Topoľčany a okolie II. Pridajte sa

dejna3
24. jún 2009

kočky, tak sme sa teda rozšupli a sme už v druhej téme 🙂
píšte, píšte, píšte

a čakáme aj na nové prírastky 😉

dejna3
autor
16. mar 2010

ahojte,
konečne aspoň slnko vykuklo 😝

ika, ani sofi nie je ukážkový jemnocit 😅 ale sa ju snažíme pri určitých veciach brzdiť... a samozrejme z nej nebudeme môcť spustiť oči, lebo takéto detičky dokážu ublížiť, i keď z lásky a myslia to dobre... ale oni ešte tie svoje prejavy nevedia odhadnúť a korigovať 😅

čo sa týka žiarlenia - s tým tiež rátame a pripravujeme sa na to, ako to zvládnuť... tak hádam sa to podarí... už som túto tému rozoberala s veľa maminkami, ktoré majú takýto malý odstup a v podstate mi všetky dali tie isté rady, aj v literatúre som našla nejaké postupy, snáď budú účinné aj na sofinke 😵

katinka0000
16. mar 2010

felixko: nico je na tom podobne. tiez ho vobec nezaujimaju hracky, co ma doma. ked ideme za detickami do skolky, tak sa tam hra so vsetkym. ani neviem, ze ho mam. lego aj jeho trochu bavi, ale musim mu ho stavat ja a on to vsetko potom rozpoji a porozhadzuje. alebo mu urobim z lega pistol a on nas potom striela a samozrejme musime vsetci padat na zem. vcera sme mu kupili v meste korbac na velku noc, tak nas od vcera vsetkych sibe, az nam z toho sibe. 🙂 😀
knizky bavia aj jeho velmi. ale ked si chcem nieco porobit, tak nemozem, lebo ho musim stale niecim bavit, alebo mu citat. a hrozne rad chodi von. dnes este len oci rano rozlepil a uz krical "von, von". nech uz je teplo.

dejna3
autor
16. mar 2010

dnes sme boli v meste a kúpili sme sofinke jarné topánočky 🙂 ešte nejaké tenisky, a možno aj sandálky, ale to aj počká aj neskôr 😉

konečne som "komplet pobalená" do nemocky, už len drobnosti, ktoré tam nahádžem pred odchodom, tak som pokojnejšia... večer ešte vyvarím odsávačku, fľašku a cumlík 😉

keď hovoríte o tých hračkách... sofi sa tiež dokáže zahrať so všeličím možným - čo hračkou nie je 😀 a to teda hlavne, keď je u babky 😀 😀 😀 ale ona sa dosť špacíruje po byte aj s kočíkom, vozí si tam bábiky alebo plyšákov... a vôbec plyšákov úplne zbožňuje, s tými sa stále mojká 🙂 knižky má tiež rada - ale tak, že mi prinesie a ukáže, kde jej mám čítať 🙂 no a najradšej zo všetkého tancuje... rádio musí byť stále zapnuté, aj si vie vypýtať, aby sme jej ho zapli (lebo tam, našťastie nemá ako dočiahnúť 😝 )... a ešte zbožňuje všetky hračky, ktorá vyhrávajú alebo rozprávajú a podobne 😉 a to najmä naše mobily a už dokonca začína "úradovať" aj za počítačom 😲

ika8
16. mar 2010

my sme ešte topky neboli kuki 😕 ešte fungujú zimné... ale keď už bude stále teplejšie, tak ma to prinúti 😅

a hračky u nás? najlepšie hračky sú pre ikušu tie, ktoré má babkin pes 😅 a samozrejme chcú obe vždy tú istú 😠 a ja robím rozhodcu. Okrem toho aj u nás idú knižky 😉 hoci dlho pri nich nevydrží, ale často si ku mne niektorú prinesie a začne do nej kľuvať ukazovákom 😀 , aby som ukazovala obrázky. Plyšákov má kopec, ale stále zostala verná tescovej mačke a staručkému somárikovi 😵 Ale najlepšia hra je rozhadzovať po celom byte tie odmerky zo sušeného mlieka... väčšinou si to odnesie kuchyňa, ale minule ich veľa nahádzala do vane a nechali sme ich tam, nech sa aj tatino pokochá, keď príde domov. Aby vedel, že vymýšľame stále niečo nové 😵

ika8
16. mar 2010

pridala som dve foto - jednu z odmerkovej action a jednu kovbojskú 😵

katinka0000
16. mar 2010

dejna, alicc: uz ste aj nervozne? neviem, ci som to dobre zachytila. obe budete rodito sekciou?

ika: super fotky!

alicc
17. mar 2010

ahojte,
veru katinka ja už trochu nervozna som 😒 , ved takto o dva týždne by som to už mala mať za sebou. zajtra idem do poradne, tak dúfam, že je všetko OK 😉

felixko
17. mar 2010

ika aj my sme minule nechali vo vani dve autá, nech sa tatino pokochá, čo jeho dcérenka stvára, keď nie je doma. idem pozrieť tvoje nové foto. už sa teším na beta verziu MK, kde budeme môcť písať aj komentáre k fotkám 🙂

naša Ninka ma dnes opäť prekvapila, keď bola u nás svokra a ona za ňou prišla s tyčinkami do uší, ktoré som kúpila v obchode a hovorila, že šušne, šušne...včera jej to muž raz povedal, keď sa večer spolu bláznili a ona si to zapamätala a dnes to krásne použila.
najlepší heft použila aj tak cez víkend, keď mi upratovala podprsenky do nočného stolíka a nešli jej tam strčiť ramienka z podprseniek. keď som sa jej pýtala, čo upratuje, tak povedala, že káble 😉

nám dnes dorazili ďalšie topánky pre Ninušu, je to zdravotná obuv od talianskeho výrobcu Dr. Punto, sadli nám ako uliate. už len, aby sa oteplilo. v nedeľu hlásia krásnych 20stupňov. Ja budem asi umývať okná, lebo v piatok nám ich prídu osádzať.

ika8
17. mar 2010

ahojte,
felixko: no ninka je asi v slovných hrách neprekonateľná 😀 😀 😀 ikuša zatiaľ takto nerozpráva, hoci celý deň si dačo mrmle, vykrikuje mama, baba, tata, dede, kaka, hap 😅

a dnes ika zobrala z kúpeľne flašku, s ktorou polievam kvety. dobehla do obývačky a chcela si ju nasadiť na pusu. ja jej hovorím: ikuška, ale to je fľaška, s ktorou sa polievajú kvetinky. a ona, potvorka, utekala k fikusu a začala ho polievať do misky 😵 Čo všetko si tie dietky všímajú? 🤐

dejna3
autor
17. mar 2010

ahojte 😉
katinka, nervozitu si ešte zatiaľ nejak neuvedomujem, ale podvedome určite nejaká bude... dnes sa mi snívalo o pôrode... keby to tak bolo, ako sa mi snívalo, tak to by bolo úplne super 😵 😵

ika, drobci registrujú fakt všetko... dokonca aj to - čo je pre nás nepodstatné... my tiež len zírame, keď sofi urobí nejakú činnosť s úplnou presnosťou ako my, alebo používa nejaký predmet a presne vie, na čo a ako ho má použiť 😀 😀
alebo napr. si minule dala dolu copíky a keď som ju zbadala, tak hovorím - prines mi gumičky z vláskov... predtým slovo "gumička" asi ani nepočula... a ona presne vedela, čo mi má podať 🙂

dejna3
autor
17. mar 2010

ika - vydarená foto šerblíková 😵

dejna3
autor
17. mar 2010

tak presne - čo sme rozoberali sa stalo pred chvíľou😀
sofinka sa dožadovala papierových vreckoviek - tak sme jej jednu vytiahli a dali jej - ona sa najskôr akože vysmrkala, aj fúkala noštekom pri tom 😉 a potom sa dala na kolienka začala servítkom "umývať " dlážku 😀 😀 😀 (to ja tak občas urobím, keď chcem narýchlo niečo zotrieť z podlahy - vytiahnem vlhký obrúsok a utriem kúsok podlahy)... my sme z nej skoro odpadli... to sú tie veci, ktoré mám pocit, že snáď ani neregistruje 😉

alicc
17. mar 2010

tie naše detičky sú fakt nepopísaný list na ktorý sa nalepí všetko, a ked začnú lepšie rozprávať, to len potom uvidíte tie vety a situácie v ktorých ich použijú-úplne presne a trefne 😀

katinka0000
17. mar 2010

no ja som zvedava, ktora z vas dvoch porodi na moje narodeniny. 🙂

felixko: ja chcem okna umyvat v sobotu. minulu nedelu som umyvala 3 okna na nasom rozostavanom domceku.

dnes bol nico za detickami v materskej skolke. a na moje prekvapenie vobec nechcel ist domov, chcel tam zostat spat. 🙂

tie deti su ale cisla. vcera boli u nas svokrovci a svokra dala nicovi nejaku cokoladku (ja mu davam len kinder). on z nej odhryzol a povedal ze "fuj". tak sme sa nasmiali. si budem musiet tieto "hefty" niekde zapisovat, lebo casom nato zabudnem.

dnes sme boli objednani o pol stvrtej kadernicke, ze ho idem dat ostrihat. samozrejme sa mu nechcelo za cely den spat a o pat pol stvrtej mi zaspal. ☹ tak uvidim, dokedy bude tahat. 🙂

dejna3
autor
17. mar 2010

katinka, aj sofi papá kinder čokoládku... to ju babka naučila a teraz, keď k nám dojde, sofi sa jej hneď pri dverách vrhne na tašky a hľadá 😀 😀
mne večera tak zaspala sofi - 5m od obchodu s topánočkami.. a vôbec sme ju nemohli zobudiť, tak sme jej "spiacej" skúšali topky, napokon som ich kúpila a dohodli sme sa s predavčkou, že si ich poriadne odskúša doma, a keby jej nesedeli, vrátime ich... ale boli dobré 😉
ja som tiež ešte chcela cez víkend umyť okná, ale vzdala som to 😔
kati, mňa všetci z rodiny strašia, že malinké sa vypýta von na moje narodky (t.j. teraz cez víkend) 😝

katinka0000
17. mar 2010

dani ale ja so spiacim nicom nemozem ist ku kadernicke. 😀 😀 inokedy by bol uz hore. a teraz ako na potvoru este samozrejme spi. budeme to musiet nechat na buduce. kde si kupila sofinke topanocky?
ty len okna nechaj uz tak. ved je este cez ne vidiet, nie? ty sa uz setri na porod a pre babatko. a pekne oddychuj.
tak aj ty si marcove dieta? aj moj manzel je narodeny v marci. inak to by si mala super, keby ste mali rovnaky den narodky.

felixko
17. mar 2010

baby, mám taký dojem, že skoro každá tehotná, ktorá má tesne pred pôrodom, musí alebo má dojem, že musí umyť okná 😀 😀 😀 ja som bola taká istá

dejna Ninka tiež prehľadáva všetkým tašky hneď pri príchode domov. s obľubou vyberá celý obsah tašiek..

baby a čo sa mi dnes stalo: išla som do obchodu hore nad DM-kom, väčšinou tam nechodím, ale potrebovala som si kúpiť narýchlo ponožky. najskôr som bola na 1poschodí, kde som si kúpila tielko. keď som vychádzala, tak som pípla. nikto za mnou nešiel, tak som vyšla na 2.poschodie, kde som začala znovu poriadne pípať. predavačka sa ma pýtala, či som bola na 1posch., tak som jej ukázala blok a to tielko, kt. som tam kúpila, nemalo žiadnu vysačku, takže sme hľadali, čo mi to pípa... mala som so sebou koaxiálny kábel, ktorý mi nabalil muž, daňové priznanie a kupóniky do DM-ka na zľavy, kde sú čiarové kódy, takže mám dojem, že som pípala preto. našťastie, tá predavačka bola zlatá a nepožadovala odo mňa, aby som povyhadzovala celú tašku. veď som ju aj hneď upozornila, že som tam preboha nič neukradla, že nie som na to odkázaná..

a konečne dobrá správa, už sme vlastníkmi nového bytu 😉

dejna3
autor
17. mar 2010

felixko, tak gratulky k oficiálnemu vlastníctvu 😉
tie okná - no môže byť... to je asi ten "syndróm hniezdenia" 😀 i keď ja som ich chcela mať umyté hlavne kvôli veľkej noci 😉

katinka, topánočky sme kúpili na juhu v tom centre - v tej predajni zdrav. pomôcok mali tam tovar asi pred týždňom, ale už boli aj dosť vypredaní 😕 veľmi rýchlo sa im tie topky míňajú...

no a idem pochváliť sofi 😵 i keď najskôr som bola nahnevaná, lebo som nevedela, o čo jej ide... išla som jej dať papať pribináčika a nechcela ho jesť, silou mocou mi brala lyžičku z rúk, tak teda prvý krát sa napala takto lyžičkou sama 😅 vôbec mi nechcela dovoliť, kŕmiť ju, keď som jej chela dať ja, neotvorila pusinku... takže už to asi aj u nás začne - sama za každú cenu 😝 😀

alicc
17. mar 2010

dejna tak to bude fajn, ked malá bude papať sama, hoci asi zo začiatku to bude naokolo vyzerať všelijako ale ono to pomaly pojde 😉

katinka0000
19. mar 2010

ahojte!
tak nam uz funguje nova verzia MK. vyzera ovela vymakanejsia ako ta predtym.
felixko: aj mne sa to zda, ze ked zena uz finisuje s tehotenstvom, tak by chcela mat vsetko tip-top. ale asi je to normalne. ja nie som tehotna, ale dnes som stihla umyt 3 okna.

dejna: aj nico ma niekedy take strajky, ze nechce, aby som mu ja davala papat. tak vykrikuje "ťam, ťam". polievocku este sam nepapa, lebo by bola vsade inde len nie v ustach. ale uz take halusky alebo zem. kasu papal sam.

alicc
19. mar 2010

tak konečne sme sa dočkali, ja som dnes priebežne chodila pozerať ale dočkala som sa 😀

ika8
19. mar 2010

ahojte,
tak kôň je v novom šate 😉
my sme sa dnes špacírovali po námestí, ale ika sa stále iba driapala na žochára a začala ho dokonca kŕmiť chrumkami 😅 stretli sme aj adkuto s matúškom, ale dlho sme nedebatovali, lebo drobci sa rozliezli na iné strany 😒 No ale teplo inak vyzerá ☹ v chládku bola riadna kosa 😖

kkkatarinkaaa
20. mar 2010

ahojte!tak aj ja sm tu prvykrat na novom 🙂
babule, ked sa vam uz deticky brali na nozicky -tie prve razy, tak ste ako prve kupovali take tie klasicke papucky alebo uz topanocky..lebo nasa sa uz dviha a dviha a zatial sme topanky nekupovali, tak neviem....

katinka0000
20. mar 2010

dobre ranko!

dnes je neskutocne pocasie. na obed sa bude dat normalne chodit aj v kratkom rukave. huraaaa! 😀 😀

kkkatarinkaaa: ked sa dviha, tak topanocky este kupovat nemusis.

kkkatarinkaaa
20. mar 2010

katinka- vies, ale ja som myslela na take tie prve krociky za ruky...
inak, aj u nas je kraaaasne..asi pojdem umyvat okna 😖

alicc
20. mar 2010

ahojte,
kkkatarinkaaa: ja sy myslím, že ešte normálne topánky kupovať nemusíš, len tie capačky-tak sa to tuším volá, ved má ešte len pol roka a aj tie sú už trochu vystužené. ale sú tu baby čo majú menšie detičky a tie si to asi lepšie pamätajú, ja si už pripadám ako prvorodička. predsa 7,5 roka je dlhá doba 😉

ika8
20. mar 2010

katarinka: my sme ike kúpili topánočky, až keď už chcela chodiť aj vonku - to mala 9mesiacov aj nejaký týždeň. Doma sme dávali iba protišmykové ponožtičky. A pokiaľ sa vikinka zatiaľ iba stavia a nechodí, rozhodne netreba topánočky. Môj názor 😉

dandulik
20. mar 2010

kkkatarinkaaa..............my sme malej kúpili len papučky, také pevnejšie---v normálnej obuvi.....a na jar a leto jej idem kupiť capačky, ked už bude lepšie chodiť....aby mala pevnejšiu nohu....

ika8
20. mar 2010

baby, dejna sa už tri dni neozvala 😕 neprišlo to na ňu trošku skôr? 😕

alicc
20. mar 2010

no veru neviem, hádam nie, ešte by bolo trochu skoro