Učíte sa jazyky cez duolingo?

25daniela
6. mar 2014

Chodite niekto na stranku duolingo.com?
Ja sa tam ucim dva jazyky, neviem ci to ma zmysel a ci budu z toho po case neake vysledky....

25daniela
autor
10. mar 2014

🙂

kukux
25. mar 2014

@25daniela Ahoj, urcite to ma zmysel. Ja si tam skor opakujem, aby som si oprasila zabudnute veci. Na opakovanie je to fajn, ak by som sa mala ucit nieco uplne nove, tak by mi tam chybalo vysvetlenie pravidiel, takze najlepsie este mat k tomu nejaku gramaticku prirucku.

25daniela
autor
26. mar 2014

@kukux jej, takze predsa to niekto pozna, som myslela ze som posledny mohykan 😀
Ono tie zakladne pravidla poznam a ucim sa vpodstate formou omylu a pokusu, ja som na jazyky antitalent a preto som aspon nieco zacala robit, nemcinu pocuvam a anglictinu iba pisem a ked toto dokoncim, neviem ci sa mi to podari, tak by som si to chcela vymenit a zatial neskusam ci sa to da.

buffinko
26. mar 2014

@25daniela ja tam chodím, presne ako píšete, na opakovanie super. začala som asi pred dvoma týždňami, snažím sa denne tak polhodinku venovať, po čase dúfam aj ja že budú vidieť výsledky 😀

25daniela
autor
26. mar 2014

@buffinko ja uz tam chodim dlhsie ale predtym iba tak sporadicky, ale ked som zistila ako funguju tie lingoty a ze su aj za to ,ze tam spravim pravidelne kazdy den lekciu, tak som sa do toho zahryzla a momentalne mam uz 37 day streak, a po kazdych 10 to pripisuje asi dva lingoty.

jananinka
26. mar 2014

@25daniela
@buffinko ahojte, nepoznam tuto stranku a chcem pozriet o com to je, kedze sa stale potrebujem zdokonalovat v anglictine, len hned na zaciatku neviem co si mam zvolit, je tam, ze vyber aky jazyk sa chces ucit a neviem co tam mam dat. Poradite? Dakujem

25daniela
autor
26. mar 2014

@jananinka tak tu ale slovencina nieje, takze su nutne dva jazyky, ja viem malicko lepsie po nemecky, ale dala som si to cez anglictinu, tu neviem skoro vobec, tak sa naraz ucim i to i to. Su tam ale aj ine jazyky, treba popozerat

25daniela
autor
26. mar 2014

@jananinka ten ktory si vyberiete, ze sa chcete ucit, budete aj pocuvat, a ten s ktorym tam musite komunikovat, iba pisat

buffinko
26. mar 2014

@25daniela tak gratulujem, 37 dní je super...sa tam hádam aj ja dopracujem 🙂

@jananinka presne ako písala 25daniela, treba aspoň 2 jazyky, je tam síce aj český kurz angličtiny, ale zatiaľ nie je prístupný.
pre Teba by bol možno zaujímavý tento kurz:
http://www.langmaster.com/lmcom/com/web/sk-sk/p...

25daniela
autor
26. mar 2014

@buffinko nieje tam nahodou aj anglicky kurz so slovencinou? Ja by som potrebovala toto, ale kedze som nasla iba nemecko anglicky, tak robim to.

buffinko
26. mar 2014

@25daniela na duolingo? tam som nevidela...v oredchádzajúcej odpovedi som zmenila na anglický kurz, lebo som prehliadla, že janka chce angličtinu, nie nemčinu...

jananinka
26. mar 2014

@buffinko vdaka, vyskusam 😉

25daniela
autor
26. mar 2014

@buffinko hned pri tretej ulohe som "narazila" lebo mi nejde parovanie, asi nemaju verziu na tablet a ja ficim na tablete, nechce sa mi zapinat komp

buffinko
26. mar 2014

@25daniela to bude asi tým...osobne som neskúšala, ja sa orientujem na nemčinu, a to anglicko-nemecké kurzy, lebo mám problém prepnúť z Aj do NJ, keď chcem niečo povedať, automaticky ma napadne anglické slovo/veta a nemecké nie a nie nájsť...preto mi vyhovuje duolingo

25daniela
autor
26. mar 2014

@buffinko ja by som chcela niekedy zazit, ze sa s niekym "porozpravam" pre mna cudzim jazykom

madeleine55555
26. mar 2014

Ja mám duolingo aplikáciu v iPhone. Učím sa tak francúštinu, ale chodím okrem toho aj na kurz, keďže práve pracujem v Luxemburgu. Mne sa tá aplikácia páči a myslím, si, že akákoľvek forma učenia má svoj zmysel 🙂

25daniela
autor
26. mar 2014

@buffinko na tom langmastri

buffinko
27. mar 2014

@25daniela porozprávaš sa, chce to len vytrvalosť. ten langmaster asi nie je úplne dotiahnutý, hm. sú aj iné kurzy, treba pohľadať.

lucik194
27. mar 2014

ja sa ucim cez stranku babbel.com maximalna spokojnost, ale pozriem aj tuto "vasu" vdaka za tip

anega79
27. mar 2014

ja sa ucim cez memrise.com, ale taliancinu

25daniela
autor
28. mar 2014

@buffinko chcela by som sa opytat, ci sa da na duolingo nastavit dva kurzy sucasne, ten ako mam, nemcina anglictina a druhy opacne, velmi mi chyba ze nepocujem anglictinu.

25daniela
autor
28. mar 2014

@buffinko mne ide hlavne o to, ci sa mi nezrusi ten kurz ktory uz mam rozbehnuty ak tam budem sachovat s dalsim kurzom, to by som nerada

buffinko
28. mar 2014

@25daniela môžeš si zvoliť niekoľko kurzov súčastne, žiadny z nich sa nezruší...čo som videla, jeden užívateľ mal naraz rozbehnuté 4 kurzy

25daniela
autor
28. mar 2014

@buffinko dakujem, idem sa pohrat a ponastavovat nieco. Este raz dakujem

buffinko
30. mar 2014

@25daniela ahoj tu som našla fajn stránku s výslovnosťou od native speakers, keď som si nie istá...
http://sk.forvo.com/word/although/

25daniela
autor
30. mar 2014
rastorychly
11. aug 2014

Pravdupovediac, mne prišlo duolingo trochu chaotické. Verím tomu, že mnohým to môže pomôcť, ja som to však nevydržal. Zaplatiť pár korún za platený online kurz angličtiny sa mi viac oplatilo, bol som omnoho viac motivovaný, ale závisí to aj od individuálnych potrieb:
https://www.speakingfriends.com/anglictina-pre-...

romaric
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
vaio1
17. feb 2016

prosím Vás ako sa da zmenit jazyk v duolingo? mam tam taliancinu a chcem to zmenit na anglinu.
dakujem

mamanikka
17. feb 2016
Používateľ mamanikka je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od mamanikka.

to sa da stiahnut?