Úrad pre dohľad nad zdravotnou starostlivosťou

rossalinda
1. dec 2012

Ahojte mamičky, chcem sa Vás opýtať či ste už niektorá niečo riešila cez tento úrad, alebo na akekolvek skúsenosti, ja som v maji podala podnet na prešetrenie, v septembri som volala dotyčnej ktorá ma môj prípad rieši a dosť arogantne mi odpovedala že ona postupuje len a len podla zákona a mám si ho naštudovať..... ☹ tak neviem či sa mám obrátiť na právnika alebo riešiť niečo mediálne alebo ako.....

elizabeth888
1. dec 2012

@rossalinda s úradom mám veľmi zlé skúsenosti, dala som prešetriť postup lekárov pri mojom pôrode a poslali mi 5 stranové litánie asi v takom znení, že áno, naozaj stala sa chyba, nechápeme to, mali postupovať inak, a na konci záver-konštatujeme že lekári nepochybili, zbytočná strata energie a keď som sa odvolala nebolo to o nič lepšie:( mám pocit že keď sa niečo medializuje takmer vždy sa to záhadne zvrtne vo tvoj prospech takže asi by som to skôr riešila už tak ale ja so nebola v stave že by som to dokázala, škoda :(

elizabeth888
1. dec 2012

inak nie som si istá ale zdá sa mi, že úrad je povinný podať vyjadrenie do jedného mesiaca od podania, prípadne ak prešetrovanie vyžaduje viac času tak do dvoch alebo tak približne takže myslím že tá pani by si mala ten zákon prečítať 😠

januliku
2. dec 2012

@rossalinda Mam presne tu istu zlu skusenost ako elizabeth888, akurat s ocnou lekarkou. ☹ (konala nespravne v rozpore so zakonom bla bla.... a na konci, ze nepochybila a mam si najst inu lekarku, bleeee 🤐)

amstelko
9. dec 2012

Mám tiež zlé skúsenosti,z Ba-Ružinova.Úplne ma to zmenilo a lekárka sa na mňa neprišla ani pozrieť.Písala som na úrad,kde mi odpísali,že som podpísala súhlas s operáciou a pri nej sú možné aj riziká.V obchode,keď chýba pokladníčke hotovosť,tak to musí zaplatiť.Tu som sa asi mala ísť lekárke ospravedlniť ja,že som ju vystavila riziku,chuderka pani doktorka.

syrik
9. dec 2012

No ja som tiež podala sťažnosť, trvalo im to síce, kým sa vyjadrili, ale nakoniec mi dali za pravdu...že lekár pochybil a udelili mu nejakú pokutu, či čo...otázne je, či aj naozaj 😀 a že mám nárok na odškodnenie, ale to by som sa musela súdiť...vykašlala som sa na to...