Unavené mamičky prvorodičky

miskachrumka
21. máj 2009

ahojte mate niektore mamičky taky pocit niekdy že ste velmi unavene a nejak nevladzete dalej?!ja som na maleho sama mam 20rokov a priatel je cele dni v robote ved kto by nepotreboval peniasky?!a niekedy mam pocit že už fakt nevladzem nestiham sa najest a niekedy ani ist na wc!maleho som nemala od seba ani minutu ako sa narodil no nema mi ho kto postrazit! 😒 stary rodičia maleho su v zahraniči chodia na sk raz za 2mesiace a niekdy mam pocit že od unavy umriem!a pritom mam na starosti aj domacnost!touto temou by som chcela nech pisu mamičky ktore mavaju rovnaky pocit rada by som sa podelila o svoje pocity!mamicky skor prvorodičky!dakujem! 😉

kristinka4m
24. feb 2010

No my sa mame celkom fajn, choroba je za nami takze vsetko je to OK zatial.Spanok sa upravil. Dnes sme boli vonku a za nic na svete mi neobsedi v kociku furt by len, nie behal, ale stvornozkoval po vonku.No dufam ze coskoro chodit zacne lebo neviem co s nim ☹ . Skusala som aj ked sa to robit nema ho za rucicky vodit, ale ani to sa mu neluby hned sadnut na zem ☹ ja viem ze vsetko ma svoj cas, aj to chodenie a to my vsetci rozpravali ze do roka bude chodit no pochybujem uz to budu 4mesiace co iba stvornozkuje nejak nema odvahu sa pustit a pritom neviem coho sa boji ☹
Damian kedy zacal chodit?

cestovatelkaandrea
24. feb 2010

Kristinka moc ho ani za ruky nevod, lepsie bude ak s chodenim zacne sam. Ja som tiez Damiana drzala za ruku ale potom som pochopila, ze ak ma zacat chodit, tak musi zacat sam. Zacal chodit 17.novembra takze to mal 14 mesiacov. Dovtedy chodil len okolo nabytku a kratke vzdialenosti okolo 1m. Vtedy sa sam pustil a zacal chodit po izbe ako macko brumko.
Aj Damian dlho stvornozkoval a doktorka povedala, ze je to prospesne na krcnu chrbticu, tak neboj. Deti by mali zacat chodit do 18 mesiacov. Aspon tu v NL mi to na poradni doktorka povedala. Ak by dovtedy nechodil, tak by sme isli na vysetrenie k neurologovi a ortopedovi.

cestovatelkaandrea
26. feb 2010

No cafte bambulky, kde ste sa stratili???
Jeden den nic nenapisem a ani nic nove nenajdem. Dnes sme boli s Damianom u doktora, lebo stolicu ma stale mierne riedku. Po troch tyzdnoch ju nema normalnu. Este tyzden nam doktorka dava na doliecenie, lebo ju moze mat redsiu zo soplikov co mu stekaju do zaludka. Ale ak mu to neprejde, tak ide jeho stolica na rozbor.

ockovelasky
26. feb 2010

Ahojte.. Tak my sme choručký od utorka, drobec mal silnú nádchu, takže spinká len na vankúšiku.. Včera mu to však prešlo na hrdielko a akoby priedušky.. ☹ ☹ ☹ hlások má ako malý kohútik..

Kristínka, krásne torty si našla.. 😉 😉 je to dobrá inšpirácia..

Andrejka, držím palce na vodičáku, aj keď to máš ešte ďaleko..

Miška, Katka, kde ste sa stratili???

cestovatelkaandrea
26. feb 2010

Elenka, tak dufam, ze sa Patko skoro uzdravi. Aj Damian rad spi na vankusiku ked ma sopliky 😅
A ty sa mas ako? ak by som ti nestihla odpisat, tak pekny vikend 😉

kristinka4m
26. feb 2010

Ahojte. No dufam ze to Patkovi rychlo prejde, asi je nieco vo vzduchu bo my sme boli a aj nasa suseda(7m) je chora a teraz aj vy ☹
Andrejka no dufam ze sa mu to da do poriadku.
My uz spinkame dnes bol nejaky mrzuty ale dalo sa zvladnut. Dnes som mala na plane ist von len kym som ho obliekla a natlacila do kocika tak zacalo prsat tak sme sa vozily po chodniku pod strechou ☹ , ale iba chvylku bo uz my v kociku neobsedy 😠

ockovelasky
27. feb 2010

Ahojte.. Tak nám to neprechádza, dnes už aj teplotoval, ak to neprejde do pondelka, ideme k doki.. ☹ ☹

Kika, aj my sme sa minule vozili po daždi, ale nás zastihol uprostred prechádzky, tak som na kočík nasáčkovala fóliu, nad seba dáždnik a išli sme..

Ako víkendujete? Idem ja kuknúť aflecka.. 😉 😉

kristinka4m
1. mar 2010

Ahojte baby 🙂
Tak v prvom rade prajem Davidkovi strašne hodne zdravička, štastíčka k jeho prvemu rôčku.Poriadne to oslavte 🙂
A inak sa mate ako? Patkovi je už lepšie či?
Andrejka aky bol víkend?
Katka, čo dievčence poslúchajú?
Unas dnes strasne fučí asi ani von nepojdem, bo ma hned očka červené. ☹

cestovatelkaandrea
1. mar 2010

Kristinka, vikend bol pracovny spolu so ZOH. Damianovi ta riedka stolica pretrvava. Tento tyzden, pravdepodobne v stredu pojdeme na vyter a potom sa uvidi....Dufam, ze nebude mat nejakeho bacila ☹ lebo to by musel brat opat nejake lieky...

Aj ja prajem Davidkovi vsetko len to naj k narodeninkam...

ockovelasky
1. mar 2010

Ahojte..

Pripájam sa k babám, a Dávidkovi prajem všetko naj naj k narodeninám.. 😉

My sme dnes boli u doki, máme angínu a dostali sme antibiotiká, homeopatiká a tak sa liečime.. ☹
Malý to zvláda super, aj mu chutí, aj sa smeje aj hrá, čo sa doki dosť divila..

Aaaa... dnes sa prvýkrát sám postavil v postieľke a prvýkrát sa sám posadil... 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 juj, tak sa tešíme s manželom, že až... 😀

Andrejka, už dávnejšie si písala, že v NL vás nechávajú s hnačkou dlhšie bez liečby, ale stále sa tomu divím.. 😕 dúfam, že nebudete mať nejakého toho bacila..

kristinka4m
1. mar 2010

Blahoželám Patkovi 🙂 🙂 🙂

ockovelasky
1. mar 2010

Ďakujeme Kika... Ako sa máte?

miskachrumka
autor
1. mar 2010

ahojte

tak mi sme dnes super oslavili maly bol cely happy 😉

vyslo to lepsie ako som si predstavovala a tak už mame doma rocneho chlapa 🙂

inac zijem len nemam cas nejak lebo tatik je doma ale od zajtra zas maka tak budem chodit castejsie ako za straych cias 😉

pozdravujem vsetkych 🙂

miskachrumka
autor
1. mar 2010

inac na pokec zas dam fotky z oslavy tak potom pokukajte 😉

papa a asi tu niekto nieje ale zajtra sa ozvem dobru noc!

kristinka4m
2. mar 2010

Ahojte dievcence.
Tak Daniel zahajil asi doobedny spánok, potom by som chcela ist na chvýlku von, dúfam že sa nerozfúka.
Zatial je dobručký len musim nejak vyriešit ranne vreštanie 😠 to mi vie pokazit cely den. Rano pokym som v posteli tak je ticho akonahle vstanem že mu idem spravit mlieko tak koniec zacne vrestat a vresti az pokym mu nedonesiem papat a to pritom mame kuchynu hned oproti.
Zacinaju ma znepokojovat ti jeho lička sa mu to presunulo aj na druhe, len tam to nema take červene, davala som calciovu mast od lekarky a skusala som aj imazol este dnes vyskusam Sudo-krem a ak nic tak poviem dr. nech ma posle na kozne. Ma to suche a cervene niekedy lepsie inokedy zase horsie, este som rozmyslala ci to nemoze byt aj z prasku_avivaze bo niekedy ked sa zobudi tak to ma totalne cervene. No budem musie skusat, dufam ze nato pridem.
Bracho mu dal spravit taky zosit z fotkami tak som zvedava ako to bude vyzerat.
A vy ako?

cestovatelkaandrea
2. mar 2010

Miska potom hod aj nejake foto sem. Ja na pokec nechodim.

Kristinka my mame to iste s Damianom. Je to jednoducho tym, ze on sa rano chce este s nami mojkat v posteli a nechape preco idem prec. Ono je lepsie ked ho vezmem so sebou a potom mu dam to mliecko na gauci v obyvacke...

Tie licka mozu byt aj zo zubkov, alebo zo sucheho vzduchu. Damian to tiez mava. Niekedy je to lepsie, niekedy horsie. Ale bude lepsie ak to doki uvidi.Nam sa osvedcil normalny detsky krem na tvar- znacka Hema ale tu nekupis na SR iba v NL.

Damianova stolica ide na rozbor, lebo riedka stolica sa nezmenila.... tak konecne budeme vediet v com je problem.

kristinka4m
2. mar 2010

Ahoj Andrejka pridala som nejake foto s tou vecou na tvaricke, viem ze niektore deti su na tom horsie, ale naozaj neviem preco to ma ved ja ani chlap nemame ziadne alergie ani kozne problemy tak preco a este k tomu na tvari ☹
No dufam ze to s tou stolicou nebude nic vazne, a kedy budes vediet vysledky?potom daj vediet.

ockovelasky
2. mar 2010

Ahojte... Antibiotiká nám zabrali, malý bol z toho taký natešený, že dnes vstal o šiestej a hor sa driapať hore postieľkou, nakoniec mu to akosi nevyšlo, šmykla sa mu rúčka a padol, to bolo plaču.. ☹

Kika, Paťko bol mal minule tiež červené a suché líčka, doki mu dala sudocrem a potom som to mala natierať excipialom, nám to pomohlo, tak dúfam, že aj vám zaberie ten sudocrem..

Miška, už som zvedavá na tie fotečky, musím kuk na pokec..

cestovatelkaandrea
2. mar 2010

Kristinka nenalieva sa mu na tej strane zubok? Kuknem doma v mudrej knihe co pisu na tie flaky na lickachpri zubkoch. Pozrem aky druh maste je na to dobry a zajtra ti dam vediet. Takto z hlavy to neviem.

kristinka4m
2. mar 2010

No na tej strane mu pred nedavnom vysiel zubok, ale uz je vonku a ma tam naliate dasienko dokonca je mu ten zubok uz aj trosku vidno ale je este po dasienkom taka biela ciarocka zeby s toho? Dakujem Anrejka 😉
A taka otazka trosku od temy neviete nahodou aka je cena postovneho z ciech?Dakujem

cestovatelkaandrea
2. mar 2010

Kristinka, moze to byt aj z toho. Ak mu to ani potom neprejde co ti napisem, tak by som isla na kozne.

Elenka super, ze je Patkovi lepsie. Mimochodom gratulujem k prvemu statiu v postielke. Teraz to bude skusat castejsie a castejise aj napriek padom...

cestovatelkaandrea
2. mar 2010

No tak cez obednu prestavku sme boli u lekara pre nadobky na hovienka. Dostali sme tri, na kazdy den jednu a oni to potom poslu na rozbor a do tyzdna by sme mali vediet. Len som zvedava ako budu pani ucitelky skrabkat to srackove hovienko z plienky a davat do tej nadobky.... Damian totiz normalne kaka az okolo 10 hod ak sa nevykaka rano do serblika.... 😀 😀 😀 uz teraz sa smejem pri tej predstave.

ockovelasky
2. mar 2010

Andrejka, ďakujeme, a áno máš pravdu, láka ho to viac a viac napriek prvému pádu... 😀 😀 😀

Počuj, to im akosi dlho trvá, až týždeň čakať na výsledok... To bude drobec hnačkovať ďalší týždeň? Inač, keď som si predstavila to škriabanie z plienky, dosť ma to pobavilo... 😀 😀 😀

cestovatelkaandrea
3. mar 2010

No Elenka aj ja sa divim. Ale ide to na rozbor mozno v piatok poobede, takze cez vikend alebo v pondelok to urcite vysetrene nebude. Najskor niekedy v utorok alebo stredu, co je vlastne tyzden od vcera.
No dnes sme rano skrabkali zo zachodika. Damian sa prvy krat rano razne pytal kakat... 😀

ockovelasky
3. mar 2010

Tak to je super, už len nech mu to zostane a pýta sa stále... 😀 😀

My odo dnes hnačkujeme, asi z antibiotík, tak som bola drobcovi kúpiť BioGaiu, lebo sme brali probiotiká Biopron junior..

Ako sa máte baby?

cestovatelkaandrea
3. mar 2010

Kristinka v tej knizke pisu, ze flaky mozu byt na tej strane kde sa bude prerezavat zubok. Osetrovat normalne kremom, alebo olejcekom aby sa to nevysusovalo a nebolelo zbytocne. Ale aky krem a olej to netusim. Mozno v teme zubky najdes nieco...

Elenka tak dufam, ze mu to rychlo prejde. Pravdepodobne to budu fakt tie antibiotika.

kristinka4m
3. mar 2010

Ahojte 🙂
Andrejka dakujem a gratulujem Damiankovi, len tak dalej.
No dnes nám rýchlo ubehol den, čakam že noc nebude bohvie čo bo dnes na večeru toho zjedol strááášne vela a do toho aj broskyňa.Mal polievku taku hustu a jedol ako keby nikdy nejedol, žeby mu chutila 😕
Normalne mal take velke bruško že si ani na pindura pri kúpaní nevidel 😀
Dufam že Patko bude čoskoro fit.

ockovelasky
3. mar 2010

Ahojte..

Kika, tak dúfam, že noc budete mať dobrú a že mu polievočka nebude ťažiť.. 😉

Paťkovi, lepšie, čo sa týka hnačky, nie je.. Ale zajtra ideme na kontrolu..

miskachrumka
autor
4. mar 2010

ahojte susulky kde ste?

miskachrumka
autor
4. mar 2010