Univerzita Komenského pedagogická fakulta,externistky.

anonymka11
28. jún 2018

Ahojte baby hľadám nejaké dievčatá ktorá boli prijaté tiež do Bratislavy na univerzitu Komenského a idú študovať externe predškolskú a elementárnu pedagogiku teraz od septembra možno ak by ste boli tiez z okolia považskej alebo Žiliny že by sme mohli chodiť aj spolu vlakom alebo autom a posúvať si poznámky ak náhodou niektorá nebude na prednáške

patij
5. feb 2020

@anonymka11 ahoj, mohla by som sa opýtať, začala si potom štúdium pedagogiky na univerzite Komenského externe? Ako často a ktoré dni sa chodilo na prednášky? Dalo sa zvládať učivo? Uvažujem ísť študovať, ale mám 2 malé deti, tak stále nie som rozhodnutá. Vďaka 🙂

anonymka11
autor
5. feb 2020

@patij ahoj áno začala som študovať som v polovici druhého ročníka ani neviem ako to ubehlo nebudem ti klamať je to náročné niekedy mám toho nad hlavu dieťa rodina domácnosť práca škola a človek sa musí naozaj učiť lebo tie skúšky sú proste tahsie teraz som napríklad mala 9 predmetov takže som bola v skole každú sobotu a od 22. 2 už mám letný semester a tiež mam 9 predmetov takže zase každú sobotu hlavne musíš sa pripraviť nato ze tie soboty budeš v skole ale druhý ročník je najhorší ale to ti rýchlo ubehne ale určite neľutujem síce musím obetovať čas učiť sa ale zase robím to pre seba pre svoju budúcnosť takže ak sa nato cítiš tak určite do toho chod

patij
5. feb 2020

@anonymka11 ďakujem ti za odpoveď. Neviem sa rozhodnúť. Nateraz ak by som išla, tak iba Bc si chcem spraviť, aby som mohla ísť pracovať k detičkám do škôlky, školského klubu alebo asistovať na ZŠ. To by mi stačilo spraviť si externe strednú pedagogickú, ktorá trvá 2 roky a končí maturitou, a teda obtiažnosť sa s VŠ nedá porovnávať. Avšak, tu je výhoda, že v budúcnosti by som si mohla niekedy dorobiť ešte magisterské štúdium. Ešte sa spýtam pár otázok ak si nájdeš čas 🙂. Je veľa zadaní aj počas semestra alebo skôr skúškové je ťažké? Učíte sa aj hru na hudobný nástroj, spev a podobné predmety? Podklady ku skúškam sa zháňajú ťažko alebo je dostupná literatúra, poprípade poskytnú materiály na prednáškach? Vďaka.

anonymka11
autor
6. feb 2020

@patij tak chvála Bohu zatiaľ vždy nám poskytli materiál ku skúšam alebo prezentáciu sme si mohli fotiť aj keď my máme super spolužiačku jednu ktorá nám to všetko prepisuje a my si to už len vytlačíme co je obrovské plus lebo vždy máme od nej poznámky zadania sú aj počas niektorý dajú skúšku hneď z hodiny na hodinu niektori dávajú aj priebezny test alebo spracovať seminárnu prácu proste nenudís sa ale ver mi dá sa to zvládnuť nič sa neboj a ak máš chuť hôr sa do toho ani nebudeš vedieť ako to ubehne a budeš mat titul ja som tie myslela len na nadstavbu ale túto spravíš o dva roky naviac a máš to lepsie ale samozrejme náročnejšie