Topoľčany a okolie II. Pridajte sa

dejna3
24. jún 2009

kočky, tak sme sa teda rozšupli a sme už v druhej téme 🙂
píšte, píšte, píšte

a čakáme aj na nové prírastky 😉

ika8
16. aug 2009

a my zato papame super...ťuk-ťuk 😵 ika už má 7500g takže aj dobehneme dejninu sofi 😵 😅

sofia122
16. aug 2009

tak to dobehnete aj nas sofinka ma 8kg. vazila som ju doma

dandulik
16. aug 2009

pekný neskorý večer..........nebola som tu celý víkend....
........v piatok sme mali zabíjačku a v sobotu sme mali krštenie malej Nellky......tak sme trošku pooslavovali..zajtra pridám fotečky...... 🙂
..Nellka mi nehce zaspať tak sa idem s ňou trápiť...........dobrú noc 😉

katinka0000
16. aug 2009

ahojte!

felixko: to o tej zdravej vyzive bolo dobreeee. 🙂
aj ja idem nicovi kupit botasky. v piatok som tam bola pozriet a v utorok ideme nato. ale predtym mu chcem kupit este ortopedicke vlozky, lebo tie tenisky nemaju spravne vyformovanu podrazku. ty budes kupovat tie vlozky?

dejna: a kde presne ste tie tenisky kupili? ja som uz od viacerych pocula, ze nemaju dobre skusenosti s fun sportom s deckou obuvou.
inak pri vybere tenisiek je velmi dolezite, aby mali pevnu patu.

bubinko: ja som presne na nicolaskove narodeniny vytiahla nocnik, ze ho budem ucit. ale este sme sa k tomu nedostali. urcite to ma este cas. ved maju este len 1 rok.

ika8
16. aug 2009

nočník sa aj ja chystám kúpiť ako jeden z darčekov k prvým narodkám 😵 a kámoška mi hovorila, že jej synátor sa naučil na nočníku asi od 10mesiaca a mesiac nato nepotreboval plienky ☹ zato druhý synátor im to vynahradil do 2 a pol roka 😀 😝 ... jednoducho každé dieťa je naozaj iné a tak to musíme brať 😅

ika8
16. aug 2009

baby a katarinka tu uz dlho nebola, má už bábätinko? 😕

katinka0000
16. aug 2009

ika: a vies, ze aj mna to uz napadlo? asi je drobcek uz na svete. 🙂 😀

ika8
16. aug 2009

katinka: určite to tak bude, lebo ona sa priebežne vždy hlásila 😀

ika8
16. aug 2009

inak aj my sa už teraz chystáme kúpiť topánočky na chodenie, ale nie tenisky... podľa mňa majú na prvé krôčky nízku pätu, ale je to iba môj názor, vôbec neodsudzujem a tiež som to zvažovala ako jednu z možností 😉

dejna3
autor
16. aug 2009

ahojte 🙂
tak sme dohodovali 😀
katinka, tenisky sme kúpili v šport centre (tuším tak sa volá 😕 ) v meste pod bránou... ako som písala - majú stielku a podrážku vyslovene URČENÚ na prvé krôčiky - podľa našich predpisov a odporúčaní... naschvál píšem "našich", lebo možno ste to už aj vy čítalii - aj konkrétne tu v niektorých témach na MK - viedli kočky búrlivé diskusie - najmä tie, ktoré žijú v zahraničí vs. slovenky.... tam vraj na prvé krôčiky vôbec doktori netrvajú na pevnej podrážke, stačí gumenná, že to ešte aj napr. masíruje chodidielka... a majú to tam tiež desťročiami a praxou overené, že defekty na chodidlách nevznikajú... ale napr. tieto gumenné podrážky sú určené fakt len na prvé krôčiky, keď už dieťatko stabilne samo "behá", tak samozrejme pevná podrážka... a samozrejme nie guma do zimy 😝 😀

dejna3
autor
16. aug 2009

ika, pekné foto 🙂

dejna3
autor
16. aug 2009

my máme už tiež vyhliadnutý jeden nočník - babätko na ňom sedí ako na motorke 😀

ika8
16. aug 2009

dejna: foto je vlastná výroba... môj drahý na rozdiel od tvojho zákonného k tomu ani nečuchne a keď chcem mať fotku aj s ikou, tak sa musím aj odfotiť 😠 😒 daj typ na nočník, je na nete alebo v obchode? ja som ešte nepozerala 😝

ika8
16. aug 2009

dobruuuu 😔

dejna3
autor
16. aug 2009

ešte som si to čítala o tých topánočkách - a hovadinu som napísala 😅 - nie gumenná podrážka - ale koženná! vraj

idem aj ja už, dobrúúúú 😉

kkkatarinkaaa
17. aug 2009

caute, este som dva v jednom 😀 v stredu mame termin, tak uvidime...v stvrtok mam poradnu v nemock, tak duuuuufam a modlim sa, nech si ma tam nechaju.....dlho som tu nebola, potom docitam, ze co mate nove...

ika8
17. aug 2009

katarinka a my sme mysleli že už si mamička 😉

katinka0000
17. aug 2009

ahojte!

dejna: dik! tak sa tam pojdem pozriet. o tom, ze v inach krajinych dr. neodporucaju pevne podrazky pre male deticky, som uz citala vela aj ja.

kkkatarinkaaa: my sme mysleli, ze uz nie si kinderko. 🙂

saskovie
17. aug 2009

🙂 caute caute po "X" dllllhej dobe!prebrali ste toho neuveritelne vela veci,ktore som stihla ako tak precitat ale nestihla uz pridat nejaky komentar.Pripajam sa k poslednej teme-nocnik.Nasa Adelka to zacala vykonavat tak nebadane,ked som ju jedno rano vyskusala posadit na malinky nocnik zdedeny po sesternici,akurat na jej prdelku.Skusila som to,lebo som zistila ze po ranajsom mliecku sa vzdy v sedacke- teda v detskom lehatku vykakala.Ta poloha jej vyhovovala, a odvtedy ,teda od jej 9 mesiacov je to jej ranajsi ritual.Minuly tyzden sme boli na poradni a aj tretom ockovani,mala trosku zvysenu teplotu a bola dost jedovata.taktiez ma obdobie len takeho pojedania z kazdeho daco, o mliecku ani nehovorim.Po tri vecere som mliecko vylievala, zaspala pak len s cajikom.Jej posledne MISS(kovské) miery 9250g a 77cm. majte sa zatial krasne,budem sa snazit castejsie pridat k diskusii . A mooooc moooc blahozelam vsetkym predoslym oslavencom,novym maminam,nevestickam a pravdaze aj drzim palce cakatelkam maminam

kkkatarinkaaa
17. aug 2009

ika, katinka- nooo, este hadam nejakych par dni a verim ze sa to zmeni....drzte palce, nech si ma tam v stvrtok nechaju 😉 😉 😉

dandulik
17. aug 2009

kkkatarinkaaa..............držím ti palečky, aby ti to všetko OK dopadlo.....
..........pridala som fotečky s krštenia....
....dnes sme boli na rongen nožičiek.............no poviem vám o nervy.... 😒 ......tolko detičiek s rodičmi som pokope ešte nevidela.............a to ešte začali o hodinu neskor robiť...........a v tom teple........chudatka detičky.... 😢 ...........o mesiac si to zopakujeme............

dejna3
autor
17. aug 2009

ahojte 😉
katarinka, držíme palčeky, aby to bolo už čoskoro 🙂

soniiii, čauko 😀 ako sa mávate, ste zdravučkí? adelka je dlháááá 😵

katinka, ja som to o tých podrážkach počula prvý krát od kámošky, ktorá žije vo francúzsku, bola som prekvapená a preto ma to dosť zaujalo, že som si to študovala na nete...

z našeho anjelika sofinky sa stáva malý jedoško 😅 asi týždeň pozorujeme, ako si začína veľmi presadzovať a vynucovať svoje 😝 😀 ... takže sa už ozbrojujeme pevnými nervami a určujeme mantinely, lebo momentálne vybuchne pri každej drobnosti, ktorá sa jej nepáči 😅

dejna3
autor
17. aug 2009

dandulik, pekné fotečky, nellka je zlatunkavá 😵
mne osobne sa na sone nožičiek osvedčilo chodiť tam neskôr, tak okolo tej 14,00 hodiny - vtedy som toľko nečakala... naposledy som tam ledva dobehla na 14,15 a do 20 minút sme boli vybavení 😉

ika8
17. aug 2009

dandulik: my sme mali naposledy na nožičkách šťastie, bolo to pred veľkou nocou a asi si každý myslel že tam bude veľa ľudí a my sme boli o cca 13,30 vonku z nemocky. Ale nikdy sme fakt neboli vybavení neskôr ako do 13,45, doktori boli dochvíľni a vždy začali o 13h 🙂 Tak snáď nabudúce veľa šťastia 😉

dejna: a berie sa už sofinka na nožičky? ika chce doma stále chodiť a keď ju dám ľahnúť, aby som ju prebalila, tak to sú jedy 😖

katinka: aj my držíme palčeky, aby si už videla ten malilinký pokladík 😵

saskovie
17. aug 2009

katarinka strašne držím palce.Teš sa na to malinké,sladučké a voňavé miminko.Bože ako to letí,nedávno som vyčkávala na tú chvíľu,kedy to už bude a to naše malé bude mať o 2 mesiace rôčik, však dejna/danka? letí to.Inač sme zatiaľ zdravučké,klopi klop.Má 4 zúbky,cupitáme v bežke ale aj s niekým kto je po ruke.Hlavne so svojou maminkou.A taktiež má svoje nervičky a výdobytky.Sú to huncúti jedni.

katinka0000
17. aug 2009

ika: no ja mam uz pokladik doma. bolo to asi smerovane kkkatarinkeee. 😀

danulik: tak isto ako dejne sa mi tiez na sono noziciek oplatilo chodit neskor. je to tam niekedy fakt o nervy. raz ked sme boli, tak tam bolo vyse 40 deti.

saskovie
17. aug 2009

hej,bo 😀 lo to myslené kkkatarinkeee
😀

kkkatarinkaaa
17. aug 2009

caute- ika- to je ok-pochopila som, ze to bolo adresovane mne 😀 no hadam nam to uz ozaj kazdu chvilu pride a konecne uvidim nasu malinku Vikinku 😵

a dakujem vsetkym za povzbudenie 🙂 😉

kkkatarinkaaa
17. aug 2009

ozaj dandulik- fotocky : super 😉 a nevies co je s Lenkou Schneiderovou? nema este malicke? 😕

teri3
17. aug 2009

kkkatarinkaaa, ak by bolo stretko v stredu a Ty by si bola ešte kinderko, prišla by si?