Topoľčany a okolie II. Pridajte sa

dejna3
24. jún 2009

kočky, tak sme sa teda rozšupli a sme už v druhej téme 🙂
píšte, píšte, píšte

a čakáme aj na nové prírastky 😉

katinka0000
9. nov 2009

luci a kde v nemecku dal robit tu fotku. my chodime casto do mnichova.

katinka0000
9. nov 2009

felixko: super! ninka sa inak zmenila. este teraz si pamatam, ako si ju uspavala na rukach. nam sa o celej prespatej noci moze zatial snivat. a o tom ze nico zaspava sam tiez. musime mu uz kupit ale normalnu velku postel, lebo v malej je uplne natlaceny. nemoze sa tam ani otocit a stale sa budi, potom aj tak skonci medzi nami (co sa vzdy velmi tesim 🙂).

aj nas nico stale niekoho bije. niekedy mi taku pleskne po hlave s varechou, ze pozeram, kde to chlapca berie tolko sily. ale hned nato ma zacne hladkat a hovorit moja a pritisne sa na mna.

felixko
9. nov 2009

áno kati to moja, moja poznám a potom plésk 😀 😀 😀

kkiikkaa
9. nov 2009

holky, mne sa zdá, že veľké foto robia vo foto express ateliéri ("čapkáreň")?!pred rokom-dvoma ich určite robievali.
to sú všetky deťúrence takí malí bitkári, nie?! 🙂
aj nám by sa zišlo porobiť fotky - odkedy máme dig.foťák (4-5r), nemáme ani jednu papierovú foto 😠 lenivá som si nad ne sadnúť a urobiť nejaký výber, ale asi budem musieť, lebo keď budem drobec na svete, nebude kedy...
meno?! dani, keď mám pravdu povedať, ani nemáme kedy si o tom pokecať - cez víkend je vždy nejaká robota, upratovanie, ísť na návštevu... a zrazu odchádza do práce ☹ ja som sa už zmierovala so zarou, ale mm zahlásil, že to už majú všetky celebrity, tak radšej liliana/lily a to nejako nemusím. mne sa už pár rokov strašne páči emma, ale teraz sa tak volá každé druhé dievčatko (a navyše by mala naraz meniny+narodky).... dúfam, že do pôrodu niečo vyberieme 🙂 vy aj pôjdete do toho hlohovca alebo do TO?!ja som tak zvedavá, čo budete mať! 😀
idem ja pokukať nejaké vecičky na nete. teraz je toho toľko, človek nevie, čo si má vybrať! 😕

bubinko83
10. nov 2009

ahojte,maminy 🙂

ako sa mate? My už byvame na novom a konečne mam aj net 😉 Filipko je ešte trošku dezorientovany z toho všetkeho.Ale zvykne si.Aj pre mna je to všetko nove.Ako vam detičky spavaju? Filipko sa dost často v noci budi už dlhši čas. ☹

vitam nove tvare 😉

lucia563
10. nov 2009

Ahoj bibinko83 😉 😉 sem tam si precitam, len nestiham pisat 😉 😉 , mam na mysli to privitanie 😉 😉 A kam ste sa stahovali?? Zeby na dom? No nas to caka tiez, dufam ze do Vianoc a mame tiez aj Filipka 😀 😀 Spava celkomo dobre uz dlhsi cas, tuk tuk, si musim zaklopat 😅 😅

bubinko83
10. nov 2009

lucia na byt sme sa stahovali,prerabali sme asi 4 mesiace.Jaaaaaaaaaaj ale domček si viem tiež predstavi 😀 t,len nie tie starosti okolo toho. 😒 Naš Filipko spava hrozne stale sa budi,neviem prečo asi nam idu stoličky.Niekedy som z toho riadne unavena.

baby čo idete kupovat drobcom pod stromček? Ja nemam ani potuchy čo mam Filipkovy kupit.A chcem hlavne niečo čo ho zabavi aj na dlhšie.Nejaku skladačku ale čo. 😕 Poradte

lucia563
10. nov 2009

Nasemu chybaju uz len posledne zadne stolicky, ale on to celkovo znasa celkom dobre, on je take dobre babo...no babo 😉 bud. pondelok ma 2 rocky, tak ja zase riesim co mu kupit a tiez nieco, co by ho zaujalo na dlsie...najnovsia zaluba je, ze uz 4 dni v kuse pozera Vcielku Maju 3 casti dokola 😀 😀 😀 teda ked sme doma 😉 Bubinko, myslim ze kazde stahovanie potesi, tak nech sa dobre byva 😉 😉 Viem, ze s domom su starosti do konca zivota asi, ale ja sa tesim hlavne kvoli tomu sukromiu, tu na cinziaku je pocut absolutne vsetko 😠 😠 😠

lucia563
10. nov 2009

...teda nehovorim ze vsade to je tak, ale u nas hej ☹ ☹ , napr., co byva svokra, tam mi to pripada ako na ,,dome,, nikoho a nic tam nie je pocut...no je to starsi cinziak a asi ine panely a tak...

felixko
10. nov 2009

ahojte,
bubinko vitáááj, tak konečne v novom bytíku 🙂 🙂 🙂
naša NInka prespala už 2 noc, keď sa aj zobudila, len pomrnčala, neviem, či si čítala, ale už som ju odstavila a nedostane ani v noci, tak hádam sa len naučí spať

lucia a kde sa sťahujete, na dedinu? my tiež uvažujeme o domčeku, pre to súkromie, ktoré ti činžiak nedá ☹ jeden máme vyhliadnutý, sľúbený.. 😉 , býva tam mužova babka a dedko, tak budeme asi čakať. medzitým ešte pravdepodobne stihneme kúpiť nový byt, lebo máme len 1izbák.
a čo sa týka TV, aj naša malá rada pozerá rozprávky, ale museli sme jej ich zatrhnúť,lebo potom zle spávala a budila sa zo sna.

ozaj, hneď ráno sme mali úraz, vešala som prádlo na radiátor, Ninka sa mi samozrejme plietla popod nohy, nechtiac som ju zhodila a narazila hlavičkou do postele. tak máme krásny pupák nad okom. a došli nám aj čižmičky, goratexové, kt. som objednávala cez mimibazar, sú super, teplučké a hlavne dobré.lebo máme aj 20, ktoré som objednávala cez Quelle, ale tie zrejme absolútne nevynosíme, lebo sú jej moc veľké.

felixko
10. nov 2009

a k vianociam chceme malej kúpiť sane, ak napadne sneh 😉 😉 😉 , hračkársky mixér, lebo keď sa dostane do zásuvky v kuchyni a vytiahne metličky na šľahanie už aj mixuje a ešte jeden tip by som mala, taký detský mikrofón, lebo strašne rada spieva speváčka malá😀

bubinko83
10. nov 2009

felixko,a ako prebiehalo "odstavovanie"?Lebo Ninka je už dost velka.To je super že ti spi dobre.Aj naš Filipko tak spaval a teraz sa to nejako pokazilo. 😠 Ani neviem prečo.Ale asi to bude nejaka zmena zase ,lebo v poslednom čase je na mne aj viac "nasalapeny" ako inokedy. 😒

felixko
10. nov 2009

bubinko ani neuveríš, ale prebehlo to úplne hladko, bez jedinej slzičky. jednoducho som postupne začala vynechávať ranne, obedné, večerné a všetky ostatné kojenia, lebo Ninka si vedela vypýtať aj 10 krát za deň a hlavne uspávacie kojenia sme mali v kurze. keď som to robila takto postupne, tak zabudla, ja som jej to nepripomínala, neponúkala, keď aj chcela, tak som jej pozornosť upriamila na niečo iné, núkala flašku, až to celkom ustalo.

lucia563
10. nov 2009

Felixko ahoj 😉 😉 ano na dedinu, Dvorany nad Nitrou...My mame teraz 2izbak, ale to sukromie o nicom, sa smejem, ze ked chcem urobit krik, som radsej ticho, lebo na 4tom by vedeli, preco ten krik robim 😀 😀 a ine veci radsej ani spominat nebudem...Ked Filip spi, jeden vrta, druhy vysava, tretim pracka zmyka atd atd...Filipka telka do teraz nejak moc nezaujimala, este mozno tak reklamy, ale tato Maja ho chytila 😀 😀 , musim nejake dalsie casti zohnat...kupila som aj Kremienok a Chocholusik ale to ho absolutne nezaujima, betara maleho 😀 😀

dejna3
autor
10. nov 2009

ahojte 😉
ahooooj bubinko 🙂 tak už ste v novom? super 😉

baby ja by som domček chcela, ale bez záhrady - k tomu nemám vzťah 😝 resp. by som všade asi vysadila trávnik a možno nejaké ovocné stromy😀

ja dnes / zajtra tiež čakám zásielku nákupu z mmb - čiapočku a rukavice 😉

ivka79
10. nov 2009

Ahojte baby,

zajtra idem na glukozny test do TO. Ako to prebieha? Kde je tu v nemocnici biochemia? To budem musieť tam čakať dve hodinky po vypití vody?
Diky za každú radu.

dejna3
autor
10. nov 2009

lucia, my máme doma reklamnú maniačku 😝 😀 ale najnovšie ráno pozerá aj rozprávky na minimaxe a dnes sa jej tam niečo veľmi páčilo, tak strašne tešila a smiala, bola podarená

dejna3
autor
10. nov 2009

ivka, je to taká nizka, menšia budova, hneď vedľa vrátnice...a áno, budeš tam musieť tie 2 hodiny čakať

bubinko83
10. nov 2009

felixko tak to maš super,že ti Ninka nerobila drahoty okolo toho odstavovania.Bud len rada 🙂

lucka ,to maš pravdu,že na byte nemaš nikdy take sukromie ako na dome.Furt niekto vrta,bucha......presne ako hovoriš. 😒 Ale ako vravi dejna,mna by tiež nebavilo starat sa o zahradu.Nejak nemam ktomu vztah.Ja som mestsky človek a dom by som uvitala hlavne cez leto,ale inak som spokojna stym čo mam. 😵

ivka79
10. nov 2009

Diky dejna3,

a je tam aspoň miesto na sedenie?

bubinko83
10. nov 2009

dejna a čo bude druhe babo,kedy ideš na 3D sono? Ja si mylsim,že budeš mat dievčatko. 🙂 Inak obdivujem ta,ako to budeš zvladat.Dve maličke detičky.

dejna3
autor
10. nov 2009

ivka, môžeš si tam pokojne aj ľahnúť... keď som bola na teste pri prvom tehu, boli sme tam len dve, tak sme sa obe vyvalili, na pohovky 😀

ivka79
10. nov 2009

no super, tak to sa teším :D... budem vegetiť 😀

Lebo pri prvom - pred štyrmi rokmi som bola v inej budove..a tam som čakala na chodbe...

dejna3
autor
10. nov 2009

bubinko, ešte nevieme pohlavie... chcem ísť aj na 3D do hlohovca...
mne je to úplne jedno, veľmi sa poteším aj dievčatku aj chlapčekovi 😵 vôbec netrvám na tom, že mať párik...
ako to budem zvládať, dám vedieť potom 😀 😀 rátam určite s tým, že minimálne prvý rok to bude náročné, ale vypytujem sa každej kámošky, ktorá má takýto menší rozdiel, a väčšinou si to veľmi pochvaľujú... tak to hádam zvládnem/e aj ja / my 😉

bubinko83
10. nov 2009

dejna,určite to zvladneš,aj ked lahke to určite mat vždy nebudeš.Mne dava niekedy maly dobre zabrat,ked si vyžaduje stale pozornost a niekedy ani sam nevie čo chce. 😅

lucia563
10. nov 2009

Babule, no ja tiez neplanujem zemiaky okopavat 😀 😀 , ale aj tak mame zahradu, resp. pozemok ako letisko 😉 😉 ze 22arov, tiez bude asi vsade travicka, zelen a tak, ale myslim ze na kusku bude aj aka taka bio zahradka 😉 😉 , papricka, mrkvicka, rajcinka a tak...ale to ozaj len kustik 😉 ak chcete, na streche je album, mrknite 😉 😉
Inak Dejna, gratulujem k druhemu babu, ja mam dilemu ze ,,kedy,, druhe 😉

dejna3
autor
10. nov 2009

jáj, my sme mali pred chvíľkou úraz - pricviknuté pršteky... sofinke sa podariko, nejak, aj napriek poistke vopchať pršteky do skrinky a von už nešli 😔.. ale plačkala len chvíľku, keď som som ju pomojkala, bolo dobre, urobila som jej mliečko a teraz spinká 🙂

lucia, dík 😉
no druhé, rozhodne do nového domu 😀 vyzerá veľmi pekne, koľko izieb budete mať a kedy predpokladáte osídlenie? 🙂
ja som plánovala akurát tak, že budem na "reťazovej" materskej (ak sa podarí).. vekový rozdiel medzi detičkami sme chceli maximálne 3 roky (teda, ja... drahý chcel skôr)..

lucia563
10. nov 2009

Dejna, ked Sofi spi, tak to mas chvilku pre seba 😉 No mne pre zmenu robi Filipko inventuru v kuchyni 😠 😠 ...

Dejna, do noveho uz druhe nestihame 😉 , chceme uz Vianoce travit tam, dufam ze to je konecny termin, lebo tych uz bolo 😉 😉 ...napr aj Filipkove narodky, tie ma o tyzden, ale to nestihame. Zdrzala nas kuchyna, kedze sme sa na poslednu chvilu rozhodli pre murovanu...izby su 4, jedna taka ,,komora, ci spajza,, 2 chodby...myslim tak akurat, nechceli sme nic zloziteho a velikeho, aj ked niektori tvrdia, ze aj tak to je velike...

Co sa tych deticiek tyka, ja som chcela vzdy vacsi rozdiel, aj 5 - 6 rokov, ale teraz, ked viem, ze do prace nebude kam, tak zvazujem druhu alternativu, ale este som neni rozhodnuta 😉 😉 A tiez sa mi to zda dost, takych dvoch maly prckov, napriek tomu, ze Filipko je v celku dobre dieta 😉 😉 ale to nie ze by som sa nejak chvalila...to asi na ten just je taky, lebo ked sa narodil, tak jedna sestricka na novorodeneckom, ked mi ho niesla na papanie s placom, tak mi odvrkla ,,no to budete mat take nervozne decko,, tak on je presny opak, odkedy sme prisli z porodnice 😉 😉

dejna3
autor
10. nov 2009

no tak, to už o chvíľku budete aj vy v novom 🙂
ja si myslím, že keď už stavať/prerábať dom, tak minimálne 3 izby... a prispôsobiť si to všetko podľa vlastných predstáv, aby bolo pohodlie a súkromie... improvizovať a tlačiť sa môžem aj v byte na činžiaku 😅

felixko
10. nov 2009

luci musím pozrieť, možno aj my máme Včielku Maju na DVD, lebo moj drahý má 1000DVD. naša malá má aj knižku Včielku Maju a keď sa jej pýtame, čo zbiera Maja, tak povie, že mad.
inak, aj moja kamoška sa bude sťahovať do Dvorian n/Nitrou, tiež tam stavajú domček, možno budete aj susedky, ktovie. 🙂

dejna ja som pozerala na nete také krásne štrikované čiapočky, šále a rukavičky, kuk sem:
http://www.mimibazar.sk/foto.php?id=6870041
uvažujem, že ešte kúpim, aj keď máme milión takých vecí. moja svokra sa hnevá, keď kupujeme malej veci,lebo zdedila veľkú výbavu kvalitných vecí po neteri, ale tomu detskému oblečeniu sa nedá odolať 😉