Topoľčany a okolie II. Pridajte sa

dejna3
24. jún 2009

kočky, tak sme sa teda rozšupli a sme už v druhej téme 🙂
píšte, píšte, píšte

a čakáme aj na nové prírastky 😉

alicc
19. nov 2009

ahojte kocka.
dejna: ano budem rodit v TO, teda aspon zatial som tak rozhodnutá, malá bola cisarskym tak by som chcela aby aj druhé bolo cisarskym.
spominali ste sedacky do auta. neviete mi poradit, ci je lepsie vajicko alebo rovno autosedacka od 0 do 18 kg? ked bola alicka malá tie vajicka este tak neboli a mali sme autosedačku od 0-18 kg. a hladám ešte aj stolicku na krmenie.ale je ich tolko a take pekne ze si neviem vybrat. 😒

kkkatarinkaaa
19. nov 2009

kocky, od kolkych mesiacov ste davali deticky sadat do sedacky? ja by som uz po nejakej aj pokukovala 😕

teri3
19. nov 2009

ika, tak neviem, čo my máme za vajíčko, ale Filipko sa tam ešte v pohode zmestí 😀 . Nôžky má síce trochu pokrčené, ale to mu zjavne nevadí. Inak som videla v NR v mlynoch v tom veľkom obchode autosedačku 9-36, stála tuším okolo 130 éčiek a bola aj polohovateľná ešte, teda pokým dieťa nepoužíva len podsedák

felixko, u nás je to podobne, ale na rozdiel od Ninky Filipka na rozprávku nenalákam 😉

kika, v tom Ti neporadím, dá sa kúpiť aj 0-36

no a naša jedálenská stolička je už zložená, lebo Filipko tam vôbec nechce sedieť a už vonkoncom nie papať 🙄

kkkatarinkaaa, stoličku môžete začať používať približne od pol roka, keď už bude trošku sedieť 😉

teri3
19. nov 2009

jáj, že kika, prepáč, to bolo pre alicc 😅 😉

dandulik
19. nov 2009

allic.............ked ti mám poradiť, tak s vlastnej skúsenosti...........my sme kúpili autosedačku od
0-18kg.............a ked sa malinka narodila....tak mi tá sedačka pripadala strašne veliká, tak som si musela požičiať vajíčko... .a nosím ju v ňom dodnes....a to má 4 mes.....síce sa ta autoseačka používa aj pre novorodeniatko...ale lepšie je vajíčko...možeš ju v ňom prenášať hocikedy a hocikde chceš....tolko moj názor....

dejna3
autor
19. nov 2009

ahojte 😉

alicc, aj ja budem mať cisársky... tak možno pôjdeme spolu 😉
ja si tiež myslím, že pre malé mimi, aj nejlepšie vajíčko 0-13kg... je to aj praktické, keď niekam cestuješ autom, nemusíš brať celý kočík, len ju naklikneš na podvozok (pokiaľ teda kúpiš kombináciu s kočíkom)
my teraz chceme kúpiť malej už takú väčšiu 9 - 36kg

katarinka, neviem akú sedačku myslíš - ak na papanie - my máme polohovateľnú a tam môže byť drobček aj skôr než od 1/2 roka... ak myslíš lehátko - to môže byť od narodenia 😉

my sme boli dnes dať konečne pichnúť prevenar, sofi nakráčala do ambulancie a keď si uvedomila, kam prišla už aj chcela hodiť spiatočku 😀 trošku vresku bolo ☹ ale pri odchode už bolo dobre a tiež sme dali "pápá" doktorke a sestričke 😉

a boli sme kuk kolegyne v práci, sofi sa všetkým predvádzala, tancovala.. bola veľmi spoločenská 😀

stretli sme aj adu s princezničkami, zasa ich trápia chorôbky ☹ boli s anet aj v nemocke 😔

kkkatarinkaaa
19. nov 2009

ahojte
dejna-myslim taku tu aku mas aj ty 🙂 je ju vidiet na fotke,ked mala Sofinka 1rocik, je tam sfotena s tortou a vzadu je stolicka 🙂
ked spominas ockovanie...nas caka na buduci tyzden...dost sa toho bojim 😖
alicc- aj my mame vajicko a je to super 🙂

dejna3
autor
19. nov 2009

katarinka, tak kuki:
http://www.baby.patron.eu/sk/katalog/domaca-sta...

dá sa super polohovať, je aj pre bábätká, ktoré ešte nesedia, lebo v najnižšej polohe- je drobček v poloľahu...

čo sa týka očkovania, čím je dieťatko menšie, tým statočnejšie to tuším znáša... sofi pri prvých injekciách ani neplakala... prvýkrát plakala až v septembri - pri poslednej hexe ☹

kkkatarinkaaa
19. nov 2009

dani dik, su super 🙂 aj 100€ je dost, ale myslela som, ze su este drahsie 🙂

ika8
19. nov 2009

ahojte, my sme boli dnes s ikou gratulovať kolegovi, bolo tam asi 25 ľudí a ika vydržala 3 hoďky. Behala, ukazovala kde má rozum (niekto si aj myslel, že mu ukazuje, že mu šibe 😀 😀 😀), vyplazovala na požiadanie jazyk 😝. Vybrala sa aj kuk do kuchyne, ale tam som ju zhaltovala, aby sa niečo nestalo. A s tetou čašníčkou tam nechcela ísť sama 😕 No bola poslušná malá slečna, všetci ju obdivovali, že tak vydrží medzi toľkými ľuďmi a v takom hluku 😕

katinka0000
19. nov 2009

ahojte!

my sme boli dnes u dr. a nico je uz o.k. ale vecer trochu plakal a zdal sa mi teraz zachripnuty. od choroby nemoze nabehnut na svoj rezim, kazdy den chodi spat o pol jedenastej - jedenastej. dufam, ze sa to za par dni zmeni.

kkkatarinkaaa: my sme stolicku kupovali v tovarnikoch v tom detskom obchode. ta pani tam ma super ceny. behnite pozriet.

alicc: ja som isto za vajicko. nico sa do vajicka uz dlho nezmesti, tak my uz dost dlho pouzivame polohovatelnu autosedacku. auto vyuzivame skoro kazdy den, tak bez kvalitnej autosedacky si to neviem predstavit.

a musime sa pochvalit. dnes nico u dr. ani nemukol. velky chlap to uz je. 🙂

kkkatarinkaaa
20. nov 2009

katinak dik, behneme aj tam...inak, s tym zaspavanim, my uz stvrty den zaspavame o pol jednej-jednej v noci.....a to je pred tym hore dobre styri hodiny..... 🙄 🙄 🙄

alicc
20. nov 2009

ahojte baby.
dakujem za rady, utvrdili ste ma v tom, že kúpime vajíčko.

ika8
20. nov 2009

alicc: aj ja som za vajíčko, je to supervec do auta

katarinka: aj ika zaspávala do 3mesiaca okolo polnoci, resp. aj neskôr

kkkatarinkaaa
20. nov 2009

ika- a potom sa to uz ustalilo, ze zaspava-la skor? Ja sa snazim by t s malou cez den co najviac hore, hrame sa a pred vecernym kupanim je aj tri-styri hodky hore, potom kupat, papat a spanok nikde...max zatvori ocka a driemka taku pol hodinku a potom sa zobudi a sme hore do noci...

felixko
20. nov 2009

kkkatarinka aj my sme prešli obdobiami, keď malá zaspávala strašne neskoro, bolo to tiež vo veku tvojej Vikinky. chodievali sme všetci spávať aj okolo 12 a neskôr. potom sa to nenápadne posúvalo na skoršie hodiny zaspávania. teraz už okolo ôsmej večer zarezáva, čo je super. cez deň spí 1-2hodiny, ako kedy. musíš vydržať, takýto režim má tuším väčšina detí, časom sa to upraví určite 😀 .

ika8
20. nov 2009

jasne... my sme začali baliť iku natesno do deky, lebo ona sa budila keď rozhadzovala rúčkami. zaspinkavala potom cca o 19hodke a o 23papávala a potom asi za 30min zaspinkala a ťahala až do rána cca 6.hodiny... teraz už ide spinkať o 21h a ťahá do 6h rána a potom ešte spinká do cca 9,30h. 😀 je to zlatíčko 🙂

kkkatarinkaaa
20. nov 2009

juuuuj tak to mate super...ale ja som v pohode,som si vedoma , ze je to 3 mesacne babo 😵 my sa to naucime 🙂 inak, Viki spava stale v perinke, ona sa este potrebuje tak zakuklit 🙂 ale uz je jej pomaly ale isto mala...tak asi vyskusam tu deku ika...lebo aj nasa tak rozhadzuje ruckami ze strach a hruuza 😠

ika8
20. nov 2009

katarinka: mám v albume foto, ako je ika zakuklená. a tak spávala cca do polroka 😉

dejna3
autor
20. nov 2009

ahojte,
katarinka, my sme mali to isté - ako ika.. tiež sme balili ručičky a kuklili... malá bola závislák, som už mala obavy, že inak ani nebude zaspávať... našťastie, keď mala 6 -7 mesiacov, tak začala zaspávať "normálne", len prikrytá dekou 😉
sofi tiež zaspávala aj o polnoci... postupne sa to posúvalo, teraz zaspáva cca o 21,00 😉

my sme za tieto 2 dni "vyvenčení" na 2 týždne dopredu 😀 bolo tak super teplučko, že sme boli vonku celé popoludnia 🙂

ika8
20. nov 2009

dejna: my sme boli dnes medzi 12-14hod, no nestretla som nikoho známeho z MK ☹

alicc
20. nov 2009

dejna: písala si že ideš na 3D ultrazvuk do Hlohovca. ako si sa tam objednala a kolko to trvalo, kým si prišla na rad?
a nie je 3D a v TO? ja myslím že je dole v nemocnici. v HC je lepšie alebo tam sa dá objednať rýchlejšie?

dejna3
autor
20. nov 2009

alicc, do TO nejdem, lebo tam to robil najlepšie abutuaima, ale ten tam už nepracuje (boli sme, keď som čakala sofi).... do HC som sa objednala telefonicky až na 20.12., pretože drahý skôr nemohol, ale ponúkli mi termín už na 6.12. - takže predpokladám, že cca 3 týždne vopred sa treba objednať... chcela som to stihnúť ešte pred vianocami, lebo potom už bude bábo dosť veľké a nezmestí sa celé naraz na monitor 😀 vraj nejlepšie je objednať sa medzi 20 - 30tt 😉

ak chceš t.č. daj vedieť, pošlem do ip

ika, dnes sme boli asi od 13,00 do 17,00 😉

ika8
20. nov 2009

dejna: škoda, že sme nemohli pokecať 🤐 keď mám čas, nikoho nestretnem... minule som stretla adkuto, no veľmi som sa ponáhľala 😒 tak sme iba krátko prehodili pár slov, samozrejme o krpcoch 😵

dejna3
autor
20. nov 2009

škoda ☹ už sme veru dávno spolu nekočíkovali... ja bývam väčšinou s aďkou
máte cez víkend oslavu? 🙂

ika8
20. nov 2009

katinka: kde je tovarnikoch ten detský obchod? tuším tam majú aj autosedačky a my už nutne potrebujeme... asi donesie ježiško 😕

ika8
20. nov 2009

oslava sa koná ale iba maličká... tatino je v ČR a ja som zajtra na južnom SR ☹ a torta je už v chladničke 🙄 ale ika bude zajtra u baky a dedka a bude asistovať pri nej aj môj brat, tak budú mať minioslavu, na ktorú ja dokvitnem večer a tatino dojde až v noci, resp. v nedeľu ☹ jednoducho sa narodila v silne obsadenom termíne 😅 ale neva, aj tak ju všetci ľúbime 😀 😀 😀

dejna3
autor
20. nov 2009

veď vy jej to vynahradíte...

ika - ten obchod je v jednom RD neďaleko autobusovej zastávky... takmer oproti "baránku"... majú tam tabuľu s označením, takže to určite zbadáš 😉

ika8
20. nov 2009

už teda viem kde, len som si myslela, že tam majú iba tabuľu a obchod je niekde inde... a tam majú aj tovar, alebo len katalógy? ja by som chcela kuk na vlastné oči tú autosedačku kiddy.

dejna3
autor
20. nov 2009

majú tam aj tovar, ale či tam budú mať práve tú konkrétnu zančku - neviem 😕