• Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO
  • Odporúčame:  Mojasvadba.sk Modrastrecha.sk
  • Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO

Úrad práce. Po akej dobe sa môžem znovu zaevidovať?

16. februára 2017 
ahojte babenky ..potrebujem poradiť..potrebujem zistiť po akej dobe sa môžem opäť zaevidovať na urad prace.ked ma vylučili pre nespolupracu..nestihla som sa isť podpisať,tak ma vylučili a platila som si zdravotku sama..viem,že niekedy bola podmienka 6 mesiacov,no mam pocit,že to skratili na 3 mesiace..poradi mi niekto?VDAKA :slight_smile:
31. jan 2008 o 11:06  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Ahoj, sú to 3 mesiace :wink:
31. jan 2008 o 11:07  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
autor
VDAKA....HNED letim na up :slight_smile:
31. jan 2008 o 11:19  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
caute.potrabujem radu.
k 31.5 som dala výpoved dohodou.potom som išla na UP.
dnes som sa tam bola hlásiť a tam mi dali papier,že mi našli ,,vhodné" zamestnanie.
ide o to,že to podľa nich vhodné zamestnanie,absolutne nesplňa nič,čo som ja uviedla na začiatku(ten pap. čo som vyplňala) a pre mňa je absolutne nevhodné.
teraz musím ísť za tým človekom,aby mi dal razítko,že som tam bola a chcem tam napísať,že je to pre mňa nevhodné a tak.teda odmietnem to.
otázka je-koľko krát môžem odmietnuť nimi nájdené ,,vhodné" zamestnanie,kým ma vyradia?
a ako sa brániť proti tomu aby mi ponúkali takéto pre mňa ,,podurovňové" zamestnanie?

nyvyše na začiatku ked vyplňate aké jazyky ovládate,tak som dala,že angl. pasívne,nakoľko anglicky viem,ale aktívne pre mňa znamená,že viem perfektne komunikovať o čomkoľvek a to neviem.
no a tá drzá ženská tam mi povedala,že oni mali 3 ponuky do administratívy,ale kedže som uviedla,že anglicky neviem,tak mi našli iné.
na to som jej povedala,že to som neuviedla a že chcem vedieť aké boli tie ponuky,lenže odpovedala,že patrím do kategorie 04(čo to je,netuším) a že to,čo mi našli,tam patrí tiež. :angry:
21. júl 2008 o 16:51  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
vážne nikto nič?
22. júl 2008 o 12:12  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ella, velmi ti asi nepomôžem. Skús pozrieť zákony na tejto stránke:
http://www.employment.gov.sk/new/index.php?SMC=1&id=1153
hlavne teraz platný od 1.5.08 (potom bude novela od 1.9.08, ktorá je druhá v poradí)
pozri § 15, § 34 ods. 5 až 7, § 36 ods. 2 písm.c + d + ods. 4 a 5
príp. Vyhlášku č. 31/04 § 6a (čo je aktívne vyhladávanie)

no ale aj tak je tam napísané, že ak odmietne vhodné zamestnanie človek podla § 8 ... , a do tejto skupiny asi nepatríš (nepozerala som to presne)
22. júl 2008 o 13:04  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
no na jednej strane je tam napísané,že ťa vyradia,ak odmietneš vhodné zamestnanie......lenže o tom,čo je pre koho vhodné sa môžme hádať donekonečna....
a potom,že môžeš odmietnuť ak nezodpovedá kvalifikácii a pod.
a nepochopila som to s tým dieťaťom do 10 rokov.akože ked mi nevyhovuje prac. čas ,kvôli dieťaťu alebo ako?
22. júl 2008 o 14:00  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
:fearful: :frowning2: predpokladám, že to platí napr. o práci na zmeny a manžel pracuje na zmeny tiež
22. júl 2008 o 14:35  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
a čo v prípade,ak je manžel podnikateľ.ved takí si nemôžu dovoliť byť pol dňa doma.......
kto sa v tom má vyznať :stuck_out_tongue_closed_eyes:
22. júl 2008 o 17:04  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Ahojte :slight_smile: .
Ja by som zas potrebovala vediet, ci sa da byt sucasne na urade prace a externe studovat na vysokej skole...Neviete niekto?? Dakujem
22. júl 2008 o 18:55  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
gepetto ano dá jasne veď externé štúdium je štúdium popri zamestnaní a keď to zamestnanie nemáš tak si ho máš hladať. A hlavne keď si ext. študent tak musíš byť na úrade aby za teba platil štát do zdravotnej lebo si to budeš musieť potom doplatiť sama.
22. júl 2008 o 19:00  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Ludka, dakujem :wink: . Ja som si to tiez myslela, ale na UP idem az zaciatkom augusta a uz mi prisli nejake papiere z VS, co vsetko mam zaplatit :confounded: , a to do konca jula, tak som v tom chcela mat jasno :sunglasses:
22. júl 2008 o 19:27  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
gepetto:nie na ÚP,ale na sociálke.Aspoň ja som tak bola,keď som chodila ext.na nadstavbu.

Na ÚP ťa nezaevidujú,nakoľko na tej zmluve,kt.podpisuješ je uvedené,že čestne prehlasuješ,že sa sústavne nepripravuješ na svoje bud.povolanie...Takže ťa pošlú na sociálku .Aspoň tak to viem :wink:
23. júl 2008 o 13:05  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
gepetto, pozri zákon o službách zamestnanosti 5/2004
§ 34 ods.13 písm.b (koho nezaradia do evidencie uchádzačov o zamestnanie)
§ 35 ods. 3 písm.b (nepovažuje sa za sústavnú prípravu na povolanie)
http://www.employment.gov.sk/new/index.php?SMC=1&id=1153

ak patríš do tej skupiny podla § 35 ods.3 písm.b, tak ta samozrejme zaradia do evidencie uchádzačov o zamestnanie
23. júl 2008 o 13:33  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
gapa, vdaka :wink: . Ten zakon som si normalne musela asi 3x precitat, kym som to vsetko spravne pochopila :grinning:
23. júl 2008 o 16:58  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
terina, to ako, ze na socialku? Ja som z toho nasho socialneho systemu uplne zmätena... Ved uvidim, pridem na UP a ked ma odtial vyhodia, tak mam smolu :grinning:
23. júl 2008 o 17:02  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
gepetto, hlavné je, že si pochopila :grinning: (mne niekedy ani 10x nestačí!)

terina, nemyslíš v sociálke, že si si vybavovala niečo ohladne toho, že si bola "doktorantka" (tam boli dosť zmeny od 1.1.08)? Ale predpokladám je rozdiel "externé štúdium" a "doktorand". (neviem či sa píše s "t" alebo "d", lebo vždy sa mi to zdá divné, ked to niekde čítam :sweat_smile: )
23. júl 2008 o 17:22  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
gapa, myslim, ze terina mala na mysli nadstavbu ako strednu skolu...Ci nie? :fearful: A doktorand je s D na konci :wink:, dobre si to napisala :slight_smile:
24. júl 2008 o 10:21  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
neviete niekto náhodou do akého termínu vám musí prísť zo soc. poist. vyrozumenie o výške dávky v nezamestnanosti a kedy najneskôr vám musia poslať peniaze?lebo si myslím,že vyše dvoch mesiacov je už dosť dlhá doba na to,aby konečne niečo poslali..... :angry:
4. aug 2008 o 19:00  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
no to je dlha doba.. kedy si posielala doklady do socialnej poistovne? alebo si bola osobne.. skus sa opytat tam. neviem kam patrite vy.. predp. asi do trnavy? .. mne to prislo v podstate do 2 tyzdnov.. a nasledujuci mesiac podpora..ale niekedy je problem vo vydokladovani.. papierov.. potrebuju potvrdenia o prijme za posledne 4 roky.. v tom je niekedy problem ale aj tak ta musia o tom vyrozumiet pisomne
5. aug 2008 o 14:28  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
len pre doplnenie pre inych.. urad prace nema nic s podporou v nezamestnanosti ..ta je prizanvana a vyplacana Socialnou poistovnou.. tam je potrebne vydokladovat narok.. na podporu.. narok na podporu vznika ak ste v obdobi poslednych 4 rokov boli zamestnana aspon 3 roky..
nezaratava so do toho obdobie kedy je mamicka na RD.. to znamena.. ak pridete po 3 rocnej RD na urad prace... tak vam narok na podporu vacsinou nevznika..
podpora sa vyplaca 6 resp. 4 mesiace... nie je limitovana ako materska.. stropom 15 000
5. aug 2008 o 14:36  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ella, kazdy urad ma na vybavenie ziadosti odo dna zaevidovania 30 dni podla zakona o spravnom konani. dalej treba zohladnit pravoplatnost, co znamena, ze rozhodnutie o priznani davky je pravoplatne 15 dni odo dna prevzatia tebou. a dalej treba spomenut, ze socpoist vyplaca davky mesiac pozadu, to znamena, ze ak ti davka pride napr. 18. augusta, je to za mesiac jul.
skus tam pre istotu zavolat.
5. aug 2008 o 14:39  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
no,dík baby.lenže ja som tam nebola nič zaniesť.na urade mi dali papiere,čo som vyplňovala,ale vraveli,že ja tam nemusím ísť nič dať.len som faxovala do zdravotnej poisť.tú máme v trnave.
soc. poisť. máme aj tu.len na urade mi vraveli,lebo som sa pýtala,kedy mi pošlú,že na soc. im to niekedy trvá a vraj najprv posielajú tým,čo nebudú dostávať nič a až potom sa im uráči ostatným.
ano a to viem,že sa vypláca za mesiac dozadu.len už je august a ani papier,ani peniaze......tak teraz neviem.......
5. aug 2008 o 18:44  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
tak našla som jeden článok o tom,ale to je 2 roky staré,tak neviem.....takže som to pochopila tak,že ja nemusím na soc. dávať žiadosť o dávky,ale tým,že som sa evidovala na UP-tak to sa počíta ako žiadosť.síce až odo dňa kedy im tie pap. boli z UP doručené,tak od toho dňa to počítajú....a od toho dna majú na to 60 dní.
čo si pamätám,tak posledné pap. som im tam odniesla 11.6. takže môžem dúfať,že snád tento mesiac,niečo pošlú.......
ak sa niečo nezmenilo a platí už iné

tu je ten článok.
http://www.socpoist.sk/nezamestnanost/1371s?prm2=1412
5. aug 2008 o 19:56  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ella prosim ta bola si za posledne 4 roky.. teda k maju 2004 az maj 2008 zamestnana? podla mna ti povedali zle.. lebo urad prac e nema s podporou nic spolocne.. urcite je to treba dat na soc. poistovnu.. oni musia do 30 dni rozhodnut.. musi aposlat papier ci priznavaju alebo nie a kolko na den..
5. aug 2008 o 19:56  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ella ja ti poviem takto.. v socialnej poistovni je taky bordel.. ze vsetko co chces vybavit je potrebne zaniest osobne resp. doporucene a urobit si kopie.. inak sa moze stat presne toto co tebe.. ze to natahuju.. ano da sa to podat aj na UP ale to ci to tam dorucia a ako je vo hviezdach...
podla mna by najlepsie bolo zajst osobne na pobocku SP a informovat sa.. preco este nerozhodli.. ci je to vobec podane ci maju vsetky podklady..
inak sa ti moze stat ze budes cakat este dlhsie..
5. aug 2008 o 20:04  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
lienocka-ja viem,že s vyplácaním nemá UP nič,len tam som zaniesla tie pap. a bolo tam tlačivo pre soc. poist. a aj som sa pýtala,či tam nemám ísť niečo zaniesť.tak vravela tá pani,že nie,len teda na tú zdravotnú som musela poslať.
a zamestnaná som bola od 10.1.2005.aj najprv vraveli,že namám nárok,ale potom sa lepšie pozreli a povedali,že mám odpracované 3,5 roka,tak áno.iba keby som mala menej ako 3r tak by som nedostala nič.no a predtým som bola dobrovolne nezamest.

no a ešte mi na UP hovorila,že len keby im v soc. poist. chýbalo niečo,tak by ma kontaktovali,že treba doniesť a tak.
no a že im to trvá dlho.......ale som si nemyslela,že až toľko
a že tam majú bordel to viem.to aj v zdravotnej.
a teraz mi jedna vravela,že čakala na peniaze 3 mesiace. :stuck_out_tongue_closed_eyes: tak asi počkám a ked nič,tak tam nabehnem.
alebo ak zistím niečo,mám známu hovorkyňu na minist. soc. vecí rodiny...len neviem,či s ňou budem.a či bude vedieť......
5. aug 2008 o 21:41  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
no tak konečne mi to dnes prišlo!to im trvalo teda.ešte som zvedavá,kedy to budem mať na účte.......
7. aug 2008 o 12:54  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
caute.tak zas riešim problem.

otazkač1: do kedy musí soc. poisťovňa vyplatiť dávku v nezamestnanosti?snád je zo zákona nejaký termín....mne totiž stále nič neprišlo :angry:

otázka č2: akým sposobom sa dá odmietnuť ponúknutá práca tak, aby ma nevyradili z evidencie?(dotyčná ma totiž posiela na také pohovory,že tam snád ani ZŠ netreba :angry: )

veľká vdaka!
28. aug 2008 o 18:55  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
nikto nič nevie? :frowning2:
2. sep 2008 o 11:32  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ella IP :wink:
2. sep 2008 o 11:39  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Tvoj príspevok