Topoľčany a okolie II. Pridajte sa

dejna3
24. jún 2009

kočky, tak sme sa teda rozšupli a sme už v druhej téme 🙂
píšte, píšte, píšte

a čakáme aj na nové prírastky 😉

ika8
20. júl 2009

katinka: k tej téme tabuľkové maminy - tak ako písala dejna, všetko treba s rozumom a citom a bude fajn 😉
ALE: ja som napríklad bola kojená do 6týždňov a potom mi mama dávala plnotučné mlieko zo sáčku (samozrejme prevarené 😉 )... sunar bol vtedy iba pre vyvolené deti a to nebol náš prípad... a myslím si, že na normálnom mlieku vtedy vyrástlo 3/4 detí, ktoré neboli kojené 😵 a nikdy som nemala alergie, alebo nejaké zažívacie problémy a do dvoch rokov ma lekárka videla iba na prehliadkach. Myslím, že keď sa to neprejavilo doteraz, už problémy nebudú dôsledkom pitia kravského mlieka od 6týždňov. A verím tomu, že ani vaše maminy vám nemixovali... mne mama od polroka iba pučila zeleninku vidličkou a bolo a onedlho som jedla to čo všetci doma, samozrejme popučené vidličkou. Prv naše maminy nemali net, na prehliadky sa k lekárovi nechodilo tak často, neboli žiadne letáčiky a brožúrky... a všetci sme tu a dovolím si tvrdiť, že zdraví 😀

felixko
20. júl 2009

sssimi presne to isté sa stalo aj mne, keď malá malá asi 2 mesiace? no celé noci som sa poriadne nevyspala a tiež som bývala námesačná. raz muž pozeral televízor a ja som sa zobudila, obzerala som sa stále dokola, muž sa pýtal, že čo hladám a ja že, kde je malá, potom som mu zrazu vzala ovládať a vypla telku, keď sa pýtal, že prečo to vypínam, tak som mu povedala, že ideme spať. zostal vyvalený, ja som sa potm začala smiať, lebo som sa trochu prebrala k sebe 😀

ika presne ako píšeš, keď mamina robí pre svoje dieťatko všetko s rozumom a citom nemôže bábätku uškodiť a nemusí sa pritom striktne pridržiavať tabuliek. aj ja prirodzene viem, kedy môžem malej niečím uškodiť. ja som bola tiež najskôr, ale krátko na Sunare, potom nasledovalo kravské mlieko, prevarené, mama mi od dvoch mesiacov na noc robila krupicu s kravs.mliekom. som tu, živá a zdravá. možno mi to bolo viac na prospech, ako na škodu.

felixko
20. júl 2009

sssimi minule som ťa tuším stretla v meste, asi si bola s maminou 😉

ešte vám poviem jeden zážitok, kt. mi segra hovorila z nemocnice:
jedna pani prišla do vyšetrovne, lebo mala na svojom pozadí vred. lekár jej kázal, aby si kľakla "na štyri", že sa jej na to pozrie. a teraz čo spravila: tá pani si lahla pod stôl a dala sa na štyri... 😝 😀 😀 😀 chuderka, asi u nej zaúradoval stres, u to samotné vyšetrenie pred ostatným personálom je ponižujúce a ešte sa jej stane toto 😉

bubinko83
20. júl 2009

kati ja som pozerala tie teplakove aj na mimibazare.Ale vo fun sporte som nepozerala dobry tip 😉 Tortu dava robit babka ,svokrovci asi daju peniaze tak neviem čo mu kupim.Asi aj trojkolku,lebo tu ešte nemame.Aj to pieskovisko je dobry napad aj nad tym som rozmyšlala alebo hojdačka.......No moj muž je zase nejaky štedry,on mu chcel kupit taky športovu štvorkolku ale za 300 euro.Som ho hned uzemnila že prerabame byt a tie švorkolky su aj tak až pre staršie deti od nejakych 3 rokov.On by mu urobil synkovi narodeniny aj za 2000 euro 😀 😀 😀 Keby mne take urobil 😀 😵

ellen
20. júl 2009

caute babyyyy...
ja som sa nevedela dockat, kedy budem doma a teraz este na mangela cakat, ideme pre malu... tak dufam, ze nepride neskor, lebo chcem ist cvicit. mam "priepustku" na pondelok a stvrtok a moje kosti, svaly a slanina uz potrebuju poriadny pohyb, nie len cely den sediet v praci za PC...

felixko: takze sestra ma zabavu... viem si ju predstavit a vlastne vas vsetky, ked to rozprava... 😀

ta tema - netabullkove maminky: ika, dejna a vlastne vsetky...mate pravdu
inak, prva rada, ktoru som dostala od jednej znamej, bola, aby som sa riadila srdcom, a dnes jej davam za pravdu... zas je pravda, ze pri prvom dietati sa clovek vela nauci a to druhe alebo kazde dalsie, to uz sa snazime selektovat veci, ktore nam ulahcia nielen stravovanie, ale aj celu vychovu, vieme, comu sa mame vyhnut, co dat, co nedat, atd... vsetko chce ale maminkino a aj ockove srdiecko a to vieme vsetky, to si tu nemusime ani pisat (ze tie nase "decka" strasne lubime a nikomu by sme ich za zivy svet nedali 😀 😀 😀 )...

my mame teraz priiim hojdacku, vcera 45 minut som iba hojdala, pieskovisko to uz je taka samostatnejsia hra, rozhodne ani jedno nie je na za hodenie.. jaj a smyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyykalkaaaaaaaaaaa, to je paraaaaadaaaaaaaaaa.. aj mamu by zapredala, za taketo aktivity.. 😵

sssimi - poriadne sa vyspi, tatinko vydrzi s malou aj dve hodky, casom sa to vsetko ustali, drzime palceky, aby bolo kuriatko zdrave aj s vami :D

ideme pre maluuuu, este sem kukuuuc spravim hadam vecer... (ak sa doplazim z cvicenia...)

katinka0000
20. júl 2009

ika: to je jasne. ja som vyrastala na sunare a potom na plnotucnom mlieku. akurat dnes mi mamina hovorila, ze ja som papala vsetko uz skor ako som mala rok, nie ako nicolas, ze este vela veci neokusil.
ale na druhej strane. potraviny alebo mlieko pred 30-timi rokmi boli uplne ine ako su teraz. teraz je vsetko plne e-cok, umelin, konzervacnych latok,... ja sa priklanam k zdravej strednej ceste tak ako asi vsetky, co ste sa k tomu vyjadrili.

bubinko: asi mame podobnych manzelov. ja som uz z toho mojho niekedy na nervy. on vobec nepozera na cenovky. fakt ma s tym niekedy vytaca.

ellen: a kam chodis cvicit. juj aj mne by trebalo. len kto zacne?

bubinko83
20. júl 2009

kati to presne jak moj muž .On by mu kupil aj vec sto krat predraženu a ja mu vždy vysvetlujem že sa to da kupit aj lacnejšie.Ale on je taky že on by mu to kupil hned.Samozrejme,že vždy z toho vyjdem ako lakomec 😀

ellen
20. júl 2009

tak s financiami to mame naopak, ja som skor ta, ktora minie, aj ked teraz dost selektujem, co treba, co nie....ale z casu na cas si radost spravim, aj malej, aj tomu mojmu chlapoviiii...

kati, chodim cvicit tu u nas v jacovciach do telocvicne, nejaka baba to tam precvicuje, origos aerobna, aaaaale dala nam dnes zabrat, neviem, ci vstanem rano... jaj a plati sa 1,- €, takze je to v pohode cenovo a aj blizko to mam, ziadne utekacky hore-dolu autobusom a stres, ze som dlho z domu...

baby, ja mam dilemu. vsetky viete, ze robim a malu mam u babky-svokry... lenze... po predchadzajucich problemoch sme sa dali dokopy, problem sa vsak vratil, lebo svagrina caka tretie... deti su u babky, mala zasa trucuje, opakuje, vrieska, plieska sa o zem... priznavam, dostala parkrat uz aj na zadok a aj si to vsimla, lenze nepomohlo... chcela som ju zasa mat samu s babkou, lenze zas to tretie... uz to maju mat kazdu chvilu a zajtra ma ist do nemocnice asi aj rodit. neviem, co mam spravit... babka-svokra ma presviedca, ze ona to s troma zvladne. tomu verim, ale Barbora si niekedy uz fakt stavia hlavu a ja mam uz 5 sedivych vlasov... tiez ju uz nechcem bit, lenze to, ze sa zbada, uz je nejaky efekt, aj ked problem samotny to neriesi... mam teda este pockat? (navrhovane riesenie mojho muza, kedze dovolenku mame mat od pondelku bud. tyzdna) alebo si mam vziat dovolenku (to je moje riesenie)... niekedy som v takom stave, ze by som sa zas vratila na rodicovsku bez ohladu na vsetko - robotu, financie, babku-svokru, bez ohladu na nikoho a s ohladom na moju dcerku...

chcela by som poznat realny pohlad cloveka nezaujateho nasimi vzajomnymi vztahmi, tak mi kludne napiste, co vas napadne... budem vdacna za vsetky rady, napady a... 😅

dejna3
autor
20. júl 2009

ellen, ťažko poradiť, čo je správne... 😔 ty musíš vycítiť, čo bude najlepšie pre malú barborku a pre vaše vzájomné vzťahy... všimla som si, že problémy tohto druhu ti pretrvávajú už dlhší čas... ja by som asi uvažovala aj nad tou rodičovskou dovolenkou 😉 - ale to som zasa ja,.... a viem, že každý to má inak, a ide vo významnej miere aj o finančnú stránku...
babka istotne 3 deti zvládne, ale pravdepodobne sa im všetkým nestihne venovať 100%-ne... ja by som babku v takomto prípade volila, len ako dočasný variant 😉
ale to je len môj názor 😉
zvážte si to spoločne s manželom, na prvom mieste ste vy a vaša rodinka 😉

dejna3
autor
20. júl 2009

a ozííík, čauteeee 🙂 😀 😉

dejna3
autor
20. júl 2009

felixko, teraz momentálne stresy nie sú... boli trošku, kým nebolo všetko dohodnuté a vybavené a snáď ma chytia aj budúci týždeň 🙄 , keď už budú prípravy vrcholiť... budeme mať trošku atypyckú svadbu, takže bude celý týždeň veľa roboty okolo toho

ellen
20. júl 2009

dejna, dik... nakoniec sa to zvrtlo. kazala som muzovi, nech zavola jeho bratovi, ako to vlastne zajtra bude... /kedze som mala pocit, ze babka stale rozprava, asi, mozno, atd./ no a vyplavilo sa z nich, ze zajtra len v pripade nutnosti, vo stvrtok na 100%... takze som sa s muzom dohodla, ze teda do stvrtku to este potiahnu spolu, pre istotu si vypisem dovcu a ked v najsamlepsom pripade to uz Babu vydrzi do piatku a hadam by som aj prv vypadla z roboty...
no...
a potom si vypisem dovolenku a nebudem rozmyslat nad nicim inym, len nad mojou Barborou... lebo to vyzera tak, ze babka s opatrovanim mojej dcery asi uz dlho nevydrzi, ked bude mat dlhodobo na starosti dalsie dve starsie... hladam opatrovatelku... 😅
nic... asi mi netreba hystercit, uz ked sme tolko vydrzali, vydrzime... Babu bola dnes vyborna, musim ju pochvalit, aj ked ratam, ze zajtra mi to vrati aj s urokami.. 😀

dikyyyyy, dobruuuuuu, zajtra docitam... 😵

ika8
20. júl 2009

ahojte

dejna3
autor
20. júl 2009

čau ika 🙂

ika8
20. júl 2009

ahoj dejna 🙂 , žeby zasa iba náš dialog? 😨

dejna3
autor
20. júl 2009

naďa asi maká v kúpeľke a ostatné kočky už spia? 😕

ika8
20. júl 2009

😕 a ika ešte nepapala 😉

dejna3
autor
20. júl 2009

sofi už spinká 😉

dejna3
autor
20. júl 2009

zase štrajkuje s papaním? 😕

ika8
20. júl 2009

ale ako kedy... teraz keď sa ochladilo je to zasa trochu lepšie. Len teraz spinká, cez deň sa nachodila, mňa bolia kríže a ju asi nohy 😀 😀 😀

dejna3
autor
20. júl 2009

😀 😀 😀 tak to hej 😉

dejna3
autor
20. júl 2009

my sme sa dnes zasa nacestovali 😅 boli sme dnes všetci 3 skoro celý deň v NR... mali sme vybavovačky, ale boli sme znovu aj shopingovať... sú tam super výpredaje, pekné veci pre dospelákov aj pre detičky 😵 a značkové handričky sa dajú nakúpiť fakt veľmi lacno... ale musela som sa krotiť, inak by som zasa privliekla plnú tašku vecičiek a už by to hviezda ani nestíhala ponosiť 😅
idem si nachystať vodu na ranné mliečko a asi sa premiestnim k telke... 😉

ika8
20. júl 2009

ale jej to ešte až tak nejde...stabilita sa blíži k nule 😕 ale keď ona ide už dlho zo sedu rovno do stoja ako terkin filipko, no grof drakula sa môže prísť učiť 😀 😀 😀 ale kroky hádže riadne 😉 u babky obehla celý byt aspoň 5x a doma to už nerátam... a asi som aj tá zlá mama, lebo ide na chvíľu aj do bežky 🤐
A chodenie sa jej veeeľmi páči, už ju nemôžem nechať sa hrať na zemi na paplone, lebo ona loziť po 4 nevie a stavia sa na nohy a pikuje do zeme keď sa nemá o čo zdvihnúť 😖

dejna3
autor
20. júl 2009

ale musí byť podarená 😵

ika8
20. júl 2009

a neboli ste v NR aj v piatok???

dejna3
autor
20. júl 2009

ika bola som s kámoškami, ale drahému sa vtedy nedalo a dnes sa mu nechcelo ísť samému 😉

dejna3
autor
20. júl 2009

neviem, kedy začne chodiť sofinka, ona totiž furt len skáče 😝 😀

ika8
20. júl 2009

a bola dnes aj sofi, či fungovala krstná mať? 😕 a ako poslúchala v piatok?

ika8
20. júl 2009

ika zasa neskáče... každý je expert na niečo iné 😉 ika napríklad neznáša polohu na bruchu a preto sa nechce ani prevaľovať 😕

dejna3
autor
20. júl 2009

bola s nami 😉 v piatok bola vraj dobrunká 😵
veď to, aké sú tie detičky rozdielne 😵 detičky tiež kašlú na tabuľky a robia si čo sa im páči a kedy sa im páči 😀
sofi, teraz najnovšie robí od piatku ťapušky a veľmi sa z toho vytešuje, ako sa jej to darí 🙂 a nejaké 3-4 týždne sa mojká a dáva pusinku... minule aj filipkovi na kupku chcela dať 😀 😀 😀