Trnavská univerzita - právo, externé štúdium

mrva
17. feb 2013

Chystáme sa na bábätkovanie a keďže si neviem predstaviť byť len tak doma, uvažujem o vysokej škole, konkrétne právo. Popri prvej materskej (2006 - 2011) som si urobila Ing. medzinárodné podnikanie. Zatiaľ mám v pláne neprestať pracovať (podnikám v oblasti konzultácií na akademických projektoch) ale únik pred materskými a pracovnými povinnosťami cez víkendy nie sú na zahodenie 🙂 Trnavská univerzita - právo - externe - áno al. nie? Máte skúsenosť?

zuzulik280
20. feb 2013

ahoj aj ja nad tym uvažujem, i ked už tiež mám jednu vyšku konktretne odbor ošetrovatelstvo, no som sestra:D ale chcela by som toto pravo, ale neviem či sa mi to oplati mám už 28 a neviem či stihnem tu prax a či sa s tym uplatnim. Ty chceš prečo pravo, ked už jednu školu máš?

monteneger
20. feb 2013

ahojte dievcata a ja nejaku dobu uvazujem nad skolou, toto studium by ma bavilo uz mam vysku a sice aj 29 rokov ale vela casu poprosim vas o nejake info , link , nech si to popozeram diiiiiiiiiiiiiiik

mrva
autor
13. mar 2013

@monteneger
@zuzulik280 kočeny, tak ja som si tento rok nedala prihlášku. Až na budúci. Povedala som si, že ako d 28. 2. budem tehu, tak do toho idem, ale keďže nie som, tak až o rok 🙂 teraz mám zatiaľ v pláne DPŠ, nech nevypadnem z kola :D keby ste chceli vyprac. testy na prijímačky, píšte do IP.

maminuska
23. mar 2013

@mrva nezamestnaných právnikov je celý kopec. Vrátane môjho exmanžela ktorý to dokončil minulý rok , práve v Trnave.
Ja mám dve vysoké školy , jedna robená počas materskej a už by som to nikdy neurobila. Práca , dieta , materská je dost divoká kombinácia. Ten kto to odnesie je malý človiečik , lebo nutne budeš musiet niekde ubrat.

mrva
autor
24. mar 2013

@maminuska hm.. ja nemám v pláne robiť právničku. Skôr ide len o koníček. Rada študujem. Ale tento rok som si prihlášku nepodala. Idem iba na doplnkové pedagogické štúdium. Aj to len tak.. v podstate to ani nepotrebujem a asi ani nevyužijem. Ale školu mám rada 🙂 Uvidím o rok. Zatiaľ sme ale dohodnutí s manželom, že pôjdeme na VŠ spolu, aby sme spolu trávili viac voľného času... ale ešte uvidíme, je to ďaleko 🙂 ...

mrva
autor
24. mar 2013

@maminuska ja som tiež robila VŠ počas materskej a neviem si vynachváliť. Dobre som si odpočinula od materských povinností a do školy som sa vždy tešila. Aj skúškové som mala rada...

zabka88
25. mar 2013

externé štúdium práva by som odporučila jedine osobe, ktorá už robí niekde u advokáta napr. ako asistentka a chce sa venovať právu profesionálne v rámci tej istej firmy s vedomím a súhlasom vedenia .. inak je to blbosť, trh je presýtený a absolventi majú tak či tak problém sa uplatniť a keď už firma je ochotná prijať absolventa tak určite nie externého... takže uplatnenie nula bodov ☹

maminuska
25. mar 2013

@mrva ono dnes už neplatí byť priemerný v rôznych oblastiach , ale byť v špička v jednej oblasti.
Osobne by som sa zamerala na prehlbovaní vedomostí v oblasti v ktorej chcem pracovať a nie na priberaní ďalšej oblasti. Práve preto že nechceš pracovať v právnej obasti - ktorá je obzvlášť citlivá na zmeny, je to podľa mňa zbytočná investícia do času a vedomostí .

Deň má len 24 hodín , kde musím spať, venovať sa deťom , oddýchnuť si ........a pracovať .

maminuska
25. mar 2013

@mrva neviem koľko máš rokov ale si asi mladšia ako ja.
Z vlastnej skusenosti ti poviem že do 35 tky som chcela všetko , študovať čo najviac , brala som zákazky a tiež som uvažovala o študium práva.

Po 35 som však dospela k záveru , že sa sústredím na oblasť toho čo viem a v čom som dobrá a tu si budem prehlbovť vedomosti +spojené s praxou .
To čo sa naučíš na vysokej škole je nič .... až reálne situácie do ktorých sa dostaneš v danej oblasti ti ukážu aká si po vysokej škole neschopná ( neboj aj ja som bola ako teľa 😀).

mrva
autor
25. mar 2013

@maminuska U mňa zrovna ide o prehlbovanie toho, čomu sa venujem, keďže vypracovávam odborné akademické projekty... Takže nič od veci. A školu mám aj ako koníček... Je to síce ťažko pochopiteľné, ale proste je to tak. ŽIadne nákupy, wellness, kávičkárenie, zumba, televízia a podobné záležitosti ma nechytajú... ale ako vravím... teraz som si prihlášku nedala.
PS: môj muž mi neustále hovorí, aby som išla do školy, že to bolo super, keď mal deti plne na starosti každý víkend od piatku do nedele.. že aj otec potrebuje mať deti len pre seba. Súhlasím s ním. Takže podpora je 🙂 A deti si užijem, koľko je treba, lebo si viem prispôsobiť pracovný čas (keďže podnikám doma a sama).
Možno tam vôbec študovať nepôjdem.. bol to iba nápad, rozmar a hrôza z toho, že by som mala byť počas materskej iba doma... ale teraz to vyzerá skôr tak, že na materskej bude náš tatino 🙂 vraj ja som si užila prvé dve, on si chce užiť tiež 🙂 .. ešte nevie, čo ho čaká :D... takže predpokladám, že to skončí striedavou starostlivosťou (obaja si vieme usporiadať voľne náš čas) a budeme spokojní všetci... ale to sú zas iba naše predstavy.. ktovie, ako to skončí... 😉

mrva
autor
25. mar 2013

@zabka88 žabka, ja nemám v pláne robiť právničku... iba sa chcem o tejto oblasti dozvedieť viac, a keďže som prirodzene lenivá, tak by som sa k tomu inak nedostala, len keď ma budú nútiť skúšajúci 🙂 Hold... u mňa je lenivosť je väčšia ako zvedavosť :D tak si to chcem zariadiť aby sa ku zvedavosti pripojila povinnosť a to už spolu preváži aj moju večnú a silnú lenivosť :D

zabka88
26. mar 2013

@mrva chápem ťa , len buď pripravená že okrem tých zaujímavých predmetov pozitívneho práva budeš musieť naštudovať neuveriteľné množstvo filozofie, histórie a ich vzájomných kombinácií ktoré už také zaujímavé nie sú 🙂 hlavne ak sa berú tak podrobne .. k platnému právu sa dostaneš možno až tak v piatom semestri a to už budeš "právo" z duše neznášať 😉
to už skôr by som ten čas a energiu venovala štúdiu jazykov.. ale je to samozrejme na tebe..

mrva
autor
2. apr 2013

@zabka88 možno to tak nakoniec aj dopadne 🙂