Unavené mamičky prvorodičky

miskachrumka
21. máj 2009

ahojte mate niektore mamičky taky pocit niekdy že ste velmi unavene a nejak nevladzete dalej?!ja som na maleho sama mam 20rokov a priatel je cele dni v robote ved kto by nepotreboval peniasky?!a niekedy mam pocit že už fakt nevladzem nestiham sa najest a niekedy ani ist na wc!maleho som nemala od seba ani minutu ako sa narodil no nema mi ho kto postrazit! 😒 stary rodičia maleho su v zahraniči chodia na sk raz za 2mesiace a niekdy mam pocit že od unavy umriem!a pritom mam na starosti aj domacnost!touto temou by som chcela nech pisu mamičky ktore mavaju rovnaky pocit rada by som sa podelila o svoje pocity!mamicky skor prvorodičky!dakujem! 😉

miskachrumka
autor
2. dec 2009

zuzi no zajtra napisem ked dojdeme o tej tretej mozno aj skor uvidim ci pojdem s malym pesi alebo autom........
napisem co nam povedala na ten kasel som velmi zvedava a copovie na ten nas stale cerveny pipik ☹
a som zvedava kolko vazi a meria nevazili nas mesiac aj 3 tyzdne a merali nas naposledy asi na pol roka ak si dobre pamatam a tiez ideme skoro po 2 mesiacoch no presne mesiac a 3 tyzdne su presne dnes!

drzte sa a napis ako aj vy co ste vybavili!okej???papa

miskachrumka
autor
2. dec 2009

este som chcela zuzi ze mame druhy pc tak tu nemam stiahnuty skype tak skusim zajtra lebo aj moja mama ma otravuje ze chce volat sa jej uracilo ozvat po mesiaci tak zajtra skusim stiahnut ak som to nezabudla a napisem! 🙂

miskachrumka
autor
2. dec 2009

ahoj andrejka 😕 🙂
nemozes buvat?zato ja by som spala len cakam mu si mliecko vychladnut a este nakrmit maleho musim

a preco nemozes zaspat? 😒

cestovatelkaandrea
2. dec 2009

janka aj ja som bola pred malym taky zivel. sice nie taky na party, ale dost sme s muzom chodili kade tade, po vyletoch. nikdy som neobsedela doma na riti. aj teraz ked mame maleho tak sa to vo mne bije, lebo by som najradsej niekam isla aj napriek tomu, ze ma volny cas s malym strasne uspokojuje. preto som rada, ze uz drobec povyrastol a mozeme s nim viac organizovat nasich vyletov. mame stastie na velmi prisposobive dieta. on bol v podstate taky cestovatel ako jeho mama uz asi od narodenia.
moc si nevztahuj veci na seba, lebo sa casom z toho zblaznis. ja som bola tiez taka prve mesiace maleho a potom mi akosi preplo a odvtedy si hovorim, ze ak sa ma nieco zle stat, tak sa jednoducho stane a tomu ani nezabranim. mojim obvinovanim sa som skoro prvy mesiac prisla o mliecko a to by malemu fakt nepomohlo.

Zuzka ako keby si pisala o mne. ja som v tvojom obdobi riesila len odsavanie, pracu a potom vecer maleho a zrazu ani neviem ako som zaspala s nim vecer v posteli. A potom ma manzel este budil aby som este odsala. v tej dobe som toho mala uz plne cvicky. myslim odsavania.

Inak baby moj postreh: odkedy som v praci tak som viac unavena ako ked som bola doma na materskej. to na co som mala cas cely den s drobcom ( s Damianom sa to dalo kym bol vo vaku so mnou) teraz musim stihat za par hodin po praci. esteze mam dost chapave manzela a dost mi pomaha, lebo inak by som bola len taka znicena zenska.

cestovatelkaandrea
2. dec 2009

Miska neda sa mi spat. neviem mavam v poslednej dobe taketo problemy so zaspavanim. od unavy dokazem spat len 5-6 hodin denne. viac sa mi neda.

cestovatelkaandrea
2. dec 2009

a po druhe Miska som strasne nastvana na sestricky co vytahovali Damianovi stichy z pusky. Normalne mu tam kus stichu nechali v pere. Trcal mu taky cierny fuz z pery. Taka som bola nasrataaaa ked som to zbadala doma. Manzel mu to vyberal s pinzetou z pery, ked Damian zaspal. Normalne ten stich mal viac ako jeden centimeter 😕 strasne som nastvana, ze to tak odflakli. a to som este nepozrela do vnutra ust, ci mu nahodou aj z toho vnutorneho nieco neostalo v ustach. tak mozno zatjra budem este viac nastvana. no a ked som nastvana tak nedokazem zaspat. musim sa najprv ukludnit lebo inak by som len hundrala do podusky a to by nespal ani manzel...

jankaxxx
2. dec 2009

tak miska🙂ja uz som svojim sposobom na seba hrda lebo popri malom este zvladam nasho narocneho psika ktoreho som ledva zvladala este ked sme nemali maleho 😀 moj priatel vela pracuje a dokonca po vianociach musi pracovne odcestovat do australie na jeden mesiac tak uz teraz sa bojim co a ako,lebo moja mamka z prace tiez odist nemoze aby tu bola so mnou ale o to viac ma tesi ze k nam pride aj so sestrou na vianoce tak aspon z toho sa tesim🙂

cestovatelkaandrea
2. dec 2009

Ale inak doktor mu to zasil pekne. Mozno mu ani tu jazvu vidiet nebude. Fakt dobra robota... az na tie sestricky dnes. Ach jaj.

jankaxxx
2. dec 2009

andrejka ja odkedy mam maleho tak som bez neho este nebola vsade ho trepem zo sebou ale jemu sa to paci,vsetci ho uz poznaju...ale pamatam si ze ked mal 2 mesiace moja mamka tu bola na 2 tyzdne a ja som isla prvy krat bez neho ku kadernikovi na 3 hodiny a nechala som ho s mamou ale a tak som je odtial volala kazdu polhodinu 😀 ze uz mi povedala ze mi aj sibe🙂ja proste neviem ako si zvyknem ked budem musiet byt bez neho a uz vobec neviem ako sa vratim do prace 😀

cestovatelkaandrea
2. dec 2009

janka z mojej skusenosti: zvyknes si. ja som musela ist do prace nazad, ked mal Damian 11 tyzdnov. prve tyzdne som plakala na toalete kazdu pol hodinu a nedokazala som robit. ked sa ma niekto opytal, ze ako sa ma maly, tak som hned odisla po odpovedi na toaletu a plakala som. po par tyzdnoch sa to zlepsilo. aka je dlha materska v anglicku?

inak my tiez berem maleho vsade kde sa da. vsetko s muzom organizujeme spolu s nim. normalne by mi to prislo divne ist uz bez neho. akurat do prace ist so mnou nemoze. ale to ma utesuje fakt, ze je v skolke. no a tam je aspon s detickami.

miskachrumka
autor
2. dec 2009

janka presne ja som raz sla ku kamoske oslavit jej syn mal 2roky a normale som sa nevedla zabavit vkuse som nanho myslela a aj tak som po asi 2 hodinach isla domov.tiez je vela byt stale s babom v jedno kolotoci kazdy den ale bez neho to tiez nevydrzim 😉

andrejka sati necudujem si im tam mala pekne vynadat a teraz citam ze si to zbadala az doma tak bysom tam sla a by som im povedala svoje 😠 ale inac to maly okej nie?

miskachrumka
autor
2. dec 2009

inac zatoto ta andrejka obdivujem ja neviem co by som robila keby som musela dat 3 mes dietatko do jasiel unas do skolky.ja by som tiez plakala ako dazd 😢 klobuk dole ale ked clovek musi tak musi 😒

miskachrumka
autor
2. dec 2009

a este som chcela jednu vec už tri dni mam strasnu kyselinu ma tak pali zaha ze mam pocit ze sa kazdu chvilku obzvraciam 😝 akurat sa napchavam suchym chlebom ale nejak nepomaha zachvilku zalahnem a bude to este horsie fuj no nemala som toho dost po cele tehu este aj teraz to usim mat bleeeeeee fuj ty kokso to je strasne a nechapem preco normalne ked ma to zapali tak mi ide zhoriet krk a mam pocit ze sa pokrciam 🙄

miskachrumka
autor
2. dec 2009

no už asi buvate idem aj ja mliecko je už dobre !
ked si predstavim ze ma maly bude zas sklbat za vlasy o pol siestej tak už terat sa mi nechce vstavat 😔 a to som este ani nazalahla 😀

tak dobru noc prajem a zajtra sa hadam **uvidime**ahojte mamicky! 😉

cestovatelkaandrea
2. dec 2009

miska neskusala si vypit pohar mlieka pred spanim. dost to pomaha na kyselinu. a dost pomahaju aj take specialne mliecka z lekarne - Anacid. a tu v NL co sa mi osvedcil boli Renie zuvacie tabletky. tie by si mala dostat aj na SR.
ja som mavala taketo problemy ked som jedavala smazene, pila vela kavy a jedla na vecer tropicke ovocie.

miskachrumka
autor
2. dec 2009

ja som jedla jahody boli povodne s pudingom ale ten i nejde na chut tak s o spapala lenjahody asi znich mi je tak naprd ale aj vcera mi tak bolo a j predvcerom fuj zas idem si skusit dat pohar mlieka a už fakt spat lebo mu nikto nevytiahne z postele
andrejka dakujem za radu dobru noc papa 🙂

cestovatelkaandrea
2. dec 2009

no Miska asi to budu tie jahody 😀, pekne sa vyspi ja musim este cosi posurfovat na nete, kym sa ukludnim.

jankaxxx
2. dec 2009

tak andrejka tu je platena materska dovolenka 6 mesiacov ale ja chcem urcite ostat s malym dhsie doma a potom sa uz vlastne do mojej prace nechcem vratit ale chcem si s priatelom otvorit nejaky beauty salon lebo moja stara praca je casovo narocna a to by som s malym bola len velmi malo takze toto by bolo super riesenie casu-robis kedy chces...a uplne ta chapem,ten plac a tie pocity ja ked si len spomeniem ze chudacika ho budem musiet dak niekde do nursery school tak sa mi tlacia slzy do oci ked teraz nevie byt bezo mna ani 5 min,este aj spava uplne na mne nalepeny🙂

jankaxxx
2. dec 2009

miska tak to chapem lebo aj mna sa priatel pytal ze ci nezajdeme niekde na veceru a von teraz cez vianoce ked pride moja mamka ze by ostal s nou a aj ked by som isla rada lebo mi to dost aj chyba ale nakoniec sme sa zhodli ze to je este skoro a ja by som sa tiez aj tak nevedela uvolnit...urobime si romanticku veceru aj doma ale s malym 😀

cestovatelkaandrea
2. dec 2009

Janka tak to by si mala super potom s pracou. Ja som v kancelarii od 8-17 ale drobca nevidim od 7.30 do 17.30. No a vecer je hore uz iba do 19.00, takze si ho uzivam fakt iba cez vikendy.

jankaxxx
2. dec 2009

no ja by som to mala este horsie v starej praci niekedy som priatela nevidela par dni stretavali sme sa len v posteli🙂preto to uz nechcem takto aby som sa aj na maleho len pozerala ako spinka tak sa to snazim riesit inak,ale este na to nechcem ani mysliet v podstate....

jankaxxx
2. dec 2009

adrejka kde ty si vlastne v zahranici som sa zabudla opytat?

cestovatelkaandrea
3. dec 2009

janka tak ja robim s muzom v jednej firme. ibaze on sedi vo vedlajsej kancelarii 😀
sme v Holandsku, do Londyna to mame tak na 3-4 hodiny aj s lietadlom, 😀

odsavacka
3. dec 2009

Miska do poradne nakoniec nejdeme,..som sa radsej tak rozhodla,...pockam este daky tyzden,...doktorka len zajtra zavolam alebo mozno aj dnes poobede, uvidim. Daj potom vediet ako ste dopadli Vy v poradni🙂 Dufam, ze ok,...urcite ano🙂

Andrejka, tak ja mam toho odsavania tiez uz plne zuby, inak by mi to nevadilo vstat a odsat, skor cez den ked je hore a nespi, nema mi ju kto postrazit a nemam ju kde odlozit, v sedacke reve ako pavian, skruca sa v nej, v postielke sa stveria na nohy a drzi sa na rukach , stoji a reve, na zemi musim za nou chodit, lebo este ma stale nabeh na pady,..je proste viac ako akcna a v prenosnej postielke ani za nic,...proste psychiatria🙂 Normalne ked som sama beham za nou s odsavackou, ona sa po mne lepi a odsavanie trva miesto efektivnych 15 min, aj polhodku, som z toho na nervy, pravdu ti poviem, to je jedina vec co mi na tom vadi, stale dufam, ze sa nieco zmeni a nebude ziadny problem pokracovat, ale ak nie, budem musiet skoncit,...ono to potom je cele neefektivne, mliecko sa mi nespusta a aj v noci odsavam skoro hodinu, co je blbost,...samozrejme do toho obcas zahra svoje aj nevyspatie,...ale ono keby ma to tak nevycerpavalo cez den, uz by som to dako vytrpela,....ale Andrejka dokaze zo mna vysat aj poslednu kvapku optimizmu ... je to certik,...🙂Ale lubim ju taku aka je a verim, ze cim bude vacsia tym bude pokojnejsia, verim tomu🙂

Inak mam uz obiednany Manducu nosic a aj kapsu nan, kazdym dnom by mal prist, tesime sa.
Andrejka ako sa Vam nosi???

cestovatelkaandrea
3. dec 2009

Zuzka uf uf. no mas to divoke.
Nas nosic je super. Damian si nan uz zvykol a rad sa nosi ako male babatenko. vyhoda je, ze ho mozem mat aj na chrbte. Ak by sa ti dala dat Andrejka na chrbat v manduci, tak by si mohla v klude odsat kym ju budes mat na chrbte. Inak ako to vidim tak, ze ta unava zlozi skor ako nieco poriadne odsajes. Dufam, ze z tej unavy nezacnes byt chora tak ako som bola ja ☹ to nezelam nikomu.

jankaxxx
3. dec 2009

ahoj andrejka,tak v holandsku no to je zaujimave🙂tam som este nebola 😀 a to mas super nie🙂ze ste s muzom v praci tak blizko,aspon sa stale vidite a vies co robi 😀 to by sa mi pacilo....

cestovatelkaandrea
3. dec 2009

az teraz citam po sebe co som pisala zuzke. uz pisem ako tatar 😝 😝 😝

janka 😀 😀 😀 muza kontrolovat nemusim. moc sa cez pracovny cas nevidime, akurat cez obed. ale je to fakt vyhoda, ze sme v jednej firme. aj co sa tyka dopravy, maleho, priatelov alebo ked je jeden z nas dvoch chory...

jankaxxx
3. dec 2009

s tym kontrolovanim som jasne ze srandovala 😀 😀 😀

cestovatelkaandrea
3. dec 2009

janka ved ja viem, on kontroluje mna 😀 😀 😀

cestovatelkaandrea
3. dec 2009

som tu sama zena medzi muzmi technikmi 😀 😀 tak sa mu nediv. sice si od kolegov drzim odstup ale bez muza vedla v kancli by si sprostymi recami dovolovali viac. a potom by som sa tu s nimi len hadala 😀