruce 😉
idem off, papá a dobrúúúú 😔

nada.hope
30. okt 2009

Ahojte zocharecky,......mam chvilu casu v praci dnes nie je taky zhon tak pisem.
Co sa tyka roboty da sa to zvladat, pred dvoma tyzdnami som bola na pn a po mne to chytila Ninka takze ocr, ale aspon som si 2 týzdne oddychla,.............co sa tyka nasej prvej choroby mala teplotku, ale iba v ten den kedy sme boli u doktorky..........prvy krat sme mali taku vysoku teplotku 38,2..........takze sa dalo, sopliky a trosku kaslala, inak problemy s papanim liecikov vobec nemala, az nato ze boli na jej zaludocek trosku tazke,..........Deni co sa tyka kvapiek sinupret, aj nam ich doktorka predpisala, ale mal mi ich nechcela a velmi ju z nich napinalo, tak som kupila sirup od kasla sladky pre dojcata, ale na dalsej kontrole mi doktorka povedala, aby som malej davala sinupret kvoli tomu, ze tento sirupcek spusta hlieny, tak som jej ich pridavala do tych sladkych kvapiek,tak mi to poradila doktorka a potom uz Ninuska nemala problem..............
Inak uz sme vsetci zdravucki, vsetci traja si davame kazdy den oscilococinum, prevensia proti chripke, tak hadam sa na nas uz nic nenalepi.
Co sa tyka zubkov stale iba jeden, ale uz asi coskoro pojde druhy lebo vsetko hryzie so strasnou silou a je hrozne nervozna a v noci sa place zo sna, chuda moje malicke...........inac zistila ze sa daju otvarat skrinky a pravidelne robi reviziu suflikov, no a uz prejde par krokov sama 🙂 🙂 🙂 🙂
Takze tolko v skratke a pripajam sa samozrejme do skupiny statnej spravy ale to urcite vsetky dobre viete.
Dejna a ja som rozmyslal nad tou vakcinou proti chripke, radsej by som sa nedala zaockovat, mne to minuly rok moja doktorka neodporucala, radsej si davaj homeopatika, tie urcite neublizia bublinke.........ozaj a kedy budeme vediet co je v brusku????? 😀 😀 😀

felixko
30. okt 2009

dejna u teba je treba očkovanie zvážiť : riziko/benefit. pri väčšine liekov na príbalovom letáku je uvedené, že sa v tehotenstve neodporúčajú užívať, alebo ak, tak len po porade s lekárom, alebo: liek možno podať v prípade, ak je výnos vyšší ako je riziko pre plod ☹ ☹ ☹ , kdežto pri očkovaní proti chrípke odborníci zahŕňajú tehotné ženy ako rizikovú skupinu, ktorú doporučujú zaočkovať, existuje u nich totiž vyššie riziko infekcie vírusom chrípky.
Okrem toho môže byť u budúcich mamičiek priebeh ochorenia ťažší a môžu sa objaviť komplikácie tak u matky, ako aj u dieťaťa. Zase na druhej strane, ja mám skúsenosť, keď som bola na kontrole po 600nedelí a dr.ma normálne prehovárala /až zarážajúce, lebo biznis/, 🙂 aby som si dala predpísať horm.antikoncepciu, aj keď dojčím. Ja som razantne povedala, že určite nie. Nato ma začala prehovárať, či ja neviem, že HAK počas dojčenia existuje, je bezpečná pre dieťa...rýchlo som ju stopla,lebo už len ako laikovi mi je jasné, že tak ako iné lieky aj tie hormonálne môžu cez MM prechádzať ku dieťatku. potom mi to nedalo, skontaktovala som sa s jedným super gynekológom, ktorý mi povedal, že on by to žiadnej svojej pacientke nepredpísal,lebo nie je presvedčený, že lieky nemajú vplyv na nerušený vývoj dieťaťka, už len vzhľadom na to, koľko nežiadúcich účinkov má HAK na ženu, za ďalšie neexistuje žiadna štúdia ani štatistika o nežiadúcich účinkoch na deti,kt.matky užívali HAK počas dojčenia a preto lekári sa môžu spoliehať len na informácie, ktoré im poskytli výrobcovia liekov a je preto smutné, že niektorí doktori kvôli biznisu hazardujú so zdravím svojich najmenších pacientov,lebo my vo viere, že lekár nám chce to najlepšie, by sme dali všetko za to, aby sme boli zdraví, lenže omyl: v dnešnom svete nejde ľuďom o dobro druhých ľudí, ale o to, aby mali plné vrecka.
Preto ťa chápem, máš ťažké rozhodovanie, či sa dať zaočkovať, alebo nie, keď 100percentne ti nedá nikto záruku, že očkovanie proti chrípke je bezpečné
😠

felixko
30. okt 2009

a jeden vtip za dejnu:

Aký je rozdiel medzi nohavičkami a tangáčmi?
Odsunieš nohavičky, zbadáš riťku.
Odsunieš riťku, zbadáš tangáče.

felixko
30. okt 2009

a ešte jeden:

Vyjde sestrička z ambulancie a kričí:
"Pán Trtkal!"
Nikto sa neozýva. Za chvíľu vyjde zo záchoda nejaký chlapík.
"Vy ste Trtkal?"
"Nie, ja som sral..."

dejna3
autor
30. okt 2009

o.k. baby, dík... vlastne som chcela vedieť, ako som už písala - či máte s negatívnymi účinkami, resp. neúčinnosťou vakcín osobnú skúsenosť, všetko ostatné si človek v dnešnej dobe na nete zistí... ja som čítala už rôzne štúdie a rôzne názory, resp. diskusie pod článkami
nechcem, aby toto bolo nejak zle pochopené, je to len môj názor: ale pokiaľ by som mala presvedčenie, že je niečo vyslovena IBA zlé, nebezpečné a škodlivé, tak ma nikto, ani zákon, neprinúti aplikovať to do svojho tela, nieto ešte do tela svojho dieťatka...

felixko, ty si to napísala teraz úplne tak, ako nad tým uvažujem... keď som čakala sofi a bola v nemocke, mala som horúčku cca 38,5, ktorá mi ani po 2 čípkoch neklesala, tak tam okolo mňa robili veľký poplach... preto mám teraz trošku obavy a preto to všetko zvažujem

na druhej strane - je možné, že mám na to trošku iný pohľad, keďže väčšina z vás ste mali tehotenstvo pohodové a bez komplikácii, a tak si ani nedokážete predstaviť, že by ste užili nejaký liek... ja som brala pri sofi 5xATB a asi milión injekcií a infúzií 😒 a verte mi, že všetko toto mám už odkonzultované s nejedným lekárom... a vtedy som pri internete presedela celé hodiny a hľadala tiež štúdie o liekoch a ich účinkoch v tehotenstve

ideme sa poobliekať a hurá von, kým ešte hreje slniečko 😵 😵 😵

nadi, ešte to nevieme 😉 to je dobre, že ste už zdravučkí 😉 inak my máme skrinky podomácky poistené prtoi otváraniu 😀 , lebo už toho bolo fakt veľa, každú chvíľu upratovať celý obsah naspäť 😠

a felixko, díky, že si na mňa myslela s vtipom 😀

dejna3
autor
30. okt 2009

mňa pobavil tento, čoskoro aktuálny:

Američan a Rus si telefonujú: "Ivan, v televízi hovorili, že tam u vás sú hrozné mrazy, cez -60 stupňov."
"To je hlúposť, najviac tak -20."
"No nie, teraz to hovorili na CNN, vraj cez -60."
"Ale no tak, možno niekde majú -25, ale to skôr výnimočne..."
"No ale tie zábery boli hrozné, tie omrznuté stromy, baráky ..."
"Jáááj, ty myslíš vonku ?!! No tak to áno..."

felixko
30. okt 2009

ahojte,
dejna 5 ATB za tehotenstvo + injekcie, infúzky...fú, musela si si prežiť svoje a tie obavy ☹ . ja som presne taká istá, keď mám nejaký problém, prehladám celý net, časopisy, vytelefonujem odborníkov, len aby som sa o tom probléme dozvedela najviac. naposledy keď som mala problém s ekzémom na prsníkoch a aplikovala som si na ne hormonálnu kortikoidnú masť,lebo nič iné nezaberalo. jedna laktačná poradkyňa mi povedala, že vôbec nevadí, ak dieťa požije pri kojení časť tej maste, ale ja som tomu proste neverila, veľa lekárov hovorí niečo iné a okrem toho masť som si aplikovala asi mesiac a nepomáhalo, len sa mi zmiernili príznaky ale nevyliečila som sa, po užívaní ATB sa mi to všetko znovu vrátilo a nechcela som riskovať malej zdravie. tak som ju radšej odstavila od MM. už fungujeme asi 6 deň na Sunare. konečne vie piť z flašky a vypije 180ml

my sme boli tiež vonku, bolo krásne slnečno ale chladno. boli sme s kamoškou v Simetrii, malá tam naháňala jedno dievčatko a chcela s ňou robiť baran buc, stále do nej búchala hlavičkou...ludia sa na nich smiali. potom sme boli v Oli Oli, kúpila som malej chutnú čiapočku so šálom, majú tam dosť dobré overaly na zimu, len som objednala z toho Quelle a neviem, či príde. ešte týždeň počkám.

dejna3
autor
30. okt 2009

veru, bolo dnes pekne, ale chladno, bŕŕŕ...
poprechádzali sme sa necelé 2 hoďky po vonku, ale bolo zima už aj mne, tak som tiež zbytočne neriskovala a šli sme sa ohriať k našim... 😉 teraz nám idem navariť voňavý čajík (ja ho volám vianočný - lebo tam cítiť jabĺčko, pomaranč, škorica... 😵 )

ja som sofi tiež kúpila minule v oli, oli čiapočku, šál + rukavice... 🙂 už dostali aj dievčenské overaly? musím tam nebehnúť kuki, lebo keď som bola, čakali na tovar... nevieš, po čom ich mali? vraj mali dostať nejaké pekné fialové po 20 eur 😕

felixko, ale vydržali ste pekne dlho s kojením... a s tými doktormi máš pravdu, každý povie niečo iné, preto si myslím, že nič nie je úplne jednoznačné a o všetkom sa dá polemizovať 😉

baby, už je skoro november... to už sú tu fakt onedlho vianoce... ja sa teším na tú atmosféru... 🙂

dejna3
autor
30. okt 2009

a ešte jeden podobný, síce už starý, ale dosť DOBRÝ.. možno ho väčšina už pozná 😀

Stupne zimy

+18°C Obyvatelia Havaja si berú na noc dve prikrývky.
+10°C Obyvatelia helsinských činžiakov vypínajú kúrenie. Rusi pestujú kvetinky.
+2°C Talianske autá nejdú naštartovať.
0°C Destilovaná voda zamŕza.
-1°C Dych sa stáva viditeľným. Rusi jedia zmrzlinu a popíjajú studené pivo.
-4°C Pes sa ti snaží napchať do postele.
-8°C Bezdomovci vliezajú na noc do krabíc.
-10°C Francúzske autá prestávajú štarto-vať.
-12°C Politici začínajú hovoriť o bezdomov-coch.
-15°C Americké autá neidú naštartovať.
-18°C Helsinskí nájomníci zapínajú kúrenie. Obyvatelia Havaja už zmrzli.
-20°C Dych sa stáva počuteľným.
-21°C Pokiaľ vôbec dostaneš psa na vyčúranie von, musíš ho potom odkopnúť.
-22°C Bezdomovci si na seba berú v noci dve krabice.
-24°C Nemecké autá nejdú naštartovať.
-27°C Pes skúša vliezť ti pod pyžamo.
-29°C Švédske automobily prestávajú štartovať.
-32°C Bezdomovci zmrzli a sú v krabiciach stohovaní za mestom.
-33°C Žiadne normálne, ani ruské auto už nejde naštartovať.
-38°C Rusi si zapínajú vrchné gombíky na košeli.
-43°C Ruské autá neštartujú už ani na vodku.
-45°C Eskymácki psy sa lámu v zatáčke.
-50°C Auto sa ti snaží napchať do postele.
-60°C Obyvatelia Helsínk zmrzli. Tulene opúšťajú Grónsko a sťahujú sa na juh.
-70°C Zamrzlo peklo. Univerzita v Kuznecku organizuje cezpoľný orientačný beh na zahriatie.
-75°C Santa Klaus opúšťa polárny kruh.
-120°C Alkohol zmrzol. Rusi sú nasraní.
-268°C Hélium skvapalnelo.
-273,15°C Absolútna nula. Ustáva pohyb elementárnych častíc. Rus, žužle zamrznutú vodku, pripúšťa, že je poriadna kosa.