Topoľčany a okolie II. Pridajte sa

dejna3
24. jún 2009

kočky, tak sme sa teda rozšupli a sme už v druhej téme 🙂
píšte, píšte, píšte

a čakáme aj na nové prírastky 😉

ika8
20. jan 2010

teri: ale ika soplik nemá a keby mala, do vreckovky isto nefúka 😅

teri3
20. jan 2010

ika, ja som žmurkala na to, že som ťa hľadala práve keď si písala 😉

a už idem spať, som si dnes sľúbila, že pôjdem skôr, lebo v noci Filipko trochu buntošil (asi polhodinový neutíšiteľný plač, zabral až homeo čípok viburcol) a často sa teraz prehadzuje - aj teraz akurát mrnkal

ika8
20. jan 2010

aj ikuša v noci často mrnká a plače... niekedy viac, inokedy menej... a väčšinou ani neotvorí oči, stačí podať do ruky mačku alebo somarika, resp. dať do pusy dudulu a je to 😵 ale niekedy je aj u nás neutíchajúci a bezdôvodný plač 😖

felixko
21. jan 2010

ahojte,
baby o zuboch ani nepíšte, ja som na 3.2. objednaná k zubárke, už teraz mám z toho nočné mory. radšej pôrod ako zubárka 😉

my sme dnes ráno boli s drahým v banke, konečne sa dali veci okolo bytov do pohybu. teraz sme pre zmenu prišli k babke, chceme sa ísť von sánkovať, len princeznička sa nemôže zobudiť.

ika my našťastie s obliekaním nemáme problém, keď poviem, že ideme papa, Ninka už aj nanosí všetky veci šál, čiapku, vetrovku, čižmy...a čaká..keď sa nič nedeje, vykrikuje aňó, aňó...

so spaním sme na tom podobne, Ninka aj 10krát za noc kontroluje našu prítomnosť, postaví sa v postielke, skríkne mamóó, taťo, musíme sa ozvať, na to zalahne a spí ďalej. 😀

dejna3
autor
21. jan 2010

čaute 😉

tak som prišla o 13 - tej domov z diabetológie 😝 ráno som tam bola o 6,40 😠 na 2x mi vzali krv a poslali ma nejesť sa a potom mi brali ešte tretí krát z prsta a raz zo žily... cukor som dnes mala veľmi nízky, čiže pri klasickom jedle je o.k., ale aj tak musím diétovať 😝 a budem chodiť na kontrolné odbery, ale dr. aj sestrička, mi hneď prisľúbili, že nebudem čakať, len mi vždy vezmú na 2x krv a pre výsledky stačí, ak si zavolám.. takže aspoň tam nebudem musieť vôbec dlho trčať 😉
ináč, dr. veľmi milá ukecaná osôbka, aj sestrička príjemná - málokedy človek na takých natrafí 🙂

musím si dávať pozor aj na ovocie ☹ a žiadne umelé sladidlá (tie mi aj tak nikdy nechutili😝 )... keď už tak, radšej med 😉

dejna3
autor
21. jan 2010

ika, no sofi si tiež fúka napr. do látkovej plienky alebo minule mi povyhadzovala všetky vlhčené obrúsky a do každého fúkla 😠 😀 ale často si fúka noštek vo vani pod sprchou do prštekov 😅

dejna3
autor
21. jan 2010

ja som si kuki, to ďasno a zdá sa mi také začervenané, až takmer krvavé... je to v pohode? 😕

alicc
21. jan 2010

ahojte,
ach tie zuby!! 😝 😝 😝
veru aj mne by bolo treba ist k zubarke a na budúci týždeň určite pôjdem ,lebo sa mi ešte po sviatkoch odlomilo zo stoičky a stále ma to znervoznuje, nie že by ma to bolelo ale vadí mi to a ved aj tak potrebujem prehliadku v treťom trimestri, v prvom som bola a kázala prísť aj v treťom.

ika8
21. jan 2010

dejna: na osmičky sú najlepšie topinky 😉 nech sa čo najskôr prerežú a je pokoj 😵

dejna3
autor
21. jan 2010

ika, topinky? fakt? 😕 no len mne teraz ani veľmi nechutí jesť, resp. by som jedla furt asi len jogurty a to čo nemusím hrýzť... sa nejak približujem k sofinkinej strave... aj tá už veru zje viac, než momentálne ja 😀 😀

ika8
21. jan 2010

to fakt... treba jesť to, čo rozbije to ďasno... je to drastické, ale zaberie a rýchlo je potom vonku 😉

ada11
22. jan 2010

halóóó, ešte sa na mňa pamätáte ? 😀

dejna, tak to je sranda, že ti doko povedal iné pohlavie 😀 😀 😀 a ty nič na to? 😕 mená si nachystaj pre obe možnosti /pri sekcii aj tak musíš nahlásiť aj pre D aj pre CH/ 😉

ináč veď ako inak, tak u nás je zase niekto chorý a tentokrát Anet, chúďa má lyryngitídu☹ to je na nervy byť vnútri 😠

mne sa osmičky tlačili niekoľko rokov a pravidelne sa mi zapalovalo ďasno ☹

dejna3
autor
22. jan 2010

ahojte,
dnes mi prišla takáto sms:

"Ahoj, dnes som si to rozmyslela a o 14,50 som prišla na svet. Maminu som riadne vytrápila, ocino to prežil. Mám čierne vlásky, 2980g a 49cm. Nelka ..."

hádajte, od koho je? 😀 😀 😀

odo nás ešte raz obrovská gratulácia 😵 😵 😵 😵 😵

dejna3
autor
22. jan 2010

ada, ja ešte vôbec nemám spodné osmičky, takže si asi ešte užijem 😝 ale horné, ani neviem, kedy a ako vyšli...

dnes som bola aj ja na nákupy, kúpila som nočné košele do pôrodky - aspoň niečo už chystám 😉
alicc, ak si náhodou ešte nezohnala, tak v tehotke majú super akciu - jedna košeľa vyjde 9e, to ani u číňancov nekúpiš 😉 sú pekné, moderné, nie také "babkovské" 😝
kúpila som si ešte aj tehu roláčik, veľmi pekný, bavlnený, zlacnený z 22,50e na 10e... lebo už mi bruško vylieza z tričiek a svetrov 😀

no a večer som oplieskala peniažky ešte na drobčekov (aby nebolo ani jedno naše dieťatko ukrátené 😀 )... v tescu majú výpredaje až do 70%, ale je už aj nová kolekcia jar/leto... mala som ešte poukážku na zľavu z oblečka z tej club card, tak som sa realizovala 😀

teri3
22. jan 2010

jéééj, kkiikkaa, tak gratulujeme k Nelinke a nech ste hlavne zdravučkééé 😵 😵 😵 😵 😵

ada, jasné, že pamätáme, ako by sme mohli zabudnúť??? 😕 😎

dejna, ja to mám presne naopak, ja už mám dolné (neviem, či mi nerástli aj 5 rokov, 2 týždne vždy trocha poboleli a potom bol aj rok pokoj) a to isté mi teraz robia horné

ika8
22. jan 2010

kika: gratulujeme 😵 😵 😵 nech je mamina aj mimčo zdravučké 😉 😵

inak niektorý náš sused sa asi necíti: vŕtal o 21.45 😠 😠 😠 ale ika sa našťastie nezobudila... rozvaľuje sa v našej posteli 😀 😀 😀

felixko
23. jan 2010

ahojte,
kikka a my sme mysleli, že budeme očakávať, každý deň s tebou odrátavať a ty nás takto prekvapíš. hlavne, nech ste zdravé obe 😀 😀 😀

ika tí ľudia sa niekedy fakt necítia, u nás je to skoro pravidlom, že sa večer buchoce, celý deň sa nič nerobí, ale keď príde osem hodín, vtedy je najviac treba búchať, vŕtať..

dejna tak si natrafila na super akcie, aj v tehotke, úplne perfektné ceny 😉

my sme boli včera od u svokrovcov, dedko bol celý spotený, lebo s Ninkou tancovali, prišli sme domov o 18.30hod. /to už Ninka spala v kočíku/ a ťahala až do rána do 4.30hod. Skoro ma porazilo, keď sa tak skoro zobudila, musela som jej zarobiť mliečko, medzitým zobudila tatina, hladkala ho po tvári mój, mój,čo som bola prekvapená, lebo ona mu väčšinou jednu strelí hneď zrána, keď sa nezobudí hneď ako ona, asi ju trápilo svedomie, že je naňho taká zlá.

ika8
23. jan 2010

felixko: vidno, že má ninka rada tatina 😉 ... hneď ráno mu streliť 😀 😀 😀 , to aby celý deň nezabudol, že ju má 😀 😀 😀

dejna3
autor
23. jan 2010

naša sofi, ráno, len čo zbadá tatina, tak mu kýva pápá, lebo už vie, že ide o chvíľu aj tak do práce 😅

včera večer sa naša parádnica predviedla v plnej kráse... "musela" som ju poobliekať do sukienky a trička, ktoré sme kúpili a potom sa asi pol hoďku promenádovala po byte a ukazovala nám nové oblečko 😀
tatino, hovoril, že ju nemám príliš moc privykať na parádu - hehe - neskoro, ona to má vrodené 😀 😀 😀

ada - ja som dokimu, nehovorila, že sme boli na 3D, práve preto, že som bola veľmi zvedavá, či mi pohlavie potvrdí 😉

dandulik
24. jan 2010

ahojte..........dlho som tu nebola..............malinka nám pekne rastie.....už máme polročka.... 🙂 a dva zubaky..........niekedy sa nam podarí prespať pekne celu noc......za čo je mamička hrozne vdačnáááááááá............ale zase inokedy tak ťažko zaspávame, že sme aj do polnoci hore.........

...........kkkika.....gratulujem k dcerke.............dalšia Nelka nám pribudla na Modrom koníkovi.....pekne meno ste vybrali..........vela zdravíčka.......... 🙂

ika8
24. jan 2010

ahojte,
ika bola dnes testovať autosedačku a asi je dobrá, lebo v nej aj zaspala 😵
každý deň si trénuje schody, hore už zvláda bez našej pomoci (ale samozrejme, že sme stále schod pod ňou) ale dole je to ťažšie 😝 , to si ešte počkáme 🙂
inak stále vymýšľa, buď chce ísť na balkón, alebo na chodbu, alebo do okna 😕

felixko
25. jan 2010

ahojte,
ika to je ikuška šikovná, keď už zvláda sama aj schody, naša vie po nich akurát vyliezť, ale to len u našich vnútri, keby som ju pustila na chodbe v činžiaku, pozotierala by 100ročnú špinu 😀

my sme sa boli včera sánkovať, domov sme išli s plačom, lebo Ninuške sa to veľmi páčilo, tatino nesmel zastať, lebo Ninka ho hneď poháňala, na každého drozda zas vykrikovala cica cica... 😀 😀 😀 dnes sa zobudila o 5.13 ráno, išla som ju uložiť naspäť do postielky, lebo vykrikovala a ona bola celá precikaná, všetko mala mokré, ešte aj matrac v postielke bol vlhký. tak som ju musela celú poprezliekať, spraviť mliečko a potom sme ťahali ešte do ôsmej.

dnes hlásia od večera pribudúdanie oblačnosti a sneženie, malo by snežiť celú noc a nasledujúci celý deň, uvidíme 🙂

kkkatarinkaaa
25. jan 2010

ahojte maminy
tak my ideme kocikovat, zelam vam vsetkym pekny dnik, sice umrznuty ale slnecny 🙂

sofia122
25. jan 2010

ahojte mi sme boli so sofinkou na poradni 15mesacnej.mame 9,2kg a 73cm.mame sa cekom dobre len sofinke sa objavilo na telicke ako egzem doktorka nam pretpisala masticku uvydime ci to prejde. aj ja sa prypajam ku gratulacii kkkika gratulujem k cerke nech stelen zdravucke a nech ti malinka roby len velku radost.

katinka0000
25. jan 2010

ahojte!

ako sa mate? co mate nove?

kikka: gratulujem k princeznicke 🙂)

my sme boli s nicom na poslednej poradni. meria 90 cm a vazi 13,5 kg. no riadny chlapisko mi to doma rastie. dr. ked ho zbadala, tak sa hned zasmiala, ze ci ho uz idem prihlasit do skolky, lebo vyzera na 3 roky. min. tyzden som ho bola dat znovu ostrihat, lebo mal uz riadne haro. to bolo zase placu. horsie ako pri ockovani. ale casom si isto zvykne.
ja som sa konecne dnes bola dat trochu skraslit. dala som si podstrihnut a zafarbit vlasy. som nebola vyse 3 mesiace u kadernicky. 😉 🙂

felixko
25. jan 2010

ahojte,
aj my sme sa tešili, že sa pôjdeme znovu sánkovať a Ninka sa zobudila s teplotou, mrzutá, začína jej soplík, hrdielko má červené...jááj ten stafylokok asi predsa len zvíťazil nad jej telíčkom. chúďa malé, ako je to vidno, že je chorá, očká má červené, ťažko dýcha, už sa teším na noc.

alicc
25. jan 2010

ahojte,
tak konečne som sa sem dostala.
Dejna: dakujem, určite tie košielky do nemocky pojdem pozriet.
ja som bola v piatok v poradni a robila mi doktorka aj sono a bola tam so mnou a dcera, lebo hned odtial sme išli k zubárke lebo bola objednaná, tak som sa opýtala či by mohla aj malá vidieť bábo a doktorka že jasné, tak alicka prvý krát naživo videla svoju segru -teda asi lebo zase sa mrvila a nebolo vidno či bude baba alebo chalan, aj malej zakývala - aspon to tak vyzeralo, tak sa alicka každému chváli že jej sestrička už kývala. bolo to také milé. inak je bábo otočené riťkou ako bola aj malá, takže moje deti sú v tomto rovnaké, takže sekcia bude musieť byť tak či tak.

felixko
25. jan 2010

baby neviete mi náhodou poradiť, kedy chodí zo Soc.poisťovne rozhodnutie o výške materského príspevku? či je to tesne po nástupe na MD alebo až po narodení dieťatka? lebo mne sa zdá, že mne toto rozhodnutie prišlo, až keď som bola v pôrodnici. dakujem

alicc tak Alicka musela mať neskutočný zážitok. inak ja som bola tiež otočená riťkou v maminom bruchu, až tesne asi hodinu pred pôrodom som sa otočila, doktori vtedy mamine hovorili, že je to zázrak, lebo väčšina detí tak zostane, takže mama nakoniec rodila prirodzene

sofia122
25. jan 2010

katinka to ste boli na poradni 15mesacnej alebo akej?

alicc
26. jan 2010

ahojte a pekný deň všetkým želám

dnes sa chystám do mesta , idem pozrieť nejakú karnevalovú masku, lebo v škole má dcéra karneval, ale mám prísny zákaz požičiavať masku bez toho, aby ju schválila, taže to idem len omrknúť aby som potom nemusela s nou obiehať všetky požičovne a už sa pýtala, či niečo dostane za vysvedčko, tak veru o tom sme sa s mužom ešte ani nerozprávali, ale asi niečo poriešime, lebo v škole jej to ide výborne a okrem toho chodí aj na flautu a tá ju baví veľmi a tiež jej to ide dobre. rozmýšlala som, či jej nekúpime kraso-korčule, z tých prvých už vyrástla tak by jej aj bolo treba. 😉