Unavené mamičky prvorodičky

miskachrumka
21. máj 2009

ahojte mate niektore mamičky taky pocit niekdy že ste velmi unavene a nejak nevladzete dalej?!ja som na maleho sama mam 20rokov a priatel je cele dni v robote ved kto by nepotreboval peniasky?!a niekedy mam pocit že už fakt nevladzem nestiham sa najest a niekedy ani ist na wc!maleho som nemala od seba ani minutu ako sa narodil no nema mi ho kto postrazit! 😒 stary rodičia maleho su v zahraniči chodia na sk raz za 2mesiace a niekdy mam pocit že od unavy umriem!a pritom mam na starosti aj domacnost!touto temou by som chcela nech pisu mamičky ktore mavaju rovnaky pocit rada by som sa podelila o svoje pocity!mamicky skor prvorodičky!dakujem! 😉

ockovelasky
27. nov 2009

aha... 😀 😀 😀 ale pekná je aj tá čo je na tom linku.. 😀 chcela by som pre drobca s tvrdým dnom.. jaj, no uvidím, čo nájdem..
miška, ty chceš kupovať ohrádku cez internet, alebo si len robíš obraz?

cestovatelkaandrea
27. nov 2009

Elenka ono to ma pevne dno, len sa to da rozlozit. vyzera to ako zatvrdena plastovina oblozena molitanom. Ale kuknem doma. Mozno je to drevotrieska oblozena molitanom. Overim a napisem.

ockovelasky
27. nov 2009

Oki, tak sa potom ozvi.. idem sa trošku natiahnuť, lebo drobec o chvíľu hore.. 😀

cestovatelkaandrea
27. nov 2009

Elenka je to zatvrdeny plast obaleny molitanom. Presne ako som hovorila.

rebecca2006
28. nov 2009

ahojte maminky!
môžem sa pridať? pozerám, že Vy ste tu už zabehané, ale snáď nebude vadiť. Téma ma zaujala, lebo presne vystihuje to, ako sa momentálne cítim... Oproti vám som stará páka, mám 33 rokov, a prvé bábätko, 4 mesačného Martinka. A bývame v Senci- obaja aj s manželom sme cezpoľní, a tak sme na všetko sami, respektíve, lepšie povedané, keďže môj manžel je prakticky stále v práci, tak som na všetko sama ja. Z Maťka sa veľmi teším, ale je to náročnejšie bábo, samo sa nezabaví, najradšej by bol celý deň na rukách, v noci vstáva každé 2 hodiny, najnovšie začal neskoro zaspávať a skoro vstávať. Že nestíham vôbec domácnosť a vyzerá to u nás ako v chlieve, ma až tak netrápi- aj keď niekedy so z toho značne frustrovaná, ale posledné dni mám pocit, že aj z Martinka začínam mať ponorku... A z toho mi je hrozne, je to moje vytúžené bábo, tak ako ma môže obťažovať čas , čo som s ním? A tiež ma trápi, že a manželom na seba vôbec nemáme čas, niekedy mám pocit, že sa ani nemám s kým pozhovárať... Strašne by som ocenila, keby nám Martinka aspoň na hodinu niekto postrážil, aby sme mohli nekam vybahnúť len sami dvaja. Teda, mám pocit, že takto to cítim ja, môj muž si cez víkendy synčeka užíva, lebo ho nevidí celý týždeň takmer vôbec, a ja si pripadám ako krkavčia matka... Baby,ako to všetko zvládate? Čo mám robiť, aby som nemala také myšlienky? Ak máte nejaké tajné tipy, ako si urobiť materskú krajšou a ako zvládať aj domácnosť, tak rýchlo napíšte! Vďaka

miskachrumka
autor
28. nov 2009

rebeca kludne s pridaj budeme radi! 🙂

ahojte kocky tak je vikend tak to tu zanedbavame ze 😀
andrejka situ ?idem kuk tie linky co si i poslala 😉

miskachrumka
autor
28. nov 2009

rebeca niesi sama myslim ze este nejake tri mamicky v tejto teme maju narocnejsie babo 😉

smily
28. nov 2009

rebecca,
ahoj, vitaj... neboj aj ja mam podobne nieze problemy ale neviem ako to mam inak povedat... a nie si vobec stara paka - ja nahodou za mesiac budem mat 30 😉 😉 😉 😉
mam dve deti, starsia aspon chodi do skolky (ale takym stylom ze tyzden chodi a 2 tyzdne je doma - vzdy stade dotrepe nejaku virozu), hned na to to schyta aj malicka a ja sa ides sblaznit.. strasne ich milujem ale fakt niekedy som proste hotova zo vsetkeho, nervozna som a vsetko mi zcina vadit... tiez nam nema kto pomoct * - svokra zomrela, so svokrom sa nestykavame lebo ten len do krcmy a peniaze od nas chce na alkohol, ja mam zase rodicov v rusku takze sme tu na vsetko sami...manzel tiez robi od nevidim do nevidim, ma este tetu, ktora sem-tam pomoze s nakupmi ale nejak sa za detmi netrha.. ona je taky typ ze radsej da peniaze alebo nieco kupi aby sa nemusela nikomu inak venovat....a byvame s manzelovym strakym ktory v poslednej dobe uz je sam ako male deco... takze da sa povedat ze mam v podstate 3deti... uz si ani nepamatam kedy sme naposledy niekam spolu vybehli alebo proste mali kludny vecer...
mladsia sa mi stale v noci budi a cez deni si tiez vyzaduje stalu pozornost...
takze vitaj v klube!!!

ockovelasky
28. nov 2009

ahojte.. Tak dnes som kúpila stoličku na krmenie - plastovú, lebo drevená sa mi zdala akási labilná a akoby pre trpaslíkov..
Miška, drevenú ohrádku som nenašla, boli len samé sieťkové, ako má Andrejka alebo tie cestovné postieľky.. Keďže chcem drevenú, tak som nekúpila nič.. Asi sa kuknem po niečom na nete. Ale nakúpila som drobcovi kopec veci, rukavičky, taký malý bubon, s ktorým sa asi pohrám skôr ja než Patrik.. 😝 😝 😝 potom taký traktor, keď ho chytíš za koleso, tak naštartuje a vydáva zvuky ako ozajský... :D :D :D no a ešte veľa blbosti, až som prišla na to, že sebe som nekupila nič.. Ale som unavená ako ženy z Dalasu po nákupoch.. ble..
Ako sa dnes máte, ako víkendujete?
rebeca, vitaj medzi nami, ja som mala ponorkovú chorobu minule, ale už je to akosi preč, pomohla rada Andrejky, ráno sprcha a čajík - dodáva to dosť energie.. 🙂

miskachrumka
autor
28. nov 2009

ahojte 😉
elenka ja nechcem drevenu pripadaju mi take nemotorne a maly sa mi tam obucha ved chudak v kuse lozi stoji a ani nepocitam kolko krat si rachne hlavku denne neda sa to uplne ustrazit kedze jked ho chytim tak mrnci vsetko sam chce 😒

skus kuknut na anjelikoobchod.sk tam som kukala sietkovanu ale zaujala ma iba jedna o stranu zadsie je link a maju tam aj drevene ! 😉

miskachrumka
autor
28. nov 2009

smily 😉 ahoj to ti fakt nezavidim aj tetin syn stale chodi po 3 tyzdnoch hori zo skolky 😒

ockovelasky
28. nov 2009

Miška, akosi som si to poplietla, ty si chcela stoličku drevenú.. 😉 Na tie ohrádky sa asi predsa len pozriem v anjelik obchode.. Ako ti to ide s testami? Už sa križovatky umúdrili?

miskachrumka
autor
29. nov 2009

ahojte tak zajtra sem dufam doficite vsetky! 😵

Elenka nie teraz nepotrebujem stolicku ale ohradku surne musim zohnat vcera vecer som nemala cas tak som tu nebola ale dnes sa tomu budem poriadne venovat nech mozem objednat !

a stolickutiez potrebujem pravdu povediac ale to som chcela tak na vianoce nech moze snami hapat pri stole 😉
ale to poviem starkemu nech mu kupi 😀

miskachrumka
autor
29. nov 2009

inac som zabudla dr nam cez telefon predpisala Ditustat mate stym nejaka skusenosti zevraj su to dobre kvapky!aj na internete som citala o nich ! 😉

ockovelasky
29. nov 2009

Ahojte..
Miška, to kašlanie sa vám tak zhoršilo, že musíte kvapky?? ☹ Nepoznám ich, ale pozrela som si ich na nete..
Andrejka, tak ako trávite víkend?
Baby, my sme nespali celú noc, drobec sa budil skoro každú hodinu a bol akýsi umrnčaný, ale ráno vyzeral fit, len ja s mm sme vyzerali ako po žúre.. 😅

miskachrumka
autor
29. nov 2009

Elenka ani nie nezhorsilo len pre istotu u davam aby sa to fakt nezhorsilo,ale horsie je ze vcera vecer sme boli nanakup a zobrala som ich so sebou do tasky a rozbila som ich 😠 uplne vytiekli takze nemame teraz ziadne ☹
ma porazi 😔 som sikovna tak dnes mu zas nema dat ake takze usim pockat do zajtra a zas kupit to je ozivot 🙄

miskachrumka
autor
29. nov 2009

inac baby podelim sa svami vcera som nasla super stranku na oblecko ak chcete kuknite maju tam suuuuuuuuuuer ceny 😀 http://www.i-odevy.sk/oblecenie/damske/bundy/ aj ked tam toho nemaju vela ale da sa vybrat 😉

miskachrumka
autor
29. nov 2009

mne sa paci tato bunda celkom pekna je a cervenu este nemam http://www.i-odevy.sk/oblecenie/damske/bundy/46...

rebecca2006
29. nov 2009

ahoj baby!
dakujem za podporu aj privítanie. Ono ja si vobec nemyslím, že náš Maťko je najhoršie dieťa, to rozhodne nie, a tiež viem, že kopec mamičiek to má ešte oveľa veľa ťažšie, len proste niekedy je to tak, že má toho človek všetkého po krk a potrebuje sa ubezpečiť, že v tom nie je sám 🙂.
Dnes OK, Maťko vol včera úsmevčekobý a v noci realtívne dobre spinkal takže môže byť. Klop klop klop.
Mischka, Ditustat sú veľmi účinné kvapky pomáhajú hlavne pti ťažkom suchom dráždivom kašli, neviem, ako Dávidko kašle, ak už vykašliava aj hlieny tak by som mu ich nedávala- retože zbytočne zadržiavajú hlieny v dýchacím cestách, ale pokiaľ hlavne na večer kašlete tak, že ho ide rozdrapť, tak sú užitočné. Môžu sa dávať bábútkám po 6 mesiacoch, vz máte 8, pokiaľ so si dobre pozrela, takžťe by to malo byť v pohode.Peknú nedeľu všetkým!

miskachrumka
autor
29. nov 2009

9 mes mame takze davame 6kvap 3krat denne ..........teraz si ma videsila ako mne sa zda ze nic nevyjaslieva je to suchy kasel lan ako som muich dala vcera sa mi zda ze tie hlieny u to tam drzi tak som teraz na vazkach ked dr ideme az vo stvrtok a bojim sa dovtedy cakat aby sa mu to nedajboze nezhorsilo ☹ a zas v opacnom pripade co ked sa mylim a nema suchy kasel najradsej by som pockala do toho stvrtku a nech ho pozrie dr a nech ona presne usudi ci je suchy alebo nie!tak neviem...................... 😖

miskachrumka
autor
29. nov 2009

a inac citala som aj letacik a pocula som zevelmi dobre zaberaju na suchy kasel!

aj ja prajem peknu nedelu idem varit a vypit kafe nazdravie 😉

odsavacka
29. nov 2009

Ahojte vsetci,

v prvom rade vitam Ta Rebecca ... myslim, ze viem o com hovoris, mali by sme si o com vzajomne povedet,... ja mam doma zive striebro🙂 A veru ponorkovou chorobou trpim v pravidelnych intervaloch. Ono som sa s tym zacinam uz akosi zmierovat a snazim sa nelutovat a nemysliet na to, pretoze len to podpori negativne myslienky a lutost,...snazim sa brat zivot taky aky sa mi ponuka, a neporovnavat sa s inymi maminami ( samozrejme, niekedy podlahnem ). Chcem len povedat, ze aj ked mame deti, ktore vyzaduju trosku viac pozornosti, tak povediac celodennu pozornost, je to aj tak prechodne stadium, pretoze raz pride cas, kedy nase deti, nebudu mat zaujem byt na tych nasich rukach, ... 🙂 A som aj toho nazoru, ze nosene deti su viac sebavedome,...ale to sa mozno iba utesujem,...musela som to pre istotu napisat, aby ma tu maminy nenosenych deti nezbombardovali,...haha🙂

Nasa vcera spadla do zadu na hlavu na laminatke, proste ako zacala stvornozkovat, vie sa posadit - klučí, a nejak sa zamykala, a bac a to som bola pri nej. Cize Rebecca zase som viac opatrnejsia a zase mam pocit, ze nic nestiham,nic nemozem, pretoze bud ju nosim alebo chodim jej stale za chrbtom, a davam na nu pozor,.... Baby uvedomujem si, ze to nie je dobre zachranovat jej pady,....ako to riesite, alebo ako ste to riesili, ved ja nechcem skoncit pri najmensom s otrasom mozgu???Celu noc som ju kontrovala a pozorujem jej spravanie aj dnes,... chudatko to bol plac,...🙂

My sme akurat pred tyzdnom zlozili ohradku, petoze sa nam vsetko do izby nepomesti,...mali sme vlastnu vyronu, taky velky sestuholnik, drevenu, priemer asi 2 metre, bomba, nieco ako postielka, proste parada, mala sa v nej prehrala, ale ako sa naucila stvornozkovat, bola pre nu uz podla mna zbytocna, na kratke odlozenie, pouzivam cest. postielku,alebo postielku, na tych 5 min. je jedno kde je odlozena. Ohradka podla mna pri dlhodobejsom pouzivani vytvara u dietata prekazku za cielom, co nie je dobre z hladiska budovania vlastnosti dietata,...je to moj nazor. A je na zacudovanie, ze prave ja ju nebudem pouzivat, co mam take akcne dieta, ze? Zial ja si vzdy vyberem zlozitejsiu volbu🙂Asi som poznacena statnicou zo psychologie, haha🙂

Co sa tyka stolicky na krmenie, tiez som chcela drevenu, predsa mame vsetko doma v drevenom style a nejak mam blizsie k tomu drevu, ale ako som tak kukala a hladala na nete, viac ma z praktickeho hladiska oslovili tie ostatne.... uvidime, mne moj drahy slubil, ze nam zhotovi drevenu na mieru k jedalenskemu pultu a ja som nasla, ze sa da dokupit vankus s popruhmi ,...pretoze tie ja budem pri andrejke urcite hodny cas potrebovat🙂 Tu je link:

http://www.prenasedeti.sk/product/zmensovaci-va...

My totiz nejeme za stoom ale za pultom, a radi by sme aby Andrejka sedela za nim s nami,... len take vysoku stolicku som nenasla🙂

odsavacka
29. nov 2009

Miska takze kavicka,...parada, a co ides varit??? Ja varenie vzdavam ked som doma sama, takze mozno zrvtem spagety,...co varenim nenazyvam🙂

Inak co som napisála hore k tej ohradke...mame vlastnu vyrobu,..nie vlastnu vyronu.....bol to klavesnic.preklep:-)

miskachrumka
autor
29. nov 2009

ahoj zuzka ano kavicka lebo do rana maly nic nespal asi nam pojde dalsi zub!
a varim kuracie prsia plnene a fucku a salat a kuraciu polievku akorat som doprazila posledne tak mam navarene maly napakany cakamkedy mi povie ze chce spat 😀
cakame tatka aj dnes pracuje ale pride o druhej tak aspon ze nie vecer 😒

idem este pozmyvat izbu lebo vcera som vsetko stihla pozmyvat okrem nasej izby tak sa idem dotoho pustit kym maly nespi potom dojdem!
a spagety?ja by som tiez nevarila kebyze som sama s malym! 😉

odsavacka
29. nov 2009

Miska a nie si sama ???Ved si pisala, ze muzik pride az o 14hod a varis celkom pestro ako citam, az mi slinky tecu, taky kralovsky obed som uz davno nemala...hm???

baba77
29. nov 2009

mamicky davate detickam vigato ak dobre si pometa meno?

miskachrumka
autor
29. nov 2009

zuzka ano musim varit prave prenho lebo dnes ani neranajkoval abol do ruhej hladny tak sa najedol dostatocne doteraz jajkal ze je s prepacenim prezraty 😀
zuzka ked prides tak ti aj navarim okej?

a ja kuracinu mozem mnam mnamhlavne so zeleninkou 😉 😵

miskachrumka
autor
29. nov 2009

a sme stale sami ôebo etraz co stavaju dom na stefultove jednemu stiavnickemu milionarovy tak musia makat cele tyzdne od rana do siedmej vecera aj nedele do tej druhej lebo si zrazu zmyslel ze sa chce nastahovat na novy rok

baba ako ?nechapem co si sa pytala? 😒

miskachrumka
autor
29. nov 2009

a inac zuzi neboli ste kuknut na vypredaj ?bol na ZŠ Jozefa Horaka ale bolo tam tolko ludi no strasne kupila som malemu podbradniky pekne boli po eure bavlnene inac nic chlapovy som kupila bundu peknu len za 14 euro do roboty zateplenu inac velmi pekna ale on bundu z vyprdaja nebude nosit normalne len do roboty 😠 tak aspon mu bude teplo v praci ale ked si predstavim ako bude vyzerat už zajtra po praci tak mi jej luto 😒 kedze robi murarcinu!

a zas som tu sama ☹

odsavacka
29. nov 2009

ahoj Miska, so tu,...dakujem mne postaci caj, voda....nemusis varit, aj ked verim, ze varis uzastne,...na tom vypredaji sme neboli, jednak nie som informovana v tomto smere a jednak aninic nepotrebujem,...co sa podbradnikov tyka, moja mala ich neznasa a ked jej idem zalozit zacne tak revat, ze potom uz do nej absolutne nic nedostanem,...tak si to odnesu vzdy veci,...uz som si zvykla ju stale preobliekat a prat ako blazon,...to by som aj tak,...🙂
Miska pouzivas na pranie aj avivaz alebo nie? Ja nie, len uvazujem, paci sa mi ked vecicky trosku vonaju,...vsetky veci co som podostavala, su take navonane a moj prach sotva citit,...druha vec ci to deckam nevadi, neskodi,..neviem🙂

baba77....vobec nerozumiem tvojej otazke,....????