Tvrdnutie pečene. Čo by pomohlo?

burina111
20. feb 2008

baby,neviete mi poradiť, čo je dobré na tvdnúcu pečeň? boli sme už u lekára, máme lieky len ešte nejaké tie domáce osvedčené potraviny.....

junovka
20. feb 2008

jedine na obnovenie pecene...brala som Lipovitan 😉

andy.a
20. feb 2008

burina,komu tvrdne pečeň ?? 😕

burina111
autor
20. feb 2008

joj, môjmu ockovi, neboj ani mne ani malému nie.........ale tak vy tu kadečo viete....tak som sa obrátila, že či mi niekto nebude vedieť poradiť ešte niečo užitočné...

andy.a
20. feb 2008

burina,hlavná je dieta..obmedziť-resp.úplne vylúčiť mastné jedlá a tuky..
preferovať bielkoviny a sacharidy.. 😉
z liekov Lagosa/Flavobion/,Lipovitan,Hepabene..určite sú aj novšie hepatoprotektíva na trhu/lieky na obnovu funkcie pečene/..

prísny zákaz alkoholu ,lieky užívať len tie,čo schváli lekár/mnohé lieky sú hepatotoxické,t.j.škodia na pečeń/ 😉

burina111
autor
20. feb 2008

dakujem ti, tak lieky máme, presne flavobion a ešte niečo novšie no a s tou dietou sa musíme popasovať. niekde som čítala, že grepy su tiež dobré? myslíte, že je to pravda?

briluxina
21. feb 2008

Na pečeň je vhodný vit. c, potom Liek ktorý sa dá kúpiť ale na predpis je lacnejší Essentiale forte. Vhodné potraviny sú hlavne tvaroh.Obmedziť tuky, sladkosti, miesto zápražky do polievky-omáčok dávať tzv. zátrepku. Nejesť vyprážané jedlá. Jesť iba dusené a tuk dať až na koniec varenia, volila by som nejaký dobrý olej.

briluxina
21. feb 2008

No tak som vyhrabala zoznam, čo všetko sa može jesť pri chorobách pečene:
Tvaroh, vit. c, vajíčka, mlieko, maslo čerstvé, olej, slabá káva+mlieko, dusená ryža, tarhoňa, jemné knedle, halušky, cestoviny, rozlične upravené zemiaky- opekané a vyprážané nie. Zeleninu neopekať na tuku ale podliať vodou a dusiť. Maslo alebo olej pridáme nakoniec ale iba pár kvapiek.
Ovocie surové aj kompóty, kurča, chudá šunka, ryby, diétny párok. Syr Eidam.
Cukry: džem, biela múka, krupica, ryža, strúhanka, cukor, med, ovocný sirup.
Zelenina: mrkva, karfiol a skoro všetká zelenina.
Na pečeň sú vraj dobré aj huby, hliva ustricová, napr. polievka z nej.

bibinka
21. feb 2008

z byliniek najlepšie zregeneruje pečeň ostropestrec mariánsky(silybum mariánske) ,po latinsky fructus cardui mariae . Produkuje ho herbex.dostať ho napr. v jednote-má takú svetlotyrkysovú krabičku.

patkaza
22. okt 2015
Používateľ patkaza je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od patkaza.

veľmi dobre pomáha čaj na detoxikáciu pečene http://akoapreco.com/caj-na-detoxikaciu-pecene/