Unavené mamičky prvorodičky

miskachrumka
21. máj 2009

ahojte mate niektore mamičky taky pocit niekdy že ste velmi unavene a nejak nevladzete dalej?!ja som na maleho sama mam 20rokov a priatel je cele dni v robote ved kto by nepotreboval peniasky?!a niekedy mam pocit že už fakt nevladzem nestiham sa najest a niekedy ani ist na wc!maleho som nemala od seba ani minutu ako sa narodil no nema mi ho kto postrazit! 😒 stary rodičia maleho su v zahraniči chodia na sk raz za 2mesiace a niekdy mam pocit že od unavy umriem!a pritom mam na starosti aj domacnost!touto temou by som chcela nech pisu mamičky ktore mavaju rovnaky pocit rada by som sa podelila o svoje pocity!mamicky skor prvorodičky!dakujem! 😉

cestovatelkaandrea
23. nov 2009

Zuzka skoncila som lebo som mala behom dvoch mesiacov 3 krat anginu a dokto mi povedal, ze by to aj stacilo. Antibiotika mi uz nezaberali pri druhej. A vzdy to trvalo aj dva tyzdne kym som bola aspon trochu ok. Vraj mozem mat neskor zdravotne problemy. A dost som schudla, prisla o vela vlasov a zacalo to byt na mne vidiet. No a ako som s tym sekla tak som sa zacala vracat do normalu.

Miska co sa ucis??? Este studujes???

Vcera Damian prvy krat chodil po vonku a potom sme ho nemohli za zivy svet dostat do bugine. Len chodit a chodit.
Nakupovanie v sobotu skoncilo ako som pisala. Po dvoch hodinach som toho mala plne cvicky a tak sme s kamoskou len posedavali na kave, chodili do muzea a dopriali si radsej poriadnu prechadzku po krasnom parku. Mna to nakupovanie moc nebavi 😝

miskachrumka
autor
23. nov 2009

ahoj andrea 😉
nie chcem dokoncit vodicak!

a inac maly papal druhy krat zvolensky jogurt ale už mi nechcel neochuteny tak som mu dala vanilkovy a nevedel sa dojest 🙂

miskachrumka
autor
23. nov 2009

ja mam rada nakupovanie ale len ked dostane maniu 😀

tak ste andrea mali damasku jazdu 😉

aj ja taku plaujem tento tyzden tiez s jednou mamickou ma rocneho Filipka a chceme sa ist poflakat 😅

cestovatelkaandrea
23. nov 2009

mali sme damsku jazdu ale nepobavovalo ma to. ja mam asi polovicu mozgu muzsku 😀 milujem prirodu, hory, sneh a v mestach len muzea, zamky, hrady ....a obchody len tie kam musim ist nieco kupit.

ockovelasky
23. nov 2009

ahojte.. tak ako trávite pondelok? U nás zase prší, tak z prechádzky opäť nič.. 🙄 Tešili sme sa..

cestovatelkaandrea
23. nov 2009

Elenka, pracovne... 😉 a drobec v skolke... 🙂

ockovelasky
23. nov 2009

Adi, to máš super, že ti ho už zobrali do škôlky, u nás sú len jedny jasle a obsadené do 2011, tak neviem, do kedy budem doma..

cestovatelkaandrea
23. nov 2009

Uf, tak to ti nezavidim. Pracu na doma nemozes mat?

ockovelasky
23. nov 2009

Nie, ja pracujem v št.správe.. 😉 No, tak to nezávidím ani sama sebe.. Od kedy pracuješ?

miskachrumka
autor
23. nov 2009

ahojte tak som tumaly teraz zabuval! 😉

miskachrumka
autor
23. nov 2009

inacaj aj si hladam pracu na doma jevela ponuk ale asilen dve som potvrdila co ma zaujali a dasa natom aspon trosku ze fakt zarobit uvidim ako to dopadne neznasam ponuky prac co najprv pytaju peniaze dopredu 😠
je to osuskavanie ludi 😲

miskachrumka
autor
23. nov 2009

andreainac to mas fakt super odreagujes sa niesi doma cele dniako ja a vacsina mamiciek myslim to tak ze mi to mame vsetko a kazdy den otom istom už kazdy den viem co ma kazdu hodinu caka a aku mam povinnost no tipicky stereotip 😒

miskachrumka
autor
23. nov 2009

inac baby trapi ma jedna vec vy sa nebojite teraz chodit so svojimi ratolestami do nakupnych centier napr tesco,metro europa alebo neviem jednoducho kde je stale vela vela ludi vzdy ked ideme na velky nakup tak nad nicim inym nemyslim len nad tou prasacou chripkou ☹ strasne sa bojim ze mi tomaly nedaj boze chyti predsa nikto nevie ci taky clovek nebol prave v takom nakupnom centre! ☹

strasny strach mam ztoho už len ist tuto knem do billi alebo marketu vsade je vela chorych ludi 😔

cestovatelkaandrea
23. nov 2009

Elenka robim odkedy ma drobec 10 tyzdnov. Kratka MD v NL 😒
Miska aj ja to beriem ako relax, len by nemusel trvat az do 17 hod ☹ kopec veci mi unika, co sa tyka drobca

miskachrumka
autor
23. nov 2009

mi sme inac neboli chory od jula akos me mali tie sopliky trosku inac nic !
taks a bojim ze mame ticho pred burkou 😢

cestovatelkaandrea
23. nov 2009

my dame vo stvrtok zaockovat maleho proti prasacej chripke 😉

miskachrumka
autor
23. nov 2009

to mas dobre ta mate viac moznosti ako tu na sk ☹

miskachrumka
autor
23. nov 2009

akurat sa mi maly seje zo sna nejak casto sa mu to stava posledne dni 😀

cestovatelkaandrea
23. nov 2009

ved aj na SR mozes dat zaockovat, nie?

miskachrumka
autor
23. nov 2009

asi nie oni aju tie ockovacie latky rozdelene najprv pre seba az potom pre na obycajnych ludi 😠

cestovatelkaandrea
23. nov 2009

no vidis a tu ockuju najprv deti od 6mesiacov do 2 rokov, tehotne zeny a ludi v dochodkovom veku. to su tu rizikove skupiny. ale je to dobrovolne, ide len ten kto chce.

odsavacka
23. nov 2009

Ahojte, tak mi teraz spime v kociku a cakame kamosku, pride do zajtra, tak mi to aspon ubehne, lebo uz som z toho normalne niekedy otravena, neviem cim mam uz zaujat, dochadza mi uz fantazia,... dnes sme sa hrali na havov...hehe, uvidime ako dlho ju to bude bavit, normaln za mnou chodila, len som musela stvornozkovat,... blaznilo ju to🙂
Na prasaciu chripku radsej ani nepomyslim, do nakupnych centier nechodime s malou...zatial, v sak tu v Bs ich zase az toolko nie je,....🙂
Andrejka, ja uz asi uvazujem ze s tym seknem, ... vlasy uz takmer nemam v porovnani s tym co som mala, normalne mi rastu pomedzi dlhsie take malinke...vidno to na cele, denne ich pozbieram po dome min. dvesto...niekedy sa cudujem, ze este mam vobec nieco na hlave, a uz dvaja ludia ma oslovili, ze som strasne vychudla do tvare,.... este keby mi tak to brucho chcelo zmiznut....haha🙂Ale to by ani tak nevadilo....mozno,...skor trva mi strasne dlho kym odsajem a za ten cas mala neposedi, v sedacke mi reve,...potom je zuriva, ... neda sa mi odsavat iba ked spi, to by nestacilo, dako to neviem zohrat, zatial robim co mozem, .... este par dni, mozno tyzdnou potiahnem,... ale uz by mi nevadilo prestat, uz prisiel ten pocit, co som ti hovorila na zaciatku🙂Uvidim, nechavam tomu zatial otvoreny priebeh, .... 🙂Chcela som sa ta opytat v Holandsku od akeho veku odporucaju kravske mlieko???
Miska planujeme ta prist kuk,...len teraz sa asi ucis, ze?

ockovelasky
23. nov 2009

No baby, my to máme dnes perné, drobec mi akosi hnačkuje, je rozhorúčený a mrnčííííí až mi to uši trhá... ☹ ale pozerala som mu do pusinky, tak dole ako sú tie prvé dva zúbky, tak mám pocit, že ich tam vidím, ale pod prstom ich ešte necítim a na vedľajšom (asi dvojke, neviem) je taká malá biela ďobka.. teraz konečne zaspinkal, tak uvidím, dokedy si oddychne..
Ja som nad prácou na doma nerozmýšľala, hľadáme väčšie bývanie, tak to budem mať asi pestré, teda ak to vyjde..
Ozaj, darčeky pre drobcov už máte? Chcela by som mu kúpiť niečo, čo by ho o mesiac či dva zaujalo, ale nemám šajnu, čo???

cestovatelkaandrea
23. nov 2009

Zuzka normalne od jedneho roka. Ale su aj vynimky, kedy mozes od 6 mesiacov - ked dieta nechce ziadne UM a nema ziadne alergie, mozes davat skor. Ja ale napriklad stale krmim s UM aj ked ma cez rok, pretoze drobec byva casto chory.

Elenka skus na nete pozriet stranky s detskymi hrackami. Urcite najdes napady. Ja co som pokupovala pre drobca tak to ho zaujimalo iba urcitu dobu. Viac ho fascinovali a aj fascinuju ine veci. Ale skusim porozmyslat a zajtra ti dam vediet, co nasho drobca zaujimalo.
Inak ja mam pre neho hracky nakupene: dve knihy, nejake teplacky do skolky, tricka, svetriky.
Este mu chce manzel kupit taky detsky notebook, lebo ten nas by najradsej preinstaloval. A musime mu kupit nejaku zateplenu kombinezu na zimnu dovolenku. Potom uz neplanujem kupovat nic.

cestovatelkaandrea
23. nov 2009

Elenka ak by ti drobec hnackoval viac ako tri dni, tak by som zasla k doktorke, nech ho kukne.

ockovelasky
23. nov 2009

Adi, my sme kúpili detský notebook manželovmu synovcovi, tiež sa radšej hrá s otcovým.. 😀 No a môj drobec si to ešte aj tak nebude pamätať, ale teraz mu ideme kúpiť stoličku na krmenie, detskú ohrádku a sane na zimu, tak aspoň z fotiek si to zapamätá.. 🙂 🙂 dúfam..

ockovelasky
23. nov 2009

Adi, v stredu ideme na poradňu, tak jej to aj tak poviem.. Ale vďaka za radu..

cestovatelkaandrea
24. nov 2009

Elenka, no tak som rozmyslala co Damiana pobavovalo, ked mal tak pol roka. Vsetko co blika, vydava nejake zvuky. To ho zaujima este aj doteraz. Su take hracie hracky, tak mozno to. Dokonca ho bavila aj taka ta latkova knizka v tej dobe. To len pozeral, sustal s tym a hrkal. Super s tou stolickou. To fakt vyuzije. Nas drobec tam pekne sedi doteraz 😉 Ohradka sa nam osvedcila len pokial nezacal plazit, potom tam vrieskal a nechcel tam byt. Dufam, ze vy ju vyuzijete viac 😉

Miska ako ide ucenie? Tri dazdovky zrazene? 😀

ockovelasky
24. nov 2009

Ahoj Adi.. Tie blikajúce hračky napadli už aj mňa, min. čo sme boli u kamošky, tak mala takú blikajúcu hrádzičku a dosť ho to zaujalo, takže sa po takých hračkách poobzerám.. 😉 Takú knihu, čo šuští už má, ale baví ho, len keď ja s ňou pískam a šuštím.. 😝
Ako ti ubieha deň v práci?

cestovatelkaandrea
24. nov 2009

super. dostala som dalsi monitor, ze aby som mohla rychlejsie kreslit vykresy. 😀
nastastie som dost rychla takze mozem aj pisat popri tom. mozu mi dat este dalsich 5 😀 😀