Úprava lyžiarskeho oblečenia

evelynm
24. nov 2013

Žienky, potrebujem poradiť, možno sa nájde šikovná krajčírka, či iná odborníčka, ktorá mi bude vedieť fundovane odpovedať.
Mám krásne, kvalitné lyžiarske oblečenie, som s ním veľmi spokojná a nerada by som ho menila. Ale: od jeho kúpy som celkom slušne schudla a oblečenie je mi voľné, možno aj o necelé dve čísla. Preto rozmýšľam nad tým, že si ho dám upraviť. Viem, že to nie je šťastné riešenie kvôli termoregulačným a iným vlastnostiam a je možné, že po úprave nebude plniť svoju funkciu tak, ako by malo. Avšak keď mi je voľné, asi ju tiež úplne ideálne neplní. A ani sa v takom voľnom necítim úplne komfortne. Tak sa pýtam, či máte niektorá skúsenosť s úpravou takéhoto funkčného oblečenia, či odporúčate, alebo nie. Uvítam názory hlavne dievčat, ktoré tomu rozumejú aj po tej odbornej stránke.
Ďakujem 🙂

havana_frost
24. nov 2013

@evelynm Ja ti síce nepomôžem po krajčírskej stránke, ale po estetickej hovorím, že lyžiarske oblečenie o 2 čísla je úplne v pohode 🙂 úplne vypasované vôbec nie je cool 😀 Ja si kupujem aj omnoho väčšie, takzvaný "oversize" je na svahu priam žiadúci 😎

evelynm
autor
24. nov 2013

@havana_frost , viem, ako to myslis, toto je ale taky strih, ze by skor pasovalo mensie cislo 🙂 , kuk foto 🙂

bubelko
24. nov 2013

@evelynm nemam sice skusenost s vlastnym, ale davala som krajcirke zasivat nohavice po synovi a hned ma upozornila, ze uz nebudu tak vode odolne, ako je na nich napisane, pretoze musi presivat latku. cize tipujem, ze aj u tvojho to bude tak, ze strati tie vlastnosti. kym ak je väcsie, tak pokial to nie je termopradlo, tak to podla mna na kvalite neuvbera. ale ako pisem - odbornik nie som 😉

evelynm
autor
24. nov 2013

@bubelko , tiez mam obavy prave pre tu stratu vlastnosti. A aj z toho, ze v tom budem vyzerat o par kil tucnejsia 🙂 , ale vsak vyskusam, uvidim 🙂 dik