Unavené mamičky prvorodičky

miskachrumka
21. máj 2009

ahojte mate niektore mamičky taky pocit niekdy že ste velmi unavene a nejak nevladzete dalej?!ja som na maleho sama mam 20rokov a priatel je cele dni v robote ved kto by nepotreboval peniasky?!a niekedy mam pocit že už fakt nevladzem nestiham sa najest a niekedy ani ist na wc!maleho som nemala od seba ani minutu ako sa narodil no nema mi ho kto postrazit! 😒 stary rodičia maleho su v zahraniči chodia na sk raz za 2mesiace a niekdy mam pocit že od unavy umriem!a pritom mam na starosti aj domacnost!touto temou by som chcela nech pisu mamičky ktore mavaju rovnaky pocit rada by som sa podelila o svoje pocity!mamicky skor prvorodičky!dakujem! 😉

cestovatelkaandrea
15. dec 2009

Vraj by to malo byt 9 mesiacov po porode. No podla mna u kazdeho je to ine. Ja sa celkom fit citim az posledny mesiac. Uz mi tolko nelieta tlak smerom nadol

ockovelasky
15. dec 2009

Mne tlak lietal len prvé dva týždne, mne zas kilá nejdú dole, nech robím čo chcem a viem.. 😠 😠 😠

miskachrumka
autor
15. dec 2009

ahojte
tak ja ako sa citim po porode sa radsej ani nevyjadrujem ☹
ved som otom pisala moja matrnica je v dezolatnom stave 😔

inac je to od veci ale cjcela by som sa opytat take tie vyrobky DIA-pre diabetikov viem ze su bez cukru ale su aj dietne dalo by sa ich jest aj pocas diety? 😒

cestovatelkaandrea
15. dec 2009

No mne sa zacalo darit chudnut az posledny mesiac. Mozno to chce cas.
Inak mas krasne motto 😉

ockovelasky
15. dec 2009

Dia-výrobky sú síce bez cukru, ale to preto, lebo telo diabetikov nevie cukor spracovať, preto Dia-sladkosti obsahujú sacharín, ináč majú v sebe aj tuky a všetko ostatné, čo aj normálne sladkosti.. Takže namiesto sladkostí radšej ovocie si daj, alebo sušené ovocie, to je sladké..

ockovelasky
15. dec 2009

ďakujem Andrejka, dlho som hľadala niečo, s čím by som sa stotožnila... 😉

ockovelasky
15. dec 2009

Miška, ešte stále máte soplíky?

miskachrumka
autor
15. dec 2009

no diky 😉 a ano Elenka este stale kasel už ani nie ale to mi vzdy no mali sme už asi 3krat sople a vzdy nam dlho trva kym sa ich maly zbavi teraz ich a už 2tyzdne 😔

jaj a zevraj aj od suseneho ovocia sa dost pribera ☹ a ja bez sladkeho neprezijem to je moj najhorsi zlozvyk ak neratam fajcenie! 😒

miskachrumka
autor
15. dec 2009

baby ste tu ?

andrejka už sa ti ozvala ta co ti predala ten overal 😠

ockovelasky
15. dec 2009

Tak si vyberaj ovocie, ktoré nie je prisladzované.. 🙂 To poznám, ale ja mám chuť na sladké len pár dni v mesiaci... 😝

cestovatelkaandrea
15. dec 2009

Miska neozvala. A uz sa ani podla mna neozve. Je moc slaba na to.

Ja sladke vobec nemusim. Ja sa nedokazem vzdat masa. Maso, maso maso 😀

miskachrumka
autor
15. dec 2009

elenka ja zas bez sladkeho nemozem zit ale naozaj!

andrejka to mi je luto to bude nejaka s prepacenim chrapac 😠
by som tiez bola nahnevana 😠

ockovelasky
15. dec 2009

Miška, to poznám, hlavne dnes, lebo so dostala m... 😝 😝 😝 zjedla by som aj továreň na čokoládu..

Andrejka, tá krava, čo ti poslala ten zničený overal - dúfam, že v noci dobre spí!!!!

odsavacka
15. dec 2009

Ahojte, vsetkych pozravujeme,...my sa od dnes musime venovat navsteve, prisiel nas kuknut dedo, tak sa venujeme, ...
Co sa tyka zotavenia sa po porode,...uz sa neviem dockat kedy navstivim posilovnu, pojdem na bike, naucim sa konecne lyzovat,...teraz v zime korculky na lade,....a ozaj zabudla som na kolieskove korcule,...tie zboznujem,...az potom sa budem citit zotavena,...aj ked na mne ani nevidiet ze som rodila,...ja som ani v tehotenstve nemala brusko bohviejako velke,...teraz by ho bolo sice spevnit, ale aj na to pride cas,...zatial som sa nedonutila doma,...

Andrejka ake mlieko si naorinovala malemu, ked si koncila s odsavanim??? Zatial nekoncim, len chcem jej dat vyskusat,... lebo pokial bude pit este nejaky cas iba mlieko,...neviem ci dokazem pokryt cely den🙂

cestovatelkaandrea
16. dec 2009

Elenka, Miska ta bude v klude spat nebojte sa. Hlavne ked som si objednavala tovar, tak mi napisala, ze dufa, ze som seriozna a ze si tovar preberem na poste. Lebo uz ju dva krat baby oklamali a tovar si neprebrali 😝 😝

Zuzka ved som videla na fotkach. Stihlucka ako pierko. Co sa tyka toho mliecka ja som dala drobcovi este popri MM na skusku mlieko Friso 2 Standard. Ziadne hypoalergenne alebo nejake specialne... Friso je NL znacka, dost znama tu v NL. Damianovi hned zachutilo, tak som mu ho sem tam ku koncu aj striedala s mojim. Vyhodou balenia tohto mliecka je, ze ma 900g ale v krabici je zabalene do dvoch 450g sackov. Takze som mesiac mohla mat otvoreny jeden polovicny sacok.

ockovelasky
16. dec 2009

Ahojte.. Andrejka, tak na takéto niečo musí mať človek fakt žalúdok, aby takto podviedol.. Ako je to v NL s Vianocami? Kedy a ako ich tam oslavujú?

cestovatelkaandrea
16. dec 2009

Elenka zalezi od vierovyznania. My ako katolici budeme mat vsetko ako na SR.
Ostatne vierovyznania vacsinou az 25 decembra.
Co budes varit? Ja chcem nieco aj pre drobca uvarit. Rano 24-teho mame vianocne ranajky v skolke, potom tam drobcec bude asi tak do 1-2 poobede. Ja zatial nieco uvarim a potom uz budeme spolu. No a vecer o 19.00 je vianocna omsa v kostole.

mukky
16. dec 2009

ahoj adi,ako sa maš?Damianko sa má ako,pusa už nebolí? ☹
pridala som minule pár receptíkov,neviem ci si zahliadla,tuším ty si chcela recepty,aj v batolatach v strave po roku som nejake pridala..
čo varís na sviatky?

ockovelasky
16. dec 2009

Tak malý ide aj na Štedrý večer do škôlky? Iný kraj, iné zvyky.. 😉 Ja varím kapustnicu, domáce bobaľky (opekance) s kyslou kapustou, zemiakový šalát mi pošle svokra (ona ho robí na 20 kíl) a rybku, nepečiem žiadne množstvo vianočných koláčikov, manžel chce jablkovú štrúdľu, tak tú urobím a možno aj bábovku.. No a keďže malý ešte veľmi ani nechce príkrmy, tak to skúsim len s mrkvou, zemiačikom a možno nejakú prvú kašičku.. 🙂
Aj niečo sladké pečieš?

kristinka4m
16. dec 2009

Maminky. Moze na dieta nejako zle posobit vymena postielky? Pretoze dva dni dozadu som ju vymenila a drobec ma strasne nekludny spanok stale mrnci, placka any hod.v klude nepospi ☹ Postielku co v nej spaval musim vratit bo svagrina bude mat babo v Maji a chcela som to spravit skor. Naozaj neviem aku inu pricinu by to malo mat, doteraz spaval celkom dobre zobudil sa asi 2x na cumlik. A nejake ine jedlo som mu nedavala ☹

ockovelasky
16. dec 2009

Kristínka, je tá nová postieľka v niečom iná, než tá predošlá?? Alebo je na inom mieste? Môj má v postieľke okolo hniezdo a na to je zvyknutý, keď sme u starkých, tak tam to nemá a vtedy spinká nekľudne, takže ak si mu urobila identickú postieľku ako predtým, tak by to nemalo mať vplyv.. teda môj názor..

cestovatelkaandrea
16. dec 2009

Ahoj mukky. No mam sa celkom dobre. Damian je uz OK. Jeho puska je tiez pekna. Ma len malinku jazvicku.
Uz som nad varenim rozmyslala. Recepty som ukazovala muzovi a asi budeme piect morku alebo kacku.
K morke by som urobila taku smotanovu omacku a ryzu. ak by som urobila kacicu tak asi pecene zemiaky a kapustu. O polievke stale uvazujeme, lebo Damian polievky nejedava.
No a o kolacoch radsej ani nerozmyslam.
A ty ako?

kristinka4m
16. dec 2009

No ta pred tym bola vätsia,iny matrac a hlavne mal pristup do nasich posteli kedze sa jedna strana dala dat prec, len spadol z postele ☹ tak preto som ju vymenila. Ja hniezdo nemam mne to vadilo ☹

cestovatelkaandrea
16. dec 2009

Kristinka moze byt ak je na novom mieste a aj matrac je iny a vsetko v postielke je ine.

ockovelasky
16. dec 2009

Možno to bude zmenou postieľky, keď je aj menšia, aj iný matrac a nemôže ísť k vám.. Daj mu pár dní, aby si zvykol.. 😉 Mne hniezdo veľmi vyhovuje, malý má svoje súkromie a aspoň sa nerozhliada po celej izbe, lebo potom nevie zaspať, jeho všetko dosť zaujíma

Andrejka, takže typickú vianočnú večeru nerobíš.. Mne by to dosť chýbalo, teda len tá kapustnica a bobaľky.. Šalát a rybka sú manželovou doménou.. 😝

cestovatelkaandrea
16. dec 2009

No Elenka prave si mi dala chrobaka do hlavy s tou strudlou a babovkou. Oba kolaciky mam rada a dokonca ich viem aj upiect. Len asi tie ostatne ako medovnicky, vanilkove rozky ... robit nebudem. Tento rok to aj manzel odobril v ramci diety 😀

mukky
16. dec 2009

My sa máme dobre celá rodinka,takze sme spokojni 😵
Takze tak netradicne jedla na Vianoce budeš robiť....tak navar Damiankovi zvlást a más po probléme,ci bude chciet papať to co aj Vy?

ockovelasky
16. dec 2009

hmmm, tak nás čakajú ešte pred Vianocami krstiny malej neterky, manžel je krstný, tak bude sladkého aj tak, a mne sa s tými vanilkovými a inými vianočnými ani babrať nechce, možno keď bude malý väčší a možno keď nás bude viac, manžel na sladké nie je, okrem štrúdle a Salka (toto nechápem, lebo mne by sa asi črevá zlepili od toľkého sladkého).. 🙂

je fajn, že sa navzájom inšpirujeme.. 🙂

Baby, ostatné, vy čo vypekáte na Vianoce?

cestovatelkaandrea
16. dec 2009

Elenka nerobim tento rok, lebo varim tak aby to aj Damian mohol. A smazena rybka a majonezovy salat mu urcite nedam.
Ak bude morka tak polievka bude kapustnica.
Ak bude kacka tak polievka bude hubova.
Polievku ale Damian jest nebude.

kristinka4m
16. dec 2009

No ja mam na Vianoce pokoj z varenim Svokra je vynikajuca kucharka takze kolaciky pecie ona uz na tom maka a na Vianocnu veceru ideme k Mojej mamine tak nam nabali asi aj na 25.12 na obed takze tak 🙂 My sme taky príživníci 😀 😀 😀 😀