Unavené mamičky prvorodičky

miskachrumka
21. máj 2009

ahojte mate niektore mamičky taky pocit niekdy že ste velmi unavene a nejak nevladzete dalej?!ja som na maleho sama mam 20rokov a priatel je cele dni v robote ved kto by nepotreboval peniasky?!a niekedy mam pocit že už fakt nevladzem nestiham sa najest a niekedy ani ist na wc!maleho som nemala od seba ani minutu ako sa narodil no nema mi ho kto postrazit! 😒 stary rodičia maleho su v zahraniči chodia na sk raz za 2mesiace a niekdy mam pocit že od unavy umriem!a pritom mam na starosti aj domacnost!touto temou by som chcela nech pisu mamičky ktore mavaju rovnaky pocit rada by som sa podelila o svoje pocity!mamicky skor prvorodičky!dakujem! 😉

cestovatelkaandrea
30. okt 2009

Zuzka - ak chces tak stale odsavaj tak vela ako doteraz. Aspon si mozes narobit zasoby na pripad odstavenia. A ked sa budes citit ze chces prestat, tak jednoducho zacnes vypustat odsavanie. No a nebudes sa aspon stresovat, ze nemas dost odstriekaneho mlieka, lebo budes mat zasoby v mrazaku 😉
Tiez poznam vselijake pripady zien preco nekojili. Nevycitam im to ale ani ich za to nechvalim. Ja som urobila v tomto smere vsetko co som mohla. Viac by som odsavat nemohla. Asi by som skoncila v nemocnici so znicenou imunitou. Fakt som bola moc chora.
Ta VS sa ti aj zide pri malej neskor 🙂 ja drobca asi tazko budem ucit nieco z mechatroniky 😀

Kristinka- dieta by malo do troch rokov pit plnotucne mlieko, aj napriek prikrmov. Potrebuje tuky z mliecka na zdravy vyvoj - nazor holandskych lekarov. Inak preco davas uz kravske? Maly nechcel UM? Ja stale davam UM a som za strachoputa tu v NL.

miskachrumka
autor
30. okt 2009

ahoj andrea 😉
ja by som tiez chcela kojit ale nedalo sa vycitam si to ale verim zemalemu davam aj napriek tomu vsetko co potrebuje!
ako maly? 😉

miskachrumka
autor
30. okt 2009

reagujem nato co si mi poradila v prikrmoch tak predsa je vtych jogurtoch krvaske mlieko
a ochutene mozem dat potom kedy?

cestovatelkaandrea
30. okt 2009

miska ja viem preco si nekojila a teba nemam na mysli. narazam na matky, ktore nekoja lebo vraj su z toho vytahane prsia a pod. take nazory fakt nemusim.
co sa tyka kravskeho mlieka v jogurte tak to je v poriadku. Babatko je schopne stravit po pol roku okolo 200ml kravskeho mlieka denne v prikrmoch ako je jogurt. zo zaciatku som davala biely plnotucny s popucenym bananom. cca 100g jogurtu + pol banana. neskor som pridavala aj ine ovocie.
ochuteny mu davam az teraz po roku.

odsavacka
30. okt 2009

Kristinka, tak ja som potom na tom ako tv. suseda,...moja mala preplakala polovicu prechadzok a scenar dieta na rukach a tlacenie kocika sa opakoval den co den, teraz je to lepsie, a ked zacne plakat idem s nou domov,...nemozem ju z kocika vytahovat do takej zimy,...my sme mali problem s papanim od narodenia ( mna v nemocnici odstavili v podstate bezhlavo-rusty pipe syndrome - nepoznali to, ani ja ale patrala som hned po tom ako som prisla domov, preco mam v mliecku krvicku ,ja som si potom vyvolala laktaciu doma sama a odsavala, mala sa ako mesacna konecne popri flasi s odsatym mliekom prisala, ale bolo to trapenie, neskor sme sa krmili cez suplementor, bojovali sme do 5.mesiaca, az som mala mlieka dost aj na samotne odsavanie a tak sme presli na flasu a odsavanie) a tak bola moja mala skrz to ( myslim si ) stale uplakana, dnes je to uz lepsie hovorim🙂 Pekne papka a je spokojna🙂 Ale zvykla si na ruky, kedze ja som bola v tom case velmi precitlivela a v strese, ona to citila a bol to proste kolotoc, ale verim, ze to bol boj, ktory mal vyznam🙂 Dnes to uz nie je úplac, skor mrnkanie a ziadanie o pozornost,....🙂
Ozaj a co je v tych Sucanoch???Moj segra tam chodi do skoly,...teda dufam🙂🙂

odsavacka
30. okt 2009

Miska, ked tvoj maly uvidi nasu okanu, nebude rozmyslat uz nad nicim inym,....bez rozmyslania mozeme pripravovat zasnuby, .... nech sa pripravi na to, ze mu nasa bude rucky obchytavat,...to je jej a potom obycajne po chvily zvrieskne, uz dve deturence sme rozplakali🙂
Inak ze vraj cukina a tekvica su najlepsie stravitelne,...to nam povedali jedni znamy, ktori ich zavadzaju ako prvy prikrm🙂 My sme zatial neskusali🙂Nemusia byt zle, musime na rok vypestovat🙂
S tym kravskym mliekom by som kocky este urcite pockala, min. do jedneho roka babatka, neviem,...mozno len pre istotu....🙂....co sa tyka jogurtov, na to este nemam nazor, ..... zatial som nepatrala po informaciach🙂

Andrejka, ani si nevies predstavit ( sice mozno ano ) kolko vlasov mi denne vypadne ako sa mi plet horsi zo dna na den, a to len koli tomu, ze vsetky vitaminy zo mna odchadzaju, ...co sa tyka imunity, som na tom ovela lepsie, inokedy by som uz v tomto case brala min. druhe antibiotika,....

Inak zasoby si robit nemozem,....mam jeden problem,...nemame mrazak a neuvazujeme nad nim🙂 V podstate mame ale nemrazi.....tak ako by mal🙂

Miska....co sa tyka nekojacich mamin, velmi ich chapem, bola som chvilu nekojacou maminou, a su to strasne pocity,...tiez som mala skor na mysli, zeny ktore nekoja, lebo v tom nevidia dovod alebo ich to obera o cas a nervy, vidia jednoduchsi sposob v podani UM a pod. Ja len, ze sa nechcem nikoho odktnut, ako som napisala, nikoho, nikoho nemozem sudit ani vyssie spomenute zeny, po mojej skusenosti, viem ze kazda zena ma pravo rozhodnut a nik ju nema pravo odsudit, verim ze kazda zena ma co robit aby sa s tym vyrovnala,...🙂

kristinka4m
30. okt 2009

Ahojte mamičky tak ja nedávam kravské mlieko len som sa tak informovala som myslela že vyskúšam maly zatial papa UM aj ked z neho vracka ale je to lepšie ako ked mal 3mesiace tak ešte počkám Miška no ja neviem ale cukinu som ešte nedávala a ja ju neznášam tak neviem či ju budem robyt malému a žltko som ešte neskušala ale snád tento týžden len neviem čo k nemu či len take samé?A Zuzka presne taká je suseda a o návšteve obchodu ani nevravím katastrofa.No a v Sučanoch by mala byt liečebna pre bláznov teda dúfam.A k tým jogurtom tak ja už asi 2týždne dávam Aktíviu bielu do toho banan ale nedávam každy den tak 3x za týžden a ozaj cestoviny samozrejme bez vajka môžem?

odsavacka
30. okt 2009

Co sa tyka zltka, doktorka nam ho kazala prihodit do polievocky,....este sme nedavali.... 😝
Baby a davate uz maso???Asi, ze hej, ze??? Ake??? My by sme mali zacat teraz po 7.mesiaci,....ale zacneme zelezo prijimat najprv z brokolice, ...chcela som skusit zohnat BIO masko,...viem o zdroji, len musim objednat, lebo nam zatial kurence po dvore nebehaju,...co je skoda. Aj ked mame psa polovnika a sem tam by dokazal nejaku malu sliepocku od susedou priniest, ....ale to by nas susedia obhanali, tak ju radsej uvazujeme na retiazku🙂 Ona obycajne aj tak poluje iba okolo kosov🙂Je to bavorsky farbiar...ak niekoho napadla tato otazka🙂

odsavacka
30. okt 2009

Ak zacneme. urcite ano, len neviem este kedy, so zltkom, tak ho asi prihodim normalne do polievky, teda dam varit mrkvu, petrzlen, zemiak, napr. a do toho prihodim ku koncu aj zltko, necham prevarit a potom rozmixujem,...co Vy na to??? Dajte rady....

kristinka4m
30. okt 2009

Tak ja hned zajtra vyskúšam žltko v polievočke uvidime čo nato povie Daniel.Masko už dávam bud kuracinu, alebo morčacinu nam aj behajú pipenky po dvore len tie máme na BIO vajka 😉 .Zuzka tak to máte dobreho psa.My sme maly vlčiaka a ten raz od niekal doniesol náramkové hodinky škoda že neboly zlaté. ☹ a čo s cestovinamy možem?či? 😅

cestovatelkaandrea
30. okt 2009

kristinka - no s tym mlieckom radsej teda pockaj do roka a potom davaj iba plnotucne 😉
bambulky hodim vam sem jeden link, taky prehlad v kocke co sa tyka potravin.
Zuzka aj ja som to pocula o tekvice a cukine - lahko stravitelne 🙂

cestovatelkaandrea
30. okt 2009

http://babetko.rodinka.sk/index.php?id=489276 kuknite sem len tak pre inspiraciu 😉 je tam toho pozehnane ked tam posurfujete

florans
30. okt 2009

Ahojte. Pripojim sa aj ja k vasej teme. Len tak v skratke, moj maly tiez od malicka strasne zle spava. Je to des, ja som s nim v detskej sama, lebo muz sa potrebuje vyspat, ked chodi do prace. Martin je stale v noci hladny, cize sa budieva niekedy aj kazdu pol az tristvrte hodinu, co robi 9-12x za noc hore. Je to na nervy. Rano vstavam tak unavena, ze mam pocit, ze som vobec nespala. Uz som mu pred spanim vyskusala dat puding ci krupicnu kasu. Mam pocit, ze cim sytejsiu veceru mu spravym, tym je to v noci horsie.
Inak s tym kravkym mliekom je to na zamyslenie. Ja davam aj kravske, aj UM. A zatial je vsetko v poriadku. Dokonca uz papame vsetko, co uvarim. Varim vacsinou omacky, a to s knedlou, ci s cestovinami alebo so zemiakmi a dobre to Martinko znasa.

kristinka4m
30. okt 2009

No ahoj Florans vytaj 🙂 Hm to s tou krupičnou kašou som skúšala raz aj ja ale nezabralo tak sme kúpily kašu Sunarku a od vtedy spáva výborne od 19 do 7 rána.Ja som puding ešte nedávala a ani nebudem bo lekárka nám ho zakázala.A raz som dala Sunarku na dobrú noc že vyskúšam či nevydrži viac ale kde ešte skor bol hore a hladný jak drevorubač.S tým mliečkom kravským aj maly ho mal raz ked ho mala moja mama no vieš starý rodičia a tieš je všetko OK ale ešte počkám.A blahoželam Martinkovy k 9mesiacom 😉

odsavacka
30. okt 2009

Andrejka, poznam tu stranku ale toto som na nej zatial necitala....dakujem🙂 Uz som si to odlozila medzi oblubene polozky....🙂

kristinka4m
30. okt 2009

Ospravedlnujem sa za vytaj malo tam byt VITAJ 🙂

miskachrumka
autor
30. okt 2009

kika a masko davas kupovane?
a stym kravskym mliekom by somkikatiez pockala ved nase deti niesu teliatka a le babetka 😀 😉

andrea dakujem tak skusime teda dva nove prikrmy jeden bude cukina so zltkom a tyzden nato skusim prvy jogurt! 😉 biely plnotucny!

miskachrumka
autor
30. okt 2009

andrea super link ukladam 😉

miskachrumka
autor
30. okt 2009

inac dost rozdeluju tu stravu pre dojcene a nedojcene podla by to malo byt jedno ved ten zaludocek je rovnaky a rovnako nachylny na vsetko mozne nie? 😖

miskachrumka
autor
30. okt 2009

zuzka no som zvedava so spravi maly ked sa stretnu ak nam to teda vinde 😉 tak hovoris ze sa hned zaluby?no super !tak si nemusi potom viac vyberat 😀 🙂

je tu inac niekto ? 😕 😅

inac zuzka nemas este nejake fotky malej?
ja dam asi v nedelu bude viac casu tak dam nejake fotky do albumu ale na pokeci ich je dost 🙂zuzka kukala si?
a kde mate tatika?ze ste same? 😒

miskachrumka
autor
30. okt 2009

namiesto so malo byt co! 😀

kristinka4m
30. okt 2009

Ahoj Miška hej kupované 🙂

cestovatelkaandrea
30. okt 2009

http://babetko.rodinka.sk/index.php?id=373724
snazila som sa zistit preco nekojene deti zacinaju s prikrmom skor ale neviem. mozno nejaka ina sikovna mamicka vysvetli 🙂

miskachrumka
autor
30. okt 2009

😉 no neviem vlastne ako nato vedci prisli ze je vobec nekojene dieta schopne skor stravit prikrmy! 😒 😕

miskachrumka
autor
30. okt 2009

aj mi kupovane papame 😉

kristinka4m
30. okt 2009

No ja som o tom ties nic nenasla ☹ ale mozno to je tym ze kojene deti maju materske mliecko ktore je uplne bio a predsa UM je stale len Umele mliecko teda nahrada cize asi je zaludok nekojenca pripraveny skor prijat potravu ako kojenca ktory papa BIO No asi tak nejako je to podla mna 😅

odsavacka
30. okt 2009

Miska jasne ze mam tisic fotiek malinkej, ...nechodis na skype???Mne sa tam najlepsie keca so znamymi, aj volat mozeme, ale da sa aj popismenkovat pomerne rychlo ... dokonca videohovor, je to super rychle.....aj fotky rychlo poslem, vsak ked nie poslem ti z mojho mailu na pokec, vecer ked mala zaspi,...tatinko sluzi - je hasic🙂
Na pokeci ma do tv.albumov nepustilo a tak sme si chceli obzriet napadnika🙂Fu...neviem preco🙂 Este vecer vyskusam,...zase sme mali navstevu....tu istu co vcera...delegacia z Viedne - rodinka z priatelovej strany🙂Boli tu dve male decka,....to bol blazninec, mala len tak zizala🙂

odsavacka
30. okt 2009

florans, aj ja ta tu vitam🙂
Ako vies ze tvoj chlapcek v noci hladny?Co mu davas, ked sa zobudi? Moja mala mala tiez obdobie,ked sa mi stale budila, ale utisila som ju a zaspala bez jedenia. Nemam taku skusenost asi ako ty. Spi Ti aspon cez den???

odsavacka
30. okt 2009

Kristinka, tak ani z dnesnej prechadzky nic nebolo, Andy v kuse revala, takze som sa otocila domov a este ma vytocili susedia, nieco palili - pravdepodobne spalovali bordel v zahrade a cely Povraznik - cast v BS, kde byvame bol v dyme, debili 🙂 Este teraz smrdim, fuj🙂