Trápi ma časté grganie

15. feb 2020

Ahojte .. mam taku chulostivu vec čo ma trapi, vlastne ani nie, ale myslim, že po nejakom čase to môže priatelovi vadiť alebo mu môžem začat byť nechutná... odkedy sme spolu mám problem s grganím, predtym som si vzivote nevedela odgrgnuť za 20 rokov prisaham že som si nevedela normalne odgrgnut a je jedno ci som si dala colu alebo hocico.. no asi rok co sme spolu mam s tymto problem je jedno či zjem jablko či pečene prasa alebo pijem kavu alebo čaj alebo vodu ...zp všetkého strašne grgám.. neviem ci to mam pripisovat nejakemu zdravotnemu problemu alebo teraz len proste grgam to co som za cely zivot zameskala 😁.. citala som ze to moze byt nasledok nejakej intolerancie alebo alergie ale nic okrem toho mi neni.

zalka
15. feb 2020

Nemáš helikobaktera?

autor
15. feb 2020

@zalka ťažko povedať, pozerala som si priznaky a väčšina je totožna s tehotenskymi a som aj tehotná takže to asi budem musiet spomenut doktorovi. Ale nemylsim si podla mna za ten rok by sa mi to urcite tak zhorsilo ze by som nato prisla, resp riesila s dr nejaky iny priznak a prisli by nato

zalka
15. feb 2020

https://vysetrenie.zoznam.sk/cl/1000649/1678521...

Medzi najčastejšie príčiny grgania patrí neznášanlivosť laktózy, intolerancia fruktózy, celiakia, alebo jednoducho črevný systém nevie spracovať sacharidy. Grganie je odpoveďou organizmu, že v črevách niečo nie je v poriadku, no na druhej strane to nemusí byť nič vážne.

Je veľa možností , určite spomeň lekárovi. Mne po takom častom grganí diagnostikovali závažné črevné ochorenie. A tiež mala som aj helikobaktera.

autor
15. feb 2020

@zalka ale nebudem musiet ist na to vysetrenie s hadicou do krku ze....

zalka
15. feb 2020

to záleží od doktora, a od toho čo zistí v krvi ...

oli18
15. feb 2020

Psychika to môže byť.

autor
15. feb 2020

@oli18 no toto som hovorila tiez priatelovi a robil si ztoho srandu, co konkretne mas namysli?

zuzi56
15. feb 2020

Ja dom dlho grgala, bolo to otrasne, po čase ma začal bolieť žalúdok, bola som na tu hadicu, už neviem či som mala helikobaktera, či nie, dal mi atb.
A už som mala klid, ale nemôžem papriku kapustu atd.
No môžem, ale malé množstvo, mám take niečo ako keď ma človek žlčník chorý .

nikpa
15. feb 2020

U mňa bolo časté grganie znakom problému so žalúdkom

ikonica
15. feb 2020

Ja som pregrgala cele tehotenstvo... Niekedy to bol uz fakt extrem ked som grgala aj po malom dusku obycajnej vody ci dokonca v hlbokej noci... Ako som porodila, je to prec.. Uz grgam tak zriedka ako pred tehotenstvom...

deedol
15. feb 2020

aj ja som vela grgala v tehotenstve a potom to preslo.

sofistikovana123
15. feb 2020

Heligobakter, moj otec tiez strasne grgal a nakoniec to bolo kvoli heligobakterovi.

olma79
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
agon1111
23. jan 2024

@nikpa a ako si sa potom doliecila s tým žalúdkom čo ti pomohlo ?

nikpa
23. jan 2024

@agon1111 neviem ci sa toho dá vôbec úplne zbaviť. Musím si dávať pozor aby som nejedla veci ktoré mi nerobia dobre a neviem ich stráviť. Čize ľahka strava, malé porcie a keď máme napr. po jarmoku a som pažrava tak si nasadím Nolpazu, tá má dá za pár dní doporiadku.

timea301196
23. jan 2024

Kludne aj reflux, žlčník

agon1111
23. jan 2024

@nikpa áno nolpaza pomohla aj mne ale po čase som dostala alergiu na nolpazu dostala som z nej zihlavku