Topoľčany a okolie II. Pridajte sa

dejna3
24. jún 2009

kočky, tak sme sa teda rozšupli a sme už v druhej téme 🙂
píšte, píšte, píšte

a čakáme aj na nové prírastky 😉

ellen
30. okt 2009

dejna, tak toto bolo super... sme sa vsetci narehovatali pri PC...

ja som zas /ako cely tento mesiac/ utekala za malou, pretoze sa zas nieco riesi a nie je toho, kto by bol s malou... ale som aspon planovala behnut do mesta, ze pojdeme sa prejst a behneme aj do DM... ale mala spala a ja zarovno nou do pol tretej, kym sa napapala, obliekli sme sa a vyraziili, boli tri hodiny a to uz sme len po meste presli pesi a pockali babinu...

inak, ciapky som dala robit cez net, tu na MK, ta baba sa vola vieraema a ciapocky su fantasticke.. hackovane, ale teple... no ja osm z nich celkom unesena... do tyzdna som ich mala doma.... 😉

ika8
30. okt 2009

ahojte, tak ja som sa teraz na chvíľu zastavila... ika mi o 20h ovracala koberec v obyvke, deku na gauči a samozrejme bola celá ogrcaná 😢 no fakt som nevedela kde začať upratovať, lebo mi začala po tom chodiť 😖 tak teraz sa perie deka a potom ešte hodím do pračky jej vecičky... do polnoci stíham 😝 dnes nejako moc nejedla, tak som jej ešte trochu chcela pridať do bruška a aj sama otvárala pusinu a po treťom súste bolo na koberci aj jablko s banánom, ktoré jedla pred dvoma hoďkami ☹

katinka0000
30. okt 2009

ahojte!

nejako nestiham konika. vidim, ze sa mate vsetky super. dufam, ze aj deticky su o.k.

ika: nasmu nicovi pred spanim nerobi dobre banan a nato mlieko. nemohlo to byt z toho?

ika8
30. okt 2009

katinka: ika jedáva banán tak o 18hoďke a ja som jej dala o 20h kúsoček brumíka, ale fakt kúsoček, iba tri žďobíky... a začala grckať po tom brumíkovi... brumíka už v minulosti jedla, tak to ani z toho nemohlo byť... a mliečko vypila asi až hoďku po grckaní... to už bola v pohode a hneď išla ako obyčajne spinkať

dejna3
autor
30. okt 2009

ika, sofi dnes tiež nejak málinko pojedla... a večer po 20,00 stále mrnčala, tak som jej dala malinký puding, nech si trošku zaplní žalúdok maličkosťou... ona si vyvrešťala ďalší a potom ešte do seba naliala dcl čaju .... spať išla dnes trošinku neskôr (lebo do 19,45 zasa spinkala) tak som jej dala asi pred polhoďkou večerné mliečko s obavou, či nevygrcne 😒 ale zjedla všetko v pohode a terz už odfukuje 😉 dúfam, že nebude mať ťažkú noc 😉

ellen, ja keď som ho dotala mailom, som sa rehotala asi týždeň.. aj drahý, aj kolegyne v práci 😀

katinka, a ty čo porábaš, keď nestíhaš koňa? 😀 máš nejaké novinky? myslím prácu... alebo ťa nico zametnáva na plný úväzok bez oddychu? 😉

dejna3
autor
30. okt 2009

nejako mi uteká "s" z textu 😅

ika8
30. okt 2009

myslím si aj tak, že ika nie je nejaký papkáč a jednoducho keď jej nejde, tak jej netreba pchať... potvrdilo sa mi to už asi tretí krát ☹

ika8
30. okt 2009

dobrú 😔 práčka dopiera a potom ešte idem na chvíľu kuk TV a padnem do postele 😒

katinka0000
31. okt 2009

ahojte!

dejna: ani ti neviem povedat, preco nestiham. ked mam volnu chvilku, tak sme s nicom vonku, alebo sa hrame, alebo sa nahaname, hrame na skovky,... a samozrejme staviame dom, takze uz pomaly pozeram nejake zariadenie, pomaham manzelovi s businessom a tak. je toho vela a pri nicolaskovej energii sa neda vsetko stihat. ale snad ked sa uplne ochladi, tak sem budem chodievat castejsie.

ika: tak len mozno bola ikuska trochu prejedena. s toho banana ani z brumika to nemohli byt.

dejna3
autor
31. okt 2009

katinka, tak sa realizuješ, máš to super 😉 no to sú príjemné vybavovačky - zháňať zariadenie do domčeka🙂 aj venovať sa businessu je určite skvelý výpadok zo stereotypu materskej 🙂

felixko
31. okt 2009

ahojte,
dejna v oli oli dostali overaly, pekné fialové, ale stáli niečo málo cez 30 eur.

baby ja som dnes robila koláč z Báječnej ženy, ale asi bol nejaký zlý recept na cesto, lebo sa upiekol ako podrážka na topánke, aj tam išlo málo surovín, som sa čudovala, ale skúsila som upiecť...no a tak som nakoniec robila nanovo cesto podľa iného receptu.ale plnka je super, taká ľahučka /maličko masla, cukor, puding, šlahačka, želatína a v tom ponamáčané piškoty v rume a káve/ asi to bude mňamka. drahý bol zatiaľ s malou na prechádzke, keď prišiel sa smial, že či to pokazené cesto dáme našim novým susedom, ktorý sa dnes prisťahovali 😀 😀 😀 na privítanie

katinka0000
31. okt 2009

tak som tu zase. dnes som sama doma skoro cely den. nico sa teraz hra v ohradke s hrackami, co sa u neho casto nestava. obcas dostane mensie nervicky, ked mu nejde nieco odmontovat. o chvilu sa vratia nasi a donesu mi pizzu. som uz hladna ako vlk.

felixko: daj recept na tu plnku. joj, hned by som si dala.

dejna: hej, je to prijemne. ale ja od nicovho narodenia nie som na takej klasickej materskej. ja som uz mesiac po jeho narodeni cestovala na 1 den v tyzdni do zahranicia. a to zariadovanie je fakt super. zatial len sondujem na nete, lebo musime este urobit na hladko steny. manzel akurat dokoncuje strop v kupelni. posledne dni sa vidime velmi malo. ☹

dejna3
autor
1. nov 2009

felixko, tak musím ísť kuki, či sú to také, ktoré mi opisovala, že budú.. 30euro je ešte celkom fajn cena... aký si objednala v quelle?

katinka a kedy to tipujete na sťahovanie do nového?

ja som po tomto víkende "ohučaná"... sofi má takú hru s melódiami a zvukmi cvrčka a žabky... a furt dokola si to púšťa a tancuje pri tom 😀 😀 v podstate celé dni pretancuje... 😅 včera sa vydriapala na gauč a tak strašne sa z toho tešila, že to robila potom celé poobedie, až sa jej napokon padák neotvoril a má "krásnu" modrinu na brade 😒

dejna3
autor
1. nov 2009

a dnes s ňou celý deň tancuje aj mimi No2, takže sranda 😝 😀

felixko
2. nov 2009

katinka ten recept: cestíčko sprav klasické piškótové, na cesto má ísť džem, ale nedávaj, pretože potom sa plnka z koláča šmýka. Plnka: 7,5dl mlieka, 60 Zlatého klasu, 2 lyž. kryšt.cukru, 2 lyžice hladkej múky, 2 vanil.cukry, 2 plátky želatíny, 60 g masla, 1,5 dl vyšľahanej šľahačky, piškóty, káva. Postup na plnku: Z mlieka, kryšt.cukru, zo Zlatého klasu uvaríme puding, nechávme vychladnúť. Vymiešame maslo s práš.cukrom, doň všľaháme puding. Vymiešame šľahačkovú smotanu s vanil.cukrami, necháme napučať želatínu. Postupne všľaháme do plnky šľahačku a želatínu /pomiešame vareškou/. Na pripravený plát natrieme polovicu plnky, na ňu poukladáme piškóty namočené v káve a rume. Potrieme zvyšnou plnkou a odložíme na chladné miesto. Posypeme preosiatym kakaom.

dejna objednávala som termooveral, bordovo ružový za 20 Eur.

inffinity
2. nov 2009

Ahojte holky 🙂

tak my stále marodíme ☹ dneska jsem volala Dr. a má Miška zlatého stafylokoka(nevím jestli se to tak píše) tak má antibiotika 😢 😢 setkaly ste se s tím už někdo? je to nebezpečné?Dr říkala že se to musí přeléčit antibiotikama ale více mi neřekla co nebo co 😢 😢

jsem zvědavá jak je bude snášet..na radu dr jsem koupila i probiotika tak uvidíme, v pátek půjdeme i na krev tak snad bude Mišička ok.

Dejna někde výše jsem četla že jste psaly ohledně autoškoly..tak ta za těch 299 či kolik to bylo mrkni jak jdeš od nás do města jak je před svítidlama autobusová zastávka ale na naší straně tak tam na té ploše je oranžový nebo růžový leták..

Jinak konečně jsem tedka od našich dovezla zimní pytel, tak už ho ndeska Miška měla jak jsme šly k dok, je fakt super teploučký a dá se pak dát i na sporták, dají se tam vystřihnout dírky na popruhy a taky se dá prodloužit 😉

a nevím myslíte že budeme potřebovat i kombinézu?? co myslíte?

inffinity
2. nov 2009

jak budu mít více čas šupnu vám sem recept na úžasné kaštanové řezy 🙂 dělali jsme ho minule na zkoušku a já ho skoro celý snědla sama 😀 😀 😀

katinka0000
2. nov 2009

ahojte!

my sme boli dnes s nicom u kadernicky. to bolo placu. ale nakoniec sme to zvladli ako velki chlapi. vyzera teraz o 2 roky starsi.

dejna: ja dufam, ze sa nastahujeme do bud. leta. je tam este fakt dost roboty a vsetko zavisi len od financii.

felixko: vyzera to fantasticky a urcite to fantasticky aj chuti. dik za receptik!

inffinity: http://diskuse.doktorka.cz/zlaty-stafylokok/arc... tu je o tom diskusia. skus nieco pozriet na nete. ja som o zlatom stafyl. pocula ale nic dobre. ☹
a tesime sa na tvoj receptik. 🙂

vonku je take umrncane, zahmlene, zamracene pocasie. ☹

inffinity
2. nov 2009

našla jsem něco i tu na koníkovi tak tam pisnu a počtu si ☹ Jsem z toho úplně vyřízená ☹

felixko
2. nov 2009

infinity ja som mala v tehotenstve zlatého stafylokoka, dostala som ATB a všetko bolo OK

dejna nakoniec som objednala cez net tento overal:
http://www.mimibazar.sk/foto.php?id=6852863

kkiikkaa
2. nov 2009

ahojte, hlásim sa vám po pár dňoch,bola som úplne kaput, nechcelo sa mi ani zapínať pc. ešte stále trochu hrdlo+kašeľ, ale už je to prežiteľné. moja malinká si namiesto v plodovej vode pláva v čaji - čo sa ho ja napijem!!! (a vyčúram 🙂 ). dúfam, že jej tým neuškodím - vodu som už nepila ani nepamätám. výsledky gluk.testu si zavolám zajtra. a asi sa mi i "rozpadol" zub, ktorý mi dr.mala dorobiť za týždeň - sa veľmi teším... a ešte sa nám pokazilo auto - najprv to vyzeralo, že úplne skapalo, ale však prečo by sme do neho ešte nevrazili prachy?! ☹ 😢 (za posedné mesiace nás stáli opravy viac, než za čo by sme ho predali). ale inak všetko ok.
všetkým detičkám i maminám+ocinom veľa zdravia!
nám (aspoň nášmu odd.) tento rok dali vakcínu proti hepatitíde - ja som si ju nedala, lebo vtedy som už rozmýšľala nad teho (sú to 3 injekcie na pol roka)a nakoniec som ju vrátila 🙂 a to sme tu asi fakt všetky štátna správa?!sila.
dani, s tým hlohovcom sa mi nechce veriť, že bez dvd by vzali len 10€ a fotky ti dajú automaticky - teda aspoň k dvd. v piatok po cvičení som ťa zazrela - takto po večeroch sa flákaš s deťmi po sídliskách?!! 😀

kkiikkaa
2. nov 2009

felixko, ten overal je krásny 🙂
nejaké mali aj v tescu - cena tuším niečo menej.

dejna3
autor
2. nov 2009

ahojte 😉
felixko, ten overal je SUPER 🙂 sofi nejaký vraj dostala od tety, ešte som ho nevidela - je u prababky - tak som veľmi zvedavá, aký bude... ak sa mi nebude pozdávať, tak možno tiež objednám taký 😉

katinka, aj my sme sa boli dnes dať ostrihať... sofinka aj ja 😀 máme vystrihané ofinky 😉 teda ja trošku postupne skrátené aj boky 😉

kika, to sme sa vážne konečne dočkali vakcín? 😨 normálne sa mi nechce veriť.. po toľkých rokoch 🙄
v piatok si ma videla? 😕 asi som šla od našich už domkov 🙂
s tým hlohovcom je to tak 😉 tiež som bola veľmi prekvapená, tá kočka mi povedala, že mi naskenuje aj blok, ak chcem 😀
mňa dnes celý deň bolela hlava ☹
drahý bol domka, tak som sa vytešovala, mali sme predĺžený víkend, lebo v poslednom čase bol v práci aj v sobotu a v nedeľu 😒

sofia122
2. nov 2009

ahojte baby.V CERA to bol strasny vecer sofinka mi spadla s postele tak sme hned utekali na pohotovost tam nas poslali na rengen a doktor povedal,ze je vsetko poriadku a ,ze sa mame hlasit u svojej doktorky tak sme boli aj ta povedala,ze je vsetko poriadku a ze si mame davat vecsi pozor.TAK SOM SA VYDESILA a mala som veky strach aby sa jej nic nestalo.teraz spinka aj cez den bola cula takze je pohode.

katinka0000
2. nov 2009

ahojte!

dejna: sofi to isto zvladla bez problemov. uz 2 kadernicky mi povedali, ze baby su pri strihani o.k. chalani to prezivaju tazsie. 🙂

sofia: sme radi, ze je sofinka o.k. mne tiez nico padol uz z postele. nesla som na pohotovost, ale zase ak to u vas bolo nejake vazne, tak radsej ist, ako potom banovat.

idem pozriet "keby bolo keby".

pa a dobru noc!

ika8
2. nov 2009

ahojte,

felixko: tak ten overal je fakt pekný, ale ninke stačí veľkosť 74-80? no mne by sa zdal malý

mirka: to je dobre že je sofi OK

katinka, dejna: tak vaši vlasáči sú už ostrihaní? ta ike tak ľahko nehrozí 😝 😀 😀 😀

infiniti: miške veľmi rýchle uzdravenie

ika8
2. nov 2009

no a ja som si dnes v noci pripomenula časy minulé, keď sme chodili na disco 😅 , ale teraz nám to zariadila naša ikuš 😵 . dala som ju spať normálne večer o 21h, spala až do 21.30, potom sme kuk superstar a zasa spala s tatinom od 22.15 do 22.30, lebo tatino si myslel, že ja ju neviem uspať 😝 😀 😀 😀 potom sa hrala v postielke, potom so mnou sedela za PC stolom a kreslili sme si a o 24h sme išli akože spať, ale zaspala po strááášnych plačoch až o 0.45, samozrejme že stále bola v našej posteli... a spala až do 2.15... a potom sme sa v obyvke hrali a robili hinda-palinda a pozerali telku ako v biely deň... super som sa bavila 😖 😀 😀 😀 ... keď som urobila pokus a chcela dať dudulku a obľúbenu mači-mici, tak všetko zahodila ďaleko od seba, že spať nejdeme 😠 no hruuuza 😝 ale o 4.45 ju premohol spánok, schmatla mačku, dudulu narvala do pusy a už sme sa aj niesli do postele 😵 v postielke vydržala tak hoďku a znova strááášny plač... tak znova putovala do našej postele... tam sme spali až do 10.30... takže disco, disco, disco 😀 😀 😀

dejna3
autor
2. nov 2009

no ika, peknú noc ste teda mali 😝 😀 ja len rozmýšľam, aký spachtoš bude druhý drobček? 😕 sofinka nás "rozmaznala" a drobček bude možno v noci hore 10 krát 😝 radšej nemyslieť, lebo si to privolám 😀 😀

ika, tie veľkosti sú rôzne, ja som napr. v septembri kúpila prechodnú bundičku 74 a aj tá jej je ešte voľná, v pohode dáme aj svetrík pod ňu... 80 bola veeeeľmi veľká... asi by som tiež vzala pre sofi 80, až tak rýchlo drobci už nerastú a v zime si s tým zrejme vystačia 😉

mirka, tak sofi je zrejme o.k., ťuk ťuk... my sme tiež raz boli na pohotovosti, ale vtedy to bol fakt hrozivo vyzerajúci pád, aj nás na víkend radšej vtedy nechali v nemocke na pozorovanie...

katinka, no pravdu máš veru🙂 sofi to zvládla úplne v pohode 🙂 kaderníčky vedia, ako na drobčekov... najskôr sme ju nechali "oťukať sa a poobzerať" v novom priestore, a na rukách mi ju potom pekne ostrihali 🙂

ika8
2. nov 2009

isto bude aj mimi no2 ako sofinka... teda ak to bude baba tak isto 😉

ika8
2. nov 2009

a ika spala cez deň iba jednu hodku a teraz už bola skoro hodinu zasa hore 😖 sa teším 😝 neviem, či to bude ešte očkovaním, alebo tými 3 zubmi 😕