Učiteľky výtvarnej výchovy - sem sa

oliverka
1. dec 2012

Prosím o názor:
Učiteľka Vv v škole hovorí tretiakom hneď po skončení dvojhodinovky, kto z nich má nechať svoj výkres uschnúť a kto ho rovno odniesť ku košu ☹ ... Myslíte si, že je to správne z pedagogického hľadiska?
Ďakujem.

mirkart
19. dec 2012

Ahojte vsetci a Oliverka, ked som si recitala uvod skoro ma vystrelo! Za seba len tolko, som maliarka (v principe by som mohla vyucovat na ktorej kolvek obornej skole vytvarnu). Co je dolezite som aj mama, tak viem co moze citit dieta! Aku bolest a smutok moze tymto sposobit jeho dusicke!

To co ta ucitelka spravila je nenormalne - chore!!! Je to ponizovanie, dehonestovanie a psychicke tyranie dietata!!! Ziadala by som, aby tato osoba uz nemohla ucit! Ospravedlneniu ja osobne neverim, lebo co bude o mesiac a neskor.
To dieta si to bude pamatat cely zivot!

Deti treba motivovat - a maju mat radost z predmetov ako vytvarna a hudobna. Nie kazde ma talent - ale vsak to nie je podstata predmetu. Ale ukazat detom nove moznosti, podnietit v nich zvedavost a radost nieco vytvarat a objavovat. Tesit sa z vysledkov a byt pysny sam na seba a to co dokazem!

P.S. Inak davam sukromne hodiny kreslenia a malby 😉 Pripravujem deti na SUPS alebo VSVU. Ak mate zaujem pls. kontaktuje ma.

museo
6. dec 2013

Ahojte, ked uz je tu takato skupina, nedalo mi dat Vam do pozornosti vytvarnu sutaz pre deticky, budem rada ak sa zapojite. Tesime sa na dielka Vasich ratolesti 🙂
Viac info tu: https://www.facebook.com/#!/photo.php?fbid=6476...
Tesime sa na dielka Vasich ratolesti 🙂