Topoľčany a okolie II. Pridajte sa

dejna3
24. jún 2009

kočky, tak sme sa teda rozšupli a sme už v druhej téme 🙂
píšte, píšte, píšte

a čakáme aj na nové prírastky 😉

sofia122
27. jan 2010

dejna sofinka sa potiahla a prybrala.moja uz pekne spinka.aj mi sme boli len na chvylku vonku lebo velmi zima.

sofia122
27. jan 2010

je tu niekto?

sofia122
27. jan 2010

dejna kolko podrastla sofi od poslednej poradne?

ika8
27. jan 2010

ahojte,
no nechcem to prechváliť, ale ika začala papať 😵 už je to asi dva týždne 😵 najviac jej ide masková polievočka s rezancami, ale chutia jej aj omáčky a hlavne masko 😵 a mnohé deti sa teraz zbavujú nočného jedenia a my s ním začíname 😅. Ráno a večer vypije cca 260ml mlieka a v noci (nepravidelne) ešte 100ml. A už to vidno aj na brušku - akoby hrášok zhltla 😵 😵 😵 Dúfam, že na poradni bude mať už aj ona nejak okolo 10kg 😉 a ja som iku merala minulý týždeň (nejak sa mi nezdá, že musím už veci klásť do stredu stola, lebo inak mi všetko stiahne) a merala 79cm, takže 80 ešte nemáme 🤐

mirka: tak nech to sofinke vydrží a nech nemá žiadnu reakciu na očkovanie 😉
dejna: rovnako prajem aj tvojej sofinke

dejna3
autor
27. jan 2010

mirka, neviem, koľko sofi narástla, lebo posledné poradne ju dr. nemerala, keďže sme po očkovaní väčšinou s plačom radšej utekali z ambulancie 😀 ale pribrala vyše 1kg 😉

ika, aj nám sa sofi super rozpapala, potom, čo jej vyšli zúbky 😉 teraz už zje takmer všetko, čo jej nachystám... aj to čo nie 😝 😀 (minule uchmatla napr. kokosovú guľku u babky 😀)

no ja už by som ju teoreticky ani na ruky nemala brať, vraj by som nemala dvíhať "veci" nad 10kg... čiže oblečená sofi nehrozí 😀 😀 😀 no dúfam, že to v poriadku a do konca zvládneme, tento týždeň mi už začalo tvrdnúť bruško, ale to je vraj už nomál v tomto období, tak dúfam, že tam krpček ešte minimálne tých 6tt pobudne 😉

ika8
27. jan 2010

dejna: booože, to ale letí... že za 6tt 😕 by to mohlo ja byť 😕 stále mi to nejak nedocvakuje 😝 . Pred ikušou nesmieme jesť napolitanky, lebo okamžite hučí, že ju chce 😝 . Minule jej jedna moja kolegyňa v práci dala tatranku a už aj za mnou frčala, aby som jej ju otvorila... zjedla skoro polku... potom sme jej už napolitanky schovávali...a brumík jej vôbec nejde... bude po mame 😵 ja mám tiež najradšej napolitanky a horkú čokoládu 😀 😀 😀

dejna3
autor
27. jan 2010

no, ja radšej ani písať nebudem, čo všetko jej už dala babka ochutnať - myslím tým sladkosti 😀 😀 ale už sa brzdí, som jej ukázala, ktoré môže kupovať, tak je to lepšie 😀 sofi tiež zjedla asi polku horalky 😉

ika, niekedy to ani mne nedocvakuje, i keď najradšej by som už asi mala za tým, lebo si pripadám taká nemotorná, nervózna, nemôžem robiť všetko, čo by som chcela a je mi to ľúto hlavne kvôli sofinke, že sa s ňou tak nejaším, ako predtým 😔

ika8
27. jan 2010

dejna, tak to verím s tým bláznením 😕 . ja iku vyhadzujem do vzduchu, gúľame sa po posteliach, krútim ju držiac za ruky a kopu ďalších bláznovstiev 😅 😝

ika8
27. jan 2010

včera sme sa spolu kúpali a bol tuším aj plafón mokrý 😅 ale susedov sme nevytopili 😅 😀 😀 😀

dejna3
autor
27. jan 2010

jáj, ľahnúť si tak na bruchooooo 😵 alebo gúľať sa po posteli 😵
ja sa môžem gúľať akurát tak po byte a po vonku😝 😝

ozik, my sme si dnes prvýkrát skúšali čistiť zúbky 😉 zatiaľ len s kefkou a vodou, ale zajtra asi skúsime dať už pastu - už som aj kúpila - na prvé mliečne zúbky 😉

ika8
27. jan 2010

my zuby čistíme už dlho iba kefkou a vodou... a ako si vypláchne pusu od pasty? 😕 😨 či to netreba?

dejna3
autor
27. jan 2010

asi sprchou 😀 😀 😀
ale to je taká špeciálna pasta pre úplne malinké detičky, že keď ju aj spapajú náhodou, tak je všetko o.k. 😉

ja som sa tiež už dlhší čas chystala začať sofi čistiť zúbky, ale vždy na to zabudnem, lebo, najlepšie mi to príde vo vani a keďže ju kúpe drahý, tak moja hlava deravá (žeby už pokročilá tehu demencia? 😝 ) na to nemyslí... tento tždeň kúpem ja, lebo tato býva dlho v práci a hneď som si spomenula 😀

akú kefku si kúpila ikuške?

ika8
27. jan 2010

kefka je MAM .. ale fakt si viem prestaviť to vypláchnutie iba sprchou... včera ika namáčala pusu do vody a nejak sa jej podaril ponoriť aj nos... to si mala vidieť tie fofry, ako vyskočila na rovné nohy 😀 😀 😀 ale skúšala to stále a stále 😵

dejna3
autor
27. jan 2010

hehe 😀
sofi si dnes namáčala kefku vo vode a potom čidtila o 106, ale len predné zúbky sa jej podarilo 😉
som jej to ukázala na sebe, ako sa to robí a ona celá šťastná, že môže robiť to isté čo ja 😵 tak dúfam, že jej to nadšenie z čistenia zubov vydrží 😉
my máme zatiaľ len tú zo sady babylove (tam boli 3 kefky - prvé dve boli bez štetiniek na ďasienka), ale chcem ísť pokukať aj nejakú inú...

idem už zaľahnúť, dobrú nocku 😔

ika8
28. jan 2010

dobrú, aj som už zrelá do hajan 😔

alicc
28. jan 2010

ahojhte,
tak sa nám ale rozsnežilo. vonku je nádherne, už mám prvé odhrnanie snehu za sebou a ako tak pozerám, mohla by som ist znovu. ale ja to robím rada, aspon potom nemusím cvičit. 😉

ked už spomínam ten pohyb na čerstvom vzduchu, kúpili sme malej tie krasokorčule(pokým je na to počasie a dá sa korčulovať - tak to mala v predstihu) za vysvedcko a včera sme ich boli otestovať na bedzianskej mare. mysleli sme s mm, že spadne zopárkrát a prestane ju to baviť a ona sa poobúvala a normálne sa korčulovala, na takéto športy je šikulka, čo sa teším, lebo už vie lyžovať, korčulovať na kolieskových aj na normálnych. tak sme sa obuli aj my a pokorculovali sme sa s nou. takže aj naše bábo má už zážitok s korculovania. 😀 😀 😀

dejna3
autor
28. jan 2010

ahojte,

hurá, sniežik, ideme na sánky 😵 😵 😵
alicc, ja som na "normálnych" korčuliach nestála od 16rokov, kedy mi v škole ukradliúplne nové korčule (počas hodiny TV sme chodievali na štadión)...
keď som začala chodiť s drahým, kúpili sme si obaja kolieskové, ale aj tie už minimálne 4 - 5 rokov ležia v krabici a zapadajú prachom ☹

felixko
28. jan 2010

ika tebe sa ikuška rozpapala a my máme doma nejedáka. včera bola Ninka celý deň OK, papkala ako normálne, dnes zase štrajkuje, plače, za všetko piští, asi to budú zúbky alebo ten bacil robí šarapatu. zdá sa mi, že jej vyšli dve stoličky. ráno sme chceli ísť von, ale Ninka robila taký cirkus, že sme nakoniec nikam nešli. inokedy, keď som povedala, že ideme von, vyťahovala čiapku, šál...teraz nereaguje.
tak či tak, zajtra máme ísť na kontrolný výter, nech sa na ňu dr. pozrie, budem si istejšia už aj s ohľadom na to, že ide víkend.

dejna, ika my sme tiež zabúdali pravidelne na čistenie zúbkov, teraz asi týždeň už čistíme každý deň, Ninka pastu nevie vypluť von, tak tú trošku, čo má na kefke aj zje, ale malo by to byť neškodné.

ika8
28. jan 2010

tak ika stále papá dobre, no dnes som u babky urobila kontrolné váženie s čistou plienočkou a v bodyčku a má ika 8,7kg 😠 A to v novembri mala 8350g 😠 ale keď ona nevie posedieť ani pri jedení. Ona behá a keď je hladná tak si príde medzi behaním s otvorenou pusou po ďalšie sústo, keď je už trošku zasýtená, tak naháňam ja ju. Ona aj vtedy otvára pusu, ale sama už nepríde 😖. Ona minule zjedla normálnu porciu maskovej polievky (hustej s mrkvou a slížikmi), teda 0,33litra, až som ústa otvárala 😲

ika8
28. jan 2010

my sme dnes neboli na sánkach, najskôr sme boli peši v sniežiku asi o 13h, potom spinkala v kočíku asi hoďku a ešte večer od 18,30 sme boli ešte hoďku vonku napešo. Tak som zvedavá na dnešnú noc 😕 🤐

felixko: snáď je ninka OK 😉

dejna3
autor
28. jan 2010

my sme sa boli poobede posánkovať, bolo super, sofinka je zo snehu a sánok celá vytešená 🙂 dúfam, že sneh vydrží aj cez víkend a vyjašíme sofi ešte vaicej s tatinom... lebo ja si veľmi netrúfam ísť s ňou na kopec, namám na to momentálne obuv a bojím sa, aby som nespadla...

tak a mala som obavy, aby sofinka neochorela, a total chorá som ja 😠 😠 poobede mi zostalo úplne zle, strašne silná nádcha, hrdlo pobolieva, kýchla som už snáď 1000x, nos upchatý, zimnica 😖 to bude skvelá noc 🙄

ika8
28. jan 2010

dejna: skoré uzdravenie ☹

ika8
28. jan 2010

a my máme nočné papanie za sebou 😉 zdlábla 150ml mliečka po večerných 250ml 😅

alicc
29. jan 2010

dobreé ránko,

dejna, dúfam, že tá choroba rýchlo polaví.

včera sme boli v tovarníckom pakru aj tam sa dá korčulovať, len bolo treba urobiť chodníčky lebo bolo všetko zapadané, ale pre malú stačili aj také úzke, takže sa vykorčulovala a od nás(z mraveniska) je to do parku taká príjemná prechádzka, tak sme išli peši a veru cestou domov malá už štebtala, že ju bolia nohy. ani sa jej nečudujem, ved v škole mali včera ešte aj karneval a tam sa určite vyšantili do sýtosti. tie deti majú ale energie, my by sme boli už dávno mrtvi. 😝
dnes k nám príde aj jej spolužiačka, tak im pojdem niečo dobré pripraviť a tešia sa, že budú vonku v sniežiku. 😀 😀 😀

felixko
29. jan 2010

ahojte babule,
tak náš drobec je dnes ok, včera zaspala už o pol7, ťahala až do rána, o šiestej ráno vypila 300ml mliečka, potom pýtala ešte, ale to už samozrejme nevypila. teraz je znovu veselá a šantí. robila som prehliadku v papulke, jedna stolička komplet prerezaná, ani mi nedovolila dotýkať sa jej tam prstami, chúďa, tie zubiská ju tak vysilili.

dejna skoré uzdravenie, šetri sa 😉

alicc
29. jan 2010

tak ja už mám školáčky aj s vysvedčeniami( ktoré mali obidve samozrejme výborné-sú to šikulky) doma, už šantia vonku a ja som si urobila kávu a trochu oddychujem.

dejna3
autor
29. jan 2010

ahojte,
trochu sme si so sofi poobede schrupli a už zasa fičí na baterky 😅
mne je strašne zle, už som asi 100x oľutovala, že som sa nedala zaočkovať, mohla som byť bez toho 😝 už je to asi 3x, čo som chorá 😠
navyše mám stresy, lebo sofinka tiež zopár krát kýchla, tak čakám, čo sa bude diať 😔

alicc
29. jan 2010

snad to nebude až také zlé a malá to od teba nechytí

alicc
30. jan 2010

ahojte, dejna čítala som, že sa necítiš dobre ☹ , asi bude najlepšie ked v pondelok pojdeš k dokimu. prajem skoré uzdravenie 😉

dejna3
autor
30. jan 2010

ahojte,
alicc, veru tak, už mám lapené priedušky ☹ asi budem musieť ísť... ďakujem

baby, čítala som v inej téme o jednej babuľke, ktorá včera cisárskym porodila dievčatko, bola len v 22+1tt... čiže koniec 5- mesiaca 😲 😲 😲 dievčatko má 520g a museli ho oživovať, ale vraj zatiaľ to vyzerá nádejne, že ak sa nič neskomplikuje, tak má najakú šancu na prežitie... kokso, to by bol fakt zázrak, veď pôrody do konca 24tt sú považované za potrat 😔