Úrad práce a dovolenka pri mori

andrejocka36
2. aug 2017

Pekný deň. Som evidovaná na úrade práce a mám zaplatenú dovolenku k moru v termíne od 14.08. 2017 - 24.08. 2017. Avšak moja referentka mi napísala dátum hlásenia sa 15.08. 2017. Mne to však nevyhovuje, pretože v tom čase by som už mala byť na dovolenke. Referentku som slušne poprosila, či by mi mohla dať iný termín. Okríkla ma, že to nie je možné, pretože termíny hlásenia sa sú už presne stanovené! Preto sa Vás pýtam, ako to mám riešiť? Ďakujem za Vaše odpovede.

maminuska
2. aug 2017

@andrejocka36 jednoducho jej napíš emial že žiadaš o iný termín alebo doporučene na úrad práce napíš že si dostala v tom a tom termíne termín ale si už na vopred zaplatenej dovolenke, preto žiadaš o iný termín pred dovolenkou alebo po dovolenke .
Budeš mať podstatne lepšiu pozíciu ako keby si neurobila nič a neprišla. Keď súdy uznávajú pri súdnom pojednávaní dovolenku , tak Urad práce by nemal zaostávat

lujziana44
2. aug 2017

To je hlúposť, ona je len veľmi neochotná. Mne samej sa minimálne dvakrát stalo, že keď som bola na úrade práce a mala som termín na kontakt tak som ho musela prerušiť kvôli iným veciam a nič sa nestalo. Raz kvôli lekárovi, to si človek nevyberie druhý krát som bola odcestovaná kvôli pracovnému pohovoru a dokonca som tam volala iba deň pred tým a žiadne caviky nerobila. Takže sa to musí dať len ona evidentne chce byť silou mocou nepríjemná

katka2602
2. aug 2017

Mňa sa teraz cez prázdniny sama opýtala, či my vyhovuje termín. Povedala som, že môžem až po 21 lebo budeme mimo domova. V pohode pozrela do svojho systému a dala mi termín tak ako som povedala. Ale už, keď je termín v systéme a v tvojej zložke zapísaný, tak to je už horšie, ona ho nemôže len tak zmeniť, musí byť dôvod, choroba, alebo pohovor. Ja na tvojom mieste vybavím papier od lekára, ak môžeš, keďže tam je ochota 0 bodov.

jeennyv
2. aug 2017

@andrejocka36 je to vec ochoty a dohody, ja som pracovala v podobnej oblasti s nezamestnanymi a ako ked ti v lete denne cez 10 ludi povie, ze si chce ist na dovolenku, tak ako sorry tiez trochu reflexie..

janickadr
2. aug 2017

Mne na Urade prace povedali, ze ak raz daju dalsi termin do PC systemu, uz ho nevedia "len tak" zmenit, musi byt papier od lekara, pohovor ci nieco ine podobne. Tiez mi termin kolidoval s planovanou dovolenkou, no kedze som vedela jej termin vopred, bez problemov mi dali iny termin (o tyzden skor)...

denisa098
3. aug 2017

Mozes prist skor,napr o dva az tri dni ale nesmies prist neskor po termine,tak sa na nu pekne usmej a povedz jej je mas na to pravo.

katka2602
4. aug 2017

@denisa098 ja som prišla o deň skôr a povedala, že ona termín nemôže len tak zmeniť. Už je v systéme takže musím prísť na druhý deň, alebo doniesť papier od lekára na seba, alebo dcérku a aj tu má upozornila, že to musí byť PN nie jeden deň. Dopredu sa dá dohodnúť na termíne, ale keď už je v systéme už to nie je také ľahké. Aspoň teda u nás. A keď nemôžeš prísť, treba jej zavolať, že donesieš papier, inak ťa vyhodia z evidencie. To mi bolo povedané.

staronova
4. aug 2017

chod o den skôr-bežne som tak chodila

denisa098
4. aug 2017

Podla mna su len neochotne,mne povedala to co som napisala,a ked uz sme pri tom,nevies si vybavit oeciatku v nejakych potravinachbalebo niekde na ten papier ze si hladas pracu a ze mas pohovor na ten den ked mas prist.? Potom ked je neochotna mozes prist skor,s tym,ze mas zajednany pohovor.Napr. mne povedala,ze ak vy som isla k lekarke alebo z ineho dovodu,ze by som nemohla mam prist radsej skor,ale nie po termine,lebo by bol pruder

jm1988
9. aug 2017

To je fakt len neochota.mne sa uz stalo ze som nemohla v den kedy som sa mala hlasit v pondelok. Tak som prisla v piatok skor a v pohode...len datum uz nemenila. A sama som sa pracovnicky pytala co ak budem v lete na dovolenke a ona to nevadi.len treba prist skor...alebo jej zavolat a dohodnut sa. Ako fakt niektore na urade prace sa citia ako ministerky...

inge26
9. aug 2017

Presne toto som riesila asi pred dvoma rokmi ked som este bola na urade, pani sice termin zmenila ale nezabudla poznamenat ze to je neuveritelne ze si nezamestnani chodia ku moru 😀

jm1988
9. aug 2017

@inge26 to len zavidia, sa kukni ake maju platy :D