Topoľčany a okolie II. Pridajte sa

dejna3
24. jún 2009

kočky, tak sme sa teda rozšupli a sme už v druhej téme 🙂
píšte, píšte, píšte

a čakáme aj na nové prírastky 😉

dejna3
autor
7. dec 2009

ahojte,
teda počko dnes fakt na figu 😒 no tak si apoň porobím domáce práce a idem konečne pohľadať vianočnú výzdobu 😵

bubi, nie ešte nechodí sama.. ona sa bojí pustiť, inak už ide veľmi pekne a kým si neuvedomí, že ju nedržím, tak ja všetko o.k., ale hneď ako si to všimne sadne si na zadok 😝 keď sme boli na očkovaní, dr. so setričkou si ju obzerali, ako chodí, a vraveli, že je všetko o.k., že má len neistotu a že má ešte kopu času... ja si myslím, že si šetrí nožičky, lebo keď bude mať súrodenca, už si toľko neužije v kočíku a na rukách, tak si to teraz nahrádza 😀 😀 😀

mne sa tiež ten piatkový mikuláš veľmi nepáčil, prišlo mi to také neorganizované 😒

alicc, luskáčik - paráda 😉

kkkatarinkaaa
7. dec 2009

ahojte
no, my uz mame za sebou konecne aj ockovanie, boli sme este 3.12. na prvu davku prevenaru a tu pneumokokovu...Viktoria sa drzala statocne, prezili sme to aj bez teplotky, pekne spinkala 😵 No a dnes sme boli prepichovat uska 😢 😢 😢 to bolo placu....a ja som musela byt samozrejme vonku v cakarni...strasny pocit, ked si pocujete dietatko ako strasne place a krici a nemozte za nim ist ☹ 😢 chvalabohu, ze uz to mame za sebou...uf

kkkatarinkaaa
7. dec 2009

dandulik- ty si davala ickovat proti rotavirusom, ze? co to stoji? a mala to ako znasla ? 😕

kkkatarinkaaa
7. dec 2009

este jedna otazocka k tomu RP- mne konci materska okolo 29.januara tusim...potom by som uz mala dostavat RP...staci mi ist nejake tyzdne vopred len do mojej prace a tam im to oznamit, ze ostavam dalej a mali by mi povedat, ze ake tlaciva potrebujem? som z toho madar....... 🤐

dejna3
autor
7. dec 2009

katarinka, ja som bola v práci vopred - cca 2-3 týždne oznámiť, že po skončení MD ostávam na RD 😉
teraz mi tiež povedali, aby som aspoň týždeň vopred prišla povedať, kedy znovu nastupujem na MD...

dejna3
autor
7. dec 2009

ešte som zabudla: tlačivá nepotrebuješ žiadne, buď si sama napíšeš žiadosť (ale to musíš poznať paragrafy) alebo ti v práci napíšu a dajú podpísať... aspoň teda by mal byť taký postup 😉

felixko
7. dec 2009

bubinko Ninka podostávala kopu sladkostí od babiek, tetiek.., najhoršie na tom je, že ona ešte papá len brumíkov, bebe keksíky, alebo jej dáme len pre chuť niečo okoštovať, nechcem ju krmiť zbytočne sladkosťami, aj tak jej je dosť a nie je to práve najlepší návyk, preto zvyšok sladkostí musia dojesť rodičia. a keď vidím v tej skrinke tú hrbu sladkostí, no nedaj si 😒

u nás dnes bola na návšteve babka /moja mamina/, tak som si poupratovala trošku byt, výzdoba vianočná už je nakomplet hotová, ešte som si spísala zoznam, čo chcem kúpiť na Vianoce ako darčeky, chcela som ísť aj do mesta, ale nakoniec som zostala doma pre to počasie.

katinka0000
7. dec 2009

ahojte!

tak nas nicolasko sladkosti nechcel rozbalit vobec. na par minut ho to zaujalo, ale jeho hlavne zaujimal mikulas. z neho bol cely hotovy.

bubinko: jasne, hlavne pre dieta je to velmi neprijemne tie zubky. vraj to velmi boli. nicolasko mal teraz dve noci uplne super. pekne spinkal. ale zase ked pojde nejaky zubcek, tak to bude hrozne. bude sa budit kazdu pol hodinku.

katinka0000
7. dec 2009

felixko: aj ja som chcela ist dneska do mesta, ale kvoli tomu pocasiu som nakoniec nikde nesla. a presne aj u nas je to s tymi sladkostami ako u nas. potrebovala by som asi 3 zaludky, dokedy to vsetko pojem. a od svokrovcov sme dostali mikulasa este aj ja a manzel. 🙂

kkkatarinkaaa
7. dec 2009

dejna- diky Danka za info 😉
felixko- tak hod zasa nejake fotos na fb- nech sa zasa inspirujem 😀 😉

teri3
7. dec 2009

no tak ten náš "jedák" prešiel okolo topánok akoby nič 😕 . Brumíka vypľúval 😝 😅 . Ešte vyskúšam diskito hviezdičky, ale veľkú šancu tomu nedávam. Jedine ak mu to namrvím do fľašky

ada, však som na vás aj myslela, ale som akosi zabudla, že nie my ideme do mesta, ale svokrovci k nám, tak sme nešli kuk na Martinku 😉

alicc
7. dec 2009

ahojte!

aj moja dcerka zacala chodit sama ked mala 13 mesiacov a prvý zub jej vysiel tiež ked mala 13 mesiacov. takže nič nie je zmeškané. teraz je druháčka a mliečnych zúbkov má vypadnutých 4. ona vobec nebola štrbavá prváčka 😀 😀 😀

ika8
7. dec 2009

ahojte,
no tak iku mikuláš tiež vôbec nezaujal...sladkosti jej nič nehovoria, dala som jej iba kúsok kindervajka, aj to neskôr vypľúvala a zvyšok bude musieť dojesť mama a tata 😀 😀 😀 jediné, čo sa jej páči, je spievajúci snehuliačik 😉

felixko
8. dec 2009

ahojte,
my máme za sebou zlú noc, Ninuške vyšla vrchná stolička a asi idú ďalšie, tak dve hodinky bola hore, z toho jednu hod.plakala a druhú sme sa hrali.

kkkatarinka včera som lakovala šišky, bola som si nazbierať dolu pod činžiakom také veliké šišiská, vyšlo z nich milión mravcov a chrobákov, tak som ich na balkone striekala biolitom, včera som ich lakovala a vyvešala som ich na balkon, aby sa uschli. nemám ale materiál k ich výzdobe, musím behnúť do mesta.

baby, na budúci týždeň by sme mohli dať stretko pri punči, vyhovovalo by vám to?

ada11
8. dec 2009

teri, nevadí, o nič si neprišla 😀 ja som bola trošku z toho sklamaná, ale čo už, z tej celej organizácie a tak... 😉

felixko, takže ďalšie zúbky 😕 Anet ide stolička a očný, ale jej to vždy dlho trvá pokým fakt vzjde, ale také má tie ďasná opuchnuté akoby mal výjsť do hodiny 😉 my tie noci máme stále rovnaké ☹ 😝
hm....to stertko by aj mohlo byť 😉 tak sa nalejeme.......... 😀 ale čajom 😀 😀 😀

Maťka začala sama chodiť v 15. mesiacoch a veru o nič neprišla a nachodí sa ešte ajajaáááááááj 😉 je pravda, že som ju musela vždy pri postavení dávať na štyri, aby posilovala ramenné pletence, ale nič nezmeškala 😉 takže či dieťa začne samé chodiť v 10., 12., 13. či 15-tich mesiacoch, prípadne neskôr, tak je to v podstate jedno 😉 Napr. ja som stretla minule maminu, krorej 16 mesačný syn ešte sám nechodil 😉

kkkatarinkaa, je to strašne keď počuješ ako tvoje dieťa plače, ja som myslela, že v nemocke sa zbláznim, nemohli jej napichnút chiraflexku ☹

alicc, Alicka sa teší na sestričku? Naša Maťka sa strašne tešila, keď sme jej povedali, že bude mať súrodenca a keď sme jej povedali, že to bude sestrička tak bola taká happy. 😉 Lebo ona písala Ježiškovi pred dvomi rokmi, že chce sestričku. No čo neurobíš pre deti? 😀 Tak tento rok som sa jej pýtala radšej opatrne. 😀 😀 😀

Anet nemá ešte 3. dávku Prevenaru a o MMR ani nehovorím 😉

ika8
8. dec 2009

no dnes je super počasie 😠 asi budeme celý deň trčať doma ☹ to bude navečer nepokojov a mrnčania 😝

dejna3
autor
8. dec 2009

ahojte,

sofi mala v balíčkoch hlavne pribináčkov, keksíky, kinder mliečne rezy, ovocie... ale dostala aj postavičku mikuláša od babky a veru sa na ňho hneď vrhla 😀

počasie máme dnes nádherné usmoklené 😠 to je sila - už asi nebudeme v lete cestovať do zahraničia len k moru, ale asi aj zime niekam, kde je sneh, aby ho aj naše dietky spoznali, lebo už ani v tatrách ho nemajú😝
keď si spomeniem na moje detstvo - bože veď to bola úplná romantika - tooooľko snehu! 😵

ja si tiež myslím, že detičky nemôžu robiť všetko rovnako podľa knižiek a tabuliek, sofinka síce ešte nechodí sama, ale kopec iných vecí zasa začala robiť skoro.. a pokiaľ je to len o "pohodlnosti" alebo jej neistote, tak ma to vôbec netrápi 😉 len dúfam, že dokedy bude súrodenec, tak sa rozbehá 😀

katarinka, a nechcela si dať radšej nastreliť? my sme dali nastreľovať, ale sofinka bola veľmi rozospatá a zľakla sa (inak je to vraj takmer nebolestivé, len to zaštipká) a tiež sa tak rozplakala, že ja som plakala s ňou 😢 a chvíľu som myslela, že odtiaľ ujdeme a druhú ani nedáme...

kkiikkaa
8. dec 2009

ahojte, po týždni sa hlásim. fakt sú tu za chvíľu vianoce?! sa mi ani veriť nechce...zatiaľ máme len takú minivýzdobu a trochu poupratované (akurát sa chcem vrhnúť na detskú). včera som strávila po dňa i diabetologičky, ale cukor mám ok 🙂 aj keď diétu musím držať ďalej, aj chodiť na kontroly ☹ už to nejako vydržím!a ešte musím ísť k očnej - dúfam, že zajtra to vybavím. neviem, prečo neberú tehotné predsnostne na vyšetrenia ?!?!? sedieť niekoľko hodín medzi chorými ľuďmi je strašné....

tento rok by mohlo nasnežiť až vo februári! 😉 keď už nebudem 2v1 (aby som sa niekde neskiepila), inak sneh aj ja môžem 😀 a škoda, že už je luxusom aj v tatrách.

ste počuli, že už aj u nás v nemocnici ležia nejakí ľudia (tuším dvaja) s prasacou chrípkou?! 😲 😖 ak náhodou budú tie vakcíny do môjho pôrodu, asi sa dám radšej zaočkovať - ja sa toho tak bojím.

felixko
8. dec 2009

čaute,
kkkikka keď nasneží vo februári, bude sa ti ťažko brodiť s kočíkom 😠 je to riadna makačka, my sme to raz zažili
mne akurát min. týždeň písala kamoška, ktorá mala ísť do talianskych álp brigádovať, ale ešte nevycestovala, lebo nemajú sneh ☹

my sme boli s Ninkou chvílku na balkone, pozorovali sme sýkorky, musím povedať drahému, nech zostrojí nejakú búdku, aby sme mohli sýkorky krmiť a pozorovať ich z okna

dejna3
autor
8. dec 2009

kika, čaaau 😉
inak s tým snehom a kočíkmi má felixko pravdu... my sa tešíme na sneh, aby sme šli už do sánok 🙂

felixko, a vy sa kedy budete sťahovať do nového? alebo chcete najskôr poprerábať? 😕

dejna3
autor
8. dec 2009

jááj, a tie choroby 😖 ja mám od včera horúčku na perách 😠 som z nej úplne nervná, štípe, svrbí, nemôžem poriadne piť a ani jesť a vôbec sa nemôžem muckať so sofinkou ☹ ☹ ☹ to mi vadí najviac!!!

kkiikkaa
8. dec 2009

však to mi je jasné, že s kočíkom do snehu to nie je výhra, ale veď ho určite nebude veľa a keď bude, aj tak bude asi veľká zima, tak sa ani kočíkovanie nebude konať. budeme doma v teplúčku 🙂
žeby som už niečo išla konečne robiť?! 😉
vypínam pc, pa

kkkatarinkaaa
8. dec 2009

ada- tak to si teda mala ,,zazitok,, v tej nemocke☹ 😢 ach jaj....
dejna- povodne sme chceli dat nastrelit, ale vidis, nakoniec z toho vzislo....a lutujem to , lebo az by bolo druhe bejby dievcatko, tak davam prpichnut hned v porodnici a nebudem uz cakat tak dlho 😖

nunus11
8. dec 2009

kkiikkaa, že vraj sa nemusíme báť odoslali ich na infekčné do Trenčína......aspoň dneska to sestričky hovorili...

alicc
8. dec 2009

ahojte babulky,

adda11: Alicka sa na sestričku teší, už jej odkladá aj hračky 😀 😀 😀

dnes bolo ale strašné počasie, stále bola taká tma ako keby bol celý den podvečer 😝 😝 😝 , veru,keby tolko snehu napadalo kolko pršalo, tak sa možme sánkovať a lyžovať dosýta.
veru tento rok lyžovať nebudem ☹ ☹ ☹ , ale aspoň Alicka s mužom niekam vybehnú - teda ak niekde bude sneh. lyzuje rada a už veľmi dobre.bude to už veru tretiu sezónu, kristiánky robí ako macher 😎 😎 😎

alicc
8. dec 2009

práve u nás v spálni ten macher zaspal, tak si ju idem poňufkať. papa a dobrú noc. 😉

ika8
8. dec 2009

už tu býva navečer nejak pusto 😕

baby, ja som myslela, že keď bude ika chodiť, padne večer do postieľky ako drevo... a u nás je to pravý opak... každý večer problém zaspať, resp. sa uložiť. Začne plakať už na chodbe, keď zistí, že sa ide spinkať... už nechce zaľahnúť ani v našej posteli 😝 pozorovali ste aj vy nejakú zmenu , keď vám detičky začali chodiť? alebo to súvisí s niečím iným? 😒

dejna3
autor
8. dec 2009

ika, my máme momentálne veľkú zásobu dvd-čiek, tak každý večer kuki 😉
a ozaj, dnes sme našli sofinke prvú stoličku 😉

ika8
8. dec 2009

no ja som jej skúšala prstom šahať po puse a tiež sa mi zdá, že čoskoro vyleze jedna stolička... a tiež aj posledná dvojka 😉

ika8
8. dec 2009

no a ja idem kuki niečo v tv, lebo som dnes uťahaná ako kôň... celý deň sme boli iba doma a ika neposedela, stále niečo vymýšľa, už vystupuje na rôzne veci, len aby dočiahla vyššie... nič jej neunikne a naťahuje sa už aj za vecami na stoloch a kredenci... nikde už nie je nič v bezpečí 😖 dúfam, že zajtra už nebude pršať, nech si vyvetrá hlavu a nemyslí na blbosti 😀 😀 😀