Užívali ste niekto Rupafin?

slavka173
31. júl 2019

Mate niekto skusenost s uzivanim lieku na alergicku nadchu a astmu Rupafin ? Pomohol vam alebo ste mali nejake neziaduce ucinky ako nadcha, infekcie dychacich ciest alebo klbove bolesti ?

domisha02
31. júl 2019

Ahoj ja som užívala rupafin ešte pred tehotenstvo na alergiu a pomohol mi , lenže kvôli tehotenstvu som ho musela vysadiť a prejsť na iné. Ale kým som ho užívala tak mi pomáhal ziadne nežiaduce účinky som nemala.

sapetka
31. júl 2019

Rupafin je fajn. Uplne normalne antihistaminikum.. len jedna vec nie kazdemu sadne. A na astmu by som urcite este nieco brala okrem rupafinj

martiwa
31. júl 2019

Aj ja som ho brala a bez problémov ☺️

aknelem
31. júl 2019

Aj ja som ho brala a bez problémov pomohol mi 😊

kika831
31. júl 2019

@slavka173 brala a bez problemov. Aj manzel ho uziva a je astmatik. K tomu v pripade tazsej sezony aj kortikoid- sprej prave na tu astmu.

arcticcode
1. aug 2019

Mal som rupafin, ale vobec mi nepomahal. Skoro jak placebo. Teraz uzivam cezeru, je to oknoho lepsie

seahorse27
1. aug 2019

Rupafin mi predpisala kozna na ekzem. Brala som ho kratko - asi mesiac, kym som sa dostala z najhorsieho. Ucinkoval dobre, ziadne neziaduce ucinky som nemala. Stale si ho obcas dam, ked sa mi ekzem zhorsi a ucinkuje naozaj velmi dobre.

evitka83
1. aug 2019

@slavka173 za mna super vec, aj na potravinove reakcie, kvoli tehu som teraz menila , potom sa vratim zas

slavka173
autor
1. aug 2019

@arcticcode mne tiež nepomáha vôbec, mám opuch nosovej sliznice, nikto nevie prečo.A navyše mám pocit, že mi stav ešte zhoršuje.

jamabe
1. aug 2019

Mne pomaha.. mam alergiu (asi) na roztoce.. Ale dcere nepomahal, jej dr. menila na Zodac

arcticcode
1. aug 2019

@slavka173 daj si flixonel. Je drahý. Ak si necháš predpísať, ta flixonase je presne to isté a namiesto 14€ budeš platiť asi 2€ :D

chut_na_kolac
1. aug 2019

Mne veľmi nepomáhal. Lepšie mi zaberá Omarit, ale je to veľmi individuálne. Treba počkať nejaký čas a brať ho. Ak by ti nezaberal, nech ti skúsi doktorka predpísať iný. Dobré je to aj kombinovať so sprejmi do nosa ak treba. Mometazon a pod.

slavka173
autor
1. aug 2019

@arcticcode Flixonase mám

uhu
9. aug 2019

Ja som brala rupafin a na zaciatku uzivania som bola velmi spokojna ale po 2 tyzdnoch som dostala silne bolest svalov a klbov ledva som prisla domov.tak som ho vysadila

slavka173
autor
9. aug 2019

@uhu take bolesti mam aj ja.

jana_eyre_2
9. aug 2019

moj takmer 3r ho berie uz skoro rok - prve roky zivota bol velmi, velmi chory takmer nonstop, zapaly usi, oci, obstrukcne bronchitidy, staly kasel atd, vela atb vybral.. ked sme sa konecne (pediatricka dlho cakala) dostali k imunoalergo, dala mu rupafin a taktiez flixotide, odvtedy bol chory 2x a velmi sa mu polepsilo.. nemal a nema ziadne neziaduce, len mu to pomohlo.. ale co chcem povedat moje skusenosti vravia (mam aj najstarsieho alergika, aj muza a asi aj dceru) ze nestaci len antihistaminikum, alebo antialergikum, treba pridat aj kortikoid na dychacie cesty.. najstarsiemu ak sa minie kortikoid tak hned zacina skaredo kaslat a prerastie to v chorobu..