Topoľčany a okolie II. Pridajte sa

dejna3
24. jún 2009

kočky, tak sme sa teda rozšupli a sme už v druhej téme 🙂
píšte, píšte, píšte

a čakáme aj na nové prírastky 😉

dejna3
autor
15. nov 2009

alicc, áno ja mám podobný TP ako ty... 10.4. 😀

katinka, môže byť, že máme popolušky 😵 ...
ja mám napr. skúsenosť, že letné sandálky od rôznych výrobcov rovnakej veľkosti sa vôbec nezhodovali 😝

inffinity
16. nov 2009

Ahojte maminy, kde jste kdo 🙂 je tu nějak podezřele ticho 😎

dejna3
autor
16. nov 2009

my sme sa pred chvíľou vrátili domov.. akurát sme na nete zisťovali, kto vypadol zo superstar...

dnes som bola v poradni, všetko o.k., drobček rastie, kopcuje o 106, máme ďalšiu fotočku, testy dopadli na výbornú, tak som kľudnejšia 🙂

a sofinke sme kúpili čižmičky 🙂 na juhu v tom centre, také peknučké, s kožušinkou, na zips ... vymákli sme posledné číslo, takže boli v akcii len za 15 eur 😉 sú č.19 a do konca zimy asi nevydržíme, ale aj tak plánujem kúpiť ešte jedny 😉

ika, pokukala som aj ten mliekomat 😉 nabudúce pôjdem s konvičkou 🙂

ika8
16. nov 2009

ahojte,
aj my sme kúpili topky na zimu, ale bolo to skúšania a skúšania 😖 hneď prvé krpcovi krásne sadli na nožku a dobre sa aj obúvali, ale boli LTT ☹ a samozrejme väčšie nemali 😠 ostatné sa veľmi ťažko obúvali, niektoré sme jej ani nedostali cez nárt 😖 ja nechápem, či si oni myslia, že sa detičky s radosťou obúvajú a obliekajú 😝 teda ika len zbadá bundu a už aj prchá s revom preč 😝. No a nakoniec sme kúpili v lekárni ako bola aj katinka kúpiť pre nica. Tiež sme kúpili posledné, ika tam spravila aj módnu prehliadku pre magistre, lebo tam nikoho nemali a slečna sa promenádovala po koberci 😀 😀 😀 v nových botkách. Som celkom spokojná a dúfam, že jej vydržia až do jari 😅

katinka0000
16. nov 2009

ika: a ake ste kupili? na snurku?

dandulik
16. nov 2009

ahojte.......pekný večer všetkým.....dlho som tu ebola...nejako nieje čas, pri tom mojom stvorení.....ale ved to poznáte..............
.........začali sme už aj s príkrmami....už ťahá na 5mesiačik...tak som jej kúpila Sunarku-bananovo-ryžovú kašičku....celkom jej chutí...a spínká po nej aj 4 hod. vkuse...čo je zázrak...... 🙂

........kkkkatarikaaaa...............a vy sa mávate ako????malinká rastie....???

dejna3
autor
16. nov 2009

ika, my sme ich kúpili v tej predajni zdrav. pomôcok - čiže tiež v podstate - lekáreň 😉 sofi v nich má ešte rezervu... ale asi do jari nevydržia... skúšali sme aj iný model 20 - ale v nich jej nedržala päta... takže za tú cenu, nebolo nad čím uvažovať 😉

ika8
16. nov 2009

katinka: ano na šnúrky 😉 aj teraz máme na šnúrky a sme spokojní

ika8
16. nov 2009

pridala som fotku, kde ika ukazuje zuby. Na povel "ukáž zuby" buď otvorí dokorán pusu alebo urobí grimasu ako na foto 😀 😀 😀 . Deckám v telocvični sa to veľmi páčilo a strašne sa na tom smiali 😵 😵 😵

dejna3
autor
16. nov 2009

😀 😀 😀 dobrééééé 😀 😀 😀

sofi len trochu pootvorí ústočká, keď jej povieme, nech ukáže zúbky

ika8
16. nov 2009

dejna: aj ti robil dr sono? nechcela si vedieť, či to bude chlap či zasa princeznička?

dejna3
autor
16. nov 2009

áno robil, všetko pomeral, pokukali sme, ale nepýtala som sa.. on to veľmi nechce prezrádzať 😀 i keď dnes sme super pokecali, mohla som ho aspoň skúsiť nalomiť 😀 😀
doktorka povie v pohode, ale ja chodím radšej k nemu 😉
hádam nám vyjde ten HC, a ak nie, tak bude druhé prekvapko 😵

ika8
16. nov 2009

ja som sa ho v 20tt pýtala a povedal bez okolkov, že by to asi mala byť baba 😉 ale na 100% mi to netvrdil, a preto sme mali všetko neutrál 😵

ika8
16. nov 2009

ale inak hlavne že je všetko OK 😵

dejna3
autor
16. nov 2009

sofi bola dnes s dedom, a ja som sa dosť zdržala v meste, lebo sme mali s drahým ešte vybavovačky.. prišla som domov asi po 4 hoďkách a tak sa na mňa vrhla cicka moja, nechcela ma pustiť 😅 celý zvyšok dňa sa po mne liepala 🙂

dejna3
autor
16. nov 2009

mne minule povedal, že nie je vidno... ale asi mu to aj verím, pri tom našom vrtidle 😀

dejna3
autor
16. nov 2009

no aj ja som rada, že je všetko o.k. 😉 pri sofi mi robili sono furt, tak som vedela, že je o.k. 😅
preto som bola teraz nedočkavejšia tých výsledkov

ika8
16. nov 2009

mne robili sono iba 3x a raz prietoky 😉
jáááj a to váľanie poznám - keď sa vrátim pre cicuš k babke, tak ma nechce pustiť ani na wc 😀 😀 😀

ika8
16. nov 2009

tak už idem, dobrú 😔 a krpec nech nekopká a dá chvíľu pokoj 🙂 😉

felixko
17. nov 2009

ahojte,
my sme dnes už o 6.00 hore, Ninka ráno nevypila ani plnú flašku mliečka, potom behala po kuchyni, ešte zajedala kôrku z chlebíka, potom vyvrátila mlieko na dlážku, už už to išla rozotierať po podlahe...neviem, či jej nesadlo, alebo jej bolo veľa 😒 .teraz sme samé, lebo tatinko išiel pomáhať na byt k mojej sestre, tí kúpili byt hneď vedľa nášho činžiaku, tak budeme mať k sebe blízko 😀 .

dandulik a ty už nekojíš, keď si malú začala ako 4 mesač.prikrmovať? pokiaľ kojíš, tak odporúčajú až po ukončenom 6 mesiaci 🙂

kkkatarinkaaa
17. nov 2009

ahojte!
dejna,tak ty si uz 20tt...boze,ale to letiiii 🙂
inak, k tomu pohlaviu, ja som sa na to pytala na 3D , tammi to povedali a potom som sa Silesa uz ani nepytala...v 30tt sa ma sam pytal,ci vieme, co to bude...a ja ze:,, no malo by to byt dievcatko,, a on:,,ano, vyzera to tak,,. a aj bolo 😵 😵 😵

dandulik-no my celkom fajn, len sme zacali mat velke problemy so zasavanim vecer....taky spusti rev,ked je uz okukana, aj zabalena a idem jej dat papat...aj sa napapa, ale potom....no strasny plac spusti....uz t trva stvrty vecer...nemlze sa ulozit, ocka ma uplne unavene a nie a nie zaspinkat ☹ tak som z toho taka smutna trosku....inak je vsetko ok...a ty teda uz prikrmujes? a kojis este?

dejna3
autor
17. nov 2009

ahojte,
my sme tiež samé ☹ tatino je v práci...

felixko - sofi minule u babky tak dôkladne porozotierala čajík po podlahe (lebo ho prelievala z fľašky do krtkovho kýblika) a potom si v ňom výšúchla aj rifle, čo mala oblečené 😝

dandulik, sofi bola čisto na UM takmer do 6 mesiacov, dr. nám hovorila, že dnes už sa tak veľmi s príkrmami neponáhľa... že dokonca aj UM sú tak kvalitné, že v pohode do pol roka 😉 ... pokiaľ bábätko nie je veľký žrútik 🙂

katarinka, ja som si tiež teraz uvedomila, že takmer polovica za nami 😉 keby aj tá druhá tak rýchlo ubehla 🙂

idem si urobiť kafčo a dnes budeme kuki rozprávky 🙂

lucia563
17. nov 2009

Ahojte,

no my sme tiez s Filipkom sami, teraz spinka, a tiez planujeme rozpravky, ma byt MADAGASKAR, snad sa do vtedy zobudi a ked nie, tak to nahram 😉 😉

kkiikkaa
17. nov 2009

ahojte baby, ja len na skok - idem kukať madagaskar 😀
dnes som žehlila plienky, obliečky a pod. a na zajtra mi ostalo oblečko pre malú - aj keď toho nemá kúpeného moc, na jeden deň by som toho žehlenia mala veľa.
bože, už sa mi to kráti 😖 keby nie je pôrodu, tak sa teším....

felixko
17. nov 2009

ahojte,
baby, tuším všetky sme samé bez manželov, keby bolo v TO materské centrum, mohli sme sa tam zísť, lebo my sa nudíme, navarené máme, upratané tiež...teraz som doskladala veci čo sú už Ninke malé..vonku sme už boli dnes dva krát😢

lucia dobre že si pripomenula, už som nastavila nahrávanie Madagaskaru 😀 bola by som na to zabudla

kkkatarinka ale veď ty máš dobré babatinko, naša Ninka plakala do 3 mesiaca každý večer. ale vieš čo, môže to byť aj zmenou prostredia. ešte stále ste u rodičov? my keď sme chodili k našim, Ninka tam mala obrovský problém zaspať a noci boli katastrofálne, stále bola hore. bolo to ako za trest. trvalo to do nejakého 9 mesiaca. teraz už je O.k.8-)

ika pozerala som fotku, malá je chutná s tými tesákmi 😀 😀 😀

felixko
17. nov 2009

kkkikka ani veľa detských vecí pre začiatok nekupuj, my sme veľa podostávali a niektoré veci mala Ninka na sebe možno jeden krát a boli jej malé. do toho 6 mesiaca rýchlo rástla a menila veľkosti, že sme skutočne niektoré veci ani nestihli ponosiť.
a pôrodu sa neboj, všetky sme to prežili, ja som sa vôbec nebála, keď som išla rodiť, viac sa bojím zubárov 😒

dejna3
autor
17. nov 2009

dnes sme tuším všetky kuki madagaskar 😀 ja ešte zbožňujem dobu ľadovú - to nemá chybu, my keď sme to kuki prvý krát, tak sme plakali od smiechu

dandulik
17. nov 2009

dejna, felixko, kkkatarinkaaaa...........ešte stále kojím, ale malá si potiahne tak 5-1Omin. a to je všetko, niekedy aj menej...a za hodinu pýta zase.....a to sa dookola opakuje.....nechce sa jej ťahať, ked jej dám moje mlieko s fašky tak vypije...tak niekedy aj odsávam.....a len navečer jej dávam to umele mliečko, aby sa trošku viac zasítila.....nech aj trošku priberie.....
...kkkatarinkaaa...........aj moja mala také obdobie, že nemohla večer zaspávať,a plakala a plakala...ale po čase sa to upravilo................neboj určite bude dobréé............ 🙂 🙂

katinka0000
17. nov 2009

ahojte!

my sme boli dnes s nicom a sestrou na vylete v dudinciach. nico je dnes zlaty. uz nie je ani mrzuty, ani nervozny,... je to proste znovu moj maly drobcek. asi je choroba uz fuc. zajtra ideme na kontrolu.

dandulik: ja som tiez s prikrmami zacala az po 6. mesiaci.

alicc
17. nov 2009

caute baby.
baby a fakt nie je v TO žiadne mat. centrum. ja som dávno vyšla z cviku , malá má už sedem rokov a vtedy nič také nebolo. keby sa také niečo zriadilo bolo by to fajn.deti by saq zahrali, my by sme pokecali, aby sme doma nezabudli ani základnú slovnú zásobu. 🙂 🙂 🙂