Trenčiansky kraj - obec pre bývanie mladej rodiny

liw_33
3. júl 2018

Ahojte, viem, že to bude asi nezvyčajná otázka, ale za opýtanie nič nedám 🙂
Plánujeme s priatelom kúpiť pozemok na stavanie rodinného domu, ale nevieme kde :D určite aby to bol Trenčiansky kraj. nejaká pekná dedina, obec, s občianskou vybavenosťou, škola, škôlka, reštika, zdravotné stredisko, nejaké malé obchody, detské ihrisko, pošta atď. Jednoducho aby to nebol s prepáčením úplný zapadákov, pánu Bohu za chrbtom, aby sa tam aj niečo dialo, nejaké akcie, podujatia, najlepšie by bolo keby to bola nejaká rozvíjajúca obec s mladými rodinami, nie len ludia nad 60+. Negatíva, ktoré som napísala - v takej dedine bývame teraz a fakt to nieje pre nás.
Snáď som sa príspevkom nikoho nedotkla.
Vopred ďakujem za rady, tipy. 🙂

romana128
3. júl 2018

@liw_33 my byvame v Dolnej Súči a musím povedať že tu máme naozaj všetko, namestie pekne upravené, hostinec, pizzeria, samozrejme aj krčmy ako v kazdej dedine, jedna sa vola gazdovsky dvor a robia tam aj jedlo...kadernictva 2, muzeum, 2x jednota, 1 menší obchodik, zelovoc 2x, obchod kazdy den s čerstvým pečivom, 2x obchod s textilom, pošta, kinosala, drogéria, darčekový obchod s papiernictvom, kvetinarsvto krasne, novinovy stanok, lekaren, detska dr, dr pre dospelych, zubarka, krasne detske ihrisko ohradene s novym vybavenim, futbalove ihrisko kusok dalej...vela mladych rodin sa tu stahuje a stavaju domy, kazdy den stretavam min 20 kocikov a vsade same deti 🙂 prave dokoncili nove cesty po celej dedine kvoli kanalizacii ktoru robia...je tu nádherná priroda 🙂

ave17
3. júl 2018

@liw_33 a kde by to malo byt,bližšia lokalita?? Pri Trenčíne,Bánovciach,Partizánskom?? Lebo to je veľký okruh,a ťažko potom radiť;)

romana128
3. júl 2018

@romana128 + kniznica, stavkova kancelaria, skola skolka materske centrum, počítače a moznost si nieco vytlačiť okopirovat...

liw_33
autor
3. júl 2018

@romana128 túto dedinu som už pozerala, momentálne tam ponúkajú aj stavebné pozemky, a musím povedať, že je to jeden z naších favoritov :D a po tom čo si mi tu napísala čo všetko tam máte tak to vyzerá super 🙂
my bývame v dedine kde nieje nič, dokonca ani obchod ani krčma, čo je v skoro každej, za všetkým musíme ísť do vedlajších dedín. Je tu klud, to áno, ale nie je to to, čo by sme ako mladá rodina chceli.

liw_33
autor
3. júl 2018

@ave17 pri TN, PD, prípadne aj Nové mesto nad Váhom alebo PB🙂

liw_33
autor
3. júl 2018

@romana128 a vieš mi prosím povedať, ako je na tom Horná Súča ?

romana128
3. júl 2018

@liw_33 je tu krasne naozaj a hlavne sa tu deju stale nejake akcie a podujatia, koncerty, mame vlastné dychove hudby a skupiny cize kazdy mesiac tu nieco je na namesti na podium...napr na fasiangy su tu sprievody v maskach a konmi..sme jedna z mala dedin na Slovensku ktora dodrzuje tradicie...na fare mame dokonca taku minizoo :D kone, havran, psy, záhrada...kazdy tyzden tu mame stánky s oblečením, zeleninou a ovocim, syry, maso...aj mesiarstvo je tu kvalitné...

romana128
3. júl 2018

@liw_33 v hornej mame rodinu a tam najdete krcmy, zdravotníctvo, kvetinarstvo, potraviny...o nicom inom neviem...

liw_33
autor
3. júl 2018

@romana128 Romi , napísala som ti správu 🙂