Topoľčany a okolie II. Pridajte sa

dejna3
24. jún 2009

kočky, tak sme sa teda rozšupli a sme už v druhej téme 🙂
píšte, píšte, píšte

a čakáme aj na nové prírastky 😉

felixko
10. mar 2010

ahojky,
ada, veru, veľa detičiek sa rodí. my sme boli v meste a stretla som moju kolegyňu. hovorila mi, že naša šéfka ma plánuje po návrate z RD zadeliť znovu na to hnusné oddelenie, z ktorého som s veľkou radosťou odchádzala. tak sme s manželom usúdili, že možno aj skôr budeme mať druhé bábätko 😉 . alebo sa po voľbách zmení riadenie v našej inštitúcii 😉

ráno som si bola pre výsledky krvi, dr. sa ma pýtala, čo robím, keď mám pod normou hladinu cholesterolu, že s tým sa skoro vôbec nestretá v praxi. je to asi geneticky dané, keď aj moja mama a sestry majú rovnaký "problém" 🙂

potom som bola na soc.poisťovni, kde ma úradníčka vytočila, keď ma posielala pre potvrdenie o výške materských dávok na SP do Nitry napriek tomu, že v decembri a v januári mi potvrdenie kvôli hypotéke bez problémov v Topoľčanoch vydali, dnes mi tvrdila niečo iné.keď som jej povedala, že mám zamestnávateľa v Ty, musela si ma s niekým pomýliť, tak mi opätovne tvrdila, že spadám tam. nakoniec mi potvrdenie ale vytlačila.
na ÚP sú vždy milé a usmievavé tety úradníčky, tam som vybavená raz dva, podobne na MSÚ, kde sme ohlasovali vznik a zánik daň.povinnosti z bytov.

dejna3
autor
10. mar 2010

ahojte,
tak už asi začínajú atb účinkovať... som ešte slabá, zahlienená aubolená, ale aspoň mi nie je horšie než včera 😅
sofi dnes "slúži" u mojej krstnej a potom pôjde ešte do večera k našim, tak môžem zasa ležať a odpočívať 😉

alicc, dík za info, dúfam, že pochodím podobne 😉

ja sa chystám do nemocky asi v pondelok (ak už nebudem chorá), alicc chodí už dávnejšie . ona je na rizikovom...
adi - ty mi nevieš povedať, ako je to tam v poradni? dr. kereková tam býva teraz tiež každý deň, alebo si nejak stridajú služby? 😕 viem, že väčšinou tam bývala ona, sem tam som natrafila na niekoho iného... len či je to tak aj teraz?
a na očnom si bola so sebou alebo s princezničkami?

ada11
11. mar 2010

dejna, zajtra ti to presne zistím 😉 na očnom som bola s herečkami - obe zápal oč. spojiviek 😠 Maťke dávam gel, to bude mať asi na alerg.podklade a Anet dávam mastičku, ale to sú bojéééééé - normálne sa upotím, tak bojuje 😀

felixko, ja keď som čakala Maťku, tak som povedala, že do toho pôvodného zamestnania sa už nevrátim, bolo tam dobre ale denne som cestovala 50 km a zabila som celý deň 😉 teraz som spokojná /ako-tak, ideálne to nie je nikde/ 😉

felixko
11. mar 2010

ada veď to, že ideálne nie je žiadne zamestnanie. každé má svoje za a proti. aj ja som uvažovala nad zmenou ešte pred MD, ale v TO nemám veľmi na výber 😒 keď bude malá chodiť do škôlky a ja budem využívať pružný pracovný čas, tak to bude fajn. muž Ninku o 9 zanesie do škôlky a ja si ju po 14hod. odtiaľ vezmem. a máme ešte kopu času pre seba. okrem iného v štátnej službe môžem čerpať kedykoľvek OČR, lebo napr. ak by som pracovala u nejakého podnikateľa, bála by som sa aj dva dni s dieťaťom zostať doma, aby ma nevyšmaril 😒 takže predsa len nejaké výhody som našla 😉

inak, čo poviete na dnešné počasie? a už sme sa tešili, že príde jar. v telke hovoril nejaký meteorolog, že aj veľká noc by mala byť takáto ☹

alicc
11. mar 2010

Ahojte,
som doma z poradne všetko zatial OK.

dejna, tak len pekne oddychuj, ked malú princeznú nemáš doma, dobre, že tie antibiotiká konečne zaberajú 😉

Čo sa týka toho počasia, normálne mi to už ide na nervy. ved ani nevie, čo zobrať pre malé do porodnice, ale ked bude takto tak asi zimné veci 😝

ika8
11. mar 2010

a to máme oprášiť prednedávnom zbalené stromčeky a vianočné ozdoby? 😝 😝 😝
no hrúza, ale tuším už prší 😖

dejna3
autor
11. mar 2010

ahojte,
tak dnes je konečne prvý krát lepšie 🙂 🙂
inak to počasie... 😖 som myslela, že ma porazí, keď som ráno zbadala sneh 😝 ale od polovice budúceho týždňa sa má vraj začať otepľovať... veď to už bude skoro jar, tak by sa aj patrilo...

adi, budem vďačná, ak mi to zistíš 😉
princezničkám, nech rýchlo alergie prejdú 🙂
ja sa tiež chystám k očnej so sofi (len neviem, či stihnem ešte pred pôrodom, chodím k našej známej, takže nás vezme hocikedy).. chcem jej dať len preventívne skontrolovať očká, lebo ja mám krátkozrakosť, ale okrem toho aj nález na sietnici (ale vraj by to moje deti nemali dediť), no ale istota je istota 😉 už som jej to aj spomínala...

alicc, termín sekcie ste neupresnili?

ja si idem odpočinúť a pobaliť tašku do pôrodky a potriediť nejaké mini vecičky (aspoň ich dať bokom - nachystať na pranie)

ika, ako očkovanie? dúfam, že bez reakcie 😉

ika8
11. mar 2010

dejna: zatiaľ je ikuša v pohode, ale stále som v pozore 😵

alicc
11. mar 2010

dejna upresnili, písala som o tom v aprílovkách bude to 31.3. 😉

ika8
12. mar 2010

alicc: takže k veľkej noci si s pokladíkom doma 😵

alicc
12. mar 2010

ika no neviem,lebo 31.3. je streda a potom je hned velká noc a ja budem mať cisársky tak predpokladám, že ma pustia až v utorok po velkej noci, aj pri malej som tam bola týžden

ada11
12. mar 2010

dejna, na tú poradňu dole v nemocke je ísť najlepšie v pondelok alebo vo štvrtok medzi 9,00 - 11,00 vtedy je tam Dr. Kereková /ak ju súrne neodvolajú k sekcii a pod, vtedy sa buď na ňu čaká alebo príde iný dokin/. inak robia v pon, ut, štv. a pia, ale sestrička mi povedala, že najlepšie je ísť v ten pon alebo štvrt. 😉

alicc, ty si nechcela tú sekciu o 2 dni skôr, to by si už mohla byť doma na V.noc, či nechcela dokina ? ja som bola po sekcii už na 5.deň doma 😉

dejna3
autor
12. mar 2010

adi, ďakujem 😉
super, akurát v pondelok sa tam chystám cca o 10,00h. 🙂

dnes som bola na predoperačnom vyšetrení... alicc, mala si pravdu, sestrička, fakt zlatá, hneď ma vzala a kým som čakala u nej, pokecali sme 🙂
inak, alicc, teraz už nedržia týždeň po sekcii... ja myslím, že ťa možno aj v nedeľu pustia, ak nebudú komplikácie... ja by som bola najradšej na sviatky už doma, ale teraz to beriem tak, že som môžem byť rada, že ma "odrodia" v TO, tak nebudem moc "vyskakovať"😅 😀
inak som včera hovorila drahému, že dr. ti nechce robiť sc 1.apríla... a drahý na to povedal, že keď bude doktorka vidieť, čo stvára toto naše bláznidlo v bruchu, tak my máme ten 1.apríl úplne 100% istý 😝 😀 😀

alicc
12. mar 2010

dejna tak to by bolo super, keby ma pustili skôr 😀 😀 😀

ika8
12. mar 2010

aliic: mne robili sekciu v piatok poobede a v stredu ráno ma pustili 😉 takže max. vo veľkonočný pondelok ste domka 😉 (a ja stále za sviatky považujem iba veľkonočný pondelok 😅 ... tak som to myslela)

ika8
12. mar 2010

dejna: možno aj teba objednajú na toho 31.03. aspoň by ste mohli byť spolu 😵

dejna3
autor
13. mar 2010

ika, no mohli by... bolo by super, keby sme šli s alicc spolu 🙂
dúfam najmä, že ma nenechajú čakať - až po veľkej noci 😖

ika8
13. mar 2010

a tu sa už v noci nekecá 😕

ike sa prerezávajú horné trojky, obidve naraz a dolné pôjdu co-by-dup 😝 je aj trooošku nervózna, ale teplotky ani nič iné sa zatiaľ nedostavilo (ťuk-ťuk) ale my vždycky zuby prechádzame skôr s nervozitou ako chorôbkami 😉 a reakcia na očkovanie MMR sa zatiaľ tiež nedostavila a nech sa už ani nedostaví - zajtra to bude 14dní po.

sofia122
13. mar 2010

ahoj ika ja som tu.ako sa mate?

ika8
13. mar 2010

my fajn a vy? dlho sme sa nestretli, snáď keď bude teplejšie, povyliezame ako muchy a postretáme sa na námestí. vypustíme mládež a budeme ich naháňať 😀 😀 😀

sofia122
13. mar 2010

ja ked som mala sekciu tak som bola v porodnici 5dni v nedelu rano som porodila sofiu a piatok som isla domou.nemala som ziadne komplikacie tak som mohla ist domou.

sofia122
13. mar 2010

aj mi sa mame dobre zatial nam zubku uz nejdu 2mesiace.uz nech je teplejsie ,ze vraj sa ma oteplit pozerala som pocasie v piatok ma byt 11stupnov.jaj keby bolo neviem sa uz dockat.uz sa tesim ked sa zase postretavame v meste a ty nasi drobci budu pobehovat po celom meste.

sofia122
13. mar 2010

dejna a uz mas vymyslene ako budes kocikovat deticky?

ika8
13. mar 2010

veru, už to nebude to pokojné kočíkovanie kadiaľ my chceme 🙂 už budú mať hlavné slovo drobci 😝 😀 😀 😀

sofia122
13. mar 2010

to mas pravdu uz cil ked ju pustim tak ide kam chce ona nie kam chcem ja.je to strasne .ika ja uz idem spat lebo sofia este nespi celu noc a predtym noc bola strasna bola hore asi 5krat tak som neni vyspata.dobru noc.

ika8
13. mar 2010

dobrú mirka 😔

dejna3
autor
13. mar 2010

JA SOM TU, SLZY MI TEčú OD SMIECHU SOM PRáVE DOčíTALA BOHOVSKú TéMU:
https://www.modrykonik.sk/forum/show.php?vThrea...

dejna3
autor
13. mar 2010

ika super, že ste bez reakcie 🙂

mirka, no už som tu aj spomínala, chystáme sa kúpiť buggypod - je to také prídavné sedátko ku kočíku
http://www.babymarket.sk/index.php?page=view&co...

dejna3
autor
13. mar 2010

inka, drahý definitívne akceptoval môj výbat mena pre drobčiatko 😉 ja som ešte stále tvrdila, že nie sme rozhodnutí a dnes zahlásil - že veď už sme 🙂

dejna3
autor
13. mar 2010

inak - bolo na čase 😀 😀 😀