Už si nechcem farbiť vlasy, na čo sa mám pripraviť?

viera1107
4. sep 2019

Ahoj, aké máte skúsenosti s odrastaním farby z vlasov? Už 100 rokov mám vlasy farbené na tmavo, skoro až čierno a už by som rada mala svoju plavú farbu. Nechcem si vlasy zosvetľovať ani melírovať, ale nechať vyrásť len mám obavu či sa to vôbec dá vydržať lebo je to beh na dlho.. Momentálne ich mám dlhé pod lopatky dobrej kvality a som ochotná ísť aj na strih typu bob.. Aké je to po pár mesiacoch? Mám sa pripraviť na vizuálnu katastrofu?

seva22
4. sep 2019

U mňa to trvalo 1 rok a 8 mesiacov...niekoľko krát som to ostrihala odspodu aby tých farebných vlasov bolo čo najmenej...ale tie odrasty sú hrozné...vizualnu katastrofu očakávaj určite 😄možno na to existuje nejaký vylepšovak aby to nebolo vidieť,ale ja som si to "odtrpela"...vydržala som to,dá sa to, prežila som to a stalo to zato! Úprimne,sú aj horšie veci 😉

simca06022011
4. sep 2019

Vydržať.. možno nejaké zmyvacie farebné šampóny by pomohli? Dočasné na najhoršie odrasty? Ja som tiež takto nechávala vlasy odrastat pár krát.. skracovala ich, ale nie z takej tmavej farby... Mne to teda až tak neprekážalo.

lucyluv
4. sep 2019

Za 2 roky mi vyrástli, okolo 3m bola vizuálna katastrofa, vydržala som to len preto, že som otehotnela akurát a vlastne som vtedy moc kadekde nechodila. Nosila som vlasy v cope. Potom sa to uz dalo kadejakými účesmi zaujímavo kamuflovat, dokonca to jednu dobu vyzeralo ako ombre, aj kadernícky mi na to skočili :D ja som ale prechádzala z blond na moje prirodzene hnede

nerya
4. sep 2019

Ja som nechala vždy trošku dlhšie odrast a potom všetky nafarbila o kúsok svetlejšie až som došla v podstate skoro k rovnakému odtieňu ako mám svoje vlasy a zrovnalo sa to 😉

dopolbokaodrata
4. sep 2019

Cca 2 roky mi to trvalo, nefarbila som, nosila skôr copy a tak ze by to nebolo až tak extra vidno.. Už by som to znova nedala takže vlasy nefarbim už cca 4-5 rokov a je to super 😁

selest
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
h2
4. sep 2019

@viera1107 Ahoj, z vlastnej skúsenosti Ti neporadím, ale existujú odstraňovače farby. Môžeš skúsiť sama doma, alebo ešte lepšie u kaderníčky, sú na to prípravky, načo sa budeš zbytočne roky trápiť?

lubik87
4. sep 2019

Išla som z čiernej na prirodzený blond 😁 riešila som to jemným hnedým melirom keď už boli dlhšie odrastycca od 15 CM ....vlasy som mala pod zadok ..medzi dorastanim ta tmavá farba samozrejme menila odtieň bledla do čokoládovej...a na začiatku som používala jednoducho farebný sprej alebo kriedu vlasy do copa tak stačilo okolo zafarbiť a keď rozpustené tak len cestičku ..žiadna trauma ani hrôza to nebola ;)

marcelik88
4. sep 2019

No bude to vyzerat dost hrozne na to sa fakt priprav :D Ja som si tiez chcela nechat odrast, tiez mam bledsie vlasy ako som si farbila a nevydrzala som to, vobec to nevyzeralo dobre, mala som pocit, ze na mna kazdy pozera. Ja by som to mozno riskla, ze proste dat ostrihat a aspon nejakym melirom to zosvetlit trosku

olivnik
5. sep 2019

Existuje guma na farbu z vlasov. Je to prirodne ale smrdi s musis si to dat aspon 2-3x. Black remover sa vola. Mne to stiahlo cierne na hnede az skoro do prirodzena

candii
5. sep 2019

Dlhé roky som sa farbila na čierno, moje prirodzene vlasy sú špinavý blond. Išla som ku kadernícke, ktorá mi to zosvetlila bližšie k mojej prirodzenej a už som sa viac nezafarbila. Teraz mám svoje a som šťastná. Už by som farbu na hlavu nedala, pokiaľ nebudem mať šediny

viera1107
autor
5. sep 2019

Ďakujem, asi sa pôjdem dať výraznejšie ostrihať. Skúsim ten spomínaný bob, alebo niečo obdobné.. Dlhých vlasov je mi trochu ľúto, ale dlhé tmavé vlasy mám ozaj asi 15 rokov.. a už by som fakt rada svetlejšie, ideálne svoje prírodné vlasy.. Teda ešte mi to môžu prekaziť šediny 😁👵

0hena0
5. sep 2019

@viera1107 ak to nebudes zvladat, len si zafarby vlasi Hennou a zvladnes to. Henna je neskodna a pekne zmyvatelna. Postaci ti jedna tuba. Budrs spokojna a s nou si pekne nechas odrast vlasy az do prirodzeneho stavu.

pannama1
5. sep 2019

ako co sa tyka vizualu, tak ako to ti poviem to bude a som uprimne zvedava, ci to vobec s tymi odrastami vydrzis. ja som mala tiez kedysi taku viziu, no po par mesiacoch som si ich dala proste zosvetlit a hotovo

martyzpp
5. sep 2019

@viera1107 ja som si ešte poslednýkrát dala nafarbiť vlasy na moju prirodzenú farbu a keď odrastajú takmer to nevidieť 😉

lenka2710
5. sep 2019

@viera1107 ja som si vlasy farbila total na čierno, potom som si nadavala,že co za volovinu som urobila 😂 chcela som sa toho zbaviť,dala som sa ostrihať celkom nakratko,nejaku dobu som si ich gelovala a lakovala,aby som vyzerala k svetu a potom vlasky narastli a zasa sa farbim total na cerveno 😉 asi som sa nepoucila

janinque
5. sep 2019

@viera1107 ja som si chcela nechat vyrast ciernu farbu, ale vyzeralo to priserne... kadernicka mi potom spravila tzv. "gumovanie", tu farbu z vlasov dostala, bola som velmi spokojna

tosomja
5. sep 2019

Vôbec to nie je katastrofa, mozno prvé mesiace, kym je to odrastene len pár cm... Potom to už aj celkom dobre vyzerá, keďže dnes je moderné farbenie rôznymi štýlmi, rôzne kombinácie farieb...ja som bola kedysi blond, do toho melír,... Neskôr som zafarbila (plán bol o odtieň tmavšie) chytilo skoro na čiernu. Uz 8 mesiacov nefarbim. Nechávam tak, zostrihavam končeky. A nevyzerá to az tak strašne, ked vlasy upravís. V cope ano, lebo chvost máš tmavý, ostatne svetle... Prvá blond, druha zafarbené, tretie odrastene

monismie
5. sep 2019

daju sa postune vlasy zosvetlovat aj melirom, ja by som asi vsadila na to. osobne by som nevydrzala az kym by mi odrastli. to by som asi nechodila nikam z domu celu dobu :D

michaella94
5. sep 2019

ak budes mat konce tmave a vrch svetlejsi pdla mna to az taka tragedia nebude....ja som este minuly rok mala celu hlavu ruzovu...a dnes po roku aj 3 mesiacoch mam skoro cele vlasy svoje len na konci ostali nejake 1-2cm...inak ja som cca kazde 2-3 mesiace zostrihavala po trosku a zbavovala sa tych farbenych....ale podla mna to nie je nic strasne da sa to v pohode vydrzat

timetotime
5. sep 2019

tak ale aj to zalezi aku tmavu mas dole a aka bleda ti bude vyrastat. ako ak by to bolo ako ma kocka na fotkach tak ok, no ak bude rozdiel velky, tak ako neviem ci by som do toho sla

eliska13
5. sep 2019

@viera1107 ostrihať a možno natonovat niečím, keď bude ten rozdiel moc viditeľný.Ale dnes sú rôzne olaplexy a dajú sa šetrne vlasy stiahnuť aj pri tmavych

susin
5. sep 2019

Ja som vyrastajúce vlasy vyriesila ombre, je to štýlové, nosí sa to. Moje vyrastajú a to ombre mi spravila šikovná kaderníčka, najlepší spôsob si myslím ako dosiahnuť svoje vlasy